Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6131


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

guys το πηρα το κινητό κ φυσικα πρώτη κίνηση που κάνω είναι να πάρω κάρτα μνήμης. αυτή εδώ κάνει ?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554471

γιατι εχω χασει την μπαλα τωρα τελευταια με τόοοοσες κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

guys το πηρα το κινητό κ φυσικα πρώτη κίνηση που κάνω είναι να πάρω κάρτα μνήμης. αυτή εδώ κάνει ?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554471

γιατι εχω χασει την μπαλα τωρα τελευταια με τόοοοσες κάρτες.

 

Οχι πρέπει να είναι microSD (transflash) μέχρι 2GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,επειδη οταν εχω κλεισω το τηλεφωνο και μετα το βαλω στην τσαντα μου, προλαβαινει και πατιεται το κουμπι της καμερας (στο πλαι) και μου τελειωνει η μπαταρια υπαρχει καποιος τροπος να "κλειδωνει" πιο γρηγορα ωστε να μην μενω χωρις μπαταρια ξαφνικα? Υπαρχει δηλαδη καπου που ρυθμιζω ποση ωρα μετα θα κλειδωνει το keyboard οπως στα SE ?
[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,επειδη οταν εχω κλεισω το τηλεφωνο και μετα το βαλω στην τσαντα μου, προλαβαινει και πατιεται το κουμπι της καμερας (στο πλαι) και μου τελειωνει η μπαταρια υπαρχει καποιος τροπος να "κλειδωνει" πιο γρηγορα ωστε να μην μενω χωρις μπαταρια ξαφνικα? Υπαρχει δηλαδη καπου που ρυθμιζω ποση ωρα μετα θα κλειδωνει το keyboard οπως στα SE ?

 

Μπορεις να το κλειδωνεις χειροκινητα πριν το κλεισεις και το βαλεις στην τσαντα σου, ωστε να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,επειδη οταν εχω κλεισω το τηλεφωνο και μετα το βαλω στην τσαντα μου, προλαβαινει και πατιεται το κουμπι της καμερας (στο πλαι) και μου τελειωνει η μπαταρια υπαρχει καποιος τροπος να "κλειδωνει" πιο γρηγορα ωστε να μην μενω χωρις μπαταρια ξαφνικα? Υπαρχει δηλαδη καπου που ρυθμιζω ποση ωρα μετα θα κλειδωνει το keyboard οπως στα SE ?

 

Αν πας στις ρυθμίσεις τηλεφώνου, και ενεργοποιήσεις το αυτόματο κλείδωμα, σου ζητάει να βάλεις σε πόσο χρόνο να ενεργοποιείται... διάλεξε το μινιμουμ π.χ. 1 δευτ.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στις ρυθμίσεις τηλεφώνου, και ενεργοποιήσεις το αυτόματο κλείδωμα, σου ζητάει να βάλεις σε πόσο χρόνο να ενεργοποιείται... διάλεξε το μινιμουμ π.χ. 1 δευτ.

 

Σωστά! Απλά να διευκρινήσω πως δεν υπάρχει σαν επιλογείς. Την στιγμή που επιλέγουμε να ενεργοποιήσουμε το αυτόματο κλείδωμα, βγάζει οθόνη που μας ζητάει να δώσουμε τον χρόνο σε Λεπτά:Δευτερόλεπτα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ας βοηθήσει κάποιος.

Πείτε μου πως μπορώ να κάνω τα sms να φτάνουν μέχρι 160 χαρακτήρες;;;

 

Μενού > Μηνύματα > Ρυθμίσεις Μηνυμάτων > Μηνύματα Κειμένου > ΥΠοστήριξη χαρακτήρων > Επιλέγεις "περιορισμένη" ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά sorry εχω μια απορία... :help: Μπορεί να είνα και χαζομάρα βέβαια..

Αν κάποιος ξέρει ας με διαφωτίσει..

Όταν αρχίζω και αποθηκεύω κάποιες εικόνες στις επαφές(ώστε να βλέπω ποιος

με παιρνει,να τονίσω ότι τα τηλέφωνα είναι αποθηκευμένα στη μνήμη του τηλ.), αυτο σημαίνει οτι αρχιζει να μειώνεται η χωρητικότητα της μνήμης τηλεφώνου, δηλ απο 10ΜΒ που είχε για τηλέφωνα,εφαρμογες,παιχνιδια κτλ αρχίζει και πέφτει ?

Το λέω διότι οι εικόνες καταλαμβάνουν λίγα Kbytes...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!! :respect:

Link to comment
Share on other sites

Ναι fragiskos...

 

Έχω παρατηρήσει το εξής: Προφανώς κι εσύ, όπως κι εγώ, έβαλες τις φωτογραφίες στην κάρτα μνήμης ή στην προσβάσιμη μνήμη του τηλεφώνου. Όταν όμως την φωτογραφία αυτή την αναθέτεις σε μία επαφή, τότε το τηλέφωνο παίρνει την εικόνα και την αποθηκεύη στην μη προσβασίμη από σένα μνήμη. Έτσι, ακόμα κι αν σβήσεις την εικόνα από την προσβάσιμη μνήμη, η αποθηκευμένη παραμένει να φαίνεται στην επαφή.

 

(Το μπέρδεψα ή ήταν κατανοητό άραγε; :X )

Link to comment
Share on other sites

όταν λές ''μη προσβάσιμη απο μένα μνήμη''? :what:

δηλαδη με λίγα λόγια τρώει χωριτικότητα και απο τη μνήμη τηλεφωνου εάν κάνω αυτή την διαδικασία. :down:

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση πως ναι, σύμφωνα με αυτά που σου έγραψα παραπάνω, στα οποία, τονίζω, κατέληξα συμπερασματικά, κρίνοντας από την συμπεριφορά του τηλεφώνου.

 

Μην σε ανυσηχεί πάντως, γιατί η μνήμη είναι υπερεπαρκής ;)

Link to comment
Share on other sites

Βασικα καλο ειναι τις φωτογραφιες καταρχην να τις αποθηκευουμε στην καρτα μνημης για να μη τρωμε μνημη απο την συσκευη.

Τωρα οταν μια φωτο την βαλουμε σε μια επαφη το τηλεφωνο την κραταει σαν ειδωλο μεσα στην δικη του μνημη για να μπορει να την εμφανιζει οταν μας καλει η συγκεκριμενη επαφη.

Αυτο σημαινει οτι καταλαμβανεται κι ενα πολυ μικρο ομως μερος της μνημης του τηλεφωνου.

Οχι βεβαια οσο μεγεθος ειναι η εικονα στην καρτα πολυ μικροτερο γιατι ειναι ειδωλο.Ετσι λεγεται.

Νομιζω οτι ομως θα πρεπει να ειναι η καρτα μνημης μεσα στο τηλεφωνο για να την εμφανιζει και κατα την κληση της επαφης.

Ομως αν σβησουμε τελειως την εικονα τοτε φυσικα ελευθερωνουμε την μνημη και φυσικα δεν την εμφανιζει στην επαφη αυτην την εικονα.

Αυτα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΜΙΑ ΜΙCRO SD ΑΠΟ ΤΟ E-SHOP.ΜΟΥ ΕΦΕΡΑΝ ΜΙΑ ΜΙΝΙ SD Κ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΛΩΣ ΑΠΟ ΕΤΑΙΡΙΑ ΣΕ ΕΤΑΙΡΙΑ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ...! ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΜΙΑ ΜΙCRO SD ΑΠΟ ΤΟ E-SHOP.ΜΟΥ ΕΦΕΡΑΝ ΜΙΑ ΜΙΝΙ SD Κ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΛΩΣ ΑΠΟ ΕΤΑΙΡΙΑ ΣΕ ΕΤΑΙΡΙΑ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ...! ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

 

Καταρχην καλως ηρθες

Δεν ειναι ιδια ,αλλο mini και αλλο micro SD

http://img160.imageshack.us/img160/8973/microsdminisd256mblowreszi8.th.jpg

Παρακληση: ΜΗΝ γραφεις με κεφαλαια ,ειναι σαν να φωναζεις!

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς αν σε κάποιο στάδιο το 6131 θα κυκλοφορήσει με χαμηλότερο SAR; Στο σάιτ της ΝΟΚΙΑ παρατήρησα ότι κάποια τηλέφωνα εχούν περισσότερους δείκτες SAR από έναν, με αρκετή μάλιστα διαφορά μεταξύ τους. Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό που πήρα δεν έχει ποτέ σήμα... Υπάρχει καμιά ρύθμιση ή είναι προβληματικό;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό που πήρα δεν έχει ποτέ σήμα... Υπάρχει καμιά ρύθμιση ή είναι προβληματικό;
Για τον ίδιο λόγο το πήγα στο service κι εγώ φίλε μου γιατί σταμάτησε ξαφνικά να έχει σήμα.Είπαν από τη πρώτη μέρα ότι θα το ανταλλάξουν με καινούργιο,αλλά έχουν περάσει 22 ημέρες κι ακόμη τίποτα:X :X :X Να υποθέσω ότι έχει νεανικά ελαττώματα το συγκεκριμένο μοντέλο?Και κάποιος συνάδελφος στη δουλειά το ίδιο πρόβλημα έχει...Και δεν έγινε ξαφνικά η alpha copy εταιρία που σέβεται τους πελάτες της και αναγνωρίζει το πρόβλημα αμέσως άνταλλάσοντας με καινούργιο.Κάποιο λάκκο έχει η φάβα...:mad:
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Το πήγα κ εγώ το κινητό μου στη ΝΟΚΙΑ κ είπαν οτι θα το στείλουν στα κεντρικά

κ θα το πάρω τουλάχιστον σε 2-3 εβδομάδες...σώθηκες

:shock

:rtfm

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα κ εγώ το κινητό μου στη ΝΟΚΙΑ κ είπαν οτι θα το στείλουν στα κεντρικά

κ θα το πάρω τουλάχιστον σε 2-3 εβδομάδες...σώθηκες

:shock

:rtfm

Εγώ αυτό που κάνω είναι να τους παίρνω τηλ και να τους ξεφτιλίζω στο βρίσιμο.Τουλάχιστον ξεσπάω...:) Να οπλισθείς με ατέλειωτη υπομονή πάντως...
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που κάνω είναι να τους παίρνω τηλ και να τους ξεφτιλίζω στο βρίσιμο.Τουλάχιστον ξεσπάω...:) Να οπλισθείς με ατέλειωτη υπομονή πάντως...

ξεφτιλίζεις παιδιά που τα λιώνουν στην δουλειά για 3 και 60..και φυσικά δεν ευθύνονται για την ανευθυνότητα των ανωτέρων τους..Πρέπει να νίωθεις πολύ καλά οταν τα βρίζεις συγχαρητήρια!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς αν σε κάποιο στάδιο το 6131 θα κυκλοφορήσει με χαμηλότερο SAR; Στο σάιτ της ΝΟΚΙΑ παρατήρησα ότι κάποια τηλέφωνα εχούν περισσότερους δείκτες SAR από έναν, με αρκετή μάλιστα διαφορά μεταξύ τους. Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Αν κατάλαβα σωστά αυτό που ρώτησες, η απάντηση είναι ότι κάποια μοντέλα βγαίνουν σε περισσότερες από μία εκδόσεις, όπου κάθε έκδοση προορίζεται για άλλες αγορές. Αυτό που πρέπει να κάνεις, αν ισχύει αυτό και για το 6131, είναι να βρεις ποιά έκδοση έρχεται στην Ελλάδα, οπότε έτσι θα ξέρεις και το αντίστοιχο sar.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...