Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλα κανε μια προπονηση οπως καναμε ολοι οσοι δωσαμε η περασαμε σε στρατιωτικη η αστυνομικη σχολη.Δεν ειναι κατι το τοσο τρομερο ΟΜΩΣ ΟΥΤΕ και ευκολο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα ξεκινάνε οι διακοπές του Πάσχα για εμάς τους 1ης της Αστυφυλάκων...Στο Ρέθυμνο περνάμε πολύ χαλαρααααααααααααα......
Ελληνική Αστυνομία
Link to comment
Share on other sites

geia sas...egw 8elw na rwthsw gia ta a8lhmata...oloi mou lene oti den einai tipota alla exw polles amfivolies...

 

proponhsh kopelia.an exeis k kapia parapanisia kilakia kane k ligo krath me to fai ma panw ap ola proponhsh.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξεκινάνε οι διακοπές του Πάσχα για εμάς τους 1ης της Αστυφυλάκων...Στο Ρέθυμνο περνάμε πολύ χαλαρααααααααααααα......

 

Ελα ρε φιλε?? που εισαι??

Πως περνατε Ρεθυμνο? Ξεπεραστηκαν τα προβληματακια της αρχης? Συνηθησατε το παρκακι-νεκροταφειο?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Paidia osoi dilosete astifilakon na kserete opos sas eipe kai o Weskers ta pragmata allaksane pros to diskolotero me tis eksetaseis ton eksaminon mesa sti sxoli.Eimai 1hs dokimos sti komotini kai sas leo oti ekei kopikan 32 atoma.krima gmt gt tha prepei na meinoun mesa sti sxoli olo to kalokairi kai na perimenoun ti kainourgia seira na teleiosei ti vasiki kai na ksanampoun istera sti diadikasia tis foitishs pali sto proto eksamino.Tora oson afora ti sxoli ta pragmata einai pio xalara apo tis stratiotikes.To mono p exete na kanete einai na diavasete.tora osoi einai me 10%(opos perasa kai ego) tha tous elega na doune posa atoma tha parei i astifilakon fetos.An parei pano apo 1600 atoma pistevo oti kai me 15000 einai mesa(milao panta gia to 10%).persi i vasi itan 13880 nomizo.

 

Ante se ena mina feugoume gia praktiki.

Weskers ekei sto didimotoixo dilosane polloi Santorini gia praktiki??

 

Apo xthes loipon eimaste D E U T E R O E T E I S to mono p menei einai na perasoume to 2o eksamino.......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καταρχας ειπες οτι ειμαστε δευτερο-ετης.Τελικα αυτο που ακουστηκε οτι στην πρακτικη θα εχουμε το 2αρι αληθεια ειναι ??Γιατι νομιζω πρακτικη ΠΑΛΙ ασσο εχουμε..Κομοτηνη θα φορατε μπερε εσεις μολις μπειτε για στρωσιμο κτλ ?Σε εσας 32 ετσι ?Εχω ενα φιλαρακι εκει που κοπηκε εντελως ρε φιλε.

Αυτο το ποινικο δικαιο, εγκληματολογια και αστυνομια δημοσιας ασφαλειας μιλαμε μας ετσουξαν.Ειδικα εγκληματολογια και δημοσια ασφαλεια εγω τα περασα και τα 2 (δεν εμεινα σε κανενα μαθημα) ομως ρε φιλε με αυτα που εγραψα περιμενα στο πρωτο κανα 15 τουλαχιστον και μου ηρθε 10 , και στο δευτερο 16-17 και ηρθε 13...Αλλα δεν με πειραζει αφου περασαμε..Σαντορινη τι να πω δεν ξερω , οι πιο πολλοι φιλοι μου πασχιζουν να πανε καπου κοντα στο σπιτι τους.Ροδο εχει ζητηση απο νησια εδω αρκετη.Ξερω αρκετα ατομα που την δηλωσανε.

Link to comment
Share on other sites

Guest percis
Σήμερα ξεκινάνε οι διακοπές του Πάσχα για εμάς τους 1ης της Αστυφυλάκων...Στο Ρέθυμνο περνάμε πολύ χαλαρααααααααααααα......

 

Πού είσαι ρε παλικάρι; :)

 

Παίδες στο Ρέθυμνο περνάμε κάτι παραπάνω απο χαλαρά!

Τώρα που ανοίγουν οι καφετέριες στην παραλιακή είναι τρέλα! Στις εξόδους θα πέφτει και κανένα μπανάκι...

Άντε να βρούμε και καμία καλή φοιτήτρια να καλοπεράσουμε...

Τί σφαγή έπεσε φέτος στις εξετάσεις! Παίδες τι σειρά βγάλατε εσείς και πού θέλετε να πάτε. Εγώ 362 και θέλω Ηράκλειο που μάλλον θα πάω σίγουρα.

Boutos καλές γιορτές!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καταρχας ειπες οτι ειμαστε δευτερο-ετης.Τελικα αυτο που ακουστηκε οτι στην πρακτικη θα εχουμε το 2αρι αληθεια ειναι ??Γιατι νομιζω πρακτικη ΠΑΛΙ ασσο εχουμε..Κομοτηνη θα φορατε μπερε εσεις μολις μπειτε για στρωσιμο κτλ ?Σε εσας 32 ετσι ?Εχω ενα φιλαρακι εκει που κοπηκε εντελως ρε φιλε.

Αυτο το ποινικο δικαιο, εγκληματολογια και αστυνομια δημοσιας ασφαλειας μιλαμε μας ετσουξαν.Ειδικα εγκληματολογια και δημοσια ασφαλεια εγω τα περασα και τα 2 (δεν εμεινα σε κανενα μαθημα) ομως ρε φιλε με αυτα που εγραψα περιμενα στο πρωτο κανα 15 τουλαχιστον και μου ηρθε 10 , και στο δευτερο 16-17 και ηρθε 13...Αλλα δεν με πειραζει αφου περασαμε..Σαντορινη τι να πω δεν ξερω , οι πιο πολλοι φιλοι μου πασχιζουν να πανε καπου κοντα στο σπιτι τους.Ροδο εχει ζητηση απο νησια εδω αρκετη.Ξερω αρκετα ατομα που την δηλωσανε.

 

 

weskers nai mallon tha forame mpere giati ekane aitisi i arxigos kai de to arnithikan.Sti praktiki foras to 2 molis matheis oti perases sto deutero eksamino ara apo arxes Iouliou mallon diari sto bratso.ase perasa me 10 egklimatologia kai me 11 piniko kai ADA.pikra gia ta paidia p emeinan.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε εμας δεν ειπανε τιποτα για μπερε αλλα ξερω οτι και Ξανθη φορανε μπερε τον Μαιο.Μακαρι να φορεσουμε για να στρωσει ρε σι...2αρι βαζουμε σιγουρα τοτε?Εγω νομιζα 2αρι βαζουμε μονο τον Οκτωμβριο στην σχολη.

Πικρα δεν λες τιποτα.Αρκετα φιλαρακια κοπηκαν ****το...Μακαρι να τα παμε καλα στην νεα εξεταστικη που εχουμε γυρω στις 20 Μαιου...

Link to comment
Share on other sites

Guest percis
mia erwtisi gia ta paidia stin astyfylakwn....me to programma pou exete pote katafernete na diabasete?????

 

Το εξάμηνο που πέρασε διάβαζα όποτε είχα όρεξη στα κενά-αναπληρώσεις, κάτι όμως που έκανα πολύ σπάνια. Στις εξώδους μπορείς να κάτσεις να διαβάσεις αλλά έχεις πίξει τόσο πολύ μέσα που πάντα θέλεις να βγείς έξω όλη την ώρα. Ειδικά αμά στην σχολή που είσαι είναι κοντά οι καφετέριες όπως στο Ρέθυμνο, τότε άστα βράστα. Πάντως λίγο πριν την εξεταστική είμουν πάντα με ένα φακό στο κρεββάτι και διάβαζα την νύχτα απο τις 22:30 έως τις 01:00 όταν υπήρχαν ζόρια.

Link to comment
Share on other sites

Guest percis
Percis χαλαρα Ρεθυμνο ε??

Οι εγκαταστασεις καλυτερεψαν καθολου η τα ιδια οπως μας τα ελεγες τον Νοεμβρη??

 

Σαν τι να αλλάξει. Να το κατεδαφίσανε και να το ξαναχτήσανε απο την αρχή λίγο δύσκολο.

Ωστόσο όλα πάνε καλά τώρα. Αν και τα κτήρια είναι παλιά είναι τέτοιο το μέρος που μάλλον είναι πολύ καλύτερα απο σχολές που έχουν ολοκαίνουργια κτήρια.

 

Ο αδελφός μου ονομάστηκε φέτος και ήταν στο Διδυμότειχο.

Όταν εγώ παρουσιάστηκα τον Οκτώβριο στη σχολή για πρώτη φόρα, είχε έρθει και αυτός μέσα.

Όταν είδε το μέρος είπε: Μου έρχεται να κλάψω. Σε ζηλεύω εδώ που είσαι.

Είμαστε μέσα σε γραφικά παλιά κτήρια με το αλσήλιο και το προάβλιο στο κέντρο ακριβώς του Ρεθύμνου. Σε κάθε έξοδο με ένα βήμα απο την πύλη είμαστε μέσα στα μαγαζιά στα κλάμπ, στις παραλιακές ηλιόλουστες καφετέριες, παραλίες και στο σμήνος γυναικών φοιτητριών του Πανεπιστημίου του Ρεθύμνου. Το αποτέλεσμα είναι να παρακαλάμε να μην μας μεταφέρουν ποτέ απο κεί.

Link to comment
Share on other sites

E ενταξει τωρα το καλοκαιρι ξεπερνιουνται ολα τα προβληματα με τα κτιρια κτλ μπροστα στην θεα που εχει απ εξω απο την σχολη ε?? Τον χειμωνα ομως??

Στιβο μαχης πορεις κτλ τα κανατε ολα κομπλε?

Link to comment
Share on other sites

Guest percis
E ενταξει τωρα το καλοκαιρι ξεπερνιουνται ολα τα προβληματα με τα κτιρια κτλ μπροστα στην θεα που εχει απ εξω απο την σχολη ε?? Τον χειμωνα ομως??

 

Το χειμώνα το Ρέθυμνο έχει πάλι κίνηση.

Τα κτήρια έχουν καλή θέρμανση.

Απλά δεν πας παραλία.

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρα σειρα ειναι 1.500.Αλλα μαλλον παραπανω θα παρουν απο 1.500.Μην ξεχνας οτι φετος λενε πως θα παρουν και 2.000 Ε.Φ.Τωρα τι θα παιχτει δεν ξερω.Παντως η σειρα και φετος θα ειναι μεγαλη..
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις απαντηστε μου!

Το 2αρι το φορανε οι δοκιμοι της Σχολης Αξιωματικων στο δευτερο ετος??

Και οι δοκιμοι στην Σχολη Αστυφυλακων φορανε στην πρωτη πρακτικη το 1 και στην δευτερη πρακτικη φορανε το 3??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...