Jump to content

Πρόβλημα με ενεργοποίηση τηλεφωνητή χωρίς να το ζητήσω


jsimeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακουστε τι επαθα σημερα με την Vodafone!!!! Μαυρη η ωρα που αλλαξα δικτυο!

 

Εχω καρτοκινητο της εν λογω καταπληκτικης εταιριας εδω και 14 μηνες.

Απο την πρωτη στιγμη δεν ηθελα τηλεφωνητη και τον απενεργοποιησα την πρωτη μερα. Μετα απο 2-3 μερες εβαλα και την αναφορα κλησεων. Περασαν 14 μηνες λοιπον.

Ξαφνικα σημερα το πρωι εγιναν τα εξης καταπληκτικα, υποπτα, βρωμικα και σκοτεινα:

1ο: 7:30 το πρωι ερχεται sms και με ξυπναει απο το 121 οτι "εχω λεει νεο e-mail. Τωρα μπορειτε να ακουσετε ολα σας τα μηνυματα μονο με 0,1547Ε ανα κληση στο 121" !!!??? (δεν εχω παρει ποτε e-mail απο το κινητο ουτε εχω στειλει ποτε-εχουμε το pc για αυτα. Εντελως ασχετο.

2ο: 7:32 χτυπαει το κινητο μου... Το κοιταω και τι βλεπω??? Με καλει ο αριθμος μου!! Ναι με καλουσε το ιδιο το δικο μου το τηλεφωνο!! Το απανταω και απλα ακουγεται ενας ηχος μισου δευτερολεπτου κατι σαν διαστημικοι ηχοι και κλεινει η γραμμη!

3ο: Ηταν να χτυπησει ξυπνητηρι 7:45 και για πρωτη φορα στην ζωη του κινητου μου δεν χτυπησε ποτε!

4ο: Κατα τις 11 η ωρα ερχεται ΜΜS (ουτε ΜΜS ειχα ξαναδει ποτε) απο τον αριθμο 1000 με θεμα "welcome" (welcome to hell of twilight zone-vodafone???)

5o: Αφου γυρισα απο τη δουλεια λεω για να δω, τι λεει το πρωτο sms "να ακουσω τα μηνυματα μου"? Και ναι, εχει μπει ΚΑΙ τηλεφωνητης! Το γνωστο μηνυμα οταν ειναι κλειστο οτι ο συνδρομητης εχει το τηλεφ κλειστο εγινε "η κληση σας προωθειται"!!!

 

 

Ακουω σχολια....

 

Καθαριζουν ολοι μαζι τα περιεργα τους και τα εκαναν σαλατα? Διαβαζω και αλλα προβληματα απο τις 4 Φεβ εδω...

Link to comment
Share on other sites

To 2o μου συμβαινει και μενα συχνα πυκνα. Οταν εχω κλειστο το κινητο και μου αφηνουν μυνημα στον τηλεφωνητη κατα λαθος, με παιρνει τηλ το νουμερο μου και λεει 'υπαρχουν νεα μυνηματα στον τηλεφωνητη του συνδρομητη' ή κατι τετοιο.

Οσο για το 4ο μην μασας ενα απλο mms ειναι :p :p :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To 2o μου συμβαινει και μενα συχνα πυκνα. Οταν εχω κλειστο το κινητο και μου αφηνουν μυνημα στον τηλεφωνητη κατα λαθος, με παιρνει τηλ το νουμερο μου και λεει 'υπαρχουν νεα μυνηματα στον τηλεφωνητη του συνδρομητη' ή κατι τετοιο.

Οσο για το 4ο μην μασας ενα απλο mms ειναι :p :p :p

Αν ενεργοποιήσες 3G ενεργοποιήθηκε και ο τηλεφωνητής. Έτσι γίνετε... Πάει πακέτο η ενεργοποίηση...

 

Πάρε 1269 δωρεάν από το κινητό σου και επέλεξε να έχει μόνο Ειδοποίηση Κλήσεων ;)

Link to comment
Share on other sites

το ότι σε καλεί ο αριθμός σου δεν είναι παράξενο καθώς έτσι κάνει η εταιρία κάθε 20 λεπτά από τη στιγμή που θα έχει μήνυμα στον τηλεφωνητή.για κάποιο λόγο ενεργοποιήθηκε ο τηλεφωνητής και γι αυτό το λόγο έχεις και e-mail.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Ακουστε τι επαθα σημερα με την Vodafone!!!! Αντε μην τους παρει και τους σηκωσει! Μαυρη η ωρα που αλλαξα δικτυο!

 

Εχω καρτοκινητο της εν λογω καταπληκτικης εταιριας εδω και 14 μηνες.

Απο την πρωτη στιγμη δεν ηθελα τηλεφωνητη και τον απενεργοποιησα την πρωτη μερα. Μετα απο 2-3 μερες εβαλα και την αναφορα κλησεων. Περασαν 14 μηνες λοιπον.

Ξαφνικα σημερα το πρωι εγιναν τα εξης καταπληκτικα, υποπτα, βρωμικα και σκοτεινα:

1ο: 7:30 το πρωι ερχεται sms και με ξυπναει απο το 121 οτι "εχω λεει νεο e-mail. Τωρα μπορειτε να ακουσετε ολα σας τα μηνυματα μονο με 0,1547Ε ανα κληση στο 121" !!!??? (δεν εχω παρει ποτε e-mail απο το κινητο ουτε εχω στειλει ποτε-εχουμε το pc για αυτα. Εντελως ασχετο.

2ο: 7:32 χτυπαει το κινητο μου... Το κοιταω και τι βλεπω??? Με καλει ο αριθμος μου!! Ναι με καλουσε το ιδιο το δικο μου το τηλεφωνο!! Το απανταω και απλα ακουγεται ενας ηχος μισου δευτερολεπτου κατι σαν διαστημικοι ηχοι και κλεινει η γραμμη!

3ο: Ηταν να χτυπησει ξυπνητηρι 7:45 και για πρωτη φορα στην ζωη του κινητου μου δεν χτυπησε ποτε!

4ο: Κατα τις 11 η ωρα ερχεται ΜΜS (ουτε ΜΜS ειχα ξαναδει ποτε) απο τον αριθμο 1000 με θεμα "welcome" (welcome to hell of twilight zone-vodafone???)

5o: Αφου γυρισα απο τη δουλεια λεω για να δω τι μ*****ς λεει το πρωτο sms "να ακουσω τα μηνυματα μου"? Και ναι, εχει μπει ΚΑΙ τηλεφωνητης! Το γνωστο μηνυμα οταν ειναι κλειστο οτι ο συνδρομητης εχει το τηλεφ κλειστο εγινε "η κληση σας προωθειται"!!!

 

 

Ακουω σχολια....

 

Εχω φρικαρει και ειμαι στο τσακ να βαλω δικηγορο να τους τραβηξει μια super αγωγη... Καθαριζουν ολοι μαζι τα περιεργα τους και τα εκαναν σαλατα?

Κούλαρε φίλε δεν είναι ανάγκη να είσαι τόσο επιθετικός..

Αυτο που δεν έχω καταλάβει την "ΞΕΦΤΙΛΑ" όπως λές που την είδες.

Αφού όπως κατάλαβες υπάρχει για όλα μια εξήγηση..

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Κούλαρε φίλε δεν είναι ανάγκη να είσαι τόσο επιθετικός..

Αυτο που δεν έχω καταλάβει την "ΞΕΦΤΙΛΑ" όπως λές που την είδες.

Αφού όπως κατάλαβες υπάρχει για όλα μια εξήγηση..

 

Δεν ειναι ξεφτιλα να ενεργοποιηται μονος του ο τηλεφωνητης? Ειμαι συνδρομητης κινητης τηλεφωνιας απο το 1997 και κατι τετοιο δεν μου εχει ξανατυχει... Και τελος φυσικα υπαρχει για ολα μια εξηγηση. Μια επιφανιακη και μια ποιο βαθεια. Εκει ειναι η ξεφτιλα. Με το ετσι θελω ενεργοποιουμε τηλεφωνητες κλπ ολο και κατι θα κερδισει η εταιρια. Παρε το 1251 φαε εκει κανενα ευρω ή αν δεν παρεις και τον αφησεις θα στα παρουν απο την ακροαση των μηνυματων. Θεωρω ξεφτιλα την προσπαθεια να μας τα παιρνουν οπως μπορουνε. Αν σου αρεσει εσενα, καλως...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ξεφτιλα να ενεργοποιηται μονος του ο τηλεφωνητης? Ειμαι συνδρομητης κινητης τηλεφωνιας απο το 1997 και κατι τετοιο δεν μου εχει ξανατυχει... Και τελος φυσικα υπαρχει για ολα μια εξηγηση. Μια επιφανιακη και μια ποιο βαθεια. Εκει ειναι η ξεφτιλα. Με το ετσι θελω ενεργοποιουμε τηλεφωνητες κλπ ολο και κατι θα κερδισει η εταιρια. Παρε το 1251 φαε εκει κανενα ευρω ή αν δεν παρεις και τον αφησεις θα στα παρουν απο την ακροαση των μηνυματων. Θεωρω ξεφτιλα την προσπαθεια να μας τα παιρνουν οπως μπορουνε. Αν σου αρεσει εσενα, καλως...

 

Όπως σου είπε και ο Κώστας,με ενεργοποίηση του 3G παράλληλα ενεργοποιήται και ο τηλεφωνητής.Η ενεργοποίηση του τηλεφωνητή δεν χρεώνεται..παρά μόνο η ακρόαση όπου είναι δική σου επιλογή εαν θέλεις ή όχι να ακούσεις τα ηχητικά σου μνμ..

Α! και η χρέωση στο 1251 είναι:0,1190 (μαζι με το ΦΠΑ) από κινητό Vodafone.

Απο΄κει και πέρα πληκτρολόγησε ##002# και το πλήκτρο της κλήσης να απενεργοποιηθούν όλες οι προωθήσεις απο τη γραμμή σου..

Δεν είναι ανάγκη να γίνεσαι τόοοοοοοσο υπερβολικός..;)

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπε και ο Κώστας,με ενεργοποίηση του 3G παράλληλα ενεργοποιήται και ο τηλεφωνητής.Η ενεργοποίηση του τηλεφωνητή δεν χρεώνεται..παρά μόνο η ακρόαση όπου είναι δική σου επιλογή εαν θέλεις ή όχι να ακούσεις τα ηχητικά σου μνμ..

Α! και η χρέωση στο 1251 είναι:0,1190 (μαζι με το ΦΠΑ) από κινητό Vodafone.

Απο΄κει και πέρα πληκτρολόγησε ##002# και το πλήκτρο της κλήσης να απενεργοποιηθούν όλες οι προωθήσεις απο τη γραμμή σου..

Δεν είναι ανάγκη να γίνεσαι τόοοοοοοσο υπερβολικός..;)

 

Καλημερα...

Πρωτον ο Κωστας δεν απαντησε σε μενα αν προσεξεις την παραθεση που εχει κανει αλλα στον Enema.

Δευτερον κοριτσι μου γλυκο που ειδες να εχω κανει ενεργοποιηση 3G? Επισεις εγραψα εγω τπτ για κοστος ενεργοποιησης τηλεφωνητη? Άλλα ειπα.

 

Υπερβολικη θα ησουν και εσυ αν σου γινοντουσαν τοσα πολλα σε 3 ωρες. Τοσα που δεν σου εχουν γινει σε 10 ολοκληρα χρονια κινητης τηλεφωνιας. Φαντασου δλδ απο τοτε που πηγαινες 4η δημοτικου ;)

Link to comment
Share on other sites

Φαντασου δλδ απο τοτε που πηγαινες 4η δημοτικου ;)

 

Αυτό το τελευταίο σχόλιο μάλλον ήταν λίγο άχρηστο jsimeo ε;

Ελπίζω να μην ήταν ειρωνικό αλλά απλώς έκφραση χιούμορ...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τελευταίο σχόλιο μάλλον ήταν λίγο άχρηστο jsimeo ε;

Ελπίζω να μην ήταν ειρωνικό αλλά απλώς έκφραση χιούμορ...

Αν ηταν αχρηστο δεν θα το εγραφα. Φυσικα και ηταν humor με θετικη διαθεση και η χρησιμοτητα του ηταν να γινει αντιληπτο το χρονικο διαστημα με αμεσο τροπο. Ουτε ειπα κατι προσβλητικο εκτος αν εσυ θεωρεις τους νεοτερους λιγοτερο ανθρωπους. Και δεν νομιζω κανεις να εχει αναγκη απο δικηγορους και προστατες. Δεν μου αρεσε το μηνυμα σου. Μπορει να ειχες καλη προθεση αλλα με ενοχλησε. Θα to εκτιμουσα αν τα ιδια μου τα ελεγες με PM ωστε και εγω να μην παρεξηγησω την προθεση σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν αχρηστο δεν θα το εγραφα. Φυσικα και ηταν humor με θετικη διαθεση και η χρησιμοτητα του ηταν να γινει αντιληπτο το χρονικο διαστημα με αμεσο τροπο. Ουτε ειπα κατι προσβλητικο εκτος αν εσυ θεωρεις τους νεοτερους λιγοτερο ανθρωπους. Και δεν νομιζω κανεις να εχει αναγκη απο δικηγορους και προστατες. Δεν μου αρεσε το μηνυμα σου. Μπορει να ειχες καλη προθεση αλλα με ενοχλησε. Θα to εκτιμουσα αν τα ιδια μου τα ελεγες με PM ωστε και εγω να μην παρεξηγησω την προθεση σου.

Δεν είμαι δικηγόρος και προστάτης κανενός. Αλλά θα έχεις παρατηρήσει ότι πολλοί εδώ μέσα απευθύνονται ειρωνικά προς άτομα με μικρότερη ηλικία από αυτούς. Εννοείται ότι δεν ήθελα να σε θίξω. Αν έχεις οτιδήποτε άλλο μπορούμε να τα πούμε και με ΡΜ αν προτιμάς.

Ευχαριστώ.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...