Jump to content

Καλύτερες ταινίες θρίλερ/τρόμου


Nyo_One
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξεμειναμε απο θριλερ και ειπα να ψαξω στο imdb για κατι καλο κ επεσα πανω στο slither....με 6.5 το βαθμολογει...

εγω του βαζω βαθμους Μοσχας -36....μεγαλη απατη...

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξεμειναμε απο θριλερ και ειπα να ψαξω στο imdb για κατι καλο κ επεσα πανω στο slither....με 6.5 το βαθμολογει...

εγω του βαζω βαθμους Μοσχας -36....μεγαλη απατη...

 

Sent from my iphone 4

 

Σοβαρά; Και σκεφτόμουν να το δω...

Έχει δει αυτό κανείς; Καμιά γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά; Και σκεφτόμουν να το δω...

Έχει δει αυτό κανείς; Καμιά γνώμη;

 

το slither μπορει να σε αηδιασει λιγο αλλα να σε τρομαξει με τιποτα...πιο τρομαχτικος ειναι ο δρακουμελ παρα η συγκεκριμενη ταινια...:p

 

το shallow ground το ειχα δει μαζι με το toolbox murders και αν θυμαμαι καλα(εχουν περασει και τοσα χρονια) απογοητευτικα και με τις

δυο....

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδια ειδα το orphan και μπορω να πω οτι μου αρεσε!ειχε δραση αγωνια αλλα οχι να τρομαξεις!τωρα θελω να δω το i saw a devil αξιζει?το χει δει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

ειδα το occupant.σας παρακαλω μην μπειτε καν στον κοπο να την δειτε.2/10
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειδα το occupant.σας παρακαλω μην μπειτε καν στον κοπο να την δειτε.2/10
συμφωνω και επαυξανω.οπως εγραψα και καπου αλου νομιζα οτι θα δω μια ταινια με φαντασματα στυλ παρανορμαλ ακτιβιτι και ειδα κατι το ψυχοπλακωτικο.Η ταινια αρχισε ωραια και τη χαλασε η προβλεψιμη ανατροπη στο τελος.ακομα και το ενοικος του πολανσκι ηταν καλυτερο απο αυτο το πραγμα.πρεπει δηλ παντα να μας σερβιρουν θριλερ με ξαναζεσταμενο φαγητο;ειναι σαν να τους εχει τελιωσει η εμπνευση και να κανουν οτι να ναι.Αισχος ενα 2 απο μενα.:O

Ενα ωραιο θριλερ τωρα που δα προσφατα ειναι το THE CALLER .Το εργο εχει παλι το ιδιο μοτιβο που εχουν αλλα εργα που ασχολουνται με ταιμ τραβελ αν και αυτο ειναι πιο κοντα στο buterfly effect,frequency .Μια ενοικος σε ενα νεο διαμερισμα θα αρχισει να λαμβανει τηλεφωνηματα απο μια αγνωστη η οπoια θα της ζηταει καπιον που δε μενει εκει.Στην αρχη η κοπελα θα νομιζει πως παιρνει λαθος νουμερο και θα τη βριζει ,αλλα μετα θα ανακαλυψει οτι κατι σκοτεινο συμβαινει.Το τι συμβαινει δειτε το καλυτερα.Η ταινια εχει ωραιες ανατροπες,πολυ αγωνια και εστω αν ειπαρχουν καπιες μικροχολες η υποθεση σε τραβαει τοσο να το δεις μεχρι τελους ,που για μια στιγμη δεν τις δινεις σημασια.Μαλιστα το φιναλε ηταν καπως σπουκι και μου θυμισε λιγο το Ψυχω.Ενα απο τα πολυ καλα θριλερ τρομου πιστευώ

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

αλλη μια φορα η κλασσικη ερωτηση... κατι για να τρομαξω ? μεχρι τωρα μια φορα εχω τρομαξει και αυτο με το rec :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια φορα η κλασσικη ερωτηση... κατι για να τρομαξω ? μεχρι τωρα μια φορα εχω τρομαξει και αυτο με το rec :p

 

Εγω τρομαξα αρκετα μετά από χρονια με το insidious.

Και στην αρχη με ειχε ψιλοαγχωσει το darkness falls.απίστευτα ηχητικά εφέ!

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το insidious αυτο που φευγει απο το σωμα του? μπα, δεν με συγκινησε :p το αλλο δεν το ξερω, θα το τσεκαρω :)

 

οτι αλλες προτασεις εχετε... πειτε τες :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Λοιπόν, σήμερα είδα το The Woman in Black!!

Πολύ καλή ταινία, η υπόθεση εκτυλίσσεται κανονικά, πολύ ωραίο background όσον αφορά το χρόνο της ιστορίας! Πολύ λυπηρό τέλος. Οι fan του Daniel θα την ευχαριστηθούν πολύ· έχει ωριμάσει και δείχνει πολύ δυνατότητα και ταλέντο.

Προσωπικά προτείνω να τη δείτε, μου άρεσε πολύ. Βέβαια είμαι και μεγάλος fan Harry Potter οπότε πάντοτε βλέπω τον Dan θετικά :P όμως η ταινία αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα το paranormal 3.

Χειρότερο το περιμενα.νομίζω τα έδενε καλα με τα πεοηγουμενα 2.

 

Ενα 5/10

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ σαν οπαδός του ρετρό,θα πω την τριλογεια "η προφητεία",όταν ήμασταν παιδιά ήταν σημείο αναφοράς...
Link to comment
Share on other sites

Τα paranormal activity πραγματικα τα θεωρώ εντελώς μούφα...δεν έχω δει ούτε 1.περα απο 20 λεπτά της πρώτης ταινίας,κάτι τέτοιες ταινιες είναι απλα χάσιμο χρονου.

Επισης μέτρια ταινία είναι και το μην φοβάσαι το σκοτάδι περίμενα περισσότερα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τα paranormal activity πραγματικα τα θεωρώ εντελώς μούφα...δεν έχω δει ούτε 1.περα απο 20 λεπτά της πρώτης ταινίας,κάτι τέτοιες ταινιες είναι απλα χάσιμο χρονου.

Επισης μέτρια ταινία είναι και το μην φοβάσαι το σκοτάδι περίμενα περισσότερα.

 

Με τα p.a. ξερεις τι θα δεις..οποτε εισαι υποψιασμενος.

Μπορω να πω οτι 1 και 3 ηταν συμπαθητικα.

Το don't be afraid of the dark ειναι αυτο με τα καλικατζαρακια;

Δ θεωρειται καν θριλερ! :p

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με τα p.a. ξερεις τι θα δεις..οποτε εισαι υποψιασμενος.

Μπορω να πω οτι 1 και 3 ηταν συμπαθητικα.

Το don't be afraid of the dark ειναι αυτο με τα καλικατζαρακια;

Δ θεωρειται καν θριλερ! :p

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

 

Ακριβώς. Όταν αρχίζουν να διαφημίζουν μερικές ταινίες ως πχ. "η πιο τρομαχτική ταινία τρόμου όλων των εποχών" (όπως έλεγαν για το πρώτο) ή αντίστοιχα "η ποιο αστεία κωμωδία όλων των εποχών" κτλ, όχι μόνο πας προετοιμασμένος να τρομάξεις-γελάσεις, αλλά τις περισσότερες φορές ξενερώνεις κιόλας γιατί τελικά δεν ήταν και το πιο τρομαχτικό/αστείο.

 

Εμένα μου άρεσαν και τα τρία Paranormal Activity - αν και όντως το 2ο θα το έβαζα τελευταίο. Είναι από τις λίγες φορές, μαζί με το εξαιρετικό Rec και λιγότερο το Cloverfield, που μου άρεσαν ταινίες με shaky camera (ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω τι άρεσε τόσο πολύ στον κόσμο στο Blair Witch Project).

 

Το Don't Be Afraid of the Dark ήταν το πιο απογοητευτικό "θρίλερ/τρόμου" του 2011 για εμένα. Αν δεν είχε 1-2 θανάτους και σκηνές βίας, θα νόμιζα ότι η Disney έβγαλε ταινία με νέους ήρωες :down:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Είναι από τις λίγες φορές, μαζί με το εξαιρετικό Rec και λιγότερο το Cloverfield, που μου άρεσαν ταινίες με shaky camera (ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω τι άρεσε τόσο πολύ στον κόσμο στο Blair Witch Project).

 

 

 

Συμφωνώ! Ούτε εγώ μπορώ να το καταλάβω.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ! Ούτε εγώ μπορώ να το καταλάβω.

 

εμενα μου αρεσε παρα πολυ

τα παιχνιδια ειναι επισης εξαιρετικα

 

μου αρεσε πολυ το δασος και καθε φορα που την ξαναβλεπω σκεφτομαι διαφορετικα πραγματα

επισης την ειδα με προτζεκτορα και ηταν απιστευτη εμπειρια

ειναι μια απο της αγαπημενες μου ταινιες επειδη με κρατουσε συνεχως σε αγωνια

επισης η τελευταια σκηνη τα σπαει και δενει με τα παιχνιδια

 

 

ειναι τεραστιο το δασος...αν

εκει μεσα,αντε να βγεις μετα :happy:
Link to comment
Share on other sites

Ναί, το είδα πριν τα Χριστούγεννα... Δεν είναι κακό, αλλά μη περιμένεις και τέρατα! :p
Link to comment
Share on other sites

Ενα καλο θριλερακι ειναι το The shrine.

Μην περιμενετε καμια υπερπαραγωγη, αλλα για καποιον που τα εχει δει ολα, και ψαχνει σε πιο πιο αγνωστες ταινιες τρομου για να περασει την ωρα του, ειναι καλη επιλογη. Εγω το περιμενα χειροτερο, και δεν ειδα τρειλερ ουτε διαβασα το story πριν τη δω, και πιστευω καλα εκανα. Γι αυτο που μπορει να δωσει, περασε ευχαριστα η ωρα.

Link to comment
Share on other sites

έχει δει κάποιος το Los Ojos de Julia;

 

Πάρα πολύ καλό ..., βάλε ένταση, κλείσε φώτα και θα γουστάρεις!!!

 

Το ίδιο να κάνετε και με το Insidious (2011) και να' στε σίγουροι πως θα πεταχτείτε πολλές φορές από την θέση σας!! Πραγματικά δηλαδή έχει μερικές σκηνές που αν τις συνδυάσεις με καλό οπτικοακουστικό υλικό (Bluray, Hd Tv , καλά ηχεία) , τότε το έργο θα είναι μια απόλαυση για τους λάτρεις του είδους!

http://wpc.556e.edgecastcdn.net/80556E/img.teasers.posters/FIJiyMLQXDnOOJ_4_d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο να κάνετε και με το Insidious (2011) και να' στε σίγουροι πως θα πεταχτείτε πολλές φορές από την θέση σας!! Πραγματικά δηλαδή έχει μερικές σκηνές που αν τις συνδυάσεις με καλό οπτικοακουστικό υλικό (Bluray, Hd Tv , καλά ηχεία) , τότε το έργο θα είναι μια απόλαυση για τους λάτρεις του είδους!

http://wpc.556e.edgecastcdn.net/80556E/img.teasers.posters/FIJiyMLQXDnOOJ_4_d.jpg

 

φιλε μου ποσο συμφωνω...εχει 5-6 σκηνες που σε κανουν μαγκα!!

ισως το τελευταιο θριλερ που με τρομαξε σε καποιες σκηνες.

Θελω και 2!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι ψιλοαπογοητευτηκα απο το insidious... στο θεμα "τρομαχτικο"...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...