Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόση ώρα κάνει παιδιά το 350 σας να εντοπίσει δορυφόρους?

Σήμερα πρέπει να έκανε 20-30 λεπτα :blink: :wacko:

Το δουλεύω στο com2 στα 4800 με ΝΜΕΑ. Πρόγραμμα Destinator 6

Την ίδια περίπου ώρα το 350 ενός φίλου μου έκανε 2-5 λεπτά

 

Να έχετε πάντοτε υπόψην σας ότι ο χρόνος εντοπισμού δορυφόρων και εύρεσης στίγματος εξαρτάται και από το πόσες ημέρες είναι κλειστή η συσκευή σας αλλά και πόσο μακριά είστε από εκεί που την κλείσατε. Δηλαδή η ίδια συσκευή (ανεξάρτητα από μάρκα και τύπο συσκευής) θα αργήσει περισσότερο να βρει στίγμα αν έσβησε στη Λαμία πριν από μία εβδομάδα και ανάψει σήμερα στον Πειραιά, από ότι άν έσβησε χθες και ανάψει σήμερα στο ίδιο σημείο που έσβησε χθες. Αυτό συμβαίνει γιατί όλες οι συσκευές κρατούν για λίγες ημέρες στη μνήμη τους την τελευταία τους θέση (στίγμα) αλλά και την τελευταία θέση των δορυφόρων, η οποία δεν είναι σταθερή σε σχέση με τη θέση της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να έχετε πάντοτε υπόψην σας ότι ο χρόνος εντοπισμού δορυφόρων και εύρεσης στίγματος εξαρτάται και από το πόσες ημέρες είναι κλειστή η συσκευή σας αλλά και πόσο μακριά είστε από εκεί που την κλείσατε. Δηλαδή η ίδια συσκευή (ανεξάρτητα από μάρκα και τύπο συσκευής) θα αργήσει περισσότερο να βρει στίγμα αν έσβησε στη Λαμία πριν από μία εβδομάδα και ανάψει σήμερα στον Πειραιά, από ότι άν έσβησε χθες και ανάψει σήμερα στο ίδιο σημείο που έσβησε χθες. Αυτό συμβαίνει γιατί όλες οι συσκευές κρατούν για λίγες ημέρες στη μνήμη τους την τελευταία τους θέση (στίγμα) αλλά και την τελευταία θέση των δορυφόρων, η οποία δεν είναι σταθερή σε σχέση με τη θέση της συσκευής.

 

Ευχαριστώ zoo για την διαφωτιστική ενημέρωση :!:

Link to comment
Share on other sites

Μία απλή ερώτηση για το P350:

 

Το manual λέει ότι όταν τελειώσει η φόρτηση το πορτοκαλί λαμπάκι γίνεται

πράσινο, έτσι είναι στα δικά σας; Στο δικό μου πάντως σβήνει το πορτοκαλί και δεν ανάβει πράσινο λαμπάκι μετά.

Link to comment
Share on other sites

Μία απλή ερώτηση για το P350:

 

Το manual λέει ότι όταν τελειώσει η φόρτηση το πορτοκαλί λαμπάκι γίνεται

πράσινο, έτσι είναι στα δικά σας; Στο δικό μου πάντως σβήνει το πορτοκαλί και δεν ανάβει πράσινο λαμπάκι μετά.

 

Και στο δικό μου απλώς σβήνει το πορτοκαλί και δεν ανάβει τίποτα άλλο όταν τελειώσει η φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μόλις πήρα στα χέρια μου ένα Ρ350. Εγκατέστησα ενα demo GPS Tuner 5.0 αλλά δε βρίσκει το GPS! Ξέρετε κανένα άλλο software GPS μόνο να δοκιμάσω? Τι μπορεί να φταίει σε αυτο?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

πως γινεται Hard Reset στο MIO P550 ?

 

Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα γίνεται όπως και στο 350

Κάνεις soft reset και κρατάς πατημένο το "πάνω"

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ανάμεσα στο Qtek G100 και στο Mio P550.

Έχουν περίπου ίδιες τιμές, αλλά το Mio έχει αρκετά μεγαλύτερη οθόνη (3,5'' αντί 2,8''). Με ενδιαφέρει ο εύκολος εντοπισμός των δορυφόρων αλλά και οι δυνατότητες σαν pda. Anybody help?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μόλις πήρα στα χέρια μου ένα Ρ350. Εγκατέστησα ενα demo GPS Tuner 5.0 αλλά δε βρίσκει το GPS! Ξέρετε κανένα άλλο software GPS μόνο να δοκιμάσω? Τι μπορεί να φταίει σε αυτο?

 

Ευχαριστώ

 

το GPS Tuner δεν υποστηρίζει το 350 και το 550..... :(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ανάμεσα στο Qtek G100 και στο Mio P550.

Έχουν περίπου ίδιες τιμές, αλλά το Mio έχει αρκετά μεγαλύτερη οθόνη (3,5'' αντί 2,8''). Με ενδιαφέρει ο εύκολος εντοπισμός των δορυφόρων αλλά και οι δυνατότητες σαν pda. Anybody help?

Αν το θες κυρίως σαν GPS οσο μεγαλύτερη οθόνη τόσο καλύτερα

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η πρωτη φορα που γραφω μηνυμα και θα ηθελα

να σας ευχαριστησω εκ των προτερων.

Εχω ενα MIO P350 και καθε φορα που δουλευω με το fugawi

ή οποιοδηποτε αλλο προγραμα gps δεν βρισκει μετα την κεραια του gps στο destinator 6.

 

Ευχαριστω για τη βοηθεια σας.........

 

manibelas

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η πρωτη φορα που γραφω μηνυμα και θα ηθελα

να σας ευχαριστησω εκ των προτερων.

Εχω ενα MIO P350 και καθε φορα που δουλευω με το fugawi

ή οποιοδηποτε αλλο προγραμα gps δεν βρισκει μετα την κεραια του gps στο destinator 6.

 

Ευχαριστω για τη βοηθεια σας.........

 

manibelas

 

Aυτό γίνεται γιατί στα ppc πολλά προγράμματα δεν κλείνουν όπως στο Pc αλλά κάνουν ελαχιστοποίηση.πήγαινε στα settings-->memory-->running programms και κλείσε όποιο άλλο πρόγραμμα είναι για gps και μετά άνοιξε το destinator.Eναλλακτικά ψάξε για το πρόγραμμα magic button για να κλείνεις τα προγράμματα από την today screen.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει και αυτο, δεν γινεται τιποτα ειναι σαν να μην υπαρχει καθολου κεραια gps μετα την ενεργοποιηση του fugawi.

 

καμια αλλη ιδεα..........

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή έλεγα να πάρω μια συσκευή ενα σε ολα π.χ. Eten 500. Μάλλον θα προτιμήσω ενα pda με gps σαν το mio 550. Το θέλω κυρίως για πλοήγηση κανένα πρόγραμμα και λίγα παιχνίδια. Εσείς που είστε χρήστες του, τι λέτε? Θα κάνει σωστά αυτα τα πράγματα?
Link to comment
Share on other sites

εγω αγορασα το 350 και ειχα σκοπο να το δωσω και να παρω το 550, αλλα το ηθελα για τις δουλειες που θες και συ και τελικα το εχω ακομα.....το 550 βέβαια πρέπει να είναι κορυφή....
Link to comment
Share on other sites

Molis pira ena MIO P350 kai edosa to A701 pou mou eixe spasei ta nevra. Kalytera 2 syskeves para ola se 1. Tora exo ena SE P990 gia tilefono kai to P350 gia GPS. Se sxesi me to A701, to eida exisou grigoro, gia na min po pio grigoro kai stathero afou den exei ensomatomeno dekti tilefonou. Evala to Destinator 6 kai doulevei roloi !!!
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

ειχες προβλήματα με το A701???

 

Oxi san GPS, alla san tilefono (delay, xamenes kliseis, vouito klp). Episis kata tin diarkeia tis ploigisis ean me eperne kapoios til etroge psilokolima. To MIO P350 pou agorasa exei 1 kammeno pixel !!!

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Oxi san GPS, alla san tilefono (delay, xamenes kliseis, vouito klp). Episis kata tin diarkeia tis ploigisis ean me eperne kapoios til etroge psilokolima. To MIO P350 pou agorasa exei 1 kammeno pixel !!!

Ευχέλαιο γρήγορα να αποφύγεις τα χειρότερα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

To MIO P350 pou agorasa exei 1 kammeno pixel !!!

 

πολύ γκαντεμιά μαζεμένη..... το ΜΙΟ το καλύπτει εγγύηση (δεν είναι LG αλλά...)? τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...