Jump to content

Ερωτευμένοι του myphone... ενωθείτε!


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπράβο σου ρε Scottas... Διάβασα όλη την φάση και πραγματικά σε θαυμάζω για την ειλικρίνια και το θάρρος σου! Μοναδική συμβουλή μου να μην φας κανενός είδους κόλλημα μετά από όλα αυτά! Υπήρξα χρόνια

κολλημένος με μια κοπελιά χωρίς ανταπόκριση (μόνο φιλικά) και τώρα πλέον νιώθω πως ίσως να έχασα πολύ καιρο... Γι'αυτό σου λεω!!! Καλή συνέχεια φίλε!!! ;)

:) How i wish you were here... by Pink Floyd
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά! Είμαι κι εγώ καθηγήτρια Αγγλικών (δεν θέλω σχόλια, οι μαθητές μου είναι πολύ μικροί) αλλά θέλω να σχολιάσω πως η κοπέλα μάλλον βρίσκεται σε πολύ δύσκολη θέση,

γιατί αν σχολιαστεί το παραμικρό εις βάρος της θα έχει πρόβλημα. Για να ανοιχτεί τόσο πολύ (να βγει Scottas μαζί σου) πα να πει πως της αρέσεις. Οπότε, δώσε το πτυχίο κι ύστερα όρμα! Αλλά από κοντά μέχρι τότε, μη φανεί πως χάνεις το ενδιαφέρον σου και σου την 'αρπάξει' κάποιος άλλος!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

to copyright για να γραφτει σε βιβλιο ποιος το εχει;
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου ρε Scottas... Διάβασα όλη την φάση και πραγματικά σε θαυμάζω για την ειλικρίνια και το θάρρος σου! Μοναδική συμβουλή μου να μην φας κανενός είδους κόλλημα μετά από όλα αυτά! Υπήρξα χρόνια

κολλημένος με μια κοπελιά χωρίς ανταπόκριση (μόνο φιλικά) και τώρα πλέον νιώθω πως ίσως να έχασα πολύ καιρο... Γι'αυτό σου λεω!!! Καλή συνέχεια φίλε!!! ;)

 

 

 

Na se kala gia ta kala sou logia!!!

Sigoura dn mou arese to oti dn to proxwrise opws to perimena alla dn exasa apolitws tpt!!!Isa isa kerdisa akoma mia empeiria!!!

Kai pragmatika dn aksizei na kolas me kapoia kopela asxeta to poso saresei kai agapas gt apo ena simeio kai meta einai megali psixof8ora

 

Φιλικα

 

Scottas:D:):p:love:

 

P.S.

 

Eimai sto pc tou savasgr kai dn ekana log out kai ksana login me to diko mou:)

:up:
Link to comment
Share on other sites

Kai pragmatika dn aksizei na kolas me kapoia kopela asxeta to poso saresei kai agapas gt apo ena simeio kai meta einai megali psixof8ora

Είπες μεγάλη κουβέντα φίλε μου. Και αυτός είναι ένας από τους λόγους,που όταν δίνεις πολλά και πέρνεις πολύ λίγα, ή τίποτα, μετά να μην θέλεις να βλέπεις κανέναν και να κλείνεσαι στον εαυτό σου.

Link to comment
Share on other sites

Enoeitai pws oxi!!!Apla itan mia poli kali empeiria stin ilikia mou!!!D negine kai tpt vasika alla oute mou pe oti kses telos kai tsi!!!8a to afisw etsi kai 8a doume sto mellon pou 8a kataliksei!!!

 

Ετσι... οπως λεει και η Asithassa συνεχισει , go straight και δεν χανεις τιποτα :spider: ...

Link to comment
Share on other sites

Τι σου λένε δλδ;

 

Λες δεν είμαι κωλόπαιδο;

 

πολλοι λενε οτι δεν ειναι σωστο να εισαι ειλικρινης και πρεπει να παιζεις συχνα και σε διπλο ταμπλο για να μην εισαι μονος και τετοια... αστο...

 

μωρε κωλοπαιδο μπορει να εισαι :X , αλλα με την καλη εννοια!!!:O:O

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Ας γράψω μια ακόμα ιστορία...:lol:

Β' Γυμνασίου, πολύ φορτωμένο πρόγραμμα, σχολείο, αγγλικά, γερμανικά, μπάσκετ, τέννις...

Έκανα πολύ παρέα με μια κοπέλα, 1 χρόνο μεγαλύτερή μου, αλλά έδειχνε για 19-20, τόσο πολύ ανεπτυγμένη. Κάναμε τόσο πολύ παρέα, που είμουν και λίγο τσιμπημένος μαζί της...:rolleyes:

Αρχή λοιπόν της σαιζόν, είμαστε στον προθάλαμο στο Ινστιτούτο Γερμανικών, και περιμένουμε τον καθηγητή/τρια μα μας φωνάξει. Εκεί είμουν και με κάτι παλιούς συμμαθητές και τα λέγαμε. Κατευθείαν πάει το μάτι μου σε μια κοπέλα, ξανθιά, πρασινομάτα, κοντό μαλάκι, και θυμάμαι φορούσε ένα κόκκινο τζην.

Έρχεται η καθηγήτρια και μας λέει να περάσουμε. Μόλις φωνάζει τα ονόματά μας, έρχεται και κάθεται δίπλα μου η Ε. και με ρωτάει αν είμαι φίλος της Κ.

-Ναι, της απαντάω, που το ξέρεις;

-Μου έχει πει τα καλύτερα λόγια για σένα.

 

Να μην τα πολυλογώ, αρχίσαμε να κάνουμε παρέα. Όμως είμουν μπερδεμένος εκείνη την περίοδο...:X Από την μία η Ε. μου άρεσε, από την άλλη η Κ. και από την άλλη μου κανε μία τα γλυκά μάτια από το σχολείο, η καλύτερη μαθήτρια της τάξης, η Ευ., η οποία ποτέ δεν κοίταζε κανέναν...

 

Μια μέρα, καθώς παίζαμε μπάσκετ στο προαύλιο του σχολείου, σπάω το δάχτυλό μου...Το αποτέλεσμα; Η Ε. και η Ευ. να προτίθονται να κρατούν διπλά τις σημειώσεις...Πικρόχολα σχόλεια ακούστηκαν, δεν θυμάμαι αν είμουν με κάποιον ή κάποια και στο σχολείο και στα γερμανικά εκείνη τη χρονική περίοδο.

 

Είμουν τόσο μπερδεμένος που δεν ήξερα τι ήθελα. Από την μία η Κ, από την άλλη η κολλητή της η Ε. και από την άλλη η Ευ, η απουσιολόγος της τάξης...Εγώ με το να κερδίζω χρόνο είμουν πάντοτε ο μικρότερος στην τάξη...Τα ζύγιζα από δω, τα ζύγιζα από κει, δεν ήξερα και τι σκέφτεται η Κ. για μένα, φοβήθηκα ότι αν σκέφτονται κι εκείνες όπως εγώ θα χαλούσα τη φιλία τους....και στο τέλος το άφησα να κυλήσει μόνο του, δλδ να μην κάνω ουδεμία κίνηση...

 

Δυστυχώς εδώ και 10 χρόνια, την Ε. την σκέφτομαι αρκετά συχνά, αν και μετά που τέλειωσε η χρονιά δεν ξανασμίξαμε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω,εγώ κάτι τέτοιες χαμένες ευκαιρίες τις σκέφτομαι μόλις πέσω για ύπνο(φλασιές) και μετά θέλω 1 λίτρο γάλα για να καλμάρω τα νεύρα μου.Κάθε χρονιά λέω ότι γίνομαι και σοφότερος..δεν το βλέπω όμως στην πράξη για αυτό ΜΙΣΩ τα πάντα (χε χε καλά το είπα?).
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάτι τέτοιες "ευκαιρίες" τις σκέφτομαι όταν πέφτω για ύπνο αλλά δεν προλαβαίνω να ενυτρυφήσω και πολύ διότι κοιμάμαι σε χρόνο dt λόγω κούρασης..Πάντως είμαι της άποψης πως κάποια πράγματα δεν έγιναν ή εγιναν είτε καλά είτε άσχημα για κάποιους λόγους τους οποίους εκείνην την περίοδο δεν θα μπορούσαμε να τους κατανοήσουμε αλλά τώρα με πιο ηρεμία και νηφαλιότητα είμαστε ικανοί να το δούμε διαφορετικά το πράγμα.... (πω πω πρέπει να σταματήσω να κοιμάμαι τόσο πολύ...)

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εδώ και 10 χρόνια, την Ε. την σκέφτομαι αρκετά συχνά, αν και μετά που τέλειωσε η χρονιά δεν ξανασμίξαμε...

 

εμενα η φιλοσοφια μου λεει το εξης-οτι εγινε εγινε,δεν αλλαζει..κοιτα παρων&μελλον!-τσαμπα καθεσαι&σκας!&εγω καποτε πετυχα σε λεωφορειο την πιο ομορφη κοπελα που εχω δει στην ζωη μου!πραγματικα ελαμπε λες&εβγαινε ενα φως απο μεσα της!&με κοιταγε&εγω δεν εκανα τιποτα σαν μ@λ@κ@ς:fool::chair:!δεν θα ξεχασω την στιγμη που κατεβηκε με κοιταξε&χαμογελασε σαν αγγελος..αλλα αυτο παει περασε!τσαμπα χρονος να καθομαι να σκεφτομαι ''αν ειχα κανει κατι''!!!οποτε σου προτεινω να την ξεχασεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν τη σκέφτομαι με αυτή την έννοια...Γενικά περνάει από το μυαλό μου...

 

κάθε εμπόδιο για καλό, λένε... οπότε μην το σκέφτεσαι

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

Σαββατο βραδυ, βραδυ των γενεθλιων μου και ειμαι μονος στο δωματιο μου, καθησμενος στο πισι μου μπροστα και ειστε η μοναδικη μου παρεα αυτη τη στιγμη. Πριν απο 2 μηνες χωρισα απο τη σχεση που ειχα. Δεν βγηκα σημερα, δεν πηγα πουθενα. Δεν ηθελα να δω κανεναν. Γυρισα απο τη δουλεια μου πριν απο 1 ωρα περιπου και δεν ειχα κουραγιο να κανω τιποτα. Ηθελα απλα να μιλησω. Ολοι μου οι φιλοι θα ερχοντουσαν με τις κοπελες τους και εγω ξανα μονος μου. Δεν ζηλευω προς Θεου απλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι ποτε μα ποτε δεν μπορεσα να αντιληφθω τα γεγονοτα με τις πραγματικες τους διαστασεις και μονιμως το καταλαβαινα κατοπιν εορτης, οταν ολα ηταν πλεον στην αντιστροφη τους φαση. Παρελθοντικες μου επιλογες μου αποδεικνυουν καθημερινα πως εκανα λαθος που συντηρησα μια κατασταση η οποια τελικα δεν εβγαλε πουθενα. Μα πουθενα ρε γ...ωτο!!! Ειχα 2 ευκαιριες να βγω απο αυτο τον κυκεωνα των σκεψεων και της αποστασης αλλα επελεξα -λανθασμενα- να συνεχισω και οχι μονο να συνεχισω αλλα να δωσω ακομα περισσοτερα γιατι απλα...δεν μπορουσα να κανω αλλιως. Τις πρωτες ημερες που χωρισα ημουνα τοσο καλα....-δεν χωριζω πρωτη φορα-....οντως ελεγα πως επιτελους εκανα το σωστο. Παρ 'όλα αυτα ξαφνικα αρχισε να "βρεχει" απο παντου. Ο γνωστος κομπος στο λαιμο, το βουρκωμα απο το πουθενα και ολα κάτω. Θελω να με συγχωρησετε για την ενταση και το ψυχολογικο ριξιμο που ισως μεταδιδω σε ορισμενους αλλα μου ειναι δυσκολο να τα κραταω συνεχεια μεσα μου.

Χρονια μου πολλά.

Ευχαριστω το myphone για το βημα που μου εδωσε να μιλησω και να ανοιξω την ψυχη μου μια ομολογουμενως αρκετα εως πολυ δυσκολη νυχτα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι η ζωή αδελφέ...

Και γω σήμερα είχα κανονίσει να βγω έξω με έναν γνωστό (γιατί ο φίλος είναι ιερή λέξη) και του στειλα μύνημα να το ακυρώσουμε γιατί γενικά από το Φλεβάρη και μετά που απολύθηκα από το στρατό, δεν έχω την όρεξη να βλέπω κανέναν και για κανέναν λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνουμε ρε παιδιά,αφού δεν μπορούμε χωρίς αυτές δυστυχώς.Εγώ το ένιωσα όχι όταν χώριζα ή αργότερα αλλά κοντά στα 17 μου έτσι στην ψύχρα και νομίζω ότι για τα μυαλά που κουβαλούσα τότε είχα ερμηνεύσει πολύ σωστά τη στιγμή.Περίμενα τον κολλητό μου να βγούμε μια ωραία καλοκαιρινή και ήσυχη νύχτα στη Χαλκιδική,ένιωθα μιλάμε ότι τα είχα όλα σε αυτή τη ζωή όλα πήγαιναν καλά,η οικογένεια,η υγεία μου,η διάθεση μου,όλα σας λέω.Και ξαφνικά ένιωσα εκείνο το κομμάτι που έλλειπε για να συμπληρώσει την εικόνα, συνειδητοποίησα ότι όχι μόνο δεν είχα κοπέλα αλλά το πιθανότερο είναι να μη βρω ποτέ αυτή που θέλω για να ολοκληρωθώ σαν άτομο.Πολύ απλά οι απογοητεύσεις είναι μεγάλες στις σχέσεις,σχεδόν ποτέ δεν μένει κάτι ουσιώδες από όλο αυτό και το πιο τρομακτικό είναι όταν θα τυφλωθείς,θα κάνεις τις υποχωρήσεις σου,θα γίνεις άλλος άνθρωπος και δεν θα πάρεις χαμπάρι για τη μιζέρια της κατάστασης.Θα νιώσω πράγματι ευτυχής όταν διαλέξω μια γυναίκα που θα την εκτιμώ εγώ αλλά περισσότερο θα την εκτιμούν οι πραγματικοί και νηφάλιοι απ'τον έρωτα φίλοι μου.Σορρυ για το μέγεθος,κατηγορήστε τον zapper μου μαύρισε την ψυχή..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:sorry::sorry::sorry:ξυπνας και λες "δεν μπορει... μια καινουργια μερα ξημερωσε, θα ειναι καλυτερη, δεν γινεται..." κι ομως ειναι ακριβως ιδια με την χθεσινη... ή μαλλον εσυ εισαι ακριβως ιδιος με χθες και παρολο που θες να ελπιζεις οτι αυριο θα εισια λιγο διαφορετικος και λιγο καλυτερα, κατι μεσα σου σε κραταει πισω... δεν ξερω γιατι νιωθουμε ετσι, δεν ξερω αν ειναι μοναξιά ή απογοήτευση, που για μενα δεν εχει σημασια αν εχεις δεσμο ή οχι, ακόμα κι αν εχεις και να εισαι καλα με αυτον, κατι μεσα σου ασχετα απο αυτον μπορει να ειναι καπως...

δεν μου μαυρισατε εσεις την ψυχη... ποναει μερες τωρα...

 

καποιος ειπε πριν οτι οι φιλοι ειναι μαγικη λεξη... θα ελεγα αδυνατη και ανυπαρκτη ή φανταστική και ονειρική... εκτος και αν ζηταω τοοοοοσα πολλα πια! :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ απαισιοδοξια ομως ρε παιδια...

Οχι οτι το παιζω τωρα ο cool που εχω βρει το μυστικο της ευτυχιας, και ο ετσι ή ο αλλιως, αλλα οσο το ποτηρι το βλεπει κανεις μισοαδειο,τοτε ποτε το νερο που εχει μεσα δεν θα φτασει για να ξεδιψασει.

Link to comment
Share on other sites

μερες ειναι... θα περασουν... που θα παει! στο χερι τους ειναι;; το θεμα ειναι πως στο χερι μας ειναι να μην μας κανουν σκατα... δυστυχως μερικες φορες τα καταφερνουν! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα 4,5 χρονια σχεση . χωριζουμε μετα απο ταξιδι στο εξωτερικο δεν ταιριαζαμε δεν τα βρισκαμε τον τελευταιο καιρο αποσταση εγω θα παω φανταρος θα φυγω μετα εξω για μεταπτυχιακο αδιεξοδο κτλπ κτλπ κτλπ πριν απο 4-5-6 μηνες .

κ μετα απο αυτο πετυχαινω ολο περιπτωσεις :

1)βγαινω με γκομενα , η οποια επειδη καθε βραδυ βγαινω με περασε για αλανι κ ανθρωπο της νυχτας μπερμπατη οπως η ιδια με χαρακτηρισε . στο πρωτο δε ραντεβου κ μοναδικο , με ρωτησε αν πινω παντα τεκιλα(το θεωρουσε κακο)κ εγω της ειπα οχι μονο το καλοκαιρι , το χειμωνα ουισκακι :lol::lol::lol::lol:... εφαγα ακυρο .

2)αλλη μου ζηταει το τηλ μου να βγουμε (γνωριστηκαμε πανω σε λεωφορειο) , την παιρνω εγω πρωτος , κ με γειωνει κ μετα απο λιγες μερες την ειδα με γκομενο , ειχε σχεση ...

3)μια αλλη λιγο παρδαλη (sic) :lol: παρεξηγηθηκε γιατι της ζητησα κατι ελευθερο (ξανα sic :D ) ενω με προκαλουσε συνεχως

4)κ σημερα εγινε χοντρη βλακεια αλλα εχω τοσα νευρα που δεν γραφω τιποτα :lol::lol::lol::lol:

 

μαλλον η καταρα της πρωην (αστειευομαι βεβαια)

:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω,εγώ κάτι τέτοιες χαμένες ευκαιρίες τις σκέφτομαι μόλις πέσω για ύπνο(φλασιές) και μετά θέλω 1 λίτρο γάλα για να καλμάρω τα νεύρα μου.Κάθε χρονιά λέω ότι γίνομαι και σοφότερος..δεν το βλέπω όμως στην πράξη για αυτό ΜΙΣΩ τα πάντα (χε χε καλά το είπα?).

 

Πάλι καλά που πίνεις γάλα και δεν το ρίχνεις στο ουίσκυ! :p

 

4)κ σημερα εγινε χοντρη βλακεια αλλα εχω τοσα νευρα που δεν γραφω τιποτα

 

Ε τώρα μη το κόβεις στο καλύτερο! :p

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

κάτι δεν πάει καλά με τις σχέσεις τελευταία... ρε μπας και μας ρίχνουν τίποτα στο νερό (χεχε)
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

Πολυ απαισιοδοξια ομως ρε παιδια...

Οχι οτι το παιζω τωρα ο cool που εχω βρει το μυστικο της ευτυχιας, και ο ετσι ή ο αλλιως, αλλα οσο το ποτηρι το βλεπει κανεις μισοαδειο,τοτε ποτε το νερο που εχει μεσα δεν θα φτασει για να ξεδιψασει.

ετσι ε????:O:O:Oγια πες κι αλλα.....να πεσει παντοφλα το βραδυ..

 

κάτι δεν πάει καλά με τις σχέσεις τελευταία... ρε μπας και μας ρίχνουν τίποτα στο νερό (χεχε)
να πινεις εμφιαλωμενο
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...