Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

KnightRider1 δοκιμασε τους sarmad 6.0 δν τραβανε φυσικα στα 25 δν νομιζω να υπαρχει τετοιος driver αλλα ειναι πολυ καλοι αξιζουν
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Τελικα τfa ποιο ειναι το driver για την καμερα που εβαλες, δεν εχω κουραγιο να τα δοκιμασω ολα. :p

 

 

ΥΣ. CID49.

ΥΣ2. λεω να χρησιμοποιησω XS++ crystal

Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Eγώ είχα ενα cam driver νομίζω απο τον supermode δεν είμαι σίγουρος και μετά το κινητό μου τράβαγε βίντεο στα 30 fps αλλά έπρεπε να το είχα σε ανάλυση 128χ96 γιατί οταν το είχα 176χ144 λίγο κολλούσε και φαινόταν κατι γραμμές.

Αλλά παντως ευχαριστώ tfa.

Εχω ένα πρόβλημα πάλι στις οδηγίες του κινητού γράφει οτι παίρνει ήχο AAC αλλά οταν παω στα αρχεία που το έχω αποθηκεύσει δεν το αναγνωρίζει δηλ είναι σαν να είναι αγνωστο αρχείο.

Αφου λέει οτι πέρνει ήχο AAC γιατί τοτε δεν το αναγνωρίζει το κινητό μου αυτό το φορματ ήχου aac???

Link to comment
Share on other sites

Eγώ είχα ενα cam driver νομίζω απο τον supermode δεν είμαι σίγουρος και μετά το κινητό μου τράβαγε βίντεο στα 30 fps αλλά έπρεπε να το είχα σε ανάλυση 128χ96 γιατί οταν το είχα 176χ144 λίγο κολλούσε και φαινόταν κατι γραμμές.

Αλλά παντως ευχαριστώ tfa.

Εχω ένα πρόβλημα πάλι στις οδηγίες του κινητού γράφει οτι παίρνει ήχο AAC αλλά οταν παω στα αρχεία που το έχω αποθηκεύσει δεν το αναγνωρίζει δηλ είναι σαν να είναι αγνωστο αρχείο.

Αφου λέει οτι πέρνει ήχο AAC γιατί τοτε δεν το αναγνωρίζει το κινητό μου αυτό το φορματ ήχου aac???

μετονόμασε το .aac σε .m4a και θα λειτουργήσει!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έπιασε και πάλι δεν το αναγνωρίζει.

Μαλλον το κινητό μου δεν αναγνωρίζει το φορμάτ AAC το εσωτερικό του.

Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος που μπορεί να αναγνωρίσει το ACC ???

Και κάτι ακόμα μηπως γινεται το φορμάτ WAV να το κάνω να παίζει στα 32 khz ???

Link to comment
Share on other sites

@KnightRider1

 

Δεν ξέρω πραγματικά κάποιον driver,σορυ θα ψάξω και αν βρω θα το ανεβάσω,ή όποιος άλλος βρει ας τον ανεβάσει.Για το acc αν το acc είναι ίδιο με το m4a τότε παίζει μια χαρά τουλάχιστον σε μένα αλλά δεν ξέρω τι γίνεται σε σένα.Για το wav ποιο είναι αυτό που χρησιμοποιούν τα win ????

 

@NecromantiA

 

Δεν θα το έλεγα ότι και τέλοιοι,θυμάσαι 2 φωτό που είχα ανεβάσει αν δεν κάνω λάθος ο ένας είναι ο sarmad που είναι στην ουσία modia του default ενώ ό άλλος με τα ποιο ζωντανά χρώματα είναι ο superstrong.

 

@Lacrymosa

 

Εγω έχω αυτούς http://www.4shared.com/file/27570522/ee663760/SuperFunction_v56.html?dirPwdVerified=28d35997.

Πάντως έχω ακούσει και οι kriomag είναι καλοί drivers.

http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Το λεπον, κανω back up, # (opou # = αποσυνδεω, βγαζω μπαταρια, και δωσε) φλασαρω main firmware me W810_R4EA031_MAIN_GENERIC_HN_RED49.mbn, #,φλασαρω file system me W810_R4ED001_FS_MEDITERR_RED49.fbn, #,κανω upload και κατι cam drivers, #,.....Σφαλμα διαμορφωσης, επικοινωνηστε με το λειτουργο του δικτυου η το κεντρο υπηρεσιων.Ξαναεκανα flash το main ,#, αλλα :lol::!::lol:

 

 

ΥΣ. Κανω restore GDFS να'χω κινητο, και περιμενω τα φωτα σας.

ΥΣ2. Σφαλμα διαμορφωσης, επικοινωνηστε με το λειτουργο του δικτυου η το κεντρο υπηρεσιων.:!:Το brickarisa χαχαχ

Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

το κνιητό σου θέλει customizong...κατέβασε ένα custom pack,μάλλον κάνει κι αυτό που έχει ο tfa για το 810 στο δικό του θέμα,κι όλα μέλι-γάλα
Link to comment
Share on other sites

Φιλε tfa περασα τους ιδιους cam drivers μ'εσενα (ολο το credit δικο σου :P) αλλα το ζουμ δε θα μπορουσα να πω οτι λειτουργει στο ελαχιστο.καμια ιδεα?
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Lol όλοι αυτό παθαίνουν όσοι βάζουν τον συγκεκριμένο driver.Πήγαινε με το joystick στο -1 και μετά με τα volume πλήκτρα πάνω δεξιά κάνε το ζοομ.Έτσι είναι και όλες οι ρυθμίσεις σε αυτόν τον driver,γι αυτό όλοι δεν τους αρέσει,αλλά αν μάθεις τις ρυθμίσεις τουλάχιστον τα βασικά είσαι οκ.Διάβασε και ένα txt αρχεικάκι που έχει.
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Lol όλοι αυτό παθαίνουν όσοι βάζουν τον συγκεκριμένο driver.Πήγαινε με το joystick στο -1 και μετά με τα volume πλήκτρα πάνω δεξιά κάνε το ζοομ.Έτσι είναι και όλες οι ρυθμίσεις σε αυτόν τον driver,γι αυτό όλοι δεν τους αρέσει,αλλά αν μάθεις τις ρυθμίσεις τουλάχιστον τα βασικά είσαι οκ.Διάβασε και ένα txt αρχεικάκι που έχει.

 

 

 

τα σπαει :w00t: απλα.

Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Tfa οταν θα έχεις τα cam drivers θα τα έχεις στον scottas ή στον walkman ?? γιατί εγω δεν ξερω που ανεβάζουν τα αρχεία.

Και για το wav δεν πολύ ακριβώς καταλαβα αλλά σε οτι audio codec σχεδον βάζω τα περισσοτερα τα πιανει κανονικα αλλά το προβλημα είναι οτι πέρνει μέχρι 16 khz και εγώ θελω να δω αν υπαρχει να αναβαθμίσω το κινητό ώστε να παίρνει wav πάνω απο 16 khz το θελω τουλάχιστον 32 khz.

Link to comment
Share on other sites

kalimera paidia,exw to eksis provlima me to w810:xrisimopoiw to disc2phone gia na perasw ta mp3 alla otan ta paizei ta perissotera ta kovei stin arxi 2-3 deyterolepta...exei symvei se kanenan allo??help...eyxaristw
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kalimera paidia,exw to eksis provlima me to w810:xrisimopoiw to disc2phone gia na perasw ta mp3 alla otan ta paizei ta perissotera ta kovei stin arxi 2-3 deyterolepta...exei symvei se kanenan allo??help...eyxaristw

Δοκίμασε να τα περάσεις κατευθείαν, χωρίς τη χρήση του Disc2Phone, για να δεις αν σου κάνει το ίδιο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη , αλλα ειναι τοσα πολλα τα μηνυματα που δεν μπορω να τα ψαξω ...

 

Ο δεικτης SAR για αυτο το κινητο ποιος ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη , αλλα ειναι τοσα πολλα τα μηνυματα που δεν μπορω να τα ψαξω ...

 

Ο δεικτης SAR για αυτο το κινητο ποιος ειναι ?

το σαρ της συσκευής είναι 0,64..

Link to comment
Share on other sites

Tfa μήπως βρήκες τους cam drivers που να τραβάει βίντεο στα 25 fps ??? :(

Αν τοιχόν βρήκες με 20 fps όπως είδα και εγώ τοτε δωσμου το please:).

Link to comment
Share on other sites

Tfa αν θέλεις το cam driver που τραβάει 30 fps πάνε στο http://www.camdrivers.wz.cz/gxg.html και θα κατεβάσεις το GxG 8.01 αλλά να ξέρεις πρέπει να το έχεις σε ανάλυση 128x96
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδια!!

ειναι δυσκολο, να αλλαξεις ενα sony απο vodafone σε unbranded? εε?

αν γινεται, πειτε μ πως, και τι αρχεια/προγραμματα θα χρειαστω!!

 

ευχαριστω!!:happy:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δύσκολο.

 

1.Πρωτα κανε εγκατασταση το sony ericsson pc suite

 

2.Kάτεβασε και κάνε εγκατάσταση το Sony Ericsson Update Service

 

3.Θα πας στην 1η σελίδα στο topic που λέγεται flashing και customation και εκει πρεπει να κατεβάσεις το προγραμμα που λέγεται xs++ και μετά πρέπει να κατεβάσεις τα αρχεια firmwire και στην 1η σελιδα έχει και τις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

αα!! οκ ευχαριστω πολυ!!

αυτα ισυχουν για ολα τα sony?! εννοω το modding..?

γτ εχω ενα w850, που τα εχει πιει, και στο θεμα του δεν ξερουν πως να αλλαξουν firmware!!

update απο του sonyer/on εκανα...τπτ. εχει κολλησει στο "παρακαλω περιμενετε"....:O

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Για όλα τα sony δεν έχει.

 

Το παρακαλώ περιμένετε σε ποιο σημείο το βγάζει ???

Αν το βγάζει απο την αρχή οταν ανοιγεις το κινητό μάλλον το firmwire χάλασε ή κολλησε ή δεν μπορεί αλλο να το διαβάσει.

Αλλά στο topic flashing και customation δεν έχει για w850 αλλά μπορείς να ρωτήσεις τον tfa ή καποιον αλλο και ισως μπορουν να σου δωσουν τα αρχεια firmwire.

Link to comment
Share on other sites

το παρακαλω περιμενε το βγαζει μετα που ανοιγεις το κινητο! μπαινει και κολλαει μετα στο παρακαλω περιμενετε!!

εκανα μια φορα update, αλλα δεν ολοκληρωθηκε!!το εβγαλα με την βια!! το αφησα 6 ωρες να δω αν θα ολοκληρωθει...αλλα δεν ολοκληρωθηκε το update!!

~~~

γινεται να επαναφερω καπως το κινητο?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Για τι κινητό μιλάμε;;;Ξαναπροσπάθησε να το ξανακάνεις αναάθμιση από την SE αν συνεχίζει το πρόβλημα.
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...