Jump to content

Ερωτευμένοι του myphone... ενωθείτε!


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας.

 

Θα κινηθώ σε ένα είδος αργοπορημένου α. με 28 δίστιχα.

 

Τώρα, για το αν το αξίζει ή όχι ?!?

Μεγάλη συζήτηση που δεν χωράει σε κανένα φόρουμ.

Δεν θα σας αφήσω εντελώς στα σκοτάδια όμως.

Τα μυαλά της έχουν πάρει πολύ αέρα και όλα δείχνουν ότι θα τα φάει τα μούτρα της στο άμεσο μέλλον. Αυτό που προσπαθώ από την πλευρά μου να κάνω, είναι να της χτυπήσω το καμπανάκι πριν είναι πολύ αργά.

Γιατί τότε θα πρέπει να μοιραστώ μαζί της τον πόνο. :cry:

ειχαμε κανενα νεο?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...Τα μυαλά της έχουν πάρει πολύ αέρα ...

 

Αμα πάρουν τα μυαλά μιας γυναίκας αέρα, πολύ δύσκολο να ισιώσουν μετά. Το κακό είναι ότι δεν ακούνε κίολας, νομίζουν ότι δεν θέλουμε το καλό τους και ότι ζηλεύουμε...κρίμα

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ο εγωισμός της έχει χτίσει ένα τεράστιο τείχος γύρω της.

Τα στιχάκια στάλθηκαν όπως σας είχα πει, είμαι σίγουρος ότι τα διάβασε, αλλά προτείμησε την απόλυτη σιωπή.

Το ακόμη χειρότερο είναι ότι οι φόβοι μου επιβεβαιώνονται κάθε μέρα και από άλλους κοινούς φίλους.

Αφού έτσι θέλει να γίνει, δεν θα της χαλάσω το χατίρι.

Κάνω στην άκρια για να περάσει.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ο εγωισμός της έχει χτίσει ένα τεράστιο τείχος γύρω της.

Τα στιχάκια στάλθηκαν όπως σας είχα πει, είμαι σίγουρος ότι τα διάβασε, αλλά προτείμησε την απόλυτη σιωπή.

Το ακόμη χειρότερο είναι ότι οι φόβοι μου επιβεβαιώνονται κάθε μέρα και από άλλους κοινούς φίλους.

Αφού έτσι θέλει να γίνει, δεν θα της χαλάσω το χατίρι.

Κάνω στην άκρια για να περάσει.

 

 

καλημερα σου και μπραβο σου.χαιρομαι που ρομαντικα και αθεραπευτα ερωτευνται και αλλοι...:)

ηρεμησε και οτι ειναι να γινει θα γινει:happy:

εσυ να σαι καλα με τον εαυτο σου και μαγκια σου που εκανες οτι εκανες.:)

πολλές φορές αυτα που κανουμε δεν εχουν αντικρισμα αλλα οκ,στην τελικη είναι το ''δουνε''που μετραει και οχι τοσο το ''λαβείν''...το κανεις για εσενα...:O

ε,τωρα αν δεν θελει αυτη αστο...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε εσένα.

Πραγματικά ότι δίνω στους άλλους -γενικά-, το κάνω χωρίς να περιμένω κάτι για αντάλλαγμα.

Βασικά, το συγκεκριμένο το έκανα για να ξεκαθαρίσω την θέση μου απέναντι της. Δεν ήθελα σε καμία περίπτωση να το κρατήσω μέσα μου.

Φυσικά και θα αναγκαστώ να αρκεστώ μόνο στο ότι προσπάθησα να την ενημερώσω και όχι στο ότι την βοήθησα πραγματικά. Ας είναι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε εσένα.

Πραγματικά ότι δίνω στους άλλους -γενικά-, το κάνω χωρίς να περιμένω κάτι για αντάλλαγμα.

Βασικά, το συγκεκριμένο το έκανα για να ξεκαθαρίσω την θέση μου απέναντι της. Δεν ήθελα σε καμία περίπτωση να το κρατήσω μέσα μου.

Φυσικά και θα αναγκαστώ να αρκεστώ μόνο στο ότι προσπάθησα να την ενημερώσω και όχι στο ότι την βοήθησα πραγματικά. Ας είναι...

 

Καλά τι κόλημα έχεις φάει; Λες και είναι η μόνη γυναίκα στον πλανήτη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είμαι ο πρώτος ή ο τελευταίος που είχε φάει τέτοιο κόλλημα. Είμαι σίγουρος ότι και άλλοι έχουν φτάσει σε αυτό το επίπεδο αγάπης. Και φυσικά δεν μιλάω για την "σεξουαλική" ή "χρηματική" αγάπη που βλέπω γύρω μου, αλλά για την σπάνια και αγνή.

Ναι, παραδέχομαι ότι όντως είχα τυφλωθεί, αλλά όπως είπα και παραπάνω "κάνω στην άκρια για να περάσει"

 

Σε καμία περίπτωση δεν θα κάνω πράξη τους παρακάτω στίχους:

Time will tell, you are on your feet so far but only,

Time will tell, how long its gonna last,

Time will tell, you reaching for the stars but only,

Time will tell, if shadows from the past will bring you hell

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι κόλημα έχεις φάει; Λες και είναι η μόνη γυναίκα στον πλανήτη...

αυτο ειναι φιλε αγαπη...να κανει την γυναικα να νοιωθει μοναδικη!!!!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι κόλημα έχεις φάει; Λες και είναι η μόνη γυναίκα στον πλανήτη...

 

Φίλε μου δεν καταλαβαίνω την φράση αυτή. :blink:

 

Ο timiman ερωτεύτηκε και είναι προς τιμήν του αυτό που έκανε. Δεν έκανε κάτι για να χάσει την αξιοπρέπεια του πχ,ούτε έκανε κάτι κακό.

Αντίθετα έδειξε στην κοπέλα ,παράλληλα με τα χρόνια πολλά ,οτι έχει κάποια συναισθήματα για εκείνη.Η ίδια (προφανώς) δεν ανταποκρίθηκε πλέον όμως ξέρει οτι και ο ίδιος πρέπει να προχωρήσει και (πιθανότατα) να μην έχει μελλοντικές ελπίδες.

Πιθανότατα λοιπόν για άλλη κάποια άλλη γυναίκα (μιας και υπάρχουν τόσες πολλές) δεν θα έχει τα ίδια συναισθήματα.

 

Απο μέρους μου timiman σε συγχαίρω και χαίρομαι που ακόμη υπάρχουν άνθρωποι (και κυρίως άντρες) που δεν ντρέπονατι να πουν αυτά που αισθάνονται. :happy:

 

Φιλικά :)

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν καταλαβαίνω την φράση αυτή. :blink:

 

Ο timiman ερωτεύτηκε και είναι προς τιμήν του αυτό που έκανε. Δεν έκανε κάτι για να χάσει την αξιοπρέπεια του πχ,ούτε έκανε κάτι κακό.

Αντίθετα έδειξε στην κοπέλα ,παράλληλα με τα χρόνια πολλά ,οτι έχει κάποια συναισθήματα για εκείνη.Η ίδια (προφανώς) δεν ανταποκρίθηκε πλέον όμως ξέρει οτι και ο ίδιος πρέπει να προχωρήσει και (πιθανότατα) να μην έχει μελλοντικές ελπίδες.

Πιθανότατα λοιπόν για άλλη κάποια άλλη γυναίκα (μιας και υπάρχουν τόσες πολλές) δεν θα έχει τα ίδια συναισθήματα.

 

Απο μέρους μου timiman σε συγχαίρω και χαίρομαι που ακόμη υπάρχουν άνθρωποι (και κυρίως άντρες) που δεν ντρέπονατι να πουν αυτά που αισθάνονται. :happy:

 

Φιλικά :)

 

E τότε ας κάτσει να περιμένει πότε θα δεχθεί η άλλη. Προσωπικά δεν πιστεύω οτι υπάρχουν συναισθήματα, παρα μόνο συμφωνείες ορισμένου χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

E τότε ας κάτσει να περιμένει πότε θα δεχθεί η άλλη. Προσωπικά δεν πιστεύω οτι υπάρχουν συναισθήματα, παρα μόνο συμφωνείες ορισμένου χρόνου.

 

Αυτό λοιπόν υποθέτω οτι το λές επειδή έχεις ζήσει κάποια άσχημη και ανάλογη εμπειρία;; :(

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λοιπόν υποθέτω οτι το λές επειδή έχεις ζήσει κάποια άσχημη και ανάλογη εμπειρία;; :(

 

Oχι ευτυχώς δεν έχω καμία άσχημη εμπειρία στη ζωή μου, απλά δεν πιστεύω στις σχέσεις και οτι τα συναισθήματα δημιουργούν ή κρατάνε μια σχέση.

Προσωπική άποψη και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι κόλημα έχεις φάει; Λες και είναι η μόνη γυναίκα στον πλανήτη...

 

Μαλλον δεν εχεις νιωσει ποτε σου πως ειναι να αγαπας, να αναπνεεις μονο και μονο για να εισαι με τη κοπελα σου την οποια και θα θεωρεις μοναδικη στο κόσμο (θετικη παρενέργεια του έρωτα )

Χάνεις παρα πολλα. Κριμα.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εχεις νιωσει ποτε σου πως ειναι να αγαπας, να αναπνεεις μονο και μονο για να εισαι με τη κοπελα σου την οποια και θα θεωρεις μοναδικη στο κόσμο (θετικη παρενέργεια του έρωτα )

Χάνεις παρα πολλα. Κριμα.

 

Δεν ξέρω πόσα από τα πολλά που χάνω μπορείς να απαριθμήσεις, αλλά σίγουρα μπορώ να σου απαριθμήσω οτι κερδίζω περισσότερα!!;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Αφού ακόμα πιστεύεις στα παραμύθια, καλά να πάθεις

παραμυθια?? :blink: λαθος κανεις...

E τότε ας κάτσει να περιμένει πότε θα δεχθεί η άλλη. Προσωπικά δεν πιστεύω οτι υπάρχουν συναισθήματα, παρα μόνο συμφωνείες ορισμένου χρόνου.

 

ισως επειδη δεν την πατησες ακομα...γι'αυτο εχεις αυτη την εντυπωση μαλλον..

και καμια σχεση δεν ειναι συμφωνια ορισμενου χρονου.

αλλιως θα καναμε ενα συμβολαιο με την καθε κοπελα..και τελειωσε.

αρα δεν πιστευεις οτι υπαρχει και αγαπη...με τα λεγομενα σου

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

παραμυθια?? :blink: λαθος κανεις...

 

 

ισως επειδη δεν την πατησες ακομα...γι'αυτο εχεις αυτη την εντυπωση μαλλον..

και καμια σχεση δεν ειναι συμφωνια ορισμενου χρονου.

αλλιως θα καναμε ενα συμβολαιο με την καθε κοπελα..και τελειωσε.

αρα δεν πιστευεις οτι υπαρχει και αγαπη...με τα λεγομενα σου

 

Mα αυτό δεν γίνεται; ένα συμβόλαιο, μόνο που γίνεται προφορικά και όχι γραπτά, και αν ξεφύγεις από τους όρους, χαλάει η συμφωνία.

Link to comment
Share on other sites

δεν σε καταλαβαινω...μη ταυτιζεις ενα συμβολαιο με μια σχεση.

το οτι μετα απο λιγο καιρο ενα ζευγαρι δεν μπορει να ειναι μαζι...δεν σημαινει οτι χαλαει η συμφωνια.απλα δεν μπορουν να προχωρησουν μαζι για καποιους λογους....τα συναισθηματα ομως...δεν χανονται!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου αρέσουν τα παραμύθια!!:rolleyes:

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κάποιες σχέσεις (όπως είναι λογικό) έχουν ημερομηνία λήξης.Δεν μοπρούν όλες οι σχεσεις να έχουν ένδοξο τέλος.Υπάρχουν άτομα τα οποία μπορεί να μην αξίζουν την αγάπη σου. Αυτό όμως δεν σημαίνει οτι ισχύει για όλες τις περιπτώσεις και για όλα τα άτομα.

Μάλλον φοβάσαι οτι αν δείξεις τα συναισθήματά σου πιθανόν να πληγωθείς και προτιμάς να μην το κάνεις (το ίδιο κάνω και'γω ΔΥΣΤΥΧΩΣ!). :(

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κάποιες σχέσεις (όπως είναι λογικό) έχουν ημερομηνία λήξης.Δεν μοπρούν όλες οι σχεσεις να έχουν ένδοξο τέλος.Υπάρχουν άτομα τα οποία μπορεί να μην αξίζουν την αγάπη σου. Αυτό όμως δεν σημαίνει οτι ισχύει για όλες τις περιπτώσεις και για όλα τα άτομα.

Μάλλον φοβάσαι οτι αν δείξεις τα συναισθήματά σου πιθανόν να πληγωθείς και προτιμάς να μην το κάνεις (το ίδιο κάνω και'γω ΔΥΣΤΥΧΩΣ!). :(

 

Γιατί σε κάθε τι που λέω πρέπει να δώσουμε και μια εξήγηση; Απλά πιστεύω οτι δεν υπάρχει κανείς μα κανείς απολύτως λόγος να κάνεις αυτό που όλοι σας λέτε "σχέση" (εγώ το λέω συμβόλαιο). Υπάρχουν κι αλλοι τρόποι να δίξεις τι αισθάνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον φοβάσαι οτι αν δείξεις τα συναισθήματά σου πιθανόν να πληγωθείς και προτιμάς να μην το κάνεις (το ίδιο κάνω και'γω ΔΥΣΤΥΧΩΣ!). :(

 

Πάλι έξω έπεσες..... sorry

Link to comment
Share on other sites

andreasarc, εννοείτε ότι ο καθένας έχει τον δικό του τρόπο να δείξει το τι αισθάνεται για κάποιο πρόσωπο. Και αυτό είναι η μαγεία της όλης υπόθεσης: ο καθένας "μάχεται" με τα "όπλα" που έχει μάθει να "χειρίζεται".

 

Για να αποφυγή παρεξηγήσεων: δεν ψάχνουμε να βρούμε εδώ ποιος είναι σωστός και ποιος είναι λάθος, ΟΚ; Απλώς παραθέτουμε τις απόψεις μας.

Link to comment
Share on other sites

andreasarc, εννοείτε ότι ο καθένας έχει τον δικό του τρόπο να δείξει το τι αισθάνεται για κάποιο πρόσωπο. Και αυτό είναι η μαγεία της όλης υπόθεσης: ο καθένας "μάχεται" με τα "όπλα" που έχει μάθει να "χειρίζεται".

 

Για να αποφυγή παρεξηγήσεων: δεν ψάχνουμε να βρούμε εδώ ποιος είναι σωστός και ποιος είναι λάθος, ΟΚ; Απλώς παραθέτουμε τις απόψεις μας.

 

Oxi βέβαια, είναι πολύ ενδιαφέρον να μαθαίνεις την άποψη των άλλων πολύ περισσότερο όταν διαφέρει από τη δική σου....

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...