Jump to content

Ερωτευμένοι του myphone... ενωθείτε!


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

''Λενε πως ο πρωτος ερωτας ειναι ο πιο δυνατος. Κι ομως ειναι ο τελευταιος.

Λενε πως ο ερωτας ειναι τυφλος. Και ομως ειναι πολυ ανοιχτοματης.

Το ν’αγαπaς ειναι σημαντικο. Το ν’αγαπιεσαι ταυτοχρονα ειναι η πιο κοντινη κατασταση στην αθανασια.

Γι’αυτο και ολοι ψαχνουν εναν ερωτα σαν τη μονη λυση.

Και τοσο πολυ αναζητουν το παθος που φτανουν στο σημειο να προσποιουνται πως το ζουν.

Αχ! Ο ερωτας! ‘θελω να με φτασεις’ σου λεει, ‘κι αν δεν μπορεις, προσπερασε με’.

Αχ! Ο ερωτας! Η ψυχη του χαμενη στη δικη μου ψυχη, τα ‘ολα’ μας δουλεμενα μαζι, απλωμενα στα βλεματα, υπεροχα.

 

-ερωτας ειναι να τρeμω απο χαρα επειδη διπλα μου απλως ανασαινει-

 

Μετα παλευεις στο κενο, στης θλιψης την πιο αναπαντητη απορια.

Να πεφτουν τα ερωτηματα βροχη, βροντες,βλημματα πανω στη ψυχη.

Παντα ευστοχα.

Μονο ο ερωτευμενος αστοχει. Πεταει τα βελη του και του τελειωνουν. Αστοχες ολες οι θλιβερες βολες. Μονο ο ερωτευμενος δεν ξερει σημαδι.

Βαζει στοχο τη καρδια και πετυχαινει παραπερα.

Βαζει στοχο τη ψυχη και πετυχαινει τον αερα.''

 

 

απο τα αγαπημενα μου βιβλία το παραπάνω...σας το χαρίζω

Ευα Ομηρολη -‘Κομπαρσοι της ηδονης’...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το τελευταιο...

 

αγαπα με τι ωρες που μπορεις...

αγαπα με ποτε μη μ'αρνηθεις...

παραλληλοι οι δρομοι μας κι αν ειναι

αγαπα με.....και στην ζωη μου μεινε...

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο...

 

αγαπα με τι ωρες που μπορεις...

αγαπα με ποτε μη μ'αρνηθεις...

παραλληλοι οι δρομοι μας κι αν ειναι

αγαπα με.....και στην ζωη μου μεινε...

φοβερό!:D

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε αυτό:

 

Σ'αγαπώ γιατί κατοίκησες στη Ψυχή μου,

σ'αγαπώ γιατί το χάδι σου ξύπνησε το χαμόγελό μου,

σ'αγαπώ γιατί οι μυρωδιές σου μέθυσαν το κορμί μου,

σ'αγαπώ γιατί ο ψίθυρος σου αγκάλιασε τη καρδιά μου,

σ'αγαπώ γιατί η φωνή σου νανούρισε το φόβο μου,

σ'αγαπώ γιατί το φιλί σου χρωμάτισε τα όνειρά μου,

σ'αγαπώ γιατί το βλέμμα σου ζωγράφισε το σώμα μου με χρώματα καινούργια... δικά σου,

σ'αγαπώ γιατί τα χείλη σου ήπιαν τα δάκρυά μου,

σ'αγαπώ γιατί τα χέρια σου χάιδεψαν το όνειρό μου,

σ'αγαπώ γιατί τα δάχτυλα σου περπάτησαν στο στέρνο μου,

σ'αγαπώ γιατί η γλώσσα σου μου γνώρισε γεύσεις παραμυθένιες,

σ'αγαπώ γιατί ο χτύπος της καρδιάς σου έγινε το αγαπημένο μου τραγούδι,

σ'αγαπώ γιατί τα μάτια σου χαμογέλασαν,

σ'αγαπώ γιατί το πρόσωπό σου φώτισε τον περίπατό μου,

σ'αγαπώ γιατί στο στήθος σου άκουσα ήχους μουσικής,

σ'αγαπώ γιατί οι κόρες των ματιών σου μεγάλωσαν και μ'έμαθαν να παίζω,

σ'αγαπώ γιατί τα βλέφαρά σου ζωγράφισαν τις εποχές,

σ'αγαπώ γιατί τα μαλλιά σου αγκάλιασαν την αγωνία μου,

σ'αγαπώ γιατί τα φρύδια σου μου έγραψαν ποιήματα,

σ'αγαπώ γιατί το στόμα σου ταξίδεψε στο στόμα μου,

σ'αγαπώ γιατί τ' όνομά σου ξύπνησε το βλέμμα μου,

Σ'ΑΓΑΠΩ ΓΙΑΤΙ Η ΘΥΜΙΣΗ ΣΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΝΑ ΔΙΑΣΧΙΣΩ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ...

Σ'ΑΓΑΠΩ... ΓΙΑΤΙ... Σ'ΑΓΑΠΩ

Link to comment
Share on other sites

Ήρεμα ρε καψούριδες με κάνετε κ ζηeλύω:D

 

Άντε θα βγούμε off topic, τα ποιηματάκια είναι για αλλού

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Ήρεμα ρε καψούριδες με κάνετε κ ζηeλύω:D

 

Άντε θα βγούμε off topic, τα ποιηματάκια είναι για αλλού

 

Και γιατί να μην είμαστε???:mad: :rolleyes: :) :p :lol:

 

Αχχχχχχχχχχχχχχ.....:love:

Άντε να πάει Πέμπτη να πάρουμε την 1 ημέρα άδεια για Παρασκευή και να κάνω ένα όμορφο 4ήμερο με το :baby: μου :love: (αν όλα πάνε καλά...που το Εύχομαι!!! και το πιστέυω... :O )

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενααααααααααααααααααααααα...

και εγω το ζηλευα καποτε και ελεγα ''αντε και αντε''

και μετα σταματησα...

τα παρατησα βρε αδερφε...

ε,και ηρθε μονο του...

χιχιχιιχιχιχιχιχι

 

μακρια απο ανεραστους και αγελαστους-αχ βρε σοφε πατερα

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα παρατατε λεω εγω ολα αυτα τα πιηματακια που δεν βγενουν απο την καρδιασας και ειναι ετιμα....

1000 φορες να πιτε κατι μεσα απο την καρδια σας που θα ειναι αλειθινο και πραγματικο παρα αυτες της @@ριες!

ΔΕΙΞΤΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΣΑΣ......
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα παρατατε λεω εγω ολα αυτα τα πιηματακια που δεν βγενουν απο την καρδιασας και ειναι ετιμα....

1000 φορες να πιτε κατι μεσα απο την καρδια σας που θα ειναι αλειθινο και πραγματικο παρα αυτες της @@ριες!

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου :p Ειδικά αυτό με τα υποτιθέμενα γλυκά και ερωτικά μηνύματα στα κινητά ειναι ΕΛΕΟΣ που τα παίρνει ο ένας απ τον άλλον και τα στέλνουν λες και τα έγραψαν οι ίδιοι και τα εννοούν. Παρ'όλα αυτά στις δικές μας πιάνει. Έλα όμως που φίλος μου, έστειλε ενα απ'αυτά σε μια ξένη και κατα τα άλλα πολύ κ&%^&%* κοπελιά που είχε γνωρίσει στις διακοπές και αυτή δεν του ξαναμίλησε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι στα μηνύματα είναι πολύ άσχημο... Αλλά γενικά δεν το θεωρώ κακό να λες ποιήματα άλλων. Φυσικά δεν μιλάμε για τα ηλίθια χαζοποιηματάκια που τα χρησιμοποιεί κάθε καρυδιάς καρύδι...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό να το ξαναπεις! Τα κινητά μόνο απομακρύνουν, παρά ενώνουν...

 

Nαι ε;:p

Εδω να δεις που ειμαι εγω Ιταλια κι αυτη στην Ελλαδα...

Αν δεν υπηρχαν κι αυτα...(αν και για παραδειγμα το γραμμα ειναι ακομα καλυτερη φαση...πολυ πιο αμεσο και προσωπικο.;) )

Link to comment
Share on other sites

Nαι ε;:p

Εδω να δεις που ειμαι εγω Ιταλια κι αυτη στην Ελλαδα...

Αν δεν υπηρχαν κι αυτα...(αν και για παραδειγμα το γραμμα ειναι ακομα καλυτερη φαση...πολυ πιο αμεσο και προσωπικο.;) )

καλη φαση και το γραμμα ε?

 

σου γραφω ενα γραμμα....οχι πως θελω να στο δωσωωωω <<Παριος>>

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Nαι ε;:p

Εδω να δεις που ειμαι εγω Ιταλια κι αυτη στην Ελλαδα...

Αν δεν υπηρχαν κι αυτα...(αν και για παραδειγμα το γραμμα ειναι ακομα καλυτερη φαση...πολυ πιο αμεσο και προσωπικο.;) )

 

Καλημέρα...

Γράμματα προσφάτως μέχρι δηλαδή πριν κανένα χρόνο ίσως και παραπάνω :O έστελνα...:rolleyes:

Όντως έχει άλλη "φάση" , είνια ποιό ωραία αλλά τώρα που έχουν μπεί στη ζωή μας τα κινητά νομίζω πως με κάποια μηνύματα τα λες ποιό γρήγορα...:p :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Και επαναλαμβάνω τα μηνύματα μέσω των κινητών είναι μεγάλη απάτη... Καλύτερα να μιλάς έστω και με φωνητική κλήση με την κοπέλα παρά να στέλνεις μηνύματα. Γιατί στα μηνύματα σου παρουσιάζεται αλλιώς. Και ειδικά εαν είστε και σε απόσταση, θα συναντήσεις και τελείως διαφορετικό άνθρωπο και θα πέσεις κι από τα σύννεφα. Γιατί εκεί έχει το χρόνο να σκεφτεί τι θα σου πει οπότε όλα θα είναι τέλεια γι αυτήν. Στην κλήση όμως; Αν μη τι άλλο καταλαβαίνεις πιο πολλά για τον χαρακτήρα.
Link to comment
Share on other sites

Και επαναλαμβάνω τα μηνύματα μέσω των κινητών είναι μεγάλη απάτη... Καλύτερα να μιλάς έστω και με φωνητική κλήση με την κοπέλα παρά να στέλνεις μηνύματα. Γιατί στα μηνύματα σου παρουσιάζεται αλλιώς. Και ειδικά εαν είστε και σε απόσταση, θα συναντήσεις και τελείως διαφορετικό άνθρωπο και θα πέσεις κι από τα σύννεφα. Γιατί εκεί έχει το χρόνο να σκεφτεί τι θα σου πει οπότε όλα θα είναι τέλεια γι αυτήν. Στην κλήση όμως; Αν μη τι άλλο καταλαβαίνεις πιο πολλά για τον χαρακτήρα.

 

Στο χέρι σου είναι να χειριστείς τον τρόπο που θες να γράψεις κάτι αλλά αν τον άλλο τον αγαπάς αληθινά δνε πέφτεις απο κανένα σύννεφο...εκτός αν αναφέρεσε για "ραντεβού στα τυφλά"

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο χέρι σου είναι να γράψεις εσύ. Η άλλη όμως;

 

Χμμμμ...:confused: με μπερδέυεις βρε συ...:O

Τι εννοείς η άλλη? :worry:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα εννοούσα.

 

Αν σ αγαπάει αληθινά θα ανταποκρίνεται το ίδιο φίλε μου...:rolleyes: και με τα ίδια αισθήματα...:O

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Και επαναλαμβάνω τα μηνύματα μέσω των κινητών είναι μεγάλη απάτη... Καλύτερα να μιλάς έστω και με φωνητική κλήση με την κοπέλα παρά να στέλνεις μηνύματα. Γιατί στα μηνύματα σου παρουσιάζεται αλλιώς. Και ειδικά εαν είστε και σε απόσταση, θα συναντήσεις και τελείως διαφορετικό άνθρωπο και θα πέσεις κι από τα σύννεφα. Γιατί εκεί έχει το χρόνο να σκεφτεί τι θα σου πει οπότε όλα θα είναι τέλεια γι αυτήν. Στην κλήση όμως; Αν μη τι άλλο καταλαβαίνεις πιο πολλά για τον χαρακτήρα.

Αυτό ξαναπέστο. 'Η μάλλον, ξαναγράψτο.

Λόγω επαγγελματικής ενασχόλησης με το γράψιμο (τω καιρώ εκείνω :D ) ειχα αναλαβει να γράφω τα γραμματα φίλων μου που ζουσαν σε απόσταση. Οποιας δηλαδή το αγόρι πηγαινε ή στρατό ή σπούδαζε έξω, ερχόταν σπιτι και μου έλεγε τι ήθελε να του πει, αλλά δεν μπορούσε να εκφραστεί όπως αν της το 'γραφα εγώ.

Λοιπον, μία απο τις φίλες, γνώρισε ένα παιδί που σε καμμια δεκαριά μερες θα έφευγε για το Λονδίνο, όπου σπουδαζε. Ερωτας, όχι αστεία. Δεν έτρωγε, δεν κοιμόταν, δεν έκανε τίποτα αλλο απο το να τον σκέφτεται. Αυτός μέτρια κατάσταση. Ομως, όταν έφυγε κι ανέλαβα εγώ τα γράμματα, φούντωσε η κατάσταση. Καμμία σχέση με το πριν.

Μέχρι που ήρθε για διακοπές στην Ελλάδα και δυστυχώς χωρίσανε. Της ειπε πως ήταν άλλος άνθρωπος στα γράμματα της κι άλλος απο κοντά. Κι έτσι πάπαλααα.

Κρίμα. Ταιριάζανε οι δυο τους, αλλά αυτός δεν το 'χει παρει είδηση.

Οτι ήτανε απάτη ήτανε, δε λέω. Αλλά για τους φίλους, και τι δεν κανουμε..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ξαναπέστο. 'Η μάλλον, ξαναγράψτο.

Λόγω επαγγελματικής ενασχόλησης με το γράψιμο (τω καιρώ εκείνω :D ) ειχα αναλαβει να γράφω τα γραμματα φίλων μου που ζουσαν σε απόσταση. Οποιας δηλαδή το αγόρι πηγαινε ή στρατό ή σπούδαζε έξω, ερχόταν σπιτι και μου έλεγε τι ήθελε να του πει, αλλά δεν μπορούσε να εκφραστεί όπως αν της το 'γραφα εγώ.

Λοιπον, μία απο τις φίλες, γνώρισε ένα παιδί που σε καμμια δεκαριά μερες θα έφευγε για το Λονδίνο, όπου σπουδαζε. Ερωτας, όχι αστεία. Δεν έτρωγε, δεν κοιμόταν, δεν έκανε τίποτα αλλο απο το να τον σκέφτεται. Αυτός μέτρια κατάσταση. Ομως, όταν έφυγε κι ανέλαβα εγώ τα γράμματα, φούντωσε η κατάσταση. Καμμία σχέση με το πριν.

Μέχρι που ήρθε για διακοπές στην Ελλάδα και δυστυχώς χωρίσανε. Της ειπε πως ήταν άλλος άνθρωπος στα γράμματα της κι άλλος απο κοντά. Κι έτσι πάπαλααα.

Κρίμα. Ταιριάζανε οι δυο τους, αλλά αυτός δεν το 'χει παρει είδηση.

Οτι ήτανε απάτη ήτανε, δε λέω. Αλλά για τους φίλους, και τι δεν κανουμε..

 

 

Άρα δεν την ένοιωθε και δεν την αγαπούσε όπως έκανε αυτή...:rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...