Jump to content

Supernatural (CW)


charmed_powers
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι ξεκινήσαμε δυνατά τη σεζόν και με πολύ δυνατό τραγουδάκι από AC/DC.

Πάντως λαλακία που ο Άγγελος έκαψε τα μάτια της μέντιουμ.

Και ήταν ωραίο μωράκι.Πολύ κακία ο άτιμος!:mad:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 526
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ήταν καλό το επεισόδιο. Η λαλακία τους όμως ήταν η εξής:

Βιάστηκαν υπερβολικά πολύ να βγάλουν τον Dean απο την κόλαση. Κατα την γνώμη μου έπρεπε να περιμένουν λίγο (2-3 επεισόδια), και να μας έδειχναν τι έκανε ο Sam τους "4 μήνες που ο Dean ήταν στην κόλαση, και ήταν δύσκολα τα πράγματα", για να επαναφέρει τον αδερφό του απο την κόλαση. Άφησαν ενα μεγάλο κενό και αυτό δέν είναι υπέρ της σειράς (τα κενά είναι ευπρόσδεκτα, αλλα όχι όταν είναι τοσο μεγάλα).

 

Παρ'όλα αυτά, ίσως η καλύτερη πρεμιέρα σειράς μετά του πρώτου κύκλου (που στο 99% των σειρών είναι πάντα το καλύτερο, επειδή είναι κάτι πρωτότυπο).

 

Η συνέχεια στις οθόνες μας :)

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το 3ο επεισόδιο (In The Beginning) ήταν καταπληκτικό. Απο τα καλύτερα της σειράς ανεξαρτήτως σεζόν. Η σειρά έχει, πραγματικά, απογειωθεί. Κατά την άποψή μου, στα 3 αυτά πρώτα επεισόδια, και ειδικότερα στο 2ο και το 3ο, έχει πιάσει κορυφή.

 

Και η συνέχεια αναμένεται εντυπωσιακή.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως απορω...αν βλεπουμε τετοια επεισοδια τωρα το φιναλε ποσο τελειο θα πρεπει ειναι;

Ξερει κανεις ποσες σεζον εχουν προγραμματιστει να γυρισουν;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά... βλέποντας και κάνοντας.

Ο Kripke έχει σχέδιο βέβαια, αλλά μπορεί και φέτος να είναι η τελευταία του χρονιά, μπορεί και όχι.

 

Πάντως μεγάλη μαγκιά που καταφέρνει αυτή η σειρά να έχει ανοδική πορεία.

Link to comment
Share on other sites

Το 3ο επεισόδιο (In The Beginning) ήταν καταπληκτικό. Απο τα καλύτερα της σειράς ανεξαρτήτως σεζόν. Η σειρά έχει, πραγματικά, απογειωθεί. Κατά την άποψή μου, στα 3 αυτά πρώτα επεισόδια, και ειδικότερα στο 2ο και το 3ο, έχει πιάσει κορυφή.

 

Και η συνέχεια αναμένεται εντυπωσιακή.

 

To 3 επεισοδιο ηταν απιστευτο.

Ηταν εξαιρετικα ενδιαφερον για την πλοκη που μαθαμε οτι

ο John ουδεμια σχεση ειχε με τον σουπερ κυνηγο που νομιζαμε,ουτε καν ηξερε οτι υπαρχουν τετοια πραγματα,και οτι ουσιαστικα η μητερα τους ξεκινησε τη family business.

Η ιστορια εδεσε ακομα περισσοτερο μαθαινοντας τις ριζες ολων αυτων που βλεπαμε 3 χρονια τωρα.

 

 

Και τωρα μια ερωτηση κρισεως...

Αν δεν γυρνουσε ο Dean πισω και δεν πληροφορουσε τον παππου του οτι θα παει στο σπιτι οπου θα βρισκονταν ο κιτρινοματης τοτε ουσιαστικα η μητερα του δε θα το μαθαινε ποτε και ετσι και ο κιτρινοματης δεν θα την εβαζε στο ματι. ε?

Και το αμαξι τελικα διαλεχτηκε απο τον Dean για τον ιδιο στο μελλον?

:wacko:

 

Δε ξερω...αυτα με μπερδεψαν.:p

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μην δείς back to the future τότε.. μείνε μακριά τους :lol:

εγώ περίμενα να ερωτευτεί η μάνα τον γιό... :X

Link to comment
Share on other sites

charmed_powers, στο τέλος του επεισοδίου ο Καστιέλ λέει στον Ντιν οτι όλοι οι

δρόμοι οδηγούν στον ίδιο προορισμό. Δηλαδή όσο και να προσπαθούσε, τα πράγματα έτσι όπως τα ξέρουμε θα κατέληγαν. Άρα, ο κιτρινομάτης πάλι θα την έβρισκε στον δρόμο του και θα την υποχρεώνε να κάνει την συμφωνία, ο πατέρας του πάλι θα διάλεγε το σεβρολέτ και όχι το φορτηγάκι vw και άλλα πολλά.

 

 

Το μόνο που κατάφερε είναι να μάθει την αλήθεια (και οι θεατές μαζί του βέβαια) για το πως φτάσαμε εδώ που βρισκόμαστε σήμερα και πόσο σημαντικό είναι να μάθουν ποιά είναι τα σχέδια του κιτρινομάτη.

 

Και μια ερώτηση γιατί το έχω ψιλοξεχάσει. Ο

κιτρινομάτης πεθαίνει απο το κολτ στο τελευταίο επεισόδιου του 2ου κύκλου πριν ανοίξει η πύλη;

 

Link to comment
Share on other sites

μην δείς back to the future τότε.. μείνε μακριά τους :lol:

εγώ περίμενα να ερωτευτεί η μάνα τον γιό... :X

 

Tα εχω δει...:p

Καλα και γω σε μια στιγμη εκει που εφευγε ο Dean και αρχισαν να μιλανε κατι τετοιο υποψιαστηκα.

 

Παντως ολα ειναι ενας φαυλος κυκλος τελικα...

Ουσιαστικα ο Dean παλευει να σταματησει τη ζωη που ο ιδιος δημιουργησε αφου επαιξε τον καταλυτικο ρολο για να μπει ο κιτρινοματης στη ζωη τους και να ειμαστε εδω που ειμαστε:wacko::p

Αμα κατσεις να σκεφτεις περισσοτερα θα ζαλιστεις.

 

 

Τime Travel sucks bigtime:p

 

charmed_powers,

στο τέλος του επεισοδίου ο Καστιέλ λέει στον Ντιν οτι όλοι οι δρόμοι οδηγούν στον ίδιο προορισμό. Δηλαδή όσο και να προσπαθούσε, τα πράγματα έτσι όπως τα ξέρουμε θα κατέληγαν. Άρα, ο κιτρινομάτης πάλι θα την έβρισκε στον δρόμο του και θα την υποχρεώνε να κάνει την συμφωνία, ο πατέρας του πάλι θα διάλεγε το σεβρολέτ και όχι το φορτηγάκι vw και άλλα πολλά.

E ναι...απλα στη συγκεκριμενη timeline ο Dean ηταν υπευθυνος για οσα συνεβησαν.

 

Τον σκοτωνει αφου εχει ανοιξει η πυλη!

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

charmed

Το ειπαμε..Ο Dean δεν ειχε καμια αναμειξη στην εξελιξη της ιστοριας..Η ιστορια θα πηγαινε εκει ετσι και αλλιως..Ασε που εγω νομιζω οτι περισσοτερο στο μυαλο του Dean εγιναν ολα αυτα..

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτόμουν και γω αυτό καθόλη την διάρκεια του επεισοδίου. Στο τέλος, φαίνεται οτι συνέβησαν στ'αλήθεια. Τίποτα όμως δεν ξεκαθαρίζεται, άρα...
Link to comment
Share on other sites

charmed

Το ειπαμε..Ο Dean δεν ειχε καμια αναμειξη στην εξελιξη της ιστοριας..Η ιστορια θα πηγαινε εκει ετσι και αλλιως..Ασε που εγω νομιζω οτι περισσοτερο στο μυαλο του Dean εγιναν ολα αυτα..

 

Δεν ειχε στην συνολικη πορεια της ιστοριας,δηλαδη οτι και να γινοταν,πηγαινε πισω η οχι δεν θα αλλαζε κατι.

Απλα τωρα πηγαινοντας πισω ο Dean ισως να εγιναν πιο γρηγορα τα πραγματα απ'οτι πριν αλλα ετσι και αλλιως,αργα η γρηγορα,θα συνεβαιναν.

 

Βασικα δεν νομιζω οτι υπαρχει περιπτωση

να μην πηγε πισω αφου ο Καστιελ του εξηγει οτι ο χρονος ειναι ρευστος και οι αγγελοι μπορουν να καμψουν το χρονο αν και δυσκολο.Κατι που επιβεβαιωνει και ο κιτρινοματης αργοτερα.

 

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δύο πραγματακια:

 

1. Γιατι ο Αζαζέλ δεν προσπάθησε καν σκοτώσει το Ντιν στο παρελθόν; (κουλο :p)

 

2. Ακόμα δεν αρχίσαμε ξεκίνησαν και τα fillers...(για το χτεσινο μιλαω)

Link to comment
Share on other sites

1)μα προσπάθησε να τον σκοτώσει άλλα με το που έγινε η ιστορία με την γυναίκα του πήγε να κυνηγήσει την μάνα του dean,άλλα μην ξεχνάς αυτό που είπε ο άγγελος "το παρελθόν και το μέλλον δεν αλλάζουν" Όποτε δεν γινόταν να σκοτωθεί ο dean σύμφωνα με τον άγγελο.

 

2)Αν καθε φορά μας έχουν επεισόδιά σαν τα 3 προηγούμενα τους συγχωρώ μερικά filler που και που...είναι από τις λίγες σειρές που σε κάθε επεισόδιο γίνεται και καλύτερη.Το χτεσινό δεν ήταν άσχημο,άπλα επρεπε κάποτε να αναπτυχθουν λίγο οι χαρακτήρες και να μιλήσουν επιτελούς τα 2 αδέρφια.

Link to comment
Share on other sites

Παντως οντως το 4ο επεισοδιο (4η σαιζον) ηταν απο αυτα που απλα "πρεπει να υπαρχουν για να περασει η χρονια". Υπηρχαν καποιες ωραιες στιγμες, αλλα πλεον το ενδιαφερον ολων ειναι -ζουμαρισμενο- στα 2 αδελφια καθαυτα και οχι στις υποθεσεις που αναλαμβανουν. Το σιγουρο ειναι οτι μεχρι στιγμης, η σειρα εχει αρκετα πιο ανεπτυγμενο σεναριο και πλοκη απο οτι στις προηγουμενες. Το στοιχημα ειναι το κατα ποσο θα καταφερουν να "δεσουν" αγγελους & δαιμονες και ολα αυτα τα παρελκομενα παρεα με τα 2 αδελφια, και φυσικα - τι τελος θα μας δωσουν.

 

Αληθεια, ξερει κανεις ποτε τελειωνει η σειρα? Φετος? σε κανα χρονο?

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια, ξερει κανεις ποτε τελειωνει η σειρα? Φετος? σε κανα χρονο?

 

Ο δημιουργός της σειράς, Eric Cripke, έχει πει ότι η ιστορία όπως τη σκέφτηκε θα κλείσει 5 κύκλους (δηλαδή τον φετινό κι έναν ακόμα)

 

Q: I’ve read your interviews where you have stated you have the entire storyline and you anticipate ending in five seasons, so I was wondering if you would think a little harder about maybe ending in say, 7 or more seasons. There’s so much more to explore out there!

 

EK: Yes, there is certainly more to explore. But we sort of have this 5-year map. And Jared and Jensen like the idea of a 5-year map because we work them so hard. It’s possible, but I don’t know. I make the same joke in all the interviews that in Season 6 you can start expecting all the weddings, Raven Symone will show up, an episode will be in Hawaii, and Dean literally gets on a motorcycle and jumps the shark tank. But a lot of these issues are beyond my control at the corporate level with ratings, etcetera. But my personal feeling is that I still want to go out in year five (audience awws and disappointment), It’s better to go out strong and on top than to be 8 or 9 years into a piece of sh#&. You want conclusions… you want to end it. It’s an epic story and epic stories deserve a good ending.

 

Πηγή

 

 

Εγώ τώρα τελειώνω αισίως τον 3ο κύκλο, και ανυπομονώ να δω τα επεισόδια του 4ου. Είναι αξιοθαύμαστο που μια σειρά που ξεκίνησε πολύ καλά, σε κάθε κύκλο ως τώρα γίνεται όλο και καλύτερη!

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο και το 4ο επεισόδιο. Δεν ήταν βέβαια στα επίπεδα των καταπληκτικών προηγούμενων αλλά μία οι διάλογοι και η ένταση ανάμεσα στα αδέρφια, μια το στόρυ που ακροβατούσε ανάμεσα στο σκοτώνουμε - βοηθάμε, μας κράτησε πολύ καλή συντροφιά.
Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικο το 5ο επεισοδιο. Αναλαφρο, παρμενο απο αλλες εποχες, ρομαντικο και σιγουρα ενδιαφερον. Το ασπρομαυρο ισως "χαλασει" καποιους, αλλα θεωρω οτι ηταν μια τολμηρη και σωστη επιλογη.

 

"if only life was movie simple" - οριστε και το μηνυμα της ημερας.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο και το 5ο. Ο σκηνοθέτης μάλλον εκπλήρωσε ένα παιδικό του όνειρο. Να γυρίσει μια κλασική, ρομαντική, ασπρόμαυρη ταινία τρόμου.
Link to comment
Share on other sites

Μολις το ειδα και γω το 5!:)

Μου αρεσε παρα πολυ.Και το ασπρομαυρο ομολογω οτι δεν με πειραξε καθολου οπως περιμενα.

 

(θα ρωτησω κατι εντελως off topic τωρα...Τα γραμματα στο myphone μικρυναν η ειναι ιδεα μου?:wacko:)

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενα μονο εχω να πω...

http://www.youtube.com/watch?v=Bgd30bjQmes

 

Οσοι ειδατε το τελευταιο επεισοδιο θα καταλαβετε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο τυπος ειναι ΚΟΡΥΦΗ:respect:

Δεν παιζεται απλα...απιστευτος:)

Eκει ειδικα που χρησιμοποιει το ποδι του για κιθαρα ελιωσα!!:lol:

 

και αν θελετε και σε high quality ;)

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο "εδω"...

 

Τα κατέβασα ΟΛΑ τα επεισόδια και έχω ξεκίνησει να βλέπω απο την αρχη...

Το πρωτο επεισοδιο ...ηταν πολυ καλο! Εμεινα λιγο μ@λ@κ@ς με τα πρωτα 5 λεπτα...

 

Τα επομενα 2 ομως που ειδα, (ακομα του πρωτου κυκλο λεω...) δεν με ενθουσιασανε. Ετσι πανε ολα? Δηλαδή σε καθε επεισόδιο εχουν να αντιμετωπίσουν και ενα "δαίμονα/σατανισμενο/τερας/πνιγμένο/κλπ..."

Γινεται λιγο πιο ενδιαφερον οσο προχωράω πιο κατω? Μπλεκετε και ο πατερας καθόλου ή ειναι χαμενος στην ...μετάφραση συνεχια?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, όσο προχωράει αυτή η σειρά γίνεται καλύτερη. Τα πράγματα σοβαρεύουνε και εμφανίζονται πολλοί ακόμα χαρακτήρες. Σε καμία περίπτωση μην την σταματήσεις στην πρώτη σεζόν. Εμένα μου φάνηκε μέτρια η πρώτη, καλή η δεύτερη και φανταστική η τρίτη και τα 6 που έχουμε δει απο την τέταρτη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...