Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το νεο προγραμμα του CU "δεν λεει" τιποτα .....:mad:

Γιατί δεν λέει; Εμένα μου φαίνεται πολύ καλο!

 

Δεν έχει και περιορισμό τις πεντάλεπτες κλήσεις!;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεει γιατι θελει παγιο 10Ευρω+ . Μια χαρα ειναι και το cu a lot με τις 100 5λεπτες, ειδικα τωρα με τις βιντεοκλησεις!

 

ΥΓ. Μηπως πρεπει να αλλαξεις υπογραφη; :p

Link to comment
Share on other sites

Οντως παρολο που με το νεο προγραμμα ειναι φτηνοτερη η ομιλια, το μικρο χρονικο περιθωριο που σου δινει υποβιβαζει γενικως το προγραμμα. Αν εξαιρεσουμε τη δυνατοτητα βιντεο κλησεων τοτε το προγραμμα για το ala carte ειναι πολυ καλυτερο γιατι σου δινει κλησεις στην ιδια τιμη αλλα τις τρως οποτε θες χωρις χρονοδιαγραμματα.
Link to comment
Share on other sites

Η δυνατότητα βιντεοκλήσεων με πάγιο στο cu είναι προφανώς πιλοτικό στάδιο για να δοθεί σε κάποια φάση και στα συμβόλαια. Αν και θα προτιμούσα να έδινε στα συμβόλαια τη χρέωση του 1 λεπτού για 2 αριθμούς όπως στο alacarte. Γιατί αισθάνεται κανείς λακαμάς όταν πληρώνει 39 ευρώ για το best friends!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ενας αλλος σοβαρος λογος που δεν λεει ιδιαιτερα ειναι οτι χρειαζεται να συντρεχουν οι εξης παραγοντες:

 

1)Να εχουν και οι δυο συνδρομητες συσκευη 3G

2)Να βρισκονται και οι δυο συνδρομητες σε περιοχη με ικανοποιητικη καλυψη σε 3G σημα

 

 

Επισης δεν μπορεις να πεις ψεματακια στο ταιρι σου για το που βρισκεσαι :lol:

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν λέει; Εμένα μου φαίνεται πολύ καλο!

 

Δεν έχει και περιορισμό τις πεντάλεπτες κλήσεις!;)

 

ΟΙ βιντεοκλήσεις είναι το θέμα και λέει πολλά. Να ρωτήσω τώρα εγώ.. Ξέρει κανείς έγκυρα κάτι για συμβατότητα με Vodafone together.......?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ρε παιδεια!

Τρομαξε να το κανει καποιος και εδω!Πρωτη λοιπον η Βοντα και ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα στο Internet και κάποιες διευκρινήσεις για το πως θα λειτουργεί η υπηρεσία:

 

Η χρέωση είναι ανα δευτερόλεπτο με ελάχιστη χρέωση τα 30 δεύτερα.

Τα δύο πακέτα (μηνιαίο & εβδομαδιαίο) δεν θα μπορούν να ενεργοποιηθούν ταυτόχρονα από τους συνδρομητές CU εκτός αν ισχύει η παρακάτω προϋπόθεση.

 

Απαραίτητη προϋπόθεση για να ενεργοποιηθεί το ένα πακέτο όταν έχει ενεργοποιηθεί πρώτα το άλλο, είναι ή να έχει λήξει το χρονικό διάστημα ισχύς του 1ου πακέτου ή να έχει εξαντληθεί ο χρόνος ομιλίας του πρώτου πακέτου (μέσα στο διάστημα ισχύος) για να ενεργοποιηθεί το δεύτερο.

Σε περίπτωση που ο συνδρομητής έχει λεπτά ομιλίας από το bonus Cu e top – up και από το εβδομαδιαίο πακέτο, θα καταναλώνονται πρώτα τα λεπτά ομιλίας του πακέτου που έχει την πιο κοντινή ημερομηνία λήξεως

 

Παράδειγμα

Συνδρομητής CU έχει ενεργοποιήσει το μηνιαίο πρόγραμμα Cu a lot. Στις 20 ημέρες ο συνδρομητής έχει εξαντλήσει τις 100 κλήσεις των 5 λεπτών. Σε αυτή τη περίπτωση μπορεί να αγοράσει το εβδομαδιαίο πακέτο.

 

Οι παραπάνω προϋποθέσεις ισχύουν και για το εβδομαδιαίο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ομως εξακολουθει το μηνιαιο πακετο των 5 ευρω να ειναι 100 5λεπτες κλησεις και οχι με χρεωση ανα δευτερολεπτο....:(
Link to comment
Share on other sites

ΟΙ βιντεοκλήσεις είναι το θέμα και λέει πολλά. Να ρωτήσω τώρα εγώ.. Ξέρει κανείς έγκυρα κάτι για συμβατότητα με Vodafone together.......?

 

απίστευτος... χαχαχα.

λογικά θα παίζει αυτη την φορά.

Link to comment
Share on other sites

εχω 3g συσκευει με cu καρτα(cu a lot) και μου δειχνει σημα 3g.

μπορω να κανω κανονικα βιντεοκληση προς cu?

η πρεπει να ενργοποιησω πρωτα κατι?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχω 3g συσκευει με cu καρτα(cu a lot) και μου δειχνει σημα 3g.

μπορω να κανω κανονικα βιντεοκληση προς cu?

η πρεπει να ενργοποιησω πρωτα κατι?

Πρέπει να καλέσεις το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών 13830 και να ζητήσεις ενεργοποίηση των 3G υπηρεσιών!

Link to comment
Share on other sites

απίστευτος... χαχαχα.

λογικά θα παίζει αυτη την φορά.

 

 

loipon (sorry gia ta greeklish) akou ayto:

 

milhsa 3 fores me thn eksyphrethsh, thn prwth fora mou eipan pws einai ola symvata, th deyterh pws einai mono to cu a lot me tis 5leptes, kai thn trith pws den einai tipota symvato. xaxa:lol:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

εχω 3g συσκευει με cu καρτα(cu a lot) και μου δειχνει σημα 3g.

μπορω να κανω κανονικα βιντεοκληση προς cu?

η πρεπει να ενργοποιησω πρωτα κατι?

Φυσικα,αρκει να πληρει ακριβως τις ιδιες προυποθεσεις και ο ανθρωπος που θα καλεσεις.Προσεξε και τι εγραψε ο kostas_pav προηγουμενως.

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Vodafone/1.0/903SH/SHG001 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

2,5 eurw kostizei k diarkei 7 meres

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει κανονικα και το CU ALOT 100 5λεπτες κλησεις με 5ευρω το μηνα αλλα με την ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΠΡΟΣΘΗΚΗ οτι οι 5λεπτες κλησεις μπορει να ειναι ειτε φωνης ειτε video.Επισης δεν μπορει να ειναι ενεργοποιημενα ταυτοχρονα και τα 2cuAlot:ΤΟ εβδομαδιαιο με το μηνιαιο.

 

επισης και με την ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ οτι πλεον μπορεις να ενεργοποιησεις μονο 2φορες/30 ημερες το cualot με τις 5λεπτες...

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι.... η ανανεωση χρονου ομιλιας μεσω ιντερνετ θα συνεχισει

η θα την διακοψουν τελος Μαϊου ??????

στα καταστηματα δινουν επιπλεων χρονο ομιλιας αν κανεις ανανεωση χρονου(βονταφον) η και εκει οσα δινεις περνεις

Link to comment
Share on other sites

επισης και με την ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ οτι πλεον μπορεις να ενεργοποιησεις μονο 2φορες/30 ημερες το cualot με τις 5λεπτες...

 

αυτο ισχυει και για αυτους που ηδη ειχαν ενεργοποιηση το πακετο των 100 5λεπτων πριν ανακοινωθει η προσφορα?γιατι ειχα βαλει το πακετο μια μερα πριν ανακοινωθει

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Το ένα λεπτό το λεπτό ισχύει για αριθμούς alacarte μόνο μεταξύ τους η και alacarte προς αριθμό vodafon με συμβόλαιο η καρτοκινητό γενικώς?

 

Α και κάτι άλλο. Η ενεργοποίηση γίνεται μέσω του 1286 λέει. Υπάρχει χρέωση όταν καλείς αυτό τον αριθμό για να κάνεις την ενεργοποιηση των 2 αριθμών για το 1 λεπτό το λεπτό?

 

Παρακαλώ μη με ξεχάσετε..

 

 

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Το ένα λεπτό το λεπτό ισχύει για αριθμούς alacarte μόνο μεταξύ τους η και alacarte προς αριθμό vodafon με συμβόλαιο η καρτοκινητό γενικώς?

 

Α και κάτι άλλο. Η ενεργοποίηση γίνεται μέσω του 1286 λέει. Υπάρχει χρέωση όταν καλείς αυτό τον αριθμό για να κάνεις την ενεργοποιηση των 2 αριθμών για το 1 λεπτό το λεπτό?

 

Παρακαλώ μη με ξεχάσετε..

 

 

 

Ευχαριστώ.

 

1. 2 vodafone οποιαδήποτε

2. Δωρεάν

 

Δες http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001020100&vars=0000000000

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...