Jump to content

Motorola A1200 (MING)


kavatzoulas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις ειδα την ορθογραφια μου παραπανω και τρομαξα.. χτονια γραφω greeklish και τωρα δυσκολευομαι πολυ να απαντησω.. χθες βιαζομουν κιολας..

 

Βασικα εμενα αυτο με την αναφορα δεν με πειραζει καθολου.. στην ουσια ειναι ειναι δυο ταπ/κλικ πανω στην οθονη(συνηθισμενος απο το παλιο μου μοτορολα)... αυτο που με πειραξε ειναι που αν ερθει η αναφορα και δεν την δω εκεινη την στιγμη μετα παει.. Ξερει κανεις που ειναι η Ριμαδο αναφορα?? Αν το κινητο ειχε να ωαζεισ συντομευσεις και στο γρηγορο μενου του εξυπνου πληκτρου τθα ηταν Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ για μενα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

file macnick ontas katoxos tou ROKR E6 KANEIS PAPADES SE AUTO TO KINITO.

ISOS TO ELLHNIKO F/W NA EXEI KAPOIOUS PERIORISMOUS.

EMENA EINAI KATEUTHEIAN APO THN KINA OPOU OTAN TO ANOIKSA HTAN OLA STA KINEZIKA.

 

EPISHS ME THN EFARMOGH RADIOCOMM KSEKLEIDONEIS LEITOURGIES OPOS TO NA EXEI EDGE TO KINHTO KAI NA EINAI KAI QUADBAND

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να βγει αναβαθμισμένο ελληνικό firmware που να διορθώνει μερικά από τα δεκάδες προβλήματα του κινητού; (αναφορά παράδοσης σε όλα τα μηνύματα, λήψη .csv με πολλές επαφές, πλήκτρο απόριψης κλήσης όταν το καπάκι είναι κλειστο κλπ). Τα προβλήματα αυτά υπάρχουν και στη διεθνή έκδοση; Αξίζει ο μπελάς της αλλαγής firmware;

 

Ευχαριστώ πολύ!

σχετικα με την αναφορα παραδωσης υπαρχει η δυνατοτητα να ειναι συνεχως ενεργοποιημενη αλλα το κακο ειναι οτι αν δεν την δεις μετα χανεται.

σχετικα με αυτη τη δυνατοτητα δειτε παραπανω(μιλαμε παντα για το πειραγμενο).

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το κινητό υστερεί σε τόσες πολλές λεπτομέρειες που το καθιστούν εξαιρετικά δύσχρηστο. Είναι το πρώτο motorola που έχω και μου φαίνεται ότι είναι τουλάχιστον 2 χρόνια πίσω σε σχέση με τα ericsson σε θέμα ευχρηστίας. Αξίζει τον κόπο η αλλαγή του firmware σε 34p λέτε; Θα δω μεγάλη διαφορά;
Link to comment
Share on other sites

epidi hrisimopiw toso motorola oso k ericsson kinita, tha sou pw pos oswn afora tin euhristia twn protwn, einai apla thema sinithias.
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera kai kalh xronia se olous. Agorasa pro hmerwn to fovero ming (A1200e)!! Gnwrizontas oti trexei linux arxisa na psaxnw gia to ti mporei na peiraxtei. Vrhka to mpkg kai to linloader

dokimasa na allaksw to .system alla epeidei trexw to 1200e diavasa pws den paizei. Thelw na dokimasw kai ayta pou leei edw alla den kserw ti tha ginei. To exei dokimasei kapoios? Epishs ti ginetai me to linloader? Tha doulepsei me ayto to mpkg?

 

Telos akouw telautaia gia swap sthn karta mnhmhs. Se ti voithaei ayto? Parathrhte na gemizei h eswterikh mnmh eykola? Aksizei dld ton kopo? Yparxei kapoio tutorial gia th dhmiourgia swap xwrou sthn karta mnhmhs?

 

Eyxaristw...

 

 

Kamia voitheia gia ayta?? Dokimasa th methodo alla den yparxei kan to arxeio /.system/java/Cardregistry. den to exw peiraksei katholou to ming.... Epishs yparxei kapoio programa pou na prosthetei neo plhktrologio (gia minimata) opws auto twn klasikwn kinhtwn????

Link to comment
Share on other sites

epidi hrisimopiw toso motorola oso k ericsson kinita, tha sou pw pos oswn afora tin euhristia twn protwn, einai apla thema sinithias.

 

apla na prosthesw pws exw sti doylepsi moy ena motorola ena sony ericsson kai ena nokia kai ena panasonic..

 

ta panta einai thema synitheias.. moy fainontai eksisoy eykola ola..

 

twra kanw eksaskisi kai sto NEONODE toy kollitoy poy einai poly protoporiako kai giayto dyskolo.. pantws egw ton zileyw gia to neonode kai aytos emena gia to MING moy.. xexe:D

Link to comment
Share on other sites

Paidia den ekana to flash alla tin prwti fora poy evala na fortisw to kinito moy eixe vgalei tin kokkini othoni kai simera prwi eixa valei ksupnitiri kai to eixa kleisto kai ksypnisa mia wra meta kai to eida pali stin kokkini othoni opote den xtypise.. kai gia na kleisei evala - eevgala mpataria. Na to paw gia anavathmisi? peftei se komma.. xe
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο ενα ψαξιμο στο motorolafans βρηκα αυτο το λινκ θυσαυρο:

 

http://www.motorolafans.com/forums/showthread.php?t=14892&highlight=theme+installer

 

Πιστευω οτι θα λυσει πολλα χέρια(και θα κλεισει σπιτια :p )

 

Y.Γ. Η εφαρμογη του ποστ #594 δουλευει κανονικα(βεβαια η εικονα αργει αλλα ειναι λογω usb :) )!Συγχαρητηρια στον Alexis2044 για την πολυ καλη και πληρη παρουσιαση!

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι συμφορουμίτες χρόνια σας πολλά και καλή χρονιά!

 

Καλό, χρυσό το Ming αλλά παρατήρησα κάτι και θα ήθελα το σχόλιο σας, ευχαριστώ!

 

1ο Το ραδιόφωνο δεν έχει καλή κεραία, δεν πιάνει εύκολα τους σταθμός με χαμηλό σήμα.

 

2ο Η ένδειξη της μπαταρίας είναι ελλιπής, οι μόνες ενδείξεις που δείχνει είναι 100%, 50% και 9%. Προσωπικά έχω μείνει από μπαταρία τουλάχιστον 3 φορές γιατί στα καλά καθούμενα εκεί που δείχνει 50% μου πετάει "χαμηλή μπαταρία" και ποιος την ακούει την γκόμενα μετά….

Είναι παραπλανητική και η ένδειξη δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα, έχω στρώση τη μπαταρία.

 

:grin::nuke::geek::geek::geek::vava:

Lineage II rocks...!!!!! L2Dragon C6 Server x15
Link to comment
Share on other sites

λυση: να επαναπροσδιορισεις τη σχεση σου με τη γκομενα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι συμφορουμίτες χρόνια σας πολλά και καλή χρονιά!

 

Καλό, χρυσό το Ming αλλά παρατήρησα κάτι και θα ήθελα το σχόλιο σας, ευχαριστώ!

 

1ο Το ραδιόφωνο δεν έχει καλή κεραία, δεν πιάνει εύκολα τους σταθμός με χαμηλό σήμα.

 

2ο Η ένδειξη της μπαταρίας είναι ελλιπής, οι μόνες ενδείξεις που δείχνει είναι 100%, 50% και 9%. Προσωπικά έχω μείνει από μπαταρία τουλάχιστον 3 φορές γιατί στα καλά καθούμενα εκεί που δείχνει 50% μου πετάει "χαμηλή μπαταρία" και ποιος την ακούει την γκόμενα μετά….

Είναι παραπλανητική και η ένδειξη δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα, έχω στρώση τη μπαταρία.

 

:grin::nuke::geek::geek::geek::vava:

 

1.με τα ακουστικα φιλε μου μια χαρα λειτουργει το δικο μου ραδιο.. δεν ξερω ομως χωρις αυτα...

 

2.οσον αφορά την μπαταρια και σε μενα ετσι γινεται.. προφανως η πολυ τακτικη χρηση και η μεγαλη αναγκη για ενεργεια του κινητου κανει μη ρεαλιστικη τιν ενδειξη.. ισως η αγορα της μεγαλυτερης μπαταρίας να είναι η λυση.. υπομονη για αρχη..

Link to comment
Share on other sites

oswn afora tin mpataria, h endiksi tou kinitou dn dihnei to posi energia tou apomeni sinolika alla posi energia apomeni apo tin stigmi pou vgazeis ton fortisti. Diladi kai 5 lepta na to fortiseis, otan vgaleis ton fortisti auto tha dihnei 100%, asheta an tha pesei shedon amesos sto 50%. Opios katalave katalave :P
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις συντοπιτης;

φιλε μου αν μπορουν να καταλαβουν οτι εχεις αλλαξει το firmware(δεν ξερω αν μπορουν) αυτα που λες δεν ισχυουν γιατι μπορει θεωρητικα να εχεις βαλει ενα προγραμμα που προκαλει ζημια(πχ overclocking!!!) ή μπορει κατα τη διαρκεια του flashing να καταστρεψεις το τηλεφωνο.

ποιος ειπε οτι ειναι open source;open source ειναι μονο ο πυρηνας.

https://opensource.motorola.com/sf/projects/a1200

Link to comment
Share on other sites

λυση: να επαναπροσδιορισεις τη σχεση σου με τη γκομενα...

 

:):lol::D:rolleyes:

 

Φιλε macnick αυτο ειναι καλο? Αξιζει? Ποιες οι διαφορες με το Α1200?

 

http://cgi.ebay.com/NEW-MOTOROLA-ROKR-E6-BLACK-UNLOCKED-MUSIC-CAMERA-PHONE_W0QQitemZ330202610819QQihZ014QQcategoryZ64355QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

κοιτα τα αγγλικα μου ειναι πολυ μετρια.

οστωσω αυτο που καταλαβα ειναι οτι αυτο site ευνοει την αναπτυξη open source λογισμικου για το Α1200.Αυτο δεν σημαινει οτι το λογισμικο που εχει ηδη πανω ειναι open source.

το GUI ειναι της modavista και δεν ειναι open.

:):lol::D:rolleyes:

 

Φιλε macnick αυτο ειναι καλο? Αξιζει? Ποιες οι διαφορες με το Α1200?

 

http://cgi.ebay.com/NEW-MOTOROLA-ROKR-E6-BLACK-UNLOCKED-MUSIC-CAMERA-PHONE_W0QQitemZ330202610819QQihZ014QQcategoryZ64355QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

καλο ειναι αλλα απ' οτι ειδα δεν ερχεται ελλαδα.γενικα θα σου προτεινα να εισαι προσεκτικος για πραγματα τοσο μεγαλης αξιας απο το ebay.

σχετικα με το Ε6 νομιζω ειναι καλλιτερο απο το Α1200 μιας και εχει και καλλιτερη μπαταρια.Αν το παρεις να παρεις οπωσδηποτε και screen protector.

οστωσω το Ε6 δεν εχει ελληνικα.πιθανον να γινεται να μπουνε αυτα απο το Α1200 αλλα δεν ξερω αν γινεται.

ακομα το Ε6 παιρνει sd που σημαινει πιο φθηνες (απο τις micro) και αν δεν κανω λαθος εχει και περισσοτερα κουμπια.

 

edit: το Ε6 εχει usb 2.0 και περνει και καρφι 3.5 που σημαινει οτι μπορεις να βαλεις καθε ειδους ακουστικα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

To Ε6 είναι καλύτερο από το A1200 όπως πολλοί λένε!Παραθέτω μια συζήτηση

 

http://www.motox.info/showthread.php?t=54186

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.. επειδη ειμαι νεο μελος,ηθελα να κανω μια ερωτηση... εχω 3 μερες το Α1200 και ηθελα να ρωτησω το εξης,αν και ποιος τροπος υπαρχει για να βλεπω ποση ωρα εχω μιλησει.. στις εξερχομενες.. γιατι καθε μηνα πρεπει να το σβηνω... σας ευχαριστω και συγνωμη αν ηταν κουραστηκο το ποστ μου...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.. επειδη ειμαι νεο μελος,ηθελα να κανω μια ερωτηση... εχω 3 μερες το Α1200 και ηθελα να ρωτησω το εξης,αν και ποιος τροπος υπαρχει για να βλεπω ποση ωρα εχω μιλησει.. στις εξερχομενες.. γιατι καθε μηνα πρεπει να το σβηνω... σας ευχαριστω και συγνωμη αν ηταν κουραστηκο το ποστ μου...

αφου εσυ θες να το πουλησεις τι σε νοιαζει:lol:

Δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα.βγαζει μονο το συνολικο χρονο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

αφου εσυ θες να το πουλησεις τι σε νοιαζει:lol:

Δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα.βγαζει μονο το συνολικο χρονο.

αν θες να πιστεψεις οτι ο μονος λογος που το δινω ειναι αυτος....:mad:ουτε με καποιο προγραμμα μπορει να γινει?
Link to comment
Share on other sites

απ' οσο ξερω οχι.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

emena tis protes fores pou sindesa to kinito me to pc. kleistw kai ksananoikse to k an den apokrinonte ta koumpia vgale k ksanavale tin mpataria.
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola A1200 (MING)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...