Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν την ορκωμοσια ειναι τα δυσκολα οχι μετα.Αφου ΠΡΙΝ την ορκωμοσια ειναι η βασικη εκπαιδευση που ειναι το πιο "δυσκολο" κομματι.

 

Η βασικη περιλαμβανει πραγματα οπως : στιβους μαχης , τρεξιμο , ασκησεις , ασκησεις πυκνης ταξης , παρελασεις , πορειες (νυχτερινες και ημερησιες) , θεωρια , βολες με G-3 κτλ κτλ κτλ...

 

ακριβως αυτο...στα στρατοπεδα ημασταν απο τισ 5.45 μεχρι τις 23.00 στο ποδι..το μεσημερι η ξεκουραση ηταν 20 λεπτα με μιση ωρα...25 μερες η διαρκεια..

 

τα μαθηματα ειναι παρα πολλα...τελευταια μερα ζυγισα ολα τα βινλια που μας εδωσαν...27,5 κιλα...μαθηματά ποινικη δικονομια,ποινικο δικαιο,αυτοαμυνα,αυτοπροστασια,ανακριτικη,αστυνομικο δικαιο,συνταγματικο δικαιο,δημοσια ασφαλεια,ναρκωτικα,εφαρμογη ποινικων υποθεσεων,τροχαια,ιατροδικαστικη και αλλα πολλα ακομα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

5.45 ?Σε ποιο στρατοπεδο ησουνα ρε φιλε ?Το μεσημερι απο οσο μου ειχανε πει σειρες σας ειχε ξεκουραση κανονικα παντως..Τωρα μπορει να ηταν σε αλλο στρατοπεδο.

Οπως και να εχει το ξαναλεω , η βασικη δεν ειναι δυσκολη τοσο σωματικα.Ειναι δυσκολη ψυχολογικα.

Link to comment
Share on other sites

5.45 ?Σε ποιο στρατοπεδο ησουνα ρε φιλε ?Το μεσημερι απο οσο μου ειχανε πει σειρες σας ειχε ξεκουραση κανονικα παντως..Τωρα μπορει να ηταν σε αλλο στρατοπεδο.

Οπως και να εχει το ξαναλεω , η βασικη δεν ειναι δυσκολη τοσο σωματικα.Ειναι δυσκολη ψυχολογικα.

 

αυλωνα..05.45 ειχε εγερτηριο κ επρεπε στις 6 να ειμαστε στην αναφορα για να παμε για πρωινο...αρχιζαμε να σηκωνομασταν απο 5.30 για να ξυριστουμε κτλ..ειχε ξεκουραση το μεσημερι..ΑΛΛΑ..τισ τελευταιες 2 εβδομαδες που ειχαμε τις βολες κ τις δοκιμαστικες για την ψευτο-ορκωμοσια που καναμε καθε μερα γυριζαμε στην υλη 4 παρα κ ειχε στισ 4 αναφορα κ 4.15αρχιζε το απογευατινο προγραμμα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

 

Το αγόρι μου πέρασε αστυφυλάκων, θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε πού γίνεται η βασική εκπαίδευση και αν θα έχει επισκεπτήριο; ισχύει η Θήβα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

 

Το αγόρι μου πέρασε αστυφυλάκων, θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε πού γίνεται η βασική εκπαίδευση και αν θα έχει επισκεπτήριο; ισχύει η Θήβα;

 

αν ισχυσουν τα περσινα δεδομενα η βασικη θα γινει σε αθλωνα κ θηβα 26 μερες η διαρκεια..αν μενει στερεα ελλαδα κ κατω + τα νησια θα παει αυλωνα αλλιως θηβα...εχει 2 3ωρα επισκεπτηρια 2 απο τις Κυριακες που θα ειναι μεσα..

Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο...στα στρατοπεδα ημασταν απο τισ 5.45 μεχρι τις 23.00 στο ποδι..το μεσημερι η ξεκουραση ηταν 20 λεπτα με μιση ωρα...25 μερες η διαρκεια..

 

τα μαθηματα ειναι παρα πολλα...τελευταια μερα ζυγισα ολα τα βινλια που μας εδωσαν...27,5 κιλα...μαθηματά ποινικη δικονομια,ποινικο δικαιο,αυτοαμυνα,αυτοπροστασια,ανακριτικη,αστυνομικο δικαιο,συνταγματικο δικαιο,δημοσια ασφαλεια,ναρκωτικα,εφαρμογη ποινικων υποθεσεων,τροχαια,ιατροδικαστικη και αλλα πολλα ακομα..

Αρκετά μαθήματα μπορώ να πω... Πόσα άτομα παίρνουν στην αξιωματικών από την αστυφυλάκων;
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζετε αν υπαρχει καποιος οδηγος σπουδων η κατι τετοιο για μας που μπαινουμε τωρα στη σχολη;να αναφερει τι επιλογες εχουμε για το που να παμε και γενικα να ξερουμε τις επιλογες μας αυτα τα 2 χρονια..
Link to comment
Share on other sites

teorizo 5 ατομα.Τους 5 πρωτους καθε σειρας.Αλλιως δινεις πανελλαδικες ως αστυνομικος για ποσοστο εισαγωγης 40% των εισαχθεντων.
Link to comment
Share on other sites

teorizo 5 ατομα.Τους 5 πρωτους καθε σειρας.Αλλιως δινεις πανελλαδικες ως αστυνομικος για ποσοστο εισαγωγης 40% των εισαχθεντων.

 

Ως δευτεροετής δόκιμος αστυφύλακας πλέον που κάνω την πρακτική μου στη Θεσσαλονίκη να μεταφέρω έστω και λιγάκι καθυστερημένα τα συγχαρητήρια μου σε όλες και όλους τους επιτυχόντες. Καλώς ήρθατς στους κόλπους της ΕΛ.ΑΣ.!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα μην το λες αυτο. Για να λεω οτι δεν με εκφραζει ιδιαιτερα το εννοω. Τωρα αν με το καλο μπω στη σχολη και τα βρω δυσκολα καθομαι σε γραφειο. Δεν ξερω κιολας. Παντως μην το λες πως ολες ιο κοπελιες κανουν ετσι. Μπορει να μην εχεις δικιο.

 

Να σας ρωτησω κατι αλλο.. Υπαρχει περιπτωση να ανεβοθν οι βασεις του χρονου και να τρεχω και να μην φτανω???

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορω στη βασικη εκπαιδευση να παρω ενα μικρο mp3 για μουσικη η θα μου την πουν;

 

ναι επιτρέπεται,

αλλά άμα θες μπορείς και

να το δηλώσεις. εγώ βεβαία

θα σου συνιστούσα να βάλεις

τα τραγούδια σε κάποιο κινητό

για να τα έχεις όλα σε ένα, αλλά το

κινητό δεν θα πρέπει να έχει κάμερα.

 

Να σας ρωτησω κατι αλλο.. Υπαρχει περιπτωση να ανεβοθν οι βασεις του χρονου και να τρεχω και να μην φτανω???

σίγουρα είναι πιθανό να ανέβουν αλλά πάντα υπάρχουν περιοχές με χαμηλά μόρια, φέτος νομίζω ξεκινάνε από 9.00 μόρια μέχρι 19.00

Link to comment
Share on other sites

στο στρατοπεδο δεν θα το αποκρυψω..πρεπει να το δηλωσω καπως αλλιως η απλα θα το δουν απο μονοι τους;
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια εγω φετος εχω σκοπο να κατσω να διαβασω για να περασω στη σχολη αστυφυλακων του χρονου. Ειμαι ασχετη απο μαθηματικα αλλα Θελω τοσο πολυ να περασω στη σχολη αυτη που ξεκινησα μαθηματα στα μαθηματικα κ αοθ εκτος απο ολα τα υπολοιπα. Υπαρχει οντως περιπτωση να ανεβει η βαση του χρονου δηλαδη στα 16.000 μορια κ να πεσω σε καταθλιψη?? Και πες οτι πιανω την βαση, μπαινουμε μετα σε σειρα προτεραιοτητας και υπαρχει περιπτωση να μην περασω?? Και κατι αλλο. ειμαι απο κρητη. Αν με το καλο περασω, θελω να παω η ναουσα,κομοτηνη,ξανθη. θα επιλεξω εγω που θελω η θα με στειλουν οπου θελουν αυτοι?? Αν μπορειτε να μου πειτε και για τα αθληματα. Ακουσα οτι εχουν κοψει πολλες κοπελες. Τοσο δυσκολα ειναι?? κ κατι τελευταιο.. Κοβουν και απο τα ψυχολογικα τεστ?? Συγνωμη αν σας κουραζω αλλα εχω προβληματιστει αρκετα. Σας παρακαλω αν μπορουσατε να με βοηθησετε κ να μου απαντησει καποιος που να ξερει σιγουρα. Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

στο στρατοπεδο δεν θα το αποκρυψω..πρεπει να το δηλωσω καπως αλλιως η απλα θα το δουν απο μονοι τους;

 

δεν χρειάζεται τίποτα, επιτρέπεται νόμιμα δίχως άδεια,

μόνο πρόσεχε μην το χρησιμοποιείς σε ασκήσεις.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην συγχαρητηρια σε ολους τους επιτυχωντες και καλη τυχη στη νεα σας ζωη(θα αλλαξει αρκετα πιστεψτε με)

η βασικη στα στρατοπεδα ειναι αρκετα κουραστικη οπως προειπαν οι συναδελφοι και με αρκετο ψυχολογικο φορτο..ωστοσο εμεις ζοριστηκαμε περισσοτερο στη βασικη μεσα στη σχολη αν και ηταν μονο 10 μερες..το καλο με εσας ειναι οτι δεν θα εχετε δευτεροετεις..αν και αυτο εχει και παρα πολλα αρνητικα..οι στιγμες απο την βασικη θα σας λειψουν σιγουρα..

vagial αν δεν το θελεις πραγματικα μην προσπαθησεις καν..τα αθληματα θελουν αρκετα καλη προετοιμασια για να τα περασεις και με τις κοπελες ειναι αρκετα αυστηροι.αν και σπανια,κοβουν και στα ψυχοτεχνικα..οι γυναικες κατα κυριο λογο πανε σε γραφειο.πρεπει να εισαι αρκετα μαχιμη σε οποια υπηρεσια και να πας. αφου ειναι δυσκολα και επικινδυνα τα πραγματα εξω..

οσο για το θεμα του mp3 σε εμας δεν επιτρεποταν,αν και οι περισσοτεροι ειχαμε αφου μπορεις να το κρυψεις ευκολα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια γρεβενα η ναουσα;αυριο δηλωνουμε περιοχες..οποιος ξερει κατι παραπανω για τα τ.δ.α. ας πει..
Link to comment
Share on other sites

μονο φετος δν γινεται χαμος απο post σε σχεση με αλλες χρονιες..

εγω λεω για ναουσα..δν ξερω!δν εχεις ακουσει τιποτα και συ για καμια σχολη;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπαν κάποιοι γνωστοί μου που είναι μέσα στη αστυφυλάκων για Κρήτη.Στην Σητεία.Αλλά είναι λίγο μακριά..Μετά μου είπαν για Γρεβενά.Αύριο μάλλον θα πάρω την μεγάλη απόφαση..
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπαν κάποιοι γνωστοί μου που είναι μέσα στη αστυφυλάκων για Κρήτη.Στην Σητεία.Αλλά είναι λίγο μακριά..Μετά μου είπαν για Γρεβενά.Αύριο μάλλον θα πάρω την μεγάλη απόφαση..

 

θελουμε δε θελουμε ολοι αυριο θα την παρουμε που θα δηλωσουμε...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

παιδια γρεβενα η ναουσα;αυριο δηλωνουμε περιοχες..οποιος ξερει κατι παραπανω για τα τ.δ.α. ας πει..

 

Οπου ειναι πιο κοντα στο τοπο σου και εχει καλυτερη συγκοινωνία

http://i30.photobucket.com/albums/c328/amyntas/astra123.jpg
Link to comment
Share on other sites

παρολο αυτα καλο θα ηταν να ξερουμε 5 πραγματα για τις σχολες;ολες εχουν διαφορετικο προγραμμα οποτε ειναι σημαντικο να ξερουμε κατι παραπανω..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...