Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κάπου είχα βρει και είχα βάλει Microsoft .NET Framework στο 350 γιατί το ήθελε για κάποια εφαρμογή, η οποία τελικά δε μου άρεσε....αλλά υπάρχει...

 

.NET Compact Framework 2.0 Redistributable

 

auto einai gia WM5, ta WM6 to exoun proegatesthmeno

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μόλις χθές το πήρα το Ρ550. 1 βασική ερώτηση και οι υπόλοιπες επονται αφού λύσουμε αυτό το θέμα.

 

Δεν έχω εγκαταστήσει κανενα από τα γνωστά navigation προγραμματα αλλά προσπαθώ να δώ τη λειτουργία του gps με κάτι freeware στυλ VITO και GPS4PPC κτλ. Οι εφαρμογές γίνονται εγκατάσταση κανονικά αλλά δεν μπορούν να αναγνωρίσουν την θύρα του gps. Όλες δε βρίσκουν GPS παρόλο που έχω ορίσει θύρε για software και harware από το ίδιο το Ρ550.

 

Καμία 1η βοήθεια?

 

μφχ

ΒΑΧΥ

 

Kane install to GpsGate kai tre3e to wizard gia na sou rythmisei aytomata kai eukola tis parametrous sto gps (To Gpsgate prepei na trexei tautoxrona me ta alla programmata gps afou ta "voithaei" ousiastika).

Meta katevase to gpstuner tre3e kai ekei to wizard, asto 10-30 sec na kanei fix stous doryforous kai... enjoy ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το gpsgate τι ακριβώς κάνει?

γιατί χρειάζεται?

 

εγώ έχω δύο εφαρμογές navigation και 3-4 ακόμα προγράμματα που χρησιμοποιούν το gps και όλα δουλεύουν μια χαρά χωρίς gpsgate...

όχι ταυτόχρονα βέβαια!!!

 

με το gpsgate τι κερδίζεις?

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλαξει κανεις τη μπαταρια στο MIO P550? Το μεγαλυτερο του μειονεκτιμα ειναι οτι εχει πολυ μικρη μπαταρια (1250mAh σε σχεση με αλλες που φτανουν μεχρι και τα 3500) με αποτελεσμα οταν γινεται χρηση WiFi να στεγνωνει τη μπαταρια σε πολυ λιγο χρονο. Βρηκα και παραγγειλα μια μπαταρια στα 1700mAh ( http://www.batteryupgrade.com/products/Mitac/Mio_P550/CS-MIOP350XL.html?productId=38447475 ) . Εχει βρει κανεις καμια μεγαλυτερη και απο που?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το gpsgate τι ακριβώς κάνει?

γιατί χρειάζεται?

 

εγώ έχω δύο εφαρμογές navigation και 3-4 ακόμα προγράμματα που χρησιμοποιούν το gps και όλα δουλεύουν μια χαρά χωρίς gpsgate...

όχι ταυτόχρονα βέβαια!!!

 

με το gpsgate τι κερδίζεις?

 

dhmiourgei virtual port gia to gps kai mporoun na thn xrhsimopoioun polla programata tautoxrona, epishs mporeis na xrhsimopoieis to gps tou ppc sou gia programata tou upologisth mesw usb h bluetooth.

 

Genikos einai poly taxytero sto na fixarei doryforous... den 3erw giati.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι απο χθες ενας ευτυχισμενος κατοχος ενος p350 :D

 

Καποιες ερωτησεις:

 

1) Γινεται οταν το συνδεω στον υπολογιστη να ΜΗΝ φορτιζει;

2) Ποσους δορυφορους θα πρεπει να πιανει minimum; Σε ανοιχτο χωρο μεσα στο αυτοκινητο πιανει 5 με 7, ειναι καλα;

3) Επειδη εχω μπερδευτει, πως πρεπει να το κλεινω; Απλα με το κοκκινο κουμπι ή απο τον διακοπτη on- off;

Link to comment
Share on other sites

3) Επειδη εχω μπερδευτει, πως πρεπει να το κλεινω; Απλα με το κοκκινο κουμπι ή απο τον διακοπτη on- off;

 

από το κουμπάκι στην πρόσοψη. Ο διακόπτης on-off είναι ο 'γενικός' του και είναι για να κλείνει σε ειδικές περιπτώσεις. Σε κανονική λειτουργία το κλείνεις από το μπουτον στη φάτσα του.

 

Από τον διακόπτη on-off αν το κλείσεις, χάνει ημερομηνιές και ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το p550 πως μπορώ να περάσω ελληνικά wm5 ? Ευχαριστώ :)

Δεν μπορείς (δεν υπάρχει ROM). Μονο κάποια προγράμματα ΜΕΡΙΚΟΥ εξελληνισμού κυκλοφορούν (αλλάζουν μερικά μενού σε ελληνικά). Δεν θυμάμαι να σου πώ ποιο αλλά έχει ξαναναφερθεί.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα μολις χθες το mio 350 και θα ηθελα οποιος μπορει να στειλει με pm cr****d οποιο προγραμματακι εχει με χαρτες οπως το destinator η οποιοδηποτε αλλο για να τα δοκιμασω και να δω ποιο μου κανει. Θα ηθελα επισης να μου στειλει και καποιες οδηγιες για το πως θα το εγκαταστησω γιατι ειμαι λιγο ασχετος. Ευχαριστω οσους βοηθησουν.
Link to comment
Share on other sites

Eχω αγορασει το P550 κ θελω να περασω καποιο προγραμματακι για να παιζει ταινιες η βιντεακια τυπου avi .Για τυπου 3.gp ειμαι οκ,επισης

το divx που ειναι για avi το εγκαθειστω βλεπει το βιντεακι αλλα δεν το ανοιγει ! καμια βοηθεια???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοήθεια...Εχασα το καλωδιο συνδεσης με τον υπολογιστη απο το miop550 και πηρα ενα απλό 5πινο usb το οποιο οταν χρησιμοποίησα, το mio κολλησε για τα καλα και πλεον δεν κανει ουτε hard reset. Κολάει στο screen της mio!!!Ουτε καν το splash screen των windows δεν μπορω να δω...ΒΟΗΘΕΙΑ!

Το χρειαζομαι την αλλη βδομαδα παω εξωτερικο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοήθεια...Εχασα το καλωδιο συνδεσης με τον υπολογιστη απο το miop550 και πηρα ενα απλό 5πινο usb το οποιο οταν χρησιμοποίησα, το mio κολλησε για τα καλα και πλεον δεν κανει ουτε hard reset. Κολάει στο screen της mio!!!Ουτε καν το splash screen των windows δεν μπορω να δω...ΒΟΗΘΕΙΑ!

Το χρειαζομαι την αλλη βδομαδα παω εξωτερικο...

 

 

Πάντως πολύ χλωμό να φταίει το καλώδιό σου

Εγώ ούτε ξέρω που είναι το καλώδιο της αρχικής συσκευασίας

Χρησιμοποιώ όποιο usb καλώδιο βρω ελεύθερο (με 3 υπολογιστές και διάφορες usb συσκευές θα ήταν αδύνατο να έχω το δικό της καλώδιο για κάθε υπολογιστή)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα. Εχω αγορασει και εγω ενα p550 και ηθελα να ρωτησω καπου στο internet βρηκα μια torrent εκδοση των wondows mobile 6. Να την εγκαταστησω αξιζει τον κοπο να το ρισκαρω? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα. Εχω αγορασει και εγω ενα p550 και ηθελα να ρωτησω καπου στο internet βρηκα μια torrent εκδοση των wondows mobile 6. Να την εγκαταστησω αξιζει τον κοπο να το ρισκαρω? ευχαριστω

 

Πρώτη φορά ακούω για wm6 rom για το 550:confused: Να εισαι επιφυλακτικός.. Αν κάτι υπήρχε κάπου θα το ακούγαμε.. κοιτα μην εγκταστησεις στο pc κανα ΔΟΥΡΕΙΟ..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ευτυχής κάτοχος απο χθές του 350.

Θα ήθελα κάποιος που έχει χρησιμοποιήσει sdio wifi b/g card στο συγκεκριμένο pocket pc να μου προτίνει μάρκα και να μου πει εντυπώσεις. Επίσης μπορώ να χρεισιμοποιήσω το 350 σαν gps receiver μέσω usb cable ή wifi στο laptop?

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας

καποιος ειχε βαλει οδηγιες για να απενεργοποιησουμε το active sync για να μην ψαχνω ολο το θεμα σελιδα σελιδα μηπως μπορειτε να μου πειτε σε ποια σελιδα ηταν η να το ξανακανετε ποστ

 

το ειχα κανει αλλα ειπα να κανω μια εκαθαρισει και φτου απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

Eχω αγορασει το P550 κ θελω να περασω καποιο προγραμματακι για να παιζει ταινιες η βιντεακια τυπου avi .Για τυπου 3.gp ειμαι οκ,επισης

το divx που ειναι για avi το εγκαθειστω βλεπει το βιντεακι αλλα δεν το ανοιγει ! καμια βοηθεια???

 

CoreCodec.CorePlayer.v1.1.1.Build.1600

 

Link to comment
Share on other sites

για ταινίες εγώ έχω το TCPMP πολυ καλό και freeware (ούτε cracs ούτε τίποτα) τα παίζει όλα (divX, mpeg, wmv, mp3) και με πολλές δυνατότητες και ρυθμίσεις.
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :),θα ηθελα την βοήθεια κάποιου. Εχω το 550 και απο εχθές δεν μου εμφανιζει το εικονιδιο του wi-fi μονο του bluetoοth,εψαξα και μέσα στο connections και με πετάει στο wireless manager το οπιο μου εμφανίζει μονο το bluetooth:(..... τι μπορώ να κάνω τώρα???????Ευχαριστώ :O
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα αγόρασα το ΜΙΟ350 Το πρόβλημα που έχω με το Μιο είναι ότι το GPS καθυστερεί την αποτύπωση της θέσης μου περίπου 10 sec , δηλαδή στο δρόμο βρίσκομαι 200 μέτρα πιο μπροστά από ότι μου δείχνει το dest.Έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...