Jump to content

Η Vodafone το Σκάνδαλο και εμείς


woudoulis
 Κοινοποίηση

Πως θα αντιδράσετε εσείς σε αυτό το σκάνδαλο  

135 members have voted

  1. 1. Πως θα αντιδράσετε εσείς σε αυτό το σκάνδαλο

    • 1) Θα αλλάξω εταιρία με τη πρώτη ευκαιρία ?
      50
    • 2) Θα αλλάξω εταιρία κιας μην είμαι σίγουρος αν φταίει
      10
    • 3) Θα παραμείνωστην ίδια γιατί πιστεύω πως είναι αθώα ?
      10
    • 4) Θα παραμείνω στην ίδια κιας πιστεύω πως έχει μερίδιο ευθύνης ?
      46
    • 5) Δεν ασχολούμαι με το θέμα /Δε ξέρω δεν απαντώ
      19


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 83
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα σε όλους.νομίζω οτι θα μπορούσε να έχει συμβεί και στις άλλες εταιρείες μια που αυτό το μπάχαλο (Ελλάδα-δηλαδή εμείς και η παιδεία της αδιαφορίας κ άγνοιας) ευνοεί τέτοια φαινόμενα εσκεμμένα ή μη.Να φύγουμε λοιπόν από τη voda που κρυφακούει και να πάμε που;στην cosmote του ομίλου ποτέ που "μας τα παίρνει από παντού" ή να στην tim που αγαπώ (και ας έχω voda) που ψάχνει από καιρό σε καιρό κηδεμόνα;Η ουσία είναι μία (και ο μπακλαβάς γωνία!!!) μόνο το περιτύλιγμα αλλάζει:(

ψηφίζω το 4 και νομίζω το τεκμηρίωσα

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

εγω την εκανα ηδη απο την ετερια των αγγλουλιδων των σκυλιων των αμερικανων .

σιγα μην εμενα !

 

τι καλα θα ηταν να καναμε ολοι οι Ελληνες ενα γερο μποικοταζ στην αγαπητη αυτη ετερια την ΑΓΓΛΙΚΗ !

 

αλλα που... ο Ελληνας αν κολλησει.....

Να μην ξεχνάμε βέβαια ότι... οι άλλες τρεις δεν είναι και οι σούπερ 100% ελληνικές εταιρίες ε; Η Αμερική είναι και πίσω από άλλες δύο από τις τρεις!

 

EDIT: Το 4 ψήφισα.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

εγώ παραμένω στην vodafone.

από όσο κατάλαβα οι υποκλοπές έγιναν στο τρίγωνο (βερμούδων ;) )

ομόνοια και αλλες 2 γωνίες.

εγώ μένω vodafone και θα φύγω δύσκολα απτην vodafon.

έτυχε και το λογισμικό αυτό έπεσε στην vodafone τι να κάνουμε.

αν έπεφτε στην cosmote θα γινόταν το ίδιο περιστατικό.

και υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να επανορθώσει αυτά που έγιναν.

και με συγχωρείτε δηλαδή στο τρίγωνο των "βερμούδων" όλοι βρίσκονται δηλαδή??όλοι Αθηναίοι είστε και μένετε στην ίδια περιοχή??μπα...

----------------------------

Αν κάνω λάθος συγχωρέστε με... και διορθώστε με

Link to comment
Share on other sites

Λεώ να φύγω από την Vodafone για 2 κυρίως λόγους.

 

1)Αναξιοπιστία λόγω παρακολουθήσεων. Αλλά να πάω στην Cosmote? Στην Vodafone έχω λιγότερες πιθανότητες να με ακούσουν. Βλέπετε δεν είμαι στόχος ξένων οργανόσεων. Ενώ στην Cosmote που σύμφωνα με τη Ζούγκλα σε ακούν οι υπάλληλοι οι πιθανότητες να ενδιαφέρω κάποιον γνωστό τους σαν στόχος μεγαλώνουν.

 

2)Είναι Αγγλική. Αλλά να πάω στην ΤΙΜ που είναι Αμερικάνικη?

 

 

Τουλάχιστον στην Vodafone τους εντοπίσαν. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που όλο αυτό του φαίνεται υπερβολικό ή οχι?

 

Απο τη στιγμή που όλες οι κλησεις, σε όλα τα νούμερα, σε όλα τα δίκτυα καταγράφονται , ποιός ο λόγος να κάνουμε τέτοιο σκηνικό? Επειδή απλά μαθέυτηκε λόγω λόγων ανωτέρας βίας....

Όχι δεν είσαι ο μόνος. Λες και παρακολουθούσαν αυτούς κάνουν μερικοί...

Έτσι κι αλλιώς, τίποτα δεν είναι 100% ασφαλές και οποιος θέλει να έχει την απόλυτη ασφάλεια ας πετάξει το κινητό και ας πάει να ζήσει στα βουνά.

 

Αν άνηκα στη Vodafone λοιπόν, ο τελευταίος λόγος που θα με έκανε να φύγω θα ήταν αυτό. 4 κι από μένα

Link to comment
Share on other sites

4 κι από μένα, γιατί δεν νομίζω ότι αυτές οι «δουλειές» είναι «προνόμιο» μόνο της Vodafone. Όποιος είδε Μάκη χτες, θα κατάλαβε ότι μια από τα ίδια είναι και η ΤΙΜ. Αυτές τις μέρες να είστε σίγουροι ότι θα βγουν πολλά στη φόρα.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ο Μάκης μιλούσε για κοσμοτέ... Τεσπα 4 κι από μένα! Το οτι δεν έχει βγει τπτ για τους άλλους δε μου λεει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

4 κι από μένα, γιατί δεν νομίζω ότι αυτές οι «δουλειές» είναι «προνόμιο» μόνο της Vodafone. Όποιος είδε Μάκη χτες, θα κατάλαβε ότι μια από τα ίδια είναι και η ΤΙΜ. Αυτές τις μέρες να είστε σίγουροι ότι θα βγουν πολλά στη φόρα.

Aisopos, stin ekpobi tou Maki anaferontan stin Cosmote. Gnomi mou einai pws oles oi etairies parakolouthoun. Kai pragamatika apo tin xthesini ekpobi 'zougla' fanike pws stin cosmote ta pragmata einai xeirotera... Pernoun tous dieuthintes ths etairias tilefono kai tous zitoun na parakolouthisoun apo politikous mexri kai tis gunaikes tous!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κάνω και λάθος. Μου έδωσε την εντύπωση πάντως πως το μπιπ άφηνε να ακουστεί το γράμμα Μ στο τέλος.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κάνω και λάθος. Μου έδωσε την εντύπωση πάντως πως το μπιπ άφηνε να ακουστεί το γράμμα Μ στο τέλος.

Pio sugekrimena se erwtisi tou dimosiografou sxetika me to an o dieuthinwn sumvoulos tis etairias einai akoma sti thesi tou to proin stelexos apantise pws paramenei o idios pou einai kai ta teleutaia xronia... I tim allaxe perisu dieuthinti (Kominakis). Ara cosmote... Ase pu enas kalesmenos eipe pws auti i etairia exei amesi sxesi me ton euritero dimosio tomea

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα να διορθωθεί η 5η επιλογή της δημοσκόπησης μιας και το Δεν ασχολούμαι με το θέμα δεν σημαίνει απαραίτητα ότι Δε ξέρω δεν απαντώ..

Ψήφισα το 5Α λοιπόν.Το θεωρούσα δεδομένο ότι παρακολουθούνται οι συνομιλίες ασχέτως δικτύου,οπότε δεν μου προξένησε καμμία έκπληξη.

Και όλοι όσοι φωνάζουν και ωρύονται θα ήθελα να μάθω αν προτίθεται κανένας μετά απο αυτό το συμβάν να σταματήσει να έχει στην κατοχή του κινητό για να αισθάνεται σίγουρος..

Link to comment
Share on other sites

Vale kai to thema tis aftoktonias ipsilou stelegxous tis vodafone se oti afora ta diktia mia mera prin gnostopiithi to thema gia tin ipoklopi tilefonimatwn(prothipourgou k.a). Sin to oti i vodafone diekopse to sigekrimeno logismiko -xwris na to anaferi kan stin kivernisi- me apotelesma na min ine dinatos PIA o edopismos aftwn pou itan ipefthinoi kai ipokinousan to sigekrimeno kikloma..

 

kati mou vromai edo kai den ine to oti den exo kani mpanio!! :p

 

to thema perni poli psaximo.. me polles theories sinomosias na anaptisodai..

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω τη "μαμα" Vodafone να τα μαζευει απο την ελληνικη Panafon και να φευγει!!!!Ηταν μεγαλο πληγμα νομιζω για μια τοοοσο μεγαλη πολυεθνικη εταιρια!!!!!Καλα τα τσεπωσαν απο τις υποκλοπες τους τοσα εκατομμυρια συνδρομητες δεν τους σκεφτηκαν????Ντροπη τους...
http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω τη "μαμα" Vodafone να τα μαζευει απο την ελληνικη Panafon και να φευγει!!!!Ηταν μεγαλο πληγμα νομιζω για μια τοοοσο μεγαλη πολυεθνικη εταιρια!!!!!Καλα τα τσεπωσαν απο τις υποκλοπες τους τοσα εκατομμυρια συνδρομητες δεν τους σκεφτηκαν????Ντροπη τους...

 

Μπααα, μη περιμένεις τέτοιο πράγμα, δεν είναι κουτοί.... Αν το κάνουν θα "καρφωθούν" από μόνοι τους....

 

Παίδια, ας μη γελιόμαστε, υποκλοπές ή "υποκλοπές" ( μέσα από τα Operating Centers των εταιριών από τους ίδιους τους εργαζομένους ) γίνονταν πάντα και θα γίνονται... Οπότε τι Βόντα, τι Κοτε, τι Τιμ, τι Κιου, αν δεν θέλετε να παρακολουθείστε, απλά μη χρησιμοποιείτε το κινητό σας... Μην ψάχνετε για ημίμετρα, ειδικα στο GSM....

 

Κατι ακόμα, νομίζετε ότι η Βόντα ΔΕΝ συμβουλεύτικε το νομικό της τμήμα;;;;

Για πιο λόγο νομίζετε ότι τους πληρώνει τόσους δικηγόρους;;;; Για να κάνουν αγωγές σε συνδρομητές για καταβολή παλαιών τελών;;; :lol: :lol: :lol:

Όταν μια τράπεζα διαπιστώνει διαρροή σε τραπεζικούς λογαριασμούς, πρώτα δεν διακόπτει τις παράνομες συναλλαγές και μετα δεν καταφεύγει στις αρχές για τον εντοπισμό των υπευθύνων;;;

Link to comment
Share on other sites

Άμα το κάνει αυτό θα σημαίνει ότι όντως εμπλέκονταν στις υποκλοπές...

Γιατι υπαρχει αμφιβολια σε αυτο?

 

Θα συμφωνησω πως δεν ειναι κουτοι και κατι θα βρουν να τα καλυψουν χασανε ομως την αξιοπστια τους πιστευω πως αυτο θα τους γυρισει μπουμερανγκ τους επομενους μηνες θα χασουν μεγαλο ποσοστο της πελατειακης τους βασης!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

... χασανε ομως την αξιοπστια τους πιστευω πως αυτο θα τους γυρισει μπουμερανγκ τους επομενους μηνες θα χασουν μεγαλο ποσοστο της πελατειακης τους βασης!

 

Άλλο το ένα και άλλο το άλλο, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σε αυτό που λες....!!!

Μόνο και μόνο αυτή η δυσφήμιση, αρκεί.

Από την άλλη μη νομίζεις, ξέρει η Βόντα τι κάνει.... καλύτερα από όλους μας....

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω παντως να ξεφυγει τοσο ευκολα αυτη τη φορα την κυνηγανε απο ολες τις πλευρες!!!Ανοιξε πολεμο με τον πολιτικο κοσμο με ιδιωτες που καμια σχεση δεν ειχαν....

Ξερουμε πως εγινε η εγκατασταση του λογισμικου στα συγκεκριμενα τηλεφωνα?Απο που τα προμηθευτηκαν?Πολλα ερωτηματικα ρε παιδια ανεξηγητο!!!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που αποφανθήκαμε εμείς οι ειδικοί ότι το έκανε η Vodafone.

 

Η εταιρεία δεν θα πάθει κάτι γιατί πολύ απλά συνεργάστηκε άψογα με την κυβέρνηση. Δηλαδή περιμένατε η Vodafone να αποκαλύψει ποιός έκανε τις υποκλοπές και να βρεθεί η κυβέρνηση σε διπλωματική κρίση? Απλώς ακοκούθησε αυτό που της είπε η πολιτεία.

 

Και μην ακούω βλακίες ότι η Vodafone φταίει? Γιατί τότε να το αποκαλύψει?

 

Γνώμη μου είναι ότι πρέπει να κλείσει η ΤΙΜ γιατί ειναι αμερικάνικη και ο ceo προέρχεται από τη Vodafone. Κανείς άλλος, ποιά εταιρία αντιπαθεί για να ζητήσει το κλείσιμο? Ακούω προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι συνεργάστηκε η Vodafone, συνεργάστηκε! Γι'αυτό και οι υπουργοί στην συνέντευξη τύπου καλύψανε την Vodafone και τον διευθ. σύμβουλό της! "κράτησε υπεύθυνη θέση, μας ενημέρωσε άμεσα" κτλ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Mε καλυψαν οσοι ειπαν οτι λιγο πολυ ειναι υπερβολικο ολο αυτο το τζερτζελο.

Προσωπικα ο μονος λογος *προς το παρων τουλαχιστον* για να φυγω απο την voda ειναι αν καποια απο τις αλλες μου προσφερουν οικονομικοτερα πακετα.;)

Ετσι απλα...:)

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που αποφανθήκαμε εμείς οι ειδικοί ότι το έκανε η Vodafone.

 

Η εταιρεία δεν θα πάθει κάτι γιατί πολύ απλά συνεργάστηκε άψογα με την κυβέρνηση. Δηλαδή περιμένατε η Vodafone να αποκαλύψει ποιός έκανε τις υποκλοπές και να βρεθεί η κυβέρνηση σε διπλωματική κρίση? Απλώς ακοκούθησε αυτό που της είπε η πολιτεία.

 

Και μην ακούω βλακίες ότι η Vodafone φταίει? Γιατί τότε να το αποκαλύψει?

 

Γνώμη μου είναι ότι πρέπει να κλείσει η ΤΙΜ γιατί ειναι αμερικάνικη και ο ceo προέρχεται από τη Vodafone. Κανείς άλλος, ποιά εταιρία αντιπαθεί για να ζητήσει το κλείσιμο? Ακούω προσφορές.

Ε ναι ετσι ειναι το σωστο..ας κλεισουν ολες οι αλλες και ας μεινει εκεινη η εταιρια που δεν καταλαβε πως μπηκε το λογισμικο και επειτα εκανε την βλακεια και εσβησε το λογισμικο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και μην ακούω βλακίες ότι η Vodafone φταίει? Γιατί τότε να το αποκαλύψει?

Δεν θα πω ότι φταίει η Vodafone σαν εταιρία. Προφανώς όμως, κάποιος από μέσα έδωσε χείρα βοηθείας στους απ' έξω.

Τώρα γιατί το αποκάλυψε; Πιστεύω ότι αναγκάστηκε υπό το φόβο τυχόν διαρροής της όλης ιστορίας.

 

Mε καλυψαν οσοι ειπαν οτι λιγο πολυ ειναι υπερβολικο ολο αυτο το τζερτζελο.

Προσωπικα ο μονος λογος *προς το παρων τουλαχιστον* για να φυγω απο την voda ειναι αν καποια απο τις αλλες μου προσφερουν οικονομικοτερα πακετα.;)

Ετσι απλα...:)

Πάντως μπορεί το όλο θέμα να λειτουργήσει θετικά υπέρ των συνδρομητών της.

Λογικά θ' αρχίσει να κάνει προσφορές για να χρυσώσει το χάπι :D

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...