Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχας πριν μπειτε να να ξερετε πως τα πραγματα αγριεψανε αλλωστε αυτο γινεται καθημερινα αντιληπτο.

 

bill22 με τα μορια αυτα που εχεις για 10% πιστευω (ΔΕΝ μπορω βεβαια να εγγυηθω) οτι θα περασεις στην σχολη εγω στην θεση σου δεν θα ανυσηχουσα και ιδιαιτερα.

 

thanosan καλο ειναι να εχεις τετοιους στοχους οπως την ΕΚΑΜ αλλα να ξερεις οτι πριν απο ολααα αυτα εχεις εναν μακρυ δρομο οπως τις πανελλαδικες , την σχολη , την προ-υπηρεσια.Βεβαια θετικο ειναι το στοιχειο οτι γυμναζεσαι.Αλλα ΠΡΩΤΑ σκεψου να περασεις στην σχολη.Στο χερι σου ειναι ολα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνώμη να ρωτήσω κάτι για ποιο λόγο θέλετε να περασέτε στην σχολή αστυφυλάκων bill22 και thanosan? (Μην παρεξηγηθω καθαρη περιεργεια........)

Σε καμία περιπτωση δεν αμφισβητω τις προθεσεις σας για το μελλον σας και ειναι απολυτα σεβαστες απο πλευρας μου.

Hello !
Link to comment
Share on other sites

φιλε weskers μηπως γνωριζεις κατι για τα αλλα ερωτηματα που εθεσα..?

 

johntfsi η αστυφυλακων για μενα ηταν το ονειρο μου αλλα εξαιτιας αλλων λογων δεν την ειχα βαλει πρωτη στο μηχανογραφικο..εσυ θελεις να μπεις αστυφυλακων η σπουδαζεις κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο μενα ειμαι καινουργια στο forum... λοιπον σπουδαζω κοινωνιολογια γιατι θελω να μπω στην εγκληματολογια. οταν με το καλο τελειώσω κ το μεταπτυχιακο κ ολα μπορω να δουλεψω στην αστυνομια????
Link to comment
Share on other sites

Φίλε bill22 εγώ σπουδάζω (τελειώνω σχεδόν) οικονομικά στο ΠΑ.ΠΕΙ. Για μετά δε σκέφτομαι σχολή αστυφυλάκων σκέφτομαι άλλη σχολή. Αν είναι το ονειρό σου κυνηγεσέ το φίλε μου. Απλά πολλοί πάνε αστυφυλάκων, επειδή έχει σίγουρη επαγγελματική αποκαταστάση και επειδή πληρώνεσαι με το που μπεις στη σχολή, χωρίς να σκέφτονται το επάγγελμα όπως είναι. Δηλαδή όταν θα κυνηγούν έναν κακοποιό και θα υπάρχει ανταλλαγή πυροβολισμών, το έχουν σκεφτεί εκεί τι θα κάνουν. Αν τη θες πραγματικά, do it!!! Απλά έχουν αγριέψει πολύ τα πράγματα κι από γνωστούς μου αστυνομικούς που έχω κάποιοι είναι έτοιμοι να παραιτηθούν.

 

(Ελπίζω να μην παρεξηγήθηκα. Καλοπροαίρετα μίλησα.)

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Koιτα εγω δεν ειμαι ασσος για αυτο ισως να μη σου τα πω ακριβως πως ειναι τωρα τα πραγματα αλλα πανω κατω : πηγανε σε 2 στρατοπεδα για την βασικη για ενα διαστημα (νομιζω 15-20 μερες δεν ειμαι σιγουρος) ενα στην Θηβα το κεντρο πυροβολικου και ενα Αυλωνα στα Αρματα.Δεν ειναι κατι το τραγικο...Εγω απο οσο ακουσα καλα ηταν.

 

Τωρα , γινανε 2αρια μεσα στη σχολη και θα βγουνε πρακτικη με τον νεο μηνα (Ιουλιο δηλαδη).Θα κανουνε οντως 1 χρονο πρακτικη εξω.Και κανανε και 1 μεσα.

Για εμενα δεν ειναι καλο αυτο διοτι δεν προλαβαινεις να βγαλεις την υλη και στις εξεταστικες θα πρεπει να δωσεις 2πλασια υλη.

 

Με τον βαθμο σου λογικα εισαι μεσα διοτι εαν δεν κανω λαθος στο 10% δεν εχει ανεβει ποτε τοσο.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια βγηκαν οι προκαταρκτικες εξετασεις..μηπως ξερετε τπτ για το ποτε ξεκινα η βασικη?κατι ακουσα για 7 σεπτεμβρη..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

φιλε bill κ οι υπολοιποι,ως συμβουλη εχω να πω οτι ειναι πολυ νωρις να αναλωνεστε και να αγχωνεστε με το τι προκειται να γινει..τα ιδια εκανα και γω ολο το καλοκαιρι περσι με μοναδικο συμπερασμα οτι στην αστυνομια πολλα ακουγονται,αλλα οι αποφασεις βγαινουν τελευταια στιγμη..

θα συμφωνησω με τον weskers τα πραγματα ειναι αρκετα δυσκολα εξω και καλα θα ηταν μονο οποιος πραγματικα το θελει να μπει στο σωμα..

αυτα απο εμενα...

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia. Exw vgalei 14420 moria kai thelw astyfylakwn. Den anhkw se kapoia eidikh kathgoria. Ti pithanothtes mou dinete na perasw?

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

κατα πάσα πιθανότητα ειαι μέσα με πιθανότητα αυτή να ειναι 70%
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

κατα πάσα πιθανότητα ειαι μέσα με

 

ευχαριστω. Κατεθεσα μηχανογραφικο και τωρα θα περιμενω. Μπορω να πω οτι ειμαι αισιοδοξος.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας παιδια τι κανετε? Ειχα παρα πολυ καιρο να μπω εδω και τωρα μπορω να πω ειμαι συγκηνιμενος που μερικοι απο εσας ειναι ακομη μεσα μετα απο τοσο καιρο και μιλουν ακομα για τα περι της αστυνομιας θεματα...καλη επιτυχια σε ολους παιδια και μην αγχωνεσται! ολα θα πανε καλα!

 

 

 

γεια σας κι απο μενα ειμαι καινουργια στο forum... λοιπον σπουδαζω κοινωνιολογια γιατι θελω να μπω στην εγκληματολογια. οταν με το καλο τελειώσω κ το μεταπτυχιακο κ ολα μπορω να δουλεψω στην αστυνομια????

 

Ναι, μπορεις. Καθε χρονο η αστυνομια βγαζει προκυρηξεις για πολιτικο προσωπικο και ονομαζεται ''προσωπικο ειδικων καθηκοντων''. Βγανει η αντιστοιχη προκυρηξη καθε χρονο νομιζω...και περιεχει θεσεις για παρα πολλα επαγγελματα , ποσο μαλλον για το δικο σου...τελειωνε το παν/μιο και μετα...

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera! Tha paw 3 lukeiou fetos kai exw apofasisei na dhlwsw polemiko nautiko kai astunomia. Oi goneis mou einai kai oi duo astunomikoi kai polloi filoi mou to idio!! Oloi prospathoun na me peisoun na mh dhlwsw polemiko nautiko giati eimai gunaika!!:mad: eseis ti lete gia auto?

 

Προσοχή! Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» όπως επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera! Tha paw 3 lukeiou fetos kai exw apofasisei na dhlwsw polemiko nautiko kai astunomia. Oi goneis mou einai kai oi duo astunomikoi kai polloi filoi mou to idio!! Oloi prospathoun na me peisoun na mh dhlwsw polemiko nautiko giati eimai gunaika!!:mad: eseis ti lete gia auto?

 

κ επειδή είσαι γυναίκα;;;:mad: εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα προτιμούσα πολεμικό ναυτικό αλλά να έχεις υπ'όψιν σου ότι θα μπαρκάρεις και συνήθως θα λείπεις αρκετό καιρό...βέβαια πλεόν τα πολεμικά πλοία είναι τόσο θηρία που είναι σαν να ζεις μέσα σε μια ολόκληρη πόλη...εκτός και αν προτιμάς τη δουλειά γραφείόυ που σίγουρα η αστυνομία θα σου προσφέρει...

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι. Εγώ μπαίνω αστυνομία (αστυφυλάκων). Η ΕΥΠ έχει κάποια σχέση με την αστυνομία; Υπάρχει τρόπος να μπω εκεί; Αν ναι, τι προσόντα θέλει;
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι. Εγώ μπαίνω αστυνομία (αστυφυλάκων). Η ΕΥΠ έχει κάποια σχέση με την αστυνομία; Υπάρχει τρόπος να μπω εκεί; Αν ναι, τι προσόντα θέλει;

 

καμία απολύτως...απ'ότι ξέρω τα άτομα που μπαίνουν εκεί είναι αξιωματούχοι αλλά σίγουρα όχι από την αστυνομία...και από εκεί και πέρα προκηρύσονται θέσεις για πληροφορικούς κτλπ

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καμία απολύτως...απ'ότι ξέρω τα άτομα που μπαίνουν εκεί είναι αξιωματούχοι αλλά σίγουρα όχι από την αστυνομία...και από εκεί και πέρα προκηρύσονται θέσεις για πληροφορικούς κτλπ
χμμμμ. Σίγουρα δεν μπαίνουν από αστυνομία; Το έψαξα λίγο το θέμα και βρήκα αυτό:
Στην Ε.Υ.Π. υπηρετεί:

 

* Μόνιμο πολιτικό προσωπικό.

* Ειδικό επιστημονικό, καθώς και τεχνικό ή βοηθητικό προσωπικό, με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου ή αορίστου χρόνου.

* Εν ενεργεία αξιωματικοί και υπαξιωματικοί των Ενόπλων Δυνάμεων και του Λιμενικού Σώματος, αξιωματικοί του Πυροσβεστικού Σώματος και αστυνομικό προσωπικό της Ελληνικής Αστυνομίας.

 

http://www.nis.gr/portal/page/portal/NIS/Faqs#faq9

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

χμμμμ. Σίγουρα δεν μπαίνουν από αστυνομία; Το έψαξα λίγο το θέμα και βρήκα αυτό:

 

http://www.nis.gr/portal/page/portal/NIS/Faqs#faq9

 

Εγώ έτσι ξέρω...δεν σου ορκίζομαι τίποτα :)

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι. Εγώ μπαίνω αστυνομία (αστυφυλάκων). Η ΕΥΠ έχει κάποια σχέση με την αστυνομία; Υπάρχει τρόπος να μπω εκεί; Αν ναι, τι προσόντα θέλει;

 

ρε παιδια ηρεμηστε λιγο! Μην κολλατε με υπηρεσιες απο τωρα...δειτε πρωτα τι παιζει με την αστυνομια και μετα αποφασιστε...ακομα ειναι πολυ νωρις για τετοια πραγματα! Στην ΕΥΠ δεν πανε τυχαιοι...πανε οι καλυτεροι ή αυτοι που εχουν βυσμα υπουργου και πανω ή επιβιωσαν απο καποια τρομοκρατικη επιθεση και τους κρυψαν εκει...μην μιλατε απο τωρα για τετοια πραγαμτα!

 

Kalhspera! Tha paw 3 lukeiou fetos kai exw apofasisei na dhlwsw polemiko nautiko kai astunomia. Oi goneis mou einai kai oi duo astunomikoi kai polloi filoi mou to idio!! Oloi prospathoun na me peisoun na mh dhlwsw polemiko nautiko giati eimai gunaika!!:mad: eseis ti lete gia auto?

 

κοιτα πως εχουν τα πραγματα. Επειδη εχω φιλους στο πολεμικο ναυτικο σου λεω το εξης---τους ειδα πριν ενα μηνα και τωρα θα τους ξαναδω μετα απο κανενα 6-μηνο γιατι πανε Λιβανο και μετα καπακι Ιραν για 2 μηνες. Αν δεν σε πειραζει αν μην εχεις προσωπικη ζωη και να εχεις στο αιμα σου να ταξιδευεις τοσο καιρο πανω στο πλοιο για μια ασκηση και μονο τοτε πηγαινε. Αλλα να ξερεις οτι ''γυναικες περνανε καλυτερα απο ολους στα σωματα ασφαλειας''. Αυτος ειναι ενας αγραφος νομος...μην ρωτας γιατι; θα το καταλαβεις στην πορεια να εισαι σιγουρη!

 

Ρε παιδια ποιοι ηταν Θηβα φετος?? Εγω ημουν 4η μοιρα...9η διμοιρια...!

Link to comment
Share on other sites

youtsou_youtsou καλωσόρισες στο myphone. Μπορείς να χρησιμοποιείς στα μηνύματα σου τις επιλογές της «Τροποποίησης» (με το αντίστοιχο κουμπί) και της «Πολλαπλής παράθεσης» (με το κουμπί +, δεξιά του "Quick reply". Συνεπώς, προσπάθησε να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Ευχαριστώ. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

geia sas! eimai mathitria k fetos tha paw 3h lukeiou. eimai thewritiki kateythinsi. skeftomai gia sxoli astifilakwn. gia na to kanw auto prepei na parw mathima epilogis mathimatika gia na anoiksw to 5o pedio?? den iparxei allos tropos??? giati sta mathimatika eimai asxeti.

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

geia sas! eimai mathitria k fetos tha paw 3h lukeiou. eimai thewritiki kateythinsi. skeftomai gia sxoli astifilakwn. gia na to kanw auto prepei na parw mathima epilogis mathimatika gia na anoiksw to 5o pedio?? den iparxei allos tropos??? giati sta mathimatika eimai asxeti.

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Μαθηματικά γενικής και ΑΟΘ για να μπορείς να δηλώσεις 5ο πεδίο στο οποίο ανήκει η αστυφυλάκων.Δεν υπάρχει άλλος τρόπος αλλά μη φοβάσαι.Τα μαθηματικά γενικής είναι γελοία.Ακόμα και παιδιά από θεωρητική γράφουν πάρα πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μαθηματικά γενικής και ΑΟΘ για να μπορείς να δηλώσεις 5ο πεδίο στο οποίο ανήκει η αστυφυλάκων.Δεν υπάρχει άλλος τρόπος αλλά μη φοβάσαι.Τα μαθηματικά γενικής είναι γελοία.Ακόμα και παιδιά από θεωρητική γράφουν πάρα πολύ καλά..

ναι έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...