Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό είναι ενημέρωση από "μέσα"? Αν είναι να πείσω όλο τον κόσμο για φορητότητα προς F2G και όταν ξυπνήσει η Vodafone, "ξαναρχόμαστε" ρε παιδί μου, δεν χάνουμε και τίποτα...

Τελικά, η Vodafone χάνει έτσι, γιατί απλά δεν σηκώνουμε το κινητό να πάρουμε τηλέφωνο... Αρκούμαστε στα μηνύματα για να συνεννοούμαστε με μη-CU αριθμούς...

Γιατί έτσι όπως το έχουν κάνει, εμείς με το CU, είμαστε οι πιο αδικημένοι... Στο What's up έχει ένα σωρό χρήστες και όλοι μιλάνε ως παρέα, στο F2G έχει τις φθηνότερες χρεώσεις προς όλους και τους κατά καιρούς διπλασιασμούς καρτών και σε μας δίνουν μια προσφορά η οποία στην ουσία είναι ελάχιστα καλύτερη από τις άλλες 2...

Μή το σκέφτεσαι. Αν έχεις σήμα καλό από wind ή cosmote κάνε μια φορητότητα. Ήδη εγώ θα κάνω 3 ενεργών αριθμών ;)
Link to comment
Share on other sites

Μή το σκέφτεσαι. Αν έχεις σήμα καλό από wind ή cosmote κάνε μια φορητότητα. Ήδη εγώ θα κάνω 3 ενεργών αριθμών ;)

 

Για λίγο καιρό ακόμα, δεν με συμφέρει να πάω αλλού... Αλλά αν δεν χαμπαριάσει και μας έχει γραμμένους για πολύ ακόμα ή θα το κάνω a la carte, για να εκμεταλλευτώ τα 45 λεπτά ομιλίας προς όλους ή θα μεταπηδήσω σε άλλο καρτοκινητό (κάτι που δεν το επιδιώκω, γιατί το έκανα παλιότερα και δεν ήμουν καθόλου ευχαριστημένος από COSMOTE,WIND) που μάλλον θα είναι το F2G...

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone έχει τα πιο ακριβά καρτοκινητά.Η Wind έχει και το F2G με τη δέσμευση τιμής και την Q με τις πολύ χαμηλές χρεώσεις.Επίσης η Cosmote έχει το Frog το οποίο είναι και αυτό πολύ φθηνό.Η Vodafone τι κάνει;:confused:
Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone έχει τα πιο ακριβά καρτοκινητά.Η Wind έχει και το F2G με τη δέσμευση τιμής και την Q με τις πολύ χαμηλές χρεώσεις.Επίσης η Cosmote έχει το Frog το οποίο είναι και αυτό πολύ φθηνό.Η Vodafone τι κάνει;:confused:

 

Ξεψυρρίζει εδώ και χρόνια την μαϊμού όταν είναι να ασχοληθεί με τα καρτοκινητά και αφιερώνει όλο της τον χρόνο στα συμβόλαια που είναι σίγουρα λεφτά...

Link to comment
Share on other sites

Tα εχουμε πει αυτα, το cu εχει μεινει δυστυχως πισω. Δεν καταλαβαινω, ξερουν οτι ο κοσμος δεν ειναι ευχαριστημενος αλλα δεν κανουν τιποτα.

Και μαλιστα δεν μιλαμε για μικρη διαφορα ---> 0.35/λεπτο με 0.21/λεπτο

Π.χ. για 3 λεπτα ομιλιας με cu ειναι 1.05 ευρω ενω με wind/q/frog 0.63 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι το F2G και το What's up, έχουν συγκριτικά πλεονεκτήματα σε σχέση με το CU. Το What's up έχει την μεγάλη πελατειακή βάση, ενώ το F2G έχει τις χαμηλές τιμές... Για το CU δεν μπορώ να πω ότι έχει τέτοιο πλεονέκτημα σε σχέση με τις άλλες 2 επιλογές και δεν θεωρώ ότι το CU all day είναι συγκριτικό πλεονέκτημα επειδή δεν το έχουν τα άλλα 2 καρτοκινητά...
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι το F2G και το What's up, έχουν συγκριτικά πλεονεκτήματα σε σχέση με το CU. Το What's up έχει την μεγάλη πελατειακή βάση, ενώ το F2G έχει τις χαμηλές τιμές... Για το CU δεν μπορώ να πω ότι έχει τέτοιο πλεονέκτημα σε σχέση με τις άλλες 2 επιλογές και δεν θεωρώ ότι το CU all day είναι συγκριτικό πλεονέκτημα επειδή δεν το έχουν τα άλλα 2 καρτοκινητά...

 

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να στείλουμε email στην Vodafone και να τους πούμε τι δεν μας αρέσει στο cu (κυρίως οι χρεώσεις φυσικά).

Εγώ έστειλα email όπως έγραψα πιο πάνω, και μπορεί ο καθένας μας να στείλει.

Στείλετε email λοιπόν, το link για τη φόρμα επικοινωνίας είναι αυτό: http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/opinionRequest.action?opinionType=4

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια ενεργοποιησα το e mail (εκανα Και gmail και mail.gr )Και οταν στελνω καπου στην περιπτωση απο gmail μου λεει "απετυχε" και στην περιπτωση απο mail.gr , μπου λεει οτι "o παραληπτης δεν υπαρχει!"!!!:lol::lol::lol:

 

ξερετε τι παιζει γιατι θελω να στελνω mails απο το κινητο

διατηρήστε καλές σχέσεις με το λεξικό σας
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα πρέπει πια να κανει η vodafone ειναι να καταργήσει την ελαχιστη διάρκεια χρέωσης, να μειωσει τις τιμές και να δωσει πακετα να μπορουμε να μιλάμε οχι μονο με cu αλλα και με άλλους vodafone αριθμους. Δεν γίνεται να βλέπουμε τις τοσο χαμηλες χρεωσεις της wind σε συνδιασμο με ολα τα πακετα κι εμεις να εχουμε ελάχιστα και τις ίδιες τιμες τοοοοοσο καιρο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας.

Έχασα μια παλιά sim που είχα και αγόρασα τώρα μια cu.Θέλω όμως να την γυρίσω σε vodafone a la carte για να μιλάει με δύο άτομα όπως πρίν,δηλαδή με χρέωση 0,35 λεπτά την ώρα που ήτανε.Πώς το ξανακάνω αυτό?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η vodafone όμως ρε παιδιά δίνει και 30 MB ίντερνετ κ μάλιστα τζάμπα κάθε μήνα
Link to comment
Share on other sites

Η vodafone όμως ρε παιδιά δίνει και 30 MB ίντερνετ κ μάλιστα τζάμπα κάθε μήνα

 

Τι να τα κανουμε φιλε μου τα 30mb? Για internet εχουμε το pc, το θεμα ειναι να μιλαμε φτηνα και οχι με τις υπαρχουσες χρεωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας.

Έχασα μια παλιά sim που είχα και αγόρασα τώρα μια cu.Θέλω όμως να την γυρίσω σε vodafone a la carte για να μιλάει με δύο άτομα όπως πρίν,δηλαδή με χρέωση 0,35 λεπτά την ώρα που ήτανε.Πώς το ξανακάνω αυτό?

 

Αν θυμάμαι καλά, καλείς το 1266.

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρεις γρηγορότερα τις ρυθμίσεις κάλεσε 1392

 

εχω παρει τηλ στο 1392 αλλα ρυθμισεις δεν ειδα ακομη να ερχονται στο κιν μου.

Link to comment
Share on other sites

Η VODAFONE εχει τα πιο ακριβα καρτοκινητα για να μπορεσει να προσελκυσει κοσμο προς τα συμβολαια,στοχος της ειναι να μεγαλωσει η συνδρομητικη βαση των συμβολαιων,γι αυτο λοιπον εαν ειχε καποιο αντιστοιχο πακετο με το frog και το προωθουσε μετα μανιας ισως να ειχε διαρροες η αυτη η προσελκυση των συμβολαιων να ηταν περιορισμενη

 

Η cosmote απο την αλλη κανει το παν για να προσεγγισει τη νεολαια και πως μπορει να γινει αυτο? μοιραζοντας δωρεαν πακετακια καρτοκινητης στους νεους διοτι οι περισσοτεροι νεοι που δεν εχουν σταθερο επαγγελμα,σπουδαζουν η κανουν οτιδηποτε αλλο εχουνε συνηθως καρτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote απο την αλλη κανει το παν για να προσεγγισει τη νεολαια και πως μπορει να γινει αυτο? μοιραζοντας δωρεαν πακετακια καρτοκινητης στους νεους διοτι οι περισσοτεροι νεοι που δεν εχουν σταθερο επαγγελμα,σπουδαζουν η κανουν οτιδηποτε αλλο εχουνε συνηθως καρτοκινητο.

 

Μπέρδεψες τα φορουμ μου φαίνεται...

Εδώ μιλάμε για vodafone

Link to comment
Share on other sites

απο τις 20.30 προσπαθώ να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας και ακόμα δεν το έχω καταφέρει.μίλησα με την βόδαφον μου είπαν οτι θα μου περάσουν αυτοί την κάρτα αλλά τίποτα.το ηχητικό μήνυμα ανφέρει για πρόβλημα στην διαδικασία ανανέωσης.
Link to comment
Share on other sites

απο τις 20.30 προσπαθώ να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας και ακόμα δεν το έχω καταφέρει.μίλησα με την βόδαφον μου είπαν οτι θα μου περάσουν αυτοί την κάρτα αλλά τίποτα.το ηχητικό μήνυμα ανφέρει για πρόβλημα στην διαδικασία ανανέωσης.

 

το ιδιο κ εγω κ κατι φιλοι μου.... :mad::mad:

 

να ρωτησω κατι αλλο...εγω 24/1 ενεργοποίησα τα 1000+1000 κ μεχρι κ αυτη την στιγμη δεν εκανα καθολου ανανεωση ομιλιας κ εχουμε 24/2...αυτο τον μηνα τον εχασα η οποτε κανω ανανεωση εστω κ 3€ θα προστεθουν τα 1000+1000??

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

paidia gia na katalabw auto me ta 1000+1000....p.x ta ebala stis 20 febrouariou anenewsh pote kanw gia na exw ksana tn prosfora?stis 19 febrouariou h ka8e 1th tou mina?

euxarhstw

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο κ εγω κ κατι φιλοι μου.... :mad::mad:

 

να ρωτησω κατι αλλο...εγω 24/1 ενεργοποίησα τα 1000+1000 κ μεχρι κ αυτη την στιγμη δεν εκανα καθολου ανανεωση ομιλιας κ εχουμε 24/2...αυτο τον μηνα τον εχασα η οποτε κανω ανανεωση εστω κ 3€ θα προστεθουν τα 1000+1000??

Οι όροι είναι σαφείς: Κάνεις μια τουλάχιστον ανανέωση το μήνα για να έχεις 1000λεπτά και 1000σμς τον επόμενο μήνα.

 

Δηλαδή εσύ για να έχεις τον Μάρτιο τα λεπτά και τα σμσ πρέπει να κάνεις μέχρι τις 28 Φεβρουαρίου ανανέωση. Από τις 24/02 μέχρι 28/02 το βράδυ ακόμα και να κάνεις ανανέωση ΔΕΝ θα έχεις τα λεπτά και τα σμσ, γιατί προφανώς δεν έκανες ανανέωση μετά την ενεργοποίηση της προσφοράς και μέχρι τις 31/01 για να είχες τον Φεβρουάριο.

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς υπάρχουν ακόμη προβλήματα (από χθες Δευτέρα) με το σύστημα της vodafone. Κι όχι μόνο για ανανέωση χρόνου ομιλίας με κάρτα αλλά ακόμη και στις πληρωμές..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι όροι είναι σαφείς: Κάνεις μια τουλάχιστον ανανέωση το μήνα για να έχεις 1000λεπτά και 1000σμς τον επόμενο μήνα.

 

Δηλαδή εσύ για να έχεις τον Μάρτιο τα λεπτά και τα σμσ πρέπει να κάνεις μέχρι τις 28 Φεβρουαρίου ανανέωση. Από τις 24/02 μέχρι 28/02 το βράδυ ακόμα και να κάνεις ανανέωση ΔΕΝ θα έχεις τα λεπτά και τα σμσ, γιατί προφανώς δεν έκανες ανανέωση μετά την ενεργοποίηση της προσφοράς και μέχρι τις 31/01 για να είχες τον Φεβρουάριο.

 

οποτε για να εχω απο 1/3 μεχρι 31/3 πρεπει να κανω ανανεωση απο σημερα μεχρι

κ 28/2 σωστα???

 

ΕDIT:τωρα το προσεξα :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τι λέτε??? Θα κάνει τίποτα η vodafone με τα καρτοκινητά της? Να μειωσει τιμές κτλ...? Και mail στειλαμε... Τι άλλο πρέπει να κανουμε για να το παρουν χαμπάρι οτι μας χάνουν:happy:

Τι λέτε? Θα κάνουν κάτι ή να πάρουμε το κουβαδακι μας (νουμεράκι μας) και να πάμε σ' άλλη παραλία;(εταιρεία) :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

to 1286 den leitoyrgei paidia? den mporo na do to ipoloipo sta mb!

*sorry gia ta greeklish alla den exei ellinika o ipologistis. otan ksanasindetho tha ta diorthoso

 

Το πρόβλημα υπάρχει από χθες αργά το βράδυ... Γενικά πρέπει να κάνουν εργασίες γιατί πολλά πράγματα δεν δουλεύουν τώρα... Ψυχραιμία και υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...