Jump to content

Η Vodafone το Σκάνδαλο και εμείς


woudoulis
 Κοινοποίηση

Πως θα αντιδράσετε εσείς σε αυτό το σκάνδαλο  

135 members have voted

  1. 1. Πως θα αντιδράσετε εσείς σε αυτό το σκάνδαλο

    • 1) Θα αλλάξω εταιρία με τη πρώτη ευκαιρία ?
      50
    • 2) Θα αλλάξω εταιρία κιας μην είμαι σίγουρος αν φταίει
      10
    • 3) Θα παραμείνωστην ίδια γιατί πιστεύω πως είναι αθώα ?
      10
    • 4) Θα παραμείνω στην ίδια κιας πιστεύω πως έχει μερίδιο ευθύνης ?
      46
    • 5) Δεν ασχολούμαι με το θέμα /Δε ξέρω δεν απαντώ
      19


Recommended Posts

Μου αρέσει που αποφανθήκαμε εμείς οι ειδικοί ότι το έκανε η Vodafone.

 

Η εταιρεία δεν θα πάθει κάτι γιατί πολύ απλά συνεργάστηκε άψογα με την κυβέρνηση. Δηλαδή περιμένατε η Vodafone να αποκαλύψει ποιός έκανε τις υποκλοπές και να βρεθεί η κυβέρνηση σε διπλωματική κρίση? Απλώς ακοκούθησε αυτό που της είπε η πολιτεία.

 

Και μην ακούω βλακίες ότι η Vodafone φταίει? Γιατί τότε να το αποκαλύψει?

 

Γνώμη μου είναι ότι πρέπει να κλείσει η ΤΙΜ γιατί ειναι αμερικάνικη και ο ceo προέρχεται από τη Vodafone. Κανείς άλλος, ποιά εταιρία αντιπαθεί για να ζητήσει το κλείσιμο? Ακούω προσφορές.

 

 

Άμα δεν συνεργαζόταν με την κυβέρνηση και το ανακάλυπταν οι δικές μας μυστικές υπηρεσίες από μόνοι τους, τότε να δεις τι θα γινόταν! Δεν τους σύμφερε να μην το πουν όταν είχαν κάνει την δουλειά τους! Και αποκλείεται οι τεχνικοί της Vodafone που ασχολούνται με αυτόν τον τομέα να μην ήξεραν τι παίζεται τόσους μήνες. Όπως επίσης και ανώτερα στελέχη.

 

Μετά από αυτό που έγινε η Vodafone θα χάσει πάρα πολλούς από πελάτες όχι για τον λόγο ότι θα φοβούνται μην τους παρακολουθούν (αφού έτσι κι αλλιώς σε λίγο καιρό θα υπάρχει νόμιμη παρακολούθηση), αλλά για το ηθικό του θέματος.

 

 

 

Πάντως μπορεί το όλο θέμα να λειτουργήσει θετικά υπέρ των συνδρομητών της.

Λογικά θ' αρχίσει να κάνει προσφορές για να χρυσώσει το χάπι :D

 

Συμφωνώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 83
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χωρίς να θέλω να υποβαθμίσω τη σοβαρότητα του όλου θέματος, νομίζω ότι ο Έλληνας θα φωνάξει, θα διαμαρτυρηθεί, θα χορτάσει καναλομαχίες, αλλά στο τέλος θα βαρεθεί να αλλάξει δίκτυο (εδώ δεν αλλάζει για λόγους οικονομίας, θα αλλάξει για λόγους ηθικής;) και σε 1 μήνα το πολύ θα το έχει κάνει γαργάρα και θα ασχολείται με άλλα θέματα... Κατά καιρούς θα αναρωτιέται γιατί οι εταιρείες δεν τον αντιμετωπίζουν σαν σοβαρό καταναλωτή αλλά σαν πρόβατο/αγελάδα για άρμεγμα. Ευτυχώς όμως γι'αυτόν, προβληματισμοί τέτοιου τύπου ξεπερνιούνται γρήγορα, οπότε θα συνεχίσει την ανέμελη ζωή του... Τα παραπάνω ισχύουν για το μεγαλύτερο μέρος των συνδρομητών κάθε δικτύου... :p

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που αποφανθήκαμε εμείς οι ειδικοί ότι το έκανε η Vodafone.

 

Η εταιρεία δεν θα πάθει κάτι γιατί πολύ απλά συνεργάστηκε άψογα με την κυβέρνηση. Δηλαδή περιμένατε η Vodafone να αποκαλύψει ποιός έκανε τις υποκλοπές και να βρεθεί η κυβέρνηση σε διπλωματική κρίση? Απλώς ακοκούθησε αυτό που της είπε η πολιτεία.

 

Και μην ακούω βλακίες ότι η Vodafone φταίει? Γιατί τότε να το αποκαλύψει?

 

Γνώμη μου είναι ότι πρέπει να κλείσει η ΤΙΜ γιατί ειναι αμερικάνικη και ο ceo προέρχεται από τη Vodafone. Κανείς άλλος, ποιά εταιρία αντιπαθεί για να ζητήσει το κλείσιμο? Ακούω προσφορές.

 

Tην ΤΙΜ μη τη βαζεις μεσα,ποτε δεν εγινε ρομπα οπως η vodafone που εκτεθηκε δυο φορες μεσα σε ενα τριμηνο,ητανε μεγαλο πληγμα κι ολοι τωρα στη vodafone προσπαθουν να μπαλωσουν τις διαρροες,εγινε πρωτο θεμα στα νεα του ΑΝΤ1 και δε θα φυγουν καποιοι σε αλλα δικτυα,ειναι δυνατον??? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ότι το θέμα συζητιέται εδώ. Στο παρόν θέμα απλώς λέμε τι σκοπεύουμε ή τι σκεφτόμαστε να κάνουμε όσοι είμαστε συνδρομητές στη vodafone.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

SeCtor, δε διαφωνώ ότι είναι σοβαρός λόγος για να φύγεις, ΑΝ είσαι σοβαρός συνδρομητής-καταναλωτής και ΑΝ είσαι βέβαιος ότι δεν συμβαίνουν αυτά στα άλλα δίκτυα. Το ότι δεν το ξέρουμε δεν σημαίνει ότι δεν συμβαίνει... Από την άλλη ήταν μεγάλη χοντράδα αυτό που έγινε στην κακόμοιρη τη voda, να μπαίνει software στη ραχοκοκκαλιά του δικτύου της και εκείνη να μην έχει καταλάβει τίποτα... Όμως πιστεύεις ότι ο μέσος καταναλωτής που δεν ξέρει τί είναι η φορητότητα ή βαριέται να πάει στο περίπτερο, 2 τετράγωνα μακρυά από το σπίτι του χωρίς αυτοκίνητο, θα σηκωθεί να φύγει από τη voda γι'αυτό το λόγο; Πολύ χλωμό το βλέπω ...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

...4...

 

Καλά... είναι δυνατόν αφού αυτό συνέβη στη Vodafone, να μην συμβαίνει στις υπόλοιπες εταιρίες; Παντού στα δελτία αναφέρθηκε οτι η Vodafone είναι-ήταν (ότι θέλει κανείς) η ασφαλέστερη εταιρία... φανταστείτε τις υπόλοιπες!

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ότι το θέμα συζητιέται εδώ. Στο παρόν θέμα απλώς λέμε τι σκοπεύουμε ή τι σκεφτόμαστε να κάνουμε όσοι είμαστε συνδρομητές στη vodafone.

 

 

:happy:

Link to comment
Share on other sites

Eγώ επέλεξα το 4.

Και ποιός μου λέει οτι δεν θα γίνεται το αντίστοιχο στην Tim ή Cosmote ή Q;

Εδώ άκουγαν τις συνομιλίες απο τον ΟΤΕ.Θα μου πείτε άλλο κινητή και άλλο σταθερή τηλεφωνία;;;

Προσωπικά δεδομένα είναι και αυτά..

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που αποφανθήκαμε εμείς οι ειδικοί ότι το έκανε η Vodafone.

 

Η εταιρεία δεν θα πάθει κάτι γιατί πολύ απλά συνεργάστηκε άψογα με την κυβέρνηση. Δηλαδή περιμένατε η Vodafone να αποκαλύψει ποιός έκανε τις υποκλοπές και να βρεθεί η κυβέρνηση σε διπλωματική κρίση? Απλώς ακοκούθησε αυτό που της είπε η πολιτεία.

 

Και μην ακούω βλακίες ότι η Vodafone φταίει? Γιατί τότε να το αποκαλύψει?

 

Γνώμη μου είναι ότι πρέπει να κλείσει η ΤΙΜ γιατί ειναι αμερικάνικη και ο ceo προέρχεται από τη Vodafone. Κανείς άλλος, ποιά εταιρία αντιπαθεί για να ζητήσει το κλείσιμο? Ακούω προσφορές.

 

 

file mou fenete den ta xeris kala... i voda diekopse to sogekrimeno logismiko xoris na enimerosi tin kivernisi me apotelesma na min ine dinatos PIA o edopismos afton pou ipokinousan kai sidonizan to diktio ipoklopis..

 

twra ap'oti diavasa exetazoun ton skliro tou laptop tou diefthidikou stelexous tis voda se themata diktiou o opios aftoktonise mia mera prin xespasi to skandalo.. isos vroun apo eki kati..

 

to thema pados periplekete poli...:ninja: mpouxaxaaa...:p

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

file mou fenete den ta xeris kala... i voda diekopse to sogekrimeno logismiko xoris na enimerosi tin kivernisi me apotelesma na min ine dinatos PIA o edopismos afton pou ipokinousan kai sidonizan to diktio ipoklopis

Eleos pia! Ti einai i vodafone, astunomia? Ypenthimizw pws sumfona me diethnis kanonismous asfaleias gia etairies tilepikoinoniwn, trapezes k.l.p otan mia etairia diapistosei pws sto sustima tis exei eiselthei xeno-paranomo logismiko pou dn exei egatastisei i idia kai den borei na elegxei einai ypoxreomeni na to apomonosei kai na to diagrapsei amesa gia prostasia twn pelatwn tis kai tou eautou tis. Kaneis dn borei nomika na tin katigorisei gia auto. Min xechnas pws oi perissoteroi apo autous pou vriskontan sti lista enimerwthikan twra gia to sumvan. An afinan to logismiko na leitourgei autoi oi anthrwpoi tha sunexizan na parakolouthountai me gnwsi tis etairias gia na kanei i E.Y.Π ti douleia tis. Tote tha itn xeirotera ta pragmata kai i etairia tha eixa euthini! (giati min pisteueis pws tha tous eixe enimerwsei kaneis)

I Vodafone ekane auto pou eprepe kai sunergastike me tin kuvernisi. Apla epitelous tha prepei auti i anexartiti arxi na elegxei tin poiotita twn sustimatwn asfaleias twn etairiwn kai na kanei suxnous elegxous me ebeirous texnikous.

Link to comment
Share on other sites

na sou po omos bored.. i xroniki diafora metaxi tis diakopis tou sigekrimenou logismikou kai tis enimerosis tin kivernisis itan elaxisti.. den mporousan na enimerosoun prota oste na ginoun oi kataliles energies edopismou kai meta na diagrapsi to sigekrimeno logismiko??

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή εταιρείας είναι κυρίως κίνηση δυσαρέσκειας και παραδειγματισμού προς τις υπόλοιπες, πως οι πελάτες δεν σηκώνουν τέτοιον εμπαιγμό και καλά θα κάνουν να προσέχουν αν δεν θέλουν να μας χάσουν.

Αν είμασταν συνηδητοποιημένοι πολίτες και δείχναμε έμπρακτα τη δυσαρέσκειά μας σε κάθε ανάλογο περιστατικό, θα ανεβάζαμε τον πήχη ψηλά και θα εξασφαλίζαμε ποιοτικότερες υπηρεσίες. Αλλά τέτοια ζώα που είμαστε, τέτοια συμπεριφορά μας αξίζει...

 

Γι' αυτό επιλέγω 1 και από τον επόμενο μήνα θα είμαι πιθανότατα στην Cosmote.

Υπάρχει και η φορητότητα αριθμού για όσους δεν το γνωρίζουν:

 

1. Τι είναι η φορητότητα αριθμών;

 

Είναι η δυνατότητα που έχει ο κάθε συνδρομητής να διατηρεί τον τηλεφωνικό αριθμό του όταν αλλάζει φορέα παροχής υπηρεσίας, μεταβαίνει δηλαδή από έναν πάροχο (πάροχο-δότη) σε άλλον πάροχο (πάροχο-δέκτη). Με άλλα λόγια, με τη φορητότητα αριθμών ο συνδρομητής γίνεται «ιδιοκτήτης» του αριθμού του και έχει τη δυνατότητα να διατηρεί τον αριθμό του κάθε φορά που αλλάζει πάροχο τηλ/κών υπηρεσιών. Έτσι, ο συνδρομητής αποδεσμεύεται από την ανάγκη αλλαγής αριθμού, όταν αλλάζει εταιρία. Η παροχή της φορητότητας αριθμών αποτελεί υποχρέωση των παρόχων.

 

Οι συνδρομητές μπορούν επίσης να διατηρήσουν τον αριθμό του κινητού τους τηλεφώνου (π.χ. 69Χ 1111111 ) όταν αλλάζουν δίκτυο κινητής τηλεφωνίας. Έτσι τα πρώτα 3 ψηφία ενός αριθμού κινητής τηλεφωνίας (693, 694, 697, 699), δεν υποδηλώνουν με βεβαιότητα πια σε ποιο δίκτυο ανήκει ένας συνδρομητής.

 

http://www.eett.gr/gr_pages/telec/numbering/portability/portability_FAQ.htm

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Η αλλαγή εταιρείας είναι κυρίως κίνηση δυσαρέσκειας και παραδειγματισμού προς τις υπόλοιπες, πως οι πελάτες δεν σηκώνουν τέτοιον εμπαιγμό και καλά θα κάνουν να προσέχουν αν δεν θέλουν να μας χάσουν.

Αν είμασταν συνηδητοποιημένοι πολίτες και δείχναμε έμπρακτα τη δυσαρέσκειά μας σε κάθε ανάλογο περιστατικό, θα ανεβάζαμε τον πήχη ψηλά και θα εξασφαλίζαμε ποιοτικότερες υπηρεσίες. Αλλά τέτοια ζώα που είμαστε, τέτοια συμπεριφορά μας αξίζει...

 

Γι' αυτό επιλέγω 1 και από τον επόμενο μήνα θα είμαι πιθανότατα στην Cosmote.

Υπάρχει και η φορητότητα αριθμού για όσους δεν το γνωρίζουν:

 

1. Τι είναι η φορητότητα αριθμών;

 

Είναι η δυνατότητα που έχει ο κάθε συνδρομητής να διατηρεί τον τηλεφωνικό αριθμό του όταν αλλάζει φορέα παροχής υπηρεσίας, μεταβαίνει δηλαδή από έναν πάροχο (πάροχο-δότη) σε άλλον πάροχο (πάροχο-δέκτη). Με άλλα λόγια, με τη φορητότητα αριθμών ο συνδρομητής γίνεται «ιδιοκτήτης» του αριθμού του και έχει τη δυνατότητα να διατηρεί τον αριθμό του κάθε φορά που αλλάζει πάροχο τηλ/κών υπηρεσιών. Έτσι, ο συνδρομητής αποδεσμεύεται από την ανάγκη αλλαγής αριθμού, όταν αλλάζει εταιρία. Η παροχή της φορητότητας αριθμών αποτελεί υποχρέωση των παρόχων.

 

Οι συνδρομητές μπορούν επίσης να διατηρήσουν τον αριθμό του κινητού τους τηλεφώνου (π.χ. 69Χ 1111111 ) όταν αλλάζουν δίκτυο κινητής τηλεφωνίας. Έτσι τα πρώτα 3 ψηφία ενός αριθμού κινητής τηλεφωνίας (693, 694, 697, 699), δεν υποδηλώνουν με βεβαιότητα πια σε ποιο δίκτυο ανήκει ένας συνδρομητής.

 

http://www.eett.gr/gr_pages/telec/numbering/portability/portability_FAQ.htm

 

Δηλαδή για να καταλάβω: Αλλάζεις εταιρία επειδή παρακολουθούσαν τηλέφωνα μέσω του δικτύου της Voda??? Να μου έλεγες οτι δεν είσαι ικανοποιημένος από τις υπηρεσίες, την κάλυψη κλπ να έλεγα "ΟΚ και γω μαζί σου"! Ανησυχείς δηλαδή μήπως σε παρακολουθούν και σένα? Και πιστεύεις ότι οι άλλες εταιρίες είναι safe??? :lol:

Μήπως άκουσες μια μαρτυρία υπαλλήλου της cosmote που είπε ότι κατά καιρούς τα ανώτατα στελέχη έδιναν εντολές για καταγραφές τηλεφώνων???

Το τοπικ αυτό θα είχε νόημα αν όντως έλεγαν την άποψή τους οι πελάτες της voda και όχι όλοι οι υπόλοιπου που δεν τη γούσταραν ούτως η άλλως και βρήκαν ...ευκαιρία! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω: Αλλάζεις εταιρία επειδή παρακολουθούσαν τηλέφωνα μέσω του δικτύου της Voda???

Θα έπρεπε να έχεις καταλάβει ήδη, μιας και το είπα ξεκάθαρα γιατί αλλάζω εταιρεία:

"Η αλλαγή εταιρείας είναι κυρίως κίνηση δυσαρέσκειας και παραδειγματισμού προς τις υπόλοιπες, πως οι πελάτες δεν σηκώνουν τέτοιον εμπαιγμό και καλά θα κάνουν να προσέχουν αν δεν θέλουν να μας χάσουν."

 

Ανησυχείς δηλαδή μήπως σε παρακολουθούν και σένα? Και πιστεύεις ότι οι άλλες εταιρίες είναι safe??? :lol:

Μήπως άκουσες μια μαρτυρία υπαλλήλου της cosmote που είπε ότι κατά καιρούς τα ανώτατα στελέχη έδιναν εντολές για καταγραφές τηλεφώνων???

Δεν είναι θέμα αυτής καθ'εαυτής της παρακολούθησης. Δεν φοβάμαι μην με παρακολουθούν και προφανώς 99,9% δεν με παρακολουθούν.

 

Είναι πλέον θέμα γενικότερης αξιοπιστίας καθώς και της στάσης που επιδυκνύει η επιχείρηση Vodafone αυτές τις μέρες. Πιθανότατα και η Cosmote, TIM, Q τα ίδια σκ@τά να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

Δηλαδή για σένα πως θα έπρεπε να είναι η στάση της voda με αυτό το σκάνδαλο? Πως θα έπρεπε να είναι τα δελτία τύπου που βγάζει? Μιλάμε για την Vodafone και όχι για το μπακάλικο της γειτονιάς!

:)

Link to comment
Share on other sites

Να βάλει λουκέτο.

Και αντί αυτού; Μας λέει κι όλας ότι έκανε καλά τη δουλειά της.

Μπορείς να αντιληφθείς το μέγεθος της ευθύνης; Να παρακαλουθείται ο πρωθυπουργός της χώρας σου; Μαζί με άλλα 100 πολιτικά πρόσωπα; Δεν σε ανυσηχεί καθόλου εσένα; Δεν σε κάνει να ντρέπεσαι στο ελάχιστο;

Δεν με νοιάζει πώς και γιατί και αν συμβαίνει ή αν θα συνέβαινε στις άλλες εταιρείες.

Την παρούσα στιγμή την Vodafone στοχεύσαν όσοι το κάναν και το πετύχαν, δείξαν ότι είναι ευάλωτη και δεν προσέχει την ασφάλεια της.

Κάνεις την μ@λακία κύριε; Να έχεις την αξιοπρέπεια να αναλάβεις τις ευθύνες σου.

Μέχρι στιγμής όπως φένεται από Voda και κυβέρνηση ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΝΕΙΣ, ΟΛΟΙ ΚΑΝΑΝ ΣΩΣΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ. Ε ΕΙΝΑΙ ΕΞΟΡΓΙΣΤΙΚΟ!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Να βάλει λουκέτο.

Και αντί αυτού; Μας λέει κι όλας ότι έκανε καλά τη δουλειά της.

Μπορείς να αντιληφθείς το μέγεθος της ευθύνης; Να παρακαλουθείται ο πρωθυπουργός της χώρας σου; Μαζί με άλλα 100 πολιτικά πρόσωπα; Δεν σε ανυσηχεί καθόλου εσένα; Δεν σε κάνει να ντρέπεσαι στο ελάχιστο;

Δεν με νοιάζει πώς και γιατί και αν συμβαίνει ή αν θα συνέβαινε στις άλλες εταιρείες.

Την παρούσα στιγμή την Vodafone στοχεύσαν όσοι το κάναν και το πετύχαν, δείξαν ότι είναι ευάλωτη και δεν προσέχει την ασφάλεια της.

Κάνεις την μ@λακία κύριε; Να έχεις την αξιοπρέπεια να αναλάβεις τις ευθύνες σου.

Μέχρι στιγμής όπως φένεται από Voda και κυβέρνηση ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΝΕΙΣ, ΟΛΟΙ ΚΑΝΑΝ ΣΩΣΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ. Ε ΕΙΝΑΙ ΕΞΟΡΓΙΣΤΙΚΟ!

 

Να βάλει λουκέτο? LOL Και να έχουμε να κάνουμε μετά με τα υπόλοιπα εγχώρια ...μπουμπούκια? Οχι ευχαριστώ!

Ο πρωθυπουργός της χώρας αν ήταν σοβαρός και είχε την αίσθηση της ευθύνης, να φρόντιζε να μην είχε απλό κινητό Vodafone! Επίσης δεν ντρέπομαι για τίποτα γιατί ξέρω πως συμβαίνουν πολύ χειρότερα πράγματα γύρω μου από το καραγκιοζιλίκι της παρακολούθησης των κινητών!

Δεν δίνω μπράβο στην Vodafone αλλά δεν την θεωρώ και άμεσα υπεύθυνη!

 

Τέλος την ευθύνη την ανέλαβε και παρέδωσε ότι στοιχεία είχε στη δικαιοσύνη! Τώρα αν καθόμαστε και ακούμε το βράδυ τον ...Λιάγκα, μην περιμένεις σωστή ενημερωση!

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ν να φρόντιζε να μην είχε απλό κινητό Vodafone! Επίσης δεν ντρέπομαι για τίποτα γιατί ξέρω πως συμβαίνουν πολύ χειρότερα πράγματα γύρω μου από το καραγκιοζιλίκι της παρακολούθησης των κινητών!

Δεν δίνω μπράβο στην Vodafone αλλά δεν την θεωρώ και άμεσα υπεύθυνη!

:rolleyes:

Προφανώς και υπάρχουν τηλέφωνα ασφαλείας για τα χοντρά θέματα αλλά όσο να'ναι οποιαδήποτε συνομιλία σε "ελαφρύ κλιμα" για κάποιο συγκεκριμένο θέμα μπορεί να αποβεί θέμα σύρραξης. Καταλαβαίνεις ότι κάποιοι έχουν στα χέρια του ντοκουμέντα αυτή τη στιγμή, έτσι;

 

Αυτή την "αόρατη υποτέλεια", ότι όλα είναι μαύρα, χαμένα από χέρι, συμβαίνουν γύρω μας χειρότερα πράγματα, γιατί να ασχοληθούμε μπλαμπλα, σόρυ αλλά την απορρίπτω :)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Προφανώς και υπάρχουν τηλέφωνα ασφαλείας για τα χοντρά θέματα αλλά όσο να'ναι οποιαδήποτε συνομιλία σε "ελαφρύ κλιμα" για κάποιο συγκεκριμένο θέμα μπορεί να αποβεί θέμα σύρραξης. Καταλαβαίνεις ότι κάποιοι έχουν στα χέρια του ντοκουμέντα αυτή τη στιγμή, έτσι;

 

Αυτή την "αόρατη υποτέλεια", ότι όλα είναι μαύρα, χαμένα από χέρι, συμβαίνουν γύρω μας χειρότερα πράγματα, γιατί να ασχοληθούμε μπλαμπλα, σόρυ αλλά την απορρίπτω :)

 

Μα ούτε εγώ είμαι της άποψης ότι όλα πάνε κατά διαλολου και "σε τι κόσμο θα έρθουν τα παιδιά μας" κλπ! Απλα πιστεύω ότι σε επίπεδο κατασκοπίας, παρακολουθήσεων κλπ, συμβαίνουν πολύ πιο σοβαρά πράγματα απο το ala carte του Πρωθυπουργού! Το ότι κάποιοι είχαν πρόσβαση στο εσωτερικό της voda και έκαναν τη δουλειά δε σημαίνει πως όλο της το δίκτυο ήταν διάτρητο! Όταν έχεις τη βοήθεια από μέσα, ότι και να κάνεις δεν μπορείς να το κοντρολάρεις! Εκτός αν πιστεύεις τις μπούρδες των δημοσιογράφων ότι η δουλεία έγινε με trojan (σιγά μην κόλησε και nimda το κεντρικό δίκτυο της voda!:lol: ). Επίσης μιλάμε για μια πολυεθνική εταιρία και εσύ περίμενες να βγάλει ανακοίνωση και να πεί: φταίμε γι'αυτο και αυριο το πρωί τα μαζεύουμε από την Ελλαδα και κλείνουμε!!!Για μένα θα ήταν πιο σωστό να μην έβγαζζε ΑΠΟΛΥΤΩΣ καμία ανακοίνωση, μεχρι να ολοκληρωθεί η έρευνα του εισαγγελέα! Πιο επικύνδυνο θεωρώ τον ΟΤΕ και τις θυγατρικές του στην Ελλάδα, παρά την Vodafone!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Τί μου μπλέκεις τώρα τους τηλεδημοσιογράφους, ότι αντιλαμβάνονται λένε κι αυτοί.

Σου μίλησα εγώ για trojan και ιστορίες για αγρίους; Γνωρίζω σε αρκετό βάθος πώς δουλεύει το σύστημα (http://www.awmn.net/forum/viewtopic.php?t=18771&start=30 - για ένα καλό briefing όσο πιο κοντά στην πραγματικότητα check 4ο ποστ απ'το τέλος και έπειτα).

 

Αλλά δεν με νοιάζει πώς και γιατί. Κρατάω το ότι συνέβη.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Τί μου μπλέκεις τώρα τους τηλεδημοσιογράφους, ότι αντιλαμβάνονται λένε κι αυτοί.

Σου μίλησα εγώ για trojan και ιστορίες για αγρίους; Γνωρίζω σε αρκετό βάθος πώς δουλεύει το σύστημα (http://www.awmn.net/forum/viewtopic.php?t=18771&start=30 - για ένα καλό briefing όσο πιο κοντά στην πραγματικότητα check 4ο ποστ απ'το τέλος και έπειτα).

 

Αλλά δεν με νοιάζει πώς και γιατί. Κρατάω το ότι συνέβη.

 

Και εγώ κρατάω ότι συνέβει και δεν είναι ευχάριστο! Αλλά συμπαθώ αρκετά την voda και αντιπαθώ τρελά τον ΟΤΕ και τους άλλους που επιλέγω να παραμείνω σε αυτή και να τη ...συγχωρήσω!:)

 

Όσο για τον Πρωθυπουργό και ότι ακόμη και οι "ελαφριές συζητήσεις" στο κινητό, μπορούν να σημιουργήσουν πρόβλημα, είναι ακόμη ένας λόγος που θα έπρεπε να είχε επιλέξει άλλον τρόπο επικοινωνίας! Για όλους τπυς άλλους (εκτός απο τους υπουργούς) που παρακολουθούσαν, δεν μου καίγεται καρφί!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι αν ήμασταν σωστό κράτος και όλα ήταν καλά.. έπρεπε σήμερα τη Vodafon να την είχαν κλείσει για λόγους εθνικής ασφάλειας για μην πω πιο πολλά. Όσοι έχετε παει στρατό γνωρίζετε τη σημαίνει μυστικά του κράτους κλπ .Δυστυχώς oμος είμαστε μπανανία...
Link to comment
Share on other sites

Έτσι κλείνουν ρε παιδιά, εταιρείες του μεγέθους της Vodafone;

Για ποια ασφάλεια μιλάτε; Θα έπρεπε να τις κλείσουν όλες τότε.

Ακόμα κι αν ήταν ασφαλείς όλες οι εταιρείες, τα μυστικά του κράτους, δεν τα συζητάμε από το τηλέφωνο.

Αν οι συνδρομητές της Vodafone θέλουν πραγματικά να «τιμωρήσουν» την εταιρεία, δεν έχουν παρά να κλείσουν για μια εβδομάδα τα κινητά τους.

Αυτό είναι που πονάει. Η απώλεια εσόδων. Το αν θα φύγουν 500-1000 συνδρομητές για να πάνε σε άλλη εταιρεία (απ' τα σκατά στα σκατά δηλαδή), συγνώμη που το λέω, αλλά χέστηκε η φοράδα στ' αλώνι για την Vodafone.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί μερικοί να στενοχωρήθηκαν που δεν τους παρακολουθούσαν (είπαμε, άμα σε παρακολουθούν είσαι σημαντικός) και να θέλουν να φύγουν. Άλλοι (πολύ λίγοι) επειδή τους παρακολουθούσαν. Θα πάνε σε άλλο δίκτυο ώστε να τους παρακολουθεί κάποιος άλλος ενδιάμεσος (ο εντολέας των παρακολουθήσεων μπορεί να είναι κοινός)...

Ας είμαστε σοβαροί !!! Εδώ έχουν ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΕΣ τιμές, υπηρεσίες, πολιτική αυξήσεων κτλ, και δεν θα συμφωνούσαν σε ένα τόσο σοβαρό θέμα;

Όταν φύγετε, αν φύγετε, όσοι φύγετε, πείτε μου σας παρακαλώ πού θα πάτε μετά, όταν βγει ότι και εκεί όπου πήγατε σας παρακολουθούν...

You can run, but you can't hide !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...