Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.η οθονη των 3.5 εχει μεγαλη διαφορα απο εκεινη των 2.7του a701?

σαν μέγεθος ναι. Το σκεφτόμουν για το Α701 αλλά για πλοήγηση μέσα στο αυτοκίνητο θα ήταν λίγο δύσκολο...και δεν ξέρω τι γίνεται αν την ώρα που οδηγείς με το destinator ανοιχτό, σε καλέσουν και στο τηλέφωνο... :ΡΡΡΡΡΡ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα.

θα ηθελα να ζητησω μια χαρη

Αν υπαρχει καποιος που εχει αγορασμενο σεταρισμενο το p350 και το p550 εγκατεστημενο στο αυτοκινητο του κτλ

Αν μπορω να το δω απο κοντα.Γιατι κυριως με ενδιαφερει η χρηση του ως gps και ειμαι δυστακτικος

Μπορει καποιος που το εχει να μου το δειξει απο κοντα σε λειτουργια?

 

Μενω Νεα Σμυρνη. akaloith@gmail.com ή pm

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

θα ηθελα να ζητησω μια χαρη

Αν υπαρχει καποιος που εχει αγορασμενο σεταρισμενο το p350 και το p550 εγκατεστημενο στο αυτοκινητο του κτλ

Αν μπορω να το δω απο κοντα.Γιατι κυριως με ενδιαφερει η χρηση του ως gps και ειμαι δυστακτικος

Μπορει καποιος που το εχει να μου το δειξει απο κοντα σε λειτουργια?

 

Μενω Νεα Σμυρνη. akaloith@gmail.com ή pm

 

εγκατάσταση στο αυτοκίνητο δε χρειάζεται. Κολλάς τη βεντούζα στο παρπρίζ, κουμπώνεις και το φορτιστή στον αναπτήρα και είσαι έτοιμος..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,

μπορει καποιος να μου απαντησει αν η διαφορά Mio P350 με το Ρ550 ,είναι μόνο στο bluetooth και wifi ή μήπως υπάρχουν και άλλες μικροδιαφορές που δεν τις βλέπεις με μια ματιά?

τι να αγοράσω ?

εκατό ευρώ διαφορά είναι αυτή!

:elephant:

Μου την δινουν τα updates!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,

μπορει καποιος να μου απαντησει αν η διαφορά Mio P350 με το Ρ550 ,είναι μόνο στο bluetooth και wifi ή μήπως υπάρχουν και άλλες μικροδιαφορές που δεν τις βλέπεις με μια ματιά?

τι να αγοράσω ?

εκατό ευρώ διαφορά είναι αυτή!

 

Η μόνη διαφορά είναι στο Bluetooth και στο wi-fi...

Και στο χρώμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Να πάρω με destinator PN ή να το αγοράσω ξεχωριστά και να το περάσω μόνος μου?

αν το αγοράσεις γνήσιο (destinator) μπορείς να κάνεις free updates από την ngi ή όχι?

 

βοηθήστε βρε παιδιά!!

 

P350 Ή P550?

 

HELP!!!!!!:

:elephant:

Μου την δινουν τα updates!!

Link to comment
Share on other sites

Να πάρω με destinator PN ή να το αγοράσω ξεχωριστά και να το περάσω μόνος μου?

αν το αγοράσεις γνήσιο (destinator) μπορείς να κάνεις free updates από την ngi ή όχι?

 

βοηθήστε βρε παιδιά!!

 

P350 Ή P550?

 

HELP!!!!!!:

Αν το πάρεις πακέτο θα σου έρθει φτηνότερα. Το ίδιο είναι και θα έχεις free update γιά χάρτες. Τήν ερχόμενη εβδομάδα θα βγει και το 6 κι αυτό δωρεάν γιά τους νόμιμους. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ Πάνο!

αν και ΕΤΕΝ-ακιας , τι μου προτείνεις Ρ350 ή Ρ550?

Ιδια είναι, αν δεν σ' ενδιαφέρει bluetoth & wi-fi πάρε το 350. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,

αλλοι μου λενε οτι αργει παρα πολυ το gps να βρει σημα. καθ'οδον δηλαδη δεν θα σου λεει που εισαι? δηλαδη θα στριβεις σε δρομους και δεν θα το αναγνωριζει αμέσως? επειδη ειμαι αποφασισμενος να αγορασω ενα (δεν ξερω ακομα ποιο,αναλογα με τα χρηματα που θα εχω) και ακουω αυτα και δισταζω.

μου το προτεινετε δηλαδη για χρηση με gps περισσοτερο?

ευχαριστω και καλες γιορτες

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,

αλλοι μου λενε οτι αργει παρα πολυ το gps να βρει σημα. καθ'οδον δηλαδη δεν θα σου λεει που εισαι? δηλαδη θα στριβεις σε δρομους και δεν θα το αναγνωριζει αμέσως? επειδη ειμαι αποφασισμενος να αγορασω ενα (δεν ξερω ακομα ποιο,αναλογα με τα χρηματα που θα εχω) και ακουω αυτα και δισταζω.

μου το προτεινετε δηλαδη για χρηση με gps περισσοτερο?

ευχαριστω και καλες γιορτες

 

Φιλε εγω εχω το 350 , γενικα δεν ειχα μεγαλη πειρα με gps εκτος απο ενα διετιας HP που ειχα δοκιμασει και ηταν τραγικο , αφου ηθελε τελειως καθαρο ουρανο για να βρει σημα , να εισαι απολυτα ακουνητος , εκανε κανα 10λεπτο να βρει σημα και τελικα το εχανε με το παραμικρο.

Με το 350 , βρισκει σημα αν εισαι ακουνητος σε 1-3min ,αν κινησε θελει το πολυ κανα 5λεπτο , σπανιοτατα το χανει και αν το χασει το ξαναβρισκει σε δευτερολεπτα.Γενικα πιανει σημα πολυ ευκολα χωρις να χρειαζεται να το εχεις σε ανεμποδιστο σημειο (πχ παρμπριζ) , να φανταστεις εγω το εχω παντα μπροστα απο το λεβιε ταχυτητων και πετυχαινω τους χρονους που ανεφερα (δηλ οχι στο τζαμι).Επισης πολλες φορες αν μπεις σε κανενα κλειστο χωρο (πχ καταστημα) για κανα 5λεπτο δεν το χανει το σημα!!!

 

Το ρεζουμε φιλε ειναι οτι αυτα που σου ειπαν περι δυσκολιας σηματος κλπ , για τα 350/550 μου ακουγονται το λιγοτερο αστεια... :X

 

Υ.Γ: Υπαρχουν βεβαια καποιες περιεργες μερες πχ με συννεφια που υπαρχει καποα καθυστερηση στο να βρει σημα , αλλα αυτο συμβαινει σε ολα τα gps εκεινες τις μερες.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,

αλλοι μου λενε οτι αργει παρα πολυ το gps να βρει σημα. καθ'οδον δηλαδη δεν θα σου λεει που εισαι? δηλαδη θα στριβεις σε δρομους και δεν θα το αναγνωριζει αμέσως? επειδη ειμαι αποφασισμενος να αγορασω ενα (δεν ξερω ακομα ποιο,αναλογα με τα χρηματα που θα εχω) και ακουω αυτα και δισταζω.

μου το προτεινετε δηλαδη για χρηση με gps περισσοτερο?

ευχαριστω και καλες γιορτες

Εγώ πάντως έχω μεγάλο πρόβλημα αν το κλείσω σε ένα σημείο και το ανοίξω σε άλλο(μακρινό).Σε αυτήν την περίπτωση μου έχει κάνει και 15 λεπτά.Αν το κλείσω και το ανοίξω μετά στην ίδια περιοχή βρίσκει σήμα πολύ γρήγορα(το πολύ σε 2 λεπτά, μπορεί και σε μισό λεπτό). Πάντως αν το βρει δεν το χάνει με τίποτα

Για τα λεφτά του είναι η καλύτερη επιλογή.

Αν είσαι διατεθειμένος να δώσεις -αρκετά- περισσότερα είμαι σίγουρος ότι θα βρεις καλύτερες συσκευές

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

re paidia na rwtisw kati?

exw parei ena mio P550 kai den 3erw pws na kanw termatismo.Gia na ginw pio safis otan pataw to klassiko kokkino koumpaki to pda mpainei stin anamoni enw ena allo pda pou exw xrisimopoiisei ekleine an kratousa to koumpi afto gia 10 defterolepta. 3erei kaneis to prepei na kanw?

kai kati akoma...3erei kaneis pou mporw na vrw efarmoges kai paixnidia gia wm5?

ta apotelesmata tis anazitisis mou sto dc++ itan apogoiteftika..

 

http://www.ipmart-forum.com/

Πρώτα κάνεις register μετά πρέπει να ποστάρεις καμία 20αριά φορές πριν μπορέσεις να κάνεις download

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

για το mio c510 ξέρει κανείς κάτι; με ενδιαφέρει μόνο η χρήση του Gps και όχι σαν pda - gps . please, help me!!!

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Ξέρει κανείς τι γίνεται με την εγγύηση του 550 αν πάω στην Αγγλία; Είναι ευρωπαϊκή και ισχύει (ie το πάω σε εξουσιοδοτημένο σέρβις) ή πρέπει να σταλεί Ελλάδα, σε περίπτωση βλάβης;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! τελικα πηρα το Ρ350.

πολυ καλο, γρηγορο.

αλλα προσπαθω να το συνδεσω με το PC, αλλα δεν συνδεεται. εκανα εγκατασταση το προγραμμα, αλλα προσπαθει να κανει συνδεση αλλα μενει στο "connecting".

εν τω μεταξυ, το εβαλα σε ενος φιλου μου το pc και ολα μια χαρα! εχει κανεις υπ'οψιν του τιποτα?

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα.

Σήμερα πήρα και εγώ το Μιο Ρ550.Καμία σχέση με το 168 που είχα μέχρι τώρα.Μια διαφορά στην οθόνη την εχει(το 168 νομιζω οτι είχε ποιό καλή ανάλυση)αλλά εντάξει.

Το μόνο πρόβλημα μου,:!: ειναι οτι δεν μπορώ να εγκαταστήσω το destinator PN (σπασμένο)που ενώ δούλευε τέλεια στο 168, τώρα,τελειώνει η εγκαταστασή,(την οποία εχω κάνει σε άλλα 3 ppc (με windows 2003)και δουλέυουν μια χαρά:) :) )δεν υπάρχει εικονίδιο,στο μενού έναρξη παρά μονο ένας φάκελος στην μνήμη του ρρc που εχει το μισό και ούτε πρόγραμμα μέσα.:confused: :confused: :confused: Μήπως γνωρίζει κάποιος γιατί και το τi μπορώ να κάνω!!!:rolleyes: :rolleyes:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα.

Σήμερα πήρα και εγώ το Μιο Ρ550.Καμία σχέση με το 168 που είχα μέχρι τώρα.Μια διαφορά στην οθόνη την εχει(το 168 νομιζω οτι είχε ποιό καλή ανάλυση)αλλά εντάξει.

Το μόνο πρόβλημα μου,:!: ειναι οτι δεν μπορώ να εγκαταστήσω το destinator PN (σπασμένο)που ενώ δούλευε τέλεια στο 168, τώρα,τελειώνει η εγκαταστασή,(την οποία εχω κάνει σε άλλα 3 ppc (με windows 2003)και δουλέυουν μια χαρά:) :) )δεν υπάρχει εικονίδιο,στο μενού έναρξη παρά μονο ένας φάκελος στην μνήμη του ρρc που εχει το μισό και ούτε πρόγραμμα μέσα.:confused: :confused: :confused: Μήπως γνωρίζει κάποιος γιατί και το τi μπορώ να κάνω!!!:rolleyes: :rolleyes:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

μηπως βαζεις την εκδοση για windows mobile 2003?

γιατι αυτο εχει 2005

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα.

Σήμερα πήρα και εγώ το Μιο Ρ550.Καμία σχέση με το 168 που είχα μέχρι τώρα.Μια διαφορά στην οθόνη την εχει(το 168 νομιζω οτι είχε ποιό καλή ανάλυση)αλλά εντάξει.

 

την ίδια οθόνη και την ίδια ανάλυση έχουν και τα 2

Link to comment
Share on other sites

Κατ άρχην ευχαριστω!

Οσο για τις εκδοσης δεν γνώριζα οτι υπάρχει άλλη έκδοση για τα WM2005.Θα πρέπει να βρώ φαντάζομαι αλλη τώρα!Έχετε κάποια λυση;

Για την οθόνη τώρα ,το είπα αυτό γιατι είδα μια διαφορά στα βίντεο.

Ευχαριστω και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα.

Σήμερα πήρα και εγώ το Μιο Ρ550.Καμία σχέση με το 168 που είχα μέχρι τώρα.

 

Θα μπορουσες να μας διαφωτισεις που υπερεχει το 550 σε σχεση με το 168? Ενταξει, εχει πιο γρηγορο επεξεργαστη και μεγαλυτερη μνημη, μαζι με WM5.

 

Αλλα τι ειναι αυτο που το κανει τοσο καλο στη χρηση του ως gps?

 

Κι εγω το 168 εχω, αλλα δε το βλεπω σαν μια τοσο ριζικη αναβαθμιση (και καθολου φθηνη βεβαια).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...