Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αγαπητοι φιλοι σημερα παραγειλα το 500 απο το megamarket.gr

πια μνημη προτεινετε να παραγειλω;

 

P550 μάλλον εννοείς ε; :)

 

Προσωπικά πήρα αυτή

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=14_32_169&products_id=1372

 

(αλλά στα 2 GB που τώρα μάλλον δεν είναι διαθέσιμη)

 

και δεν έχω κανένα πρόβλημα όσο την έχω χρησιμοποιήσει - φαίνεται και πολύ γρήγορη

 

προσοχή στην μνήμη που θα διαλέξεις διότι εχουν αναφερθει ασυμβατότητες και προβλήματα με μερικές καρτούλες - twinmos κ.α.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καθώε μιλάμε για μνήμη να σας πω για ένα πρόβλημα

που έχω με transcend 2Gb μνήμη, την οποία δεν αναγνωρίζει

ο υπολογιστής μου. Τα windows την βλέπουν σαν 4 γίγα, προτείνουν

να την φορμάρουν, αλλά το format αποτυγχάνει.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς τέτοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

http://www.masanamashi.com/images/l065pc2.jpg

 

Αγόρασα την παραπάνω θήκη και κλείνει με μικρό κούμπωμα που είναι μαγνητικό.

Λέτε ο μαγνήτης να δημιουργήσει πρόβλημα στην οθόνη του ΜΙΟ;

Απο την μέσα μεριά του case δεν "φαίνεται" ο μαγνήτης (είναι δηλαδή μέσα στο δέρμα) αλλά όσο νά 'ναι ανησυχώ λίγο

Καμιά ιδέα / άποψη;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες έχω ένα περίεργο πρόβλημα

Δεν μπορώ να συνδέσω το 350 μου με τον υπολογιστή. Με κανέναν υπολογιστή

Συνδέω το USB κι ενώ φορτίζει κανονικά δεν το αναγνωρίζουν οι υπολογιστές μου :blink:

Ούτε σαν άγνωστη συσκευή ούτε σαν τίποτα.Νεκρική σιγή

Και το Destinator ενώ είχε απίστευτη ακρίβεια τώρα έχει μια καθυστέρηση στίγματος περίπου 5 δευτερόλεπτα,τουτέστιν 10-20 μέτρα που με στην πόλη είναι χαοτική

Το έχει παθει κανείς?

Θα ήθελα να αποφύγω την ταλαιπωρία του Hard Reset αν γίνεται :O

Υ.Γ. Δεν εχω περάσει κανένα καινούριο πρόγραμμα τώρα τελευταία. Κανέναν ιό φοβάμαι

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ PDA MIO 550 ΜΑΖΙ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΝΗΜΗ 256 ΕΒΑΛΑ ΤΟ DESTINATOR 6 ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..ΕΧΘΕΣ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΜΝΗΜΗ SANDISK ULTRA II 512. ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ..ΘΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΟ DESTINATOR ΠΑΛΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΡΓΙΑ Η ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΚΑΡΤΑ ME ENA COPY PASTE ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ; XANETAI KATI ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΔΕΔΟΜΕΝΑ Η ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εχω το 350 και ειμαι ικανοποιημενος , αν και τρωει κατι "φλασιες".

 

Μαζι πηρα και μια καρτα μνημης Transcend 2GB(απλη) με την οποια μερικες φορες μου παρουσιαζει καποια προβληματα το ppc οπως το να μην βρισκει καποια προγραμματα , ενω την ιδια ωρα καποια αλλα που υπαρχουν στην ιδια καρτα τα τρεχει κανονικα.Επισης πολλες φορες δεν βρισκει τους χαρτες του destinator6.Ολα αυτα βεβαια λυνονται αμα βγαλω την καρτα , φυσηξω τις επαφες της και του ppc και την ξαναβαλω.

Να σημειωσω οτι οι επαφες της καρτας ειναι ελαφρα γρατζουνισμενες αλλα με τον card reader δεν μου παρουσιαζεται κανενα προβλημα!

 

Αλλο ενα προβλημα ειναι οτι ορισμενα προγραμματα οπως το λεξικο slovoed αν τα εχω εγκατεστημενα στην καρτα τρεχουν πολυ αργα μεχρι που κολλανε , ενω αν τα εχω στην κεντρικη μνημη παιζουν κανονικα.Any ideas???

 

Τελος εχω και το γνωστο προβλημα που ποτε-ποτε κολλαει οταν μεταφερω αρχεια με το activesync4.2 , οποε χρησιμοποιω παντα τον card reder μου...

 

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εγω το activesync το εχω σχεδον απενεργοποιήσει. όταν συνδέεται με το pc δεν το έχω να κάνει σε τίποτα auto-sync για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Επίσης από το mio το έχω να κάνει sync manual και όχι αυτόματα κάθε φορά που συνδέεται......κρατάει και η μπαταρία λίγο παραπάνω έτσι
Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous

agorasa to mio p550 tin paraskebi, ke ola o.k

ala stin siskebasia tou den ixe akoustika, thathela na rotiso, thaprepe na exi mesa akoustika?

episis ena mio 168 pou ixa gia 3 imeres ixe mesa ena programataki ixografisis. kati san magnitofono, ke to mio afto pou agorasa den to exi.

episis ean balo mesa programa skype tha mporo na to xrisimopiiso san tilefono, efoson tha exo sindesi wi fi?

ean mpori as mou apantisi kapios.

efxaristo

Link to comment
Share on other sites

ακουστικα μεσα στην συσκευασια δεν εχει, ηχο γραφει μεσα απο την εφαρμογη notes , τελος ναι μπορεις να το χρησιμοποιησεις σαν τηλ, δες και το ποστ που εχει κανει αλλο μελος για δωρεαν κλησεις
Link to comment
Share on other sites

ακουστικα μεσα στην συσκευασια δεν εχει, ηχο γραφει μεσα απο την εφαρμογη notes , τελος ναι μπορεις να το χρησιμοποιησεις σαν τηλ, δες και το ποστ που εχει κανει αλλο μελος για δωρεαν κλησεις

se efxaristo to anakalipsa.

Link to comment
Share on other sites

katebasa tin efarmogi SkypeForPocketPC.exe

ala den ginete tipota otan tin trexo, ke ego pou nomiza oti ean balis to skype mporis na to xrisimopiisis ke san tilefono tzifos.

a ke kati alo,kseri kanis? i grafides stin siskebasia ine mia i dio?

Link to comment
Share on other sites

@mourgosj7 δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=158502

 

ερωτηση, εχει κανεις προβλημα με τον συνδυασμο μιο και linksys wrt54gc AP? κανει συνδεση περιστασιακα και μονο αν εχω καποιο pc αναμενο, ενω με το SMC AP δεν εχει κανενα προβλημα κανει συνδεση αμεσως

Link to comment
Share on other sites

den mporo na katalabo?

giati otan to klino apo to ON-OFF xalai imerominia ke ora?

otan to klino apo to koumpi pou exi mprosta to kokino ola o.k

ala otan ine mesa stin thiki, me afton ton tropo anigi monotou, afou malon patiete to kokino koumpi.

ti kano lathos?

Link to comment
Share on other sites

den mporo na katalabo?

giati otan to klino apo to ON-OFF xalai imerominia ke ora?

otan to klino apo to koumpi pou exi mprosta to kokino ola o.k

ala otan ine mesa stin thiki, me afton ton tropo anigi monotou, afou malon patiete to kokino koumpi.

ti kano lathos?

κλείνοντας το από το κουμπί on-off του κάνεις το λεγόμενο hard reset.Δηλαδή παύει να τροφοδοτείται με ρεύμα η πλακέτα και χάνει τις ρυθμίσεις(είναι σαν να βγάζεις το pc σου από το ρεύμα και την μπαταρία από την μητρική).Ο σωστός τρόπος να κλείνει το ppc είναι από το κόκκινο κουμπί.

Link to comment
Share on other sites

den mporo na katalabo?

giati otan to klino apo to ON-OFF xalai imerominia ke ora?

otan to klino apo to koumpi pou exi mprosta to kokino ola o.k

ala otan ine mesa stin thiki, me afton ton tropo anigi monotou, afou malon patiete to kokino koumpi.

ti kano lathos?

 

Για να μην πατιέται από μόνο του παίξε με τις ρυθμίσεις του Autolock των windows ωστε να κρατιέται κλειδωμένο - έτσι η οθόνη θα ανοίγει (καταλάθος) μόνο για λίγα secs με το μήνυμα να ξεκλειδώσεις το pda αν θέλεις να το λειτουργήσεις κλπ... και άμεσα θα σβήνει.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην πατιέται από μόνο του παίξε με τις ρυθμίσεις του Autolock των windows ωστε να κρατιέται κλειδωμένο - έτσι η οθόνη θα ανοίγει (καταλάθος) μόνο για λίγα secs με το μήνυμα να ξεκλειδώσεις το pda αν θέλεις να το λειτουργήσεις κλπ... και άμεσα θα σβήνει.

 

sas efxaristo poli.

ala ke me afton ton tropo to ppc logo tis thikis

(apo ena proigoumeno mio 168)

eksakolouthi na anabi gia liga secs poles poles fores:( :cry: :wacko: :(

malon prepi na alakso thiki, ke akoma den mporo na entopiso kamia, oli den exoun, kamia idea gia mia thiki kanis?

Link to comment
Share on other sites

re paidia na rwtisw kati?

exw parei ena mio P550 kai den 3erw pws na kanw termatismo.Gia na ginw pio safis otan pataw to klassiko kokkino koumpaki to pda mpainei stin anamoni enw ena allo pda pou exw xrisimopoiisei ekleine an kratousa to koumpi afto gia 10 defterolepta. 3erei kaneis to prepei na kanw?

kai kati akoma...3erei kaneis pou mporw na vrw efarmoges kai paixnidia gia wm5?

ta apotelesmata tis anazitisis mou sto dc++ itan apogoiteftika..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, βοήθεια!...

Προχτές, έθεσα σε λειτουργία -μετά από αρκετό καιρό- το Destinator (PN) και μου "κρασάρει", ενώ βρίσκομαι στη λειτουργία πλοήγησης και όταν περάσουν 1-2 λεπτά αφού "κλειδώσει" δορυφόρους. Δε δουλεύουν ούτε τα πλήκτρα, ούτε η γραφίδα πάνω στην οθόνη, και το επαναφέρω με soft reset. Τί φταίει; Η συσκευή; (Έχω το ΜΙΟ 350). Το Destinator; Ή μήπως τα Windows;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

ΥΓ. Έχει κυκλοφορήσει το Destinator 6; Μπορεί να το προμηθευτεί/ αναβαθμιστεί σε αυτό δωρεάν, αυτός που έχει το ΡΝ;

Link to comment
Share on other sites

sas efxaristo poli.

ala ke me afton ton tropo to ppc logo tis thikis

(apo ena proigoumeno mio 168)

eksakolouthi na anabi gia liga secs poles poles fores:( :cry: :wacko: :(

malon prepi na alakso thiki, ke akoma den mporo na entopiso kamia, oli den exoun, kamia idea gia mia thiki kanis?

 

Εγώ έχω πάρει αυτή - και προς το παρόν δεν πατιέται το ON /OFF - υπάρχει ενα μικρό κενό / διάστημα μεταξύ του μπροστινού μέρους της θήκης και του κουμπιού...

 

22 euros τελική την πήρα

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ih=005&sspagename=STRK%3AMEWN%3AIT&viewitem=&item=150004449636&rd=1&rd=1

 

http://www.masanamashi.com/images/l065pc6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...