Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακούγεται πολύ ενδιαφέρον αυτό που λες ZXR...:) Θα σου ήταν εύκολο να μου υποδείξεις την ακριβή διαδρομή που πρέπει να ακολουθήσω για να απενεργοποιήσω τους εθνικούς χαρακτήρες, γιατί δε βρίσκω κάποια σχετική επιλογή; :O

Συγνώμη agelaras που δεν υπέδειξα τη διαδρομή αλλά δεν έχω το κινητό μέσα στο εργαστήριο λόγω έλλειψης σήματος.

 

Credits στους Soubaskiouliwths και ddr2.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω και κάτι άλλο ρε παιδιά, το ότι ενώ επιλέγω να γράφει πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες και αυτό γράφει μόνο κεφαλαία δεν είναι κάποιο πρόβλημα του δικού μου κινητού έτσι; Λογικά, με το που πατάω * και γυρνάει σε πεζούς χαρακτήρες δεν θα έπρεπε να γράφει με πεζά;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο ρε παιδιά, το ότι ενώ επιλέγω να γράφει πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες και αυτό γράφει μόνο κεφαλαία δεν είναι κάποιο πρόβλημα του δικού μου κινητού έτσι; Λογικά, με το που πατάω * και γυρνάει σε πεζούς χαρακτήρες δεν θα έπρεπε να γράφει με πεζά;

 

Μόνο αν έχεις ενεργούς τους εθνικούς χαρακτήρες(=unicode=μόνο μέχρι 70 χαρακτήρες ανα sms, πράγμα που δεν συμφέρει αν μάλιστα σκεφτείς ότι ο παραλήπτης μάλλον θα το διαβάσει με κεφαλαία ελληνικά, έτσι και αλλιώς)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία σου, όπως ξέρεις, δεν είναι τίποτα άλλο από ένα στοιχείο που αποθηκεύει χημική ενέργεια και την μετατρέπει σε ηλεκτρική. Το κακό με τις χημικές αντιδράσεις είναι ότι σε χαμηλές θερμοκρασίες δεν αποδίδουν (όπως συμβαίνει με τις μπαταρίες των αυτοκινήτων το χειμώνα).

Εντάξει, αυτά με τις μπαταρίες που αναφέρεις zxr τα μαθαίναμε και στη σχολή.Αλλά η απορία μου είναι πως μπορεί το κινητό να επιρεάζεται και να μην χτυπάει το ξυπνητήρη ή να μην ανοίγει το πρωί.

Και το παράξενο ποιό είναι.Ότι όταν δεν ανοίγει το πρωί αν βγάλεις την μπαταρία και την ξαναβάλεις λειτουργεί κανονικά χωρίς να έχει πέσει καθόλου η τάση της(όπως σωστά αναφέρεις παραπάνω ότι έπρεπε να συμβαίνει).

Δεν μπορώ να καταλάβω.Μήπως χρειάζεται να περάσω την καινούργια αναβάθμηση μπας και λυθεί το πρόβλημα?

Αλλά και πάλι δεν ξέρω γιατί δεν το κάνει συνέχεια παρά μόνο που και που.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, αυτά με τις μπαταρίες που αναφέρεις zxr τα μαθαίναμε και στη σχολή.Αλλά η απορία μου είναι πως μπορεί το κινητό να επιρεάζεται και να μην χτυπάει το ξυπνητήρη ή να μην ανοίγει το πρωί.

Και το παράξενο ποιό είναι.Ότι όταν δεν ανοίγει το πρωί αν βγάλεις την μπαταρία και την ξαναβάλεις λειτουργεί κανονικά χωρίς να έχει πέσει καθόλου η τάση της(όπως σωστά αναφέρεις παραπάνω ότι έπρεπε να συμβαίνει).

Δεν μπορώ να καταλάβω.Μήπως χρειάζεται να περάσω την καινούργια αναβάθμηση μπας και λυθεί το πρόβλημα?

Αλλά και πάλι δεν ξέρω γιατί δεν το κάνει συνέχεια παρά μόνο που και που.

Δεν είναι θέμα θερμοκρασίας βρε παιδιά.

Αυτά μόνο θεωρητικά συμβαίνουν(τουλάχιστον στο ελληνικό εύκρατο κλίμα:p )

Το πολύ πολύ να είναι κάποιο bug του κινητού.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα στο προηγούμενο post μου ότι η θερμοκρασία δεν εξηγεί το μη άνοιγμα του κινητού κι ότι ήταν μια εντελώς θεωρητική απάντηση. :)

 

tria12345_ κάνε μια αναβάθμιση. Το πιο πιθανό είναι να σου λύσει το πρόβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο ρε παιδιά, το ότι ενώ επιλέγω να γράφει πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες και αυτό γράφει μόνο κεφαλαία δεν είναι κάποιο πρόβλημα του δικού μου κινητού έτσι; Λογικά, με το που πατάω * και γυρνάει σε πεζούς χαρακτήρες δεν θα έπρεπε να γράφει με πεζά;

 

Μόνο αν έχεις ενεργούς τους εθνικούς χαρακτήρες(=unicode=μόνο μέχρι 70 χαρακτήρες ανα sms, πράγμα που δεν συμφέρει αν μάλιστα σκεφτείς ότι ο παραλήπτης μάλλον θα το διαβάσει με κεφαλαία ελληνικά, έτσι και αλλιώς)

 

 

Όπως σου εξήγησε και ο ddr2,agelaras δεν είναι πρόβλημα του δικού σου κινητού!!Απλά αφού δεν έχεις ενεργοποιημένους τους εθνικούς χαρακτήρες σημαίνει ότι δε μπορείς να γράψεις με μικρά γράμματα!&πάλι συμφωνόντας με τον ddr2 στα περισσότερα κινητά με κεφαλαία θα φτάσει το μήνυμα οπότε δεν αξίζει να γράφεις με μικρά γράμματα!

Προστατέψτε το περιβάλλον.

 

Μηδενική ανοχή στο παθητικό κάπνισμα!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν είναι δυνατή η αφαίρεση της memory stick όταν το κινητό είναι ανοιχτό χωρίς να εμφανίσει το κινητό πρόβλημα;;;

Προστατέψτε το περιβάλλον.

 

Μηδενική ανοχή στο παθητικό κάπνισμα!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν είναι δυνατή η αφαίρεση της memory stick όταν το κινητό είναι ανοιχτό χωρίς να εμφανίσει το κινητό πρόβλημα;;;

 

Ναι, δεν υπάρχει πρόβλημα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

 

Μήπως ξέρουμε που μπορούμε να δούμε ποιές και με πόσο μέγεθος κάρτες μνήμης είναι συμβατές με το κινητό μας (w810i) ?

 

Θέλω να πάρω μια 2giga..

 

Έχω βρεί μια Sony Memory Stick PRO Duo 2GB HIGH Speed..

 

Παίζει με το κινητό?

 

Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάποια σίγουρη απάντηση..

 

Οι high speed παίζουν?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

 

Μήπως ξέρουμε που μπορούμε να δούμε ποιές και με πόσο μέγεθος κάρτες μνήμης είναι συμβατές με το κινητό μας (w810i) ?

 

Θέλω να πάρω μια 2giga..

 

Έχω βρεί μια Sony Memory Stick PRO Duo 2GB HIGH Speed..

 

Παίζει με το κινητό?

 

Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάποια σίγουρη απάντηση..

 

Οι high speed παίζουν?

παιζει κανονικοτατα.φιλος μου εχει παρει μια 2γιγα sony high speed και δουλευει μια χαρα.βεβαια η τιμη ειναι καπως τσιμπημενη.αν θυμαμαι καλα κοντα στα 120 ευρο την αγορασε απο τον γερμανο.μια γκρι ειναι μα χρυσαφια αυτοκολλητο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιζει κανονικοτατα.φιλος μου εχει παρει μια 2γιγα sony high speed και δουλευει μια χαρα.βεβαια η τιμη ειναι καπως τσιμπημενη.αν θυμαμαι καλα κοντα στα 120 ευρο την αγορασε απο τον γερμανο.μια γκρι ειναι μα χρυσαφια αυτοκολλητο.:)

 

Σαν αυτή?

 

http://static.actebis-images.com/productimages/I336386.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν είναι δυνατή η αφαίρεση της memory stick όταν το κινητό είναι ανοιχτό χωρίς να εμφανίσει το κινητό πρόβλημα;;;

 

Ναι, δεν υπάρχει πρόβλημα.:)

 

Ευχαριστώ!Προτίμησα να ρωτήσω από το να το επιχειρήσω πρώτα!!

Προστατέψτε το περιβάλλον.

 

Μηδενική ανοχή στο παθητικό κάπνισμα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα θερμοκρασίας βρε παιδιά.

Αυτά μόνο θεωρητικά συμβαίνουν(τουλάχιστον στο ελληνικό εύκρατο κλίμα:p )

Το πολύ πολύ να είναι κάποιο bug του κινητού.

 

Το έγραψα στο προηγούμενο post μου ότι η θερμοκρασία δεν εξηγεί το μη άνοιγμα του κινητού κι ότι ήταν μια εντελώς θεωρητική απάντηση. :)

 

tria12345_ κάνε μια αναβάθμιση. Το πιο πιθανό είναι να σου λύσει το πρόβλημα.

Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.:)

Τελικά όπως αναφέρεται θα πρέπει να κάνω αναβάθμηση.

Ο μόνος λόγος που κολλάω είνια μην χαθούν τα ελληνικά και μετά ποιός τρέχει στο service να αφήσει το κινητό.Το χρειάζομαι κιόλας για τη δουλειά.

Γιατί και αυτό το κόλπο με τα δυο reset διάβασα παραπάνω ότι δεν πιάνει πάντα.:(

 

zxr και ddr2 ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Μοια συμβουλη απο οποιον γνωριζει.

Θελω να βαλω Ελληνικα στο W810i ειναι απο Αγγλια.

Να χρησιμοποιησω Da Vinci η το WotanServer για να το φλασαρω στα Ελληνικα?

Ποιο ειναι πιο ασφαλες?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.:)

Τελικά όπως αναφέρεται θα πρέπει να κάνω αναβάθμηση.

Ο μόνος λόγος που κολλάω είνια μην χαθούν τα ελληνικά και μετά ποιός τρέχει στο service να αφήσει το κινητό.Το χρειάζομαι κιόλας για τη δουλειά.

Γιατί και αυτό το κόλπο με τα δυο reset διάβασα παραπάνω ότι δεν πιάνει πάντα.:(

 

zxr και ddr2 ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

tria12345_ ίσως και να μην χαθούν τα Ελληνικά. Αν θυμάμαι καλά κάποιος έγραψε ότι έκανε αναβάθμιση χωρίς να χάσει τα Ελληνικά. Ίσως να διόρθωσαν αυτό το bug.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Μοια συμβουλη απο οποιον γνωριζει.

Θελω να βαλω Ελληνικα στο W810i ειναι απο Αγγλια.

Να χρησιμοποιησω Da Vinci η το WotanServer για να το φλασαρω στα Ελληνικα?

Ποιο ειναι πιο ασφαλες?

 

Καλύτερα davinci..;)

Link to comment
Share on other sites

tria12345_ ίσως και να μην χαθούν τα Ελληνικά. Αν θυμάμαι καλά κάποιος έγραψε ότι έκανε αναβάθμιση χωρίς να χάσει τα Ελληνικά. Ίσως να διόρθωσαν αυτό το bug.

Και εγώ αυτό θέλω να πιστεύω.

Γιατί την πρώτη φορά που έκανα αναβάθμηση τα Ελληνικά δεν χάθηκαν αλλά μετά που κάναν και οι υπόλοιποι από μερικούς χάθηκαν.Αυτό φοβάμαι μην είναι κάτι τυχαίο που συμβαίνει και την πατήσω.Πάντως θα κάνω ένα backup πρώτα και μετά δοκιμάζουμε.

Θα σου πω νέα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εκανα την αναβαθμιση απο R4DB005 σε R4EA031. δεν χαθηκαν τα ελληνικα και ολα ενταξει. Αλλα δεν παρατηρησα καποια διαφορα λιγο που το κοιταξα. Καποιος που την εχει κανει και βρηκε κατι υπαρχει?

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εκανα την αναβαθμιση απο R4DB005 σε R4EA031. δεν χαθηκαν τα ελληνικα και ολα ενταξει. Αλλα δεν παρατηρησα καποια διαφορα λιγο που το κοιταξα. Καποιος που την εχει κανει και βρηκε κατι υπαρχει?

Διαφορές δεν υπάρχουν.Απλά είναι ανεπαίσθητα πιο καθαρός ο ήχος και λειτουργεί λίγο πιο γρήγορα η περιήγηση στο menu.Τίποτα άλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Από το εξωτερικό ηχείο δεν νομίζω. από τα ακούστικα η όταν το συνδέεις σε κάποιο ηχοσυστημα σίγουρα βγαίνει στέρεο.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...