Jump to content

Sony Ericsson K610i


papathvas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

episis 8a ei8ela na rwtisw ama ginete sthn mayri ekdosi tou kinitou pou einai tis kosmote na perasoume thn kanoniki ekdosi logismikou tou k610! eyxaristo

 

 

Βεβαίως και μπορείς. Από wotanserver με 7 ευρώ. Έχω γυρήσει ήδη 2 i-mode σε κανονικά Κ610i με 100% επιτυχία. Δέχονται τα πάντα, Mp3, java εφαρμογές, δουλεύει ο Opera, κλπ. Μόνον να ξέρεις ότι θα χάσεις την εγγύηση.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 366
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βεβαίως και μπορείς. Από wotanserver με 7 ευρώ. Έχω γυρήσει ήδη 2 i-mode σε κανονικά Κ610i με 100% επιτυχία. Δέχονται τα πάντα, Mp3, java εφαρμογές, δουλεύει ο Opera, κλπ. Μόνον να ξέρεις ότι θα χάσεις την εγγύηση.

 

Μπορείς να δώσεις κάποιες παραπάνω πληροφορίες για το ξεκλείδωμα του Κ610im??

Έχω και εγώ και μου την έχει δώσει που δεν μπορώ να βάλω java...

Σε γερμανό πχ δεν γίνεται???

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις κάποιες παραπάνω πληροφορίες για το ξεκλείδωμα του Κ610im??

Έχω και εγώ και μου την έχει δώσει που δεν μπορώ να βάλω java...

Σε γερμανό πχ δεν γίνεται???

 

Μπορείς να το ξεκλειδώσεις μόνο στο 9volto και στο davinciteam.com

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και μπορείς. Από wotanserver με 7 ευρώ. Έχω γυρήσει ήδη 2 i-mode σε κανονικά Κ610i με 100% επιτυχία. Δέχονται τα πάντα, Mp3, java εφαρμογές, δουλεύει ο Opera, κλπ. Μόνον να ξέρεις ότι θα χάσεις την εγγύηση.

 

eyxaristo file mou gia tis plirofories sou :D

[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Μου έχει τύχει κάτι εντελώς κουφό. Σε ένα συγκεκριμένο νούμερο που έχω βάλει στις επαφές του τηλεφώνου, όταν το καλό δείχνει ότι καλεί τον αριθμό από την sim και βάζω ήχο, εικόνα αλλά δεν κάνει τίποτα και καλεί μόνο τον αριθμό.

 

Του έχει συμβεί κανενός??

Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση επειδη θελω να παρω το κ610?Εχει φακο αλλα flash?Κ κατι ακομη εχει ραδιο?

 

Δεν εχει ραδιο.flash δεν εχει.τεχνικα χαρακτηριστικα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την R1GB001, το K610 μου βγάζει το εξής bug:

 

Εάν το έχω κλειστό και λάβω ένα μήνυμα, όταν το ανοίξω μου εμφανίζει την ώρα που το έλαβα και όχι την ώρα που μου το έστειλαν. Το έχει προσέξει και άλλος; Βέβαια, εάν πάω στα «Στοιχεία» του μηνύματος, βλέπω πότε το έστειλαν, αλλά θα προτιμούσα να μην κάνω κάθε φορά αυτή την διαδικασία.

 

Κατά τ'άλλα, το κινητάκι είναι αρκετά καλό. Είναι γρήγορο, δεν κολλάει, καλή μπαταρία. Για την τιμή που έχει τώρα, αποτελεί καλή αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Με την R1GB001, το K610 μου βγάζει το εξής bug:

 

Εάν το έχω κλειστό και λάβω ένα μήνυμα, όταν το ανοίξω μου εμφανίζει την ώρα που το έλαβα και όχι την ώρα που μου το έστειλαν. Το έχει προσέξει και άλλος; Βέβαια, εάν πάω στα «Στοιχεία» του μηνύματος, βλέπω πότε το έστειλαν, αλλά θα προτιμούσα να μην κάνω κάθε φορά αυτή την διαδικασία.

 

Κατά τ'άλλα, το κινητάκι είναι αρκετά καλό. Είναι γρήγορο, δεν κολλάει, καλή μπαταρία. Για την τιμή που έχει τώρα, αποτελεί καλή αγορά.

Αυτο το εχω παρατηρησει κι εγω και συο k700i και στο j230i που εχω τωρα.ισως φταιει και ο παροχεας δικτυου.:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εχω παρατηρησει κι εγω και συο k700i και στο j230i που εχω τωρα.ισως φταιει και ο παροχεας δικτυου.:confused:

 

Γιατί να φταίει το δίκτυο;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να φταίει το δίκτυο;

Λεω γιατι εγω με `cosmote οταν το κινητο το εχω κλειστο και το ανοιξω μετα απο 2μερες μου ερχονται τα μηνυματα ολα και εχουν ημερομηνια τελευταια.μονο σε sony ericsson το συνανταω αυτο :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λεω γιατι εγω με `cosmote οταν το κινητο το εχω κλειστο και το ανοιξω μετα απο 2μερες μου ερχονται τα μηνυματα ολα και εχουν ημερομηνια τελευταια.μονο σε sony ericsson το συνανταω αυτο :cool:

 

Και εγώ μόνο στο Κ610 μου το έχω δει, άρα δε νομίζω να είναι θέμα δικτύου. Bug του κινητού είναι. ΟΚ, δεν είναι κάτι το φοβερό (αφού όπως είπα μπορεί να δει κανείς πότε εστάλη το μήνυμα από την επιλογή «Στοιχεία»), απλά το ανέφερα. Ας ελπίσουμε να το λύσουν σε μελλοντική αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει η δυνατοτητα να μεταφερω ολες τις επαφες μου απο το Κ700i στο Κ610i χωρις να χαθουν οι επιλογες στις επαφες δηλαδη αντιστοιχηση ηχων,φωτογραφιων καθως και τις επαφες στις οποιες εχω περασμενους δυο η και παραπανω τηλεφωνικους αριθμους...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει η δυνατοτητα να μεταφερω ολες τις επαφες μου απο το Κ700i στο Κ610i χωρις να χαθουν οι επιλογες στις επαφες δηλαδη αντιστοιχηση ηχων,φωτογραφιων καθως και τις επαφες στις οποιες εχω περασμενους δυο η και παραπανω τηλεφωνικους αριθμους...

 

Καλησπερα.η λυση λεγεται `myphonexplorer.κατεβασε'το και κανε συγχρονισμο.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.η λυση λεγεται `myphonexplorer.κατεβασε'το και κανε συγχρονισμο.;)

 

Να σημειώσω ότι το πρόγραμμα αυτό είναι κατά την γνώμη μου καλύτερο από την σουΐτα της SE. Ωραίο περιβάλλον και δουλεύει απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να μην εμφανίζεται η προεπισκόπηση από τα sms στην αρχική οθόνη? αλλά να εμφανίζεται μια ένδειξη ότι έφθασε απλά sms?
Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω ότι το πρόγραμμα αυτό είναι κατά την γνώμη μου καλύτερο από την σουΐτα της SE. Ωραίο περιβάλλον και δουλεύει απροβλημάτιστα.

Aυτο τονισε'το!! ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ :)

οντως αυτο το προγραμμα ειναι πολυ χρηστικοτατο και στην τελευταια εκδοση εχει πολλα "καλουδια"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!

 

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΡΩΤΗΣΗ...

ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ Κ610Ι????

ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΝΟΚΙΑ, ΜΕΧΡΙΣ ΟΤΟΥ ΠΗΡΑ ΤΟ 5500 ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ..

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΝΟΚΙΑ.ΝΑ ΤΑ ΣΤΑΞΩ ΤΑ 236 ΕΥΡΩ???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!

 

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΡΩΤΗΣΗ...

ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ Κ610Ι????

ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΝΟΚΙΑ, ΜΕΧΡΙΣ ΟΤΟΥ ΠΗΡΑ ΤΟ 5500 ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ..

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΝΟΚΙΑ.ΝΑ ΤΑ ΣΤΑΞΩ ΤΑ 236 ΕΥΡΩ???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!

Καλησπερα.στην τιμη αυτη που αναφερεις βρισκεις την συσκευη σε imode.κανονικα κοστιζει 263 ευρο.Τωρα κατα την γνωμη μου αφου θα δωσεις τοσα λεφτα καλυτερα να παρεις το w810i.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα...

Η i mode version

του κινητου εχει περιεχει msn messenger?:help: :help: :help:

 

Το θέμα είναι να μην υπάρχουν κλειδώματα στην imode συσκευή και σου κάνει την ζωή δύσκολη... MSN messenger μπορείς να βρείς freeware να βάλεις! ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ωραια... τωρα μου αναψες φωτιες....

Βασικα δεν χαθηκε και ο κοσμος αν δινω 3.5 ευρω τον μηνα για msn....

(τοσο νομιζω πως ειναι...)....

 

Οσο για κλειδωματα, νομιζω οτι τουλαχιστον σε

αυτο το θεμα, η cosmo δεν εχει τα "κολληματα" που εχει η voda.

 

Tι να κανω τελικα δεν ξερω...

Αν ειναι να το παρω θα πρεπει να το κανω μεχρι τις 1.00.....

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ποιό είναι το τελευταίο FW του K610i ?

 

 

 

@PRATINAS : Φίλε μου αν οι φωτιές είναι για το MSN, μπές στο getjar.com και κατέβασε το Mig33 Plus (αυτό έχω εγώ - υπάρχουν και άλλα πολλά) για να τις σβήσεις!!! :lol: :lol: :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!

 

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΡΩΤΗΣΗ...

ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ Κ610Ι????

ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΝΟΚΙΑ, ΜΕΧΡΙΣ ΟΤΟΥ ΠΗΡΑ ΤΟ 5500 ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ..

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΝΟΚΙΑ.ΝΑ ΤΑ ΣΤΑΞΩ ΤΑ 236 ΕΥΡΩ???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!

 

Καλησπέρα.

 

Η απάντηση στο ερώτημά σου, έχει να κάνει καθαρά με το τι θέλεις, μιας και πχ το 5500 είναι smartphone, ενώ το Κ610 «απλό» κινητό. Το Κ610 είναι ένα «αυστηρό» κινητό, το οποίο εμένα μου δίνει την εντύπωση ότι έχει φτιαχτεί για όσους δεν θέλουν κάτι «χτυπητό» από άποψης design.

 

Τα θετικά του, είναι τα εξής:

 

1. Είναι γρήγορο.

2. Είναι βολικό, οι διαστάσεις του είναι αρκετά μικρές.

3. Έχει καλή μπαταρία.

4. Δεν παρουσιάζει κολλήματα στο software.

5. Εύκολη σύνδεση με το PC.

6. Είναι 3G.

7. Στο πακέτο έχει USB καλώδιο.

8. Έχει «λιτό» design, κατάλληλο για όσους το χρησιμοποιούν πχ στην δουλειά τους και δεν θέλουν ένα κινητό... «μπιχλιμπίδι».

 

Αρνητικά:

 

1. Δεν έχει υπέρυθρες.

2. Αν και για μένα η οθόνη δεν παίζει σημαντικό ρόλο, εν τούτοις το Κ610 «φοράει» μία με ανάλυση 176x220 pixels. Σίγουρα υπάρχουν και καλύτερες, ωστόσο να επισημάνω ότι δεν είναι και για... πέταμα. Ίσα-ίσα, είναι αρκετά μεγάλη (φυσικές διαστάσεις) και ευδιάκριτη.

3. Τα πλαϊνά πλήκτρα (ένταση ήχου κλήσης, music player) είναι μικρά και θέλουν εξοικείωση.

4. Στο πακέτο έχει μία 64άρα κάρτα μνήμης. Εμένα δεν με ενοχλεί (δεν ακούω μουσική από το κινητό μου), ωστόσο για άλλους μπορεί να είναι μικρή.

 

Εν ολίγοις, το Κ610 για τα λεφτά του είναι μία πολύ καλή πρόταση. Τονίζω και πάλι όμως ότι όλα εξαρτώνται από το τί θέλει κανείς. :)

 

Εναλλακτικά, εάν θέλεις Sony Ericsson, στην ίδια κατηγορία τιμής (με αποκλίσεις 30-50 ευρώ) παίζουν τα Z610, Z710, W810, W710.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!

 

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΡΩΤΗΣΗ...

ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ Κ610Ι????

ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΝΟΚΙΑ, ΜΕΧΡΙΣ ΟΤΟΥ ΠΗΡΑ ΤΟ 5500 ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ..

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΝΟΚΙΑ.ΝΑ ΤΑ ΣΤΑΞΩ ΤΑ 236 ΕΥΡΩ???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!

 

Συμφωνώ απόλυτα με τον προλαλήσαντα :) (TN97)

 

Θα ήθελα να τονίσω:

- Το μεγάλο του ατού είναι το μέγεθος του. Κάποιος που θέλει να το έχει ΠΑΝΤΑ μαζί του πρέπει να το σκεφτεί σοβαρά αυτό (ή να πάρει το Z550i :lol: )

- Είναι ένα πολύ όμορφο και συμαζεμένο κινητό

- Έχει τα κλασικά μειονεκτήματα του συμβατικού κινητού (σε σχέση με τα smartphones)

- Γενικά τα πλήκτρα του είναι πολύ μικρά τόσο που ακόμα και εγω που κλείνω 2 μήνες μαζί του ώρες ώρες άλλα θέλω να πατήσω και άλλα πατάω...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...