Jump to content

Ερωτήσεις για τη φορητότητα


ael1964
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.. .Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί παραπάνω, και αν οτ έχει κάνει κανείς, αλλά από ΤΙΜF2G μπορώ να πάω Frog διατηρώντας τον ίδιο αριθμό????

 

1.Πόσο θα μου κοστίσει?

2.Πόσες μέρες χρειάζεται

3.Το κινητό το έχω ανώνυμο... Δεν χρειάζεται να κάνω δήλωση στοιχέιων έτσι

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Θα σου κοστίσει 20 ευρώ, θα χρειαστεί 10 μέρες περίπου και δε χρειάζεται δήλωση αν είναι ανώνυμο. Μόνο η SIM χρειάζεται ως αποδεικτικό και τίποτα άλλο.

Η βασική σου ερώτηση όμως θα έπρεπε να είναι το ΠΟΥ θα ζητήσεις την φορητότητα... Από όσα ξέρω, το βατράχι υπάρχει μόνο σε περίπτερα και όχι σε όλα... :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

logika se ena katastima tim i cosmote den tha pao?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Καλεσε δωρεαν το 13897 απο το κινητο σου και ρωτησε. Ειναι η υπηρεσια της κοσμοτε για οταν θελεις να κανεις φορητοτητα απο αλλο δικτυο προς αυτους.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

kai apo kinito tim mporo na kaleso ayton ton arithmo? kai na rotiso an pao frog, tha isxioun oles oi xreoseis tis frog e? kai mono kartes frog e? kai oxi tim plus?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει η ΤΙΜ με τη Frog ??? :wacko:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

ennoo oti mono o arithmos tha mou meinei na mou thimize tim e?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Ο αριθμός πλέον δεν έχει καμμία σχέση με το δίκτυο, εκτός των νέων συνδέσεων (και αριθμών φυσικά).

Εγώ έχω ένα ΤΙΜ με 694#κλπ...

Αν γίνει η φορητότητα, βατράχι θα είσαι και τίποτα άλλο... ο αριθμός εννοώ, όχι εσύ !!! :wacko: :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Απορία...

Έχω κάνει φορητότητα, όπως προανέφερα, έναν αριθμό από Voda σε ΤΙΜ, ο οποίος λογικότατα αρχίζει από 694#κλπ...

Αυτή τη στιγμή ο αριθμός αυτός είναι κανονικότατος ΤΙΜ και επιπλέον έχω ενεργοποιήσει και F2G nonstop προς αυτόν...

Λογικά λοιπόν, από τη στιγμή που πλήρωσα φορητότητα και μεταφέρθηκε, ο αριθμός ανήκει ολοκληρωτικά στην ΤΙΜ. Αν κάποια στιγμή όμως εγώ αποφασίσω να τον κόψω, αυτός τι θα απογίνει ? Θα επιστραφεί στη Vodafone για να ξαναβγεί στην αγορά λόγω του προθέματος, η μπορεί να τον βγάλει η ΤΙΜ ως έχει ???

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ξαναγυριζει Βονταφον :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

1.Πόσο θα μου κοστίσει?

2.Πόσες μέρες χρειάζεται

3.Το κινητό το έχω ανώνυμο... Δεν χρειάζεται να κάνω δήλωση στοιχέιων έτσι

 

Έχω τις ίδιες απορίες,απλά εγώ θελω να παω απο Voda σε Free 2 go!!

Έχω καρτοκινητό κ εγώ...

 

Διάβασα στα προηγούμενα ποστ ότι αν παρεις στη βοντα δε θα ξεκαθαρισεις,γιατι σου ζητανε δηλωση στοιχειων,αλλά τα ποστ ηταν απο περυσι και δεν ξερω αν ισχυει ακομα...

Οποιος μπορει,ας απαντησει...!

Link to comment
Share on other sites

Έχω τις ίδιες απορίες,απλά εγώ θελω να παω απο Voda σε Free 2 go!!

Έχω καρτοκινητό κ εγώ...

 

1.Πόσο θα μου κοστίσει? ΤΙΠΟΤΑ

2.Πόσες μέρες χρειάζεται γυρω στις 2 εβδομαδες

3.Το κινητό το έχω ανώνυμο... Δεν χρειάζεται να κάνω δήλωση στοιχέιων έτσι

..οχι δεν χρειαζεται...

 

αν πας σε ΤΙΜ κοιτα εδω

 

http://www.tim.gr/pages.fds?pageID=1194&langID=1

 

...μπορουν να σου στειλουν την καρτα με κουριερ σπιτι σου χωρις καμμια χρεωση ....:p :p

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

αν στην βονταφον δεν εχεις δηλωσει στοιχεια δεν χρειαζεται τιποτα.

δηλαδη πας σ'ενα καταστημα και κανεις φορητοτητα απλα δεν δηλωνει στοιχεια.

 

edit:

ΑΛΛΑ!νομιζω οτι εστω και αν εχεις δηλωσει στοιχεια εστω και στο pointmania στο απορριπτει :wink:

επειδη μου ειπαν και αλλοι οτι εχουν προβλημα ;)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

αν στην βονταφον δεν εχεις δηλωσει στοιχεια δεν χρειαζεται τιποτα.

δηλαδη πας σ'ενα καταστημα και κανεις φορητοτητα απλα δεν δηλωνει στοιχεια.

 

edit:

ΑΛΛΑ!νομιζω οτι εστω και αν εχεις δηλωσει στοιχεια εστω και στο pointmania στο απορριπτει :wink:

επειδη μου ειπαν και αλλοι οτι εχουν προβλημα ;)

Αφού το pointmania δεν αποτελεί στοιχείο ιδιοκτησίας του αριθμού... Γιατί τέτοιο bug οι κόκκινοι...;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αφού το pointmania δεν αποτελεί στοιχείο ιδιοκτησίας του αριθμού... Γιατί τέτοιο bug οι κόκκινοι...;

δεν ξερω γιατι...απλα εχει κι αυτο ορους χρησης...οποτε μπορει να το αναγραφει.

και για του λογου του αληθες παλιοτερα ειχα ενα καρτοκινητο βονταφον στο οποιο ειχα γραφτει στο ποιντμανια και τελευταια με ζητησαν να με ενημερωσουν για καποια προσφορα τους. αρα τα στοιχεια υπαρχουν.

 

προσεκτικα λοιπον σε ολους!!!!!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Χθές μου τηλ σε ένα νούμερο που ήταν cu και πρόσφατα έγινε συμβόλαιο. Ήταν από TIM και μου πρότειναν να κάνω φορητότητα. Άρχισε πρόγραμμα προώθησης νέων πελατών;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

έκανα αίτηση για φορητότητα από Cosmote σε Flexy τηλεφωνικά την Τρίτη.. χτες με πήραν και μου είπαν πως θα ενεργοποιηθεί στις 20/6 και κάποια στιγμή μέχρι τότε θα μου έρθει η SIM.. (μάλλον τους έπιασα πάνω στη φούρια της αλλαγής και θέλουν τόσες πολλές μέρες :p ελπίζω τουλάχιστον να φέρουν SIM WIND και όχι ΤΙΜ :lol: )

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε, δυστυχώς η φορητότητα αργεί υπ'ευθύνη της ΕΕΤΤ που ακόμα δίνει περιθώριο στις εταιρείες να το καθυστερούν μέχρι και 15(!!!) εργάσιμες!

 

Πρακτικά η διαδικασία μπορεί να γίνεται μέσα σε 15 λεπτά...

Link to comment
Share on other sites

και ειναι και χωρις χρεωση πια...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα ΤΙΜ μία κυριούλα (γλυκύτατη κατά τ'άλλα) πήγε να μου κρατήσει 17 ευρώ και κάτι (κόστος κάρτας σιμ) για φορητότητα από καρτοκινητό σε καρτοκινητό. Ακόμα και μετά από τόσο καιρό υπάρχει ακόμα μεγάλη άγνοια στα καταστήματα, τόσο για την διαδικασία όσο και για την κατάργηση του κόστους.

 

Επίσης τόσο στη δική μου περίπτωση, όσο και σε άλλες που γνωρίζω, η ΤΙΜ εξαντλεί το χρονικό όριο της πραγματοποίησης της φορητότητας. Συγκεκριμένα δίνει την τελευταία κατά το κανονιστικό πλαίσιο δυνατή ημέρα ενεργοποίησης. (Ενώ προβλέπεται ότι ο ενδιαφερόμενος μπορεί να επιλέξει οποιαδήποτε ανάμεσα στις 10-15 εργάσιμες μέρες μετά την αίτηση, η ΤΙΜ δίνει σταθερά την 15η).

 

Λέτε να έχει τόσο μεγάλη ζήτηση η ΤΙΜ στη φορητότητα; :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Μου τηλεφώνησαν από την ΤΙΜ στο κινητό μου σήμερα και με ενημέρωσαν ότι αν κάνω φορητότητα στο Flexy 40 απο την Vodafone που συνεργάζομαι τώρα θα πάρω με διαφορά 15 ευρώ το w880i!

'Η που τρελάθηκε το αφεντικό και χαρίζει, ή που η κοπέλα που με κάλεσε ήταν μεθυσμένη.

θα με πάρουν πάλι αύριο για να τους απαντήσω!

Τι να κάνω;

Εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα με την εταιρία μου, ούτε με τις χρεώσεις, ούτε με την εξυπηρέτηση, ούτε με τις υπηρεσίες.

Αλλά αν ισχύει η προσφορά είναι πολύ δελεαστική για να αρνηθεί κάποιος κοιτάζοντας απλά τα δεδομένα!

Το έχετε ακούσει αυτό ξανά; Τι θα πρέπει να ρωτήσω για να επιβεβαιώσω ότι δεν θα δώσω τα προσωπικά μου στοιχεία σε απατεώνες; Με καλούσαν με απόκρυψη...

Help!:ninja:

Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

Τι θα πρέπει να ρωτήσω για να επιβεβαιώσω ότι δεν θα δώσω τα προσωπικά μου στοιχεία σε απατεώνες; Με καλούσαν με απόκρυψη...

Help!:ninja:

 

καλύτερα να καλέσεις η ίδια το 13846 που είναι το τμήμα φορητότητας της ΤΙΜ και να τους ρωτήσεις αν ισχύει..;)

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Μου τηλεφώνησαν από την ΤΙΜ στο κινητό μου σήμερα και με ενημέρωσαν ότι αν κάνω φορητότητα στο Flexy 40 απο την Vodafone που συνεργάζομαι τώρα θα πάρω με διαφορά 15 ευρώ το w880i!

'Η που τρελάθηκε το αφεντικό και χαρίζει, ή που η κοπέλα που με κάλεσε ήταν μεθυσμένη.

θα με πάρουν πάλι αύριο για να τους απαντήσω!

Τι να κάνω;

Εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα με την εταιρία μου, ούτε με τις χρεώσεις, ούτε με την εξυπηρέτηση, ούτε με τις υπηρεσίες.

Αλλά αν ισχύει η προσφορά είναι πολύ δελεαστική για να αρνηθεί κάποιος κοιτάζοντας απλά τα δεδομένα!

Το έχετε ακούσει αυτό ξανά; Τι θα πρέπει να ρωτήσω για να επιβεβαιώσω ότι δεν θα δώσω τα προσωπικά μου στοιχεία σε απατεώνες; Με καλούσαν με απόκρυψη...

Help!:ninja:

οχι,ενταξει αληθεια σου ειπαν!

και οντως υπαρχει τετοια προσφορα! :) βουρρρρρρρρρ

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...