Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι ειναι απο τα πιο σταθερα.εκτος κατι προβληματα για "χαμενες" κλησεις..τιποτα δεν εχει αυτο το κινητο.;)

όλα πάντα έχουν περιθώρια βελτίωσης..εγώ αυτό ξέρω.

 

τέσπα όντως είναι σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΖΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΧΩΡΑΕΙ 180 ΠΕΡΙΠΟΥ.ΕΝΩ ΤΟ Κ800 ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΕΙΧΕ ΜΕΣΑ 800 ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΈΠΑΙΡΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ.:confused:
Link to comment
Share on other sites

όλα πάντα έχουν περιθώρια βελτίωσης..εγώ αυτό ξέρω.

 

τέσπα όντως είναι σταθερό.

 

Έτσι από περιέργεια (και για να κάνουμε κουβεντούλα) τι βελτιώσεις θα μπορούσαν να γίνουν στο κινητό; (μιλάω για software, μην αρχίσετε να μου λέτε για κάμερες 5ΜΡ!!!)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς εχτός και αν το χακάρεις. Εδώ έχει περισσοτερες πληροφορίες, με δική σου ευθύνη. topsony.com
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Πιο πολυ τι να το κανουμε.εγω ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο την ενταση του ηχειου που ποτε δεν το εχω σε full volume.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!Εχω το 810i εδω και 2 μηνες περιπου απο Vodafone..και ενω μεχρι τωρα δεν μου ειχε παρουσιασει κανενα προβλημα,τον τελευταιο καιρο εχω παρατηρησει κατι περιεργο στην καμερα..Δηλαδη ειναι καποιες φορες που τραβαω μια φωτογραφια,και ενω να μου βγαλει στην οθονη "αποθηκευση" και μετα να με επαναφερει στη ληψη νεας φωτογραφιας,με το που κανει τη ληψη με πεταει στην αρχικη οθονη του κινητου (δηλαδη με βγαζει εντελως απο την καμερα) και την φωτογραφια μου δεν την εχει αποθηκευσει..Το εκλεισα και το ξαναανοιξα μηπως εχει κολησει αλλα εξακολουθει να μου το κανει..Μηπως χρειαζεται αναβαθμιση το Firmware?Mηπως τα εχει παιξει η καμερα μου? :(

 

Αυτο το κανει και σε μένα αλλα μόνο οταν προσπαθω να φωτογραφήσω το τζίν μου απο πολυ κοντα

Keep smiling :-)
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΖΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΧΩΡΑΕΙ 180 ΠΕΡΙΠΟΥ.ΕΝΩ ΤΟ Κ800 ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΕΙΧΕ ΜΕΣΑ 800 ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΈΠΑΙΡΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ.:confused:

Αστο οπως ειναι..δεν αξιξει ο κοπος να χασεις την εγγυηση σου...για λιγα μυνηματα παραπανω...καλυτερα κατεβασε το myphonexplorer και κανε μερικα μπακαπ παρα να κανεις την παραπανω ενεργεια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Software είπαμε βρε συ όχι hardware!

 

Δεν μπορείς να πεις τί είναι, όπως στην μουσική του, παίζει πολύ δυνατά αλλά το μείωσαν λίγο. Ενώ αλλα ερικσσον δεν παίζουν τόσο. Software νομίζω είναι, αλλά αν έχει καλό ηχειο και καλή υποδομή θα έχει πιο πολλά όρια και ποιότητα.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Έτσι από περιέργεια (και για να κάνουμε κουβεντούλα) τι βελτιώσεις θα μπορούσαν να γίνουν στο κινητό; (μιλάω για software, μην αρχίσετε να μου λέτε για κάμερες 5ΜΡ!!!)

Για μένα ένα θέμα που θέλει βελτίωσει είναι στη φωτογραφική μηχανή όταν τραβάς φωτογραφίες με "Νυχτερινή λήψη".Εκεί υπάρχει ένα θέμα και δεν τραβάει σωστά.

Θα μπυ πεις υπάρχει και το φλας αλλά και με φλας ακόμα, το βράδυ δεν βγάζει σωστές φωτογραφίες.Ειδικά αν ο άλλος είναι σε απόσταση περισσότερη του μισού μέτρου από το κινητό.

Κατά τα άλλα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το τηλέφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς οτι έχεις κινητό walkman και οχι cybershot! παντως η φωτογραφικη του για μενα ειναι καλη...βεβαια δεν την χρησιμοποιω και πολυ..αλλα αυτο το κατι μου αρκεί.

τωρα αυτο που μου αρέσει στο κινητο απο τον 1μηνα που το εχω ειναι η αυτονομια του...πολυ καλη και με αρκετη χρηση radio & walkman.:music:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς οτι έχεις κινητό walkman και οχι cybershot!

Αυτό το ξέρω απλά λέω ότι θα μπορούσαν να κάνουν λίγο καλύτερη τη λήψη των φωτογραφιών.Μιας και σου δίνουν 2ΜΡ κάμερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξέρω απλά λέω ότι θα μπορούσαν να κάνουν λίγο καλύτερη τη λήψη των φωτογραφιών.Μιας και σου δίνουν 2ΜΡ κάμερα.

Σε αυτο τον τομεα το w810i δεν ειναι και ασχημο..την Ημερα βγαζει πολυ καλες φωτογραφιες και με zoom.που να :blink: αλλα κινητα της SE οπως το z710i..που η φωτογραφια του ειναι πολυ χαλια. :heat:

εγω παντως μια χαρα την βρισκω την καμερα του...ισως φταιει οτι εως τωρα ειχα και χειροτερα κινητα (κ700ι,μοτορολα ν3) και μου φαινεται πολυ καλο το w810i :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

..την Ημερα βγαζει πολυ καλες φωτογραφιες

Όντος όταν είναι μέρα βγάζει απίστευτες φωτογραφίες για walkman κινητό.Το πρόβλημα είναι το βράδυ αλλά μην τα θέλουμε και όλα δικά μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βγάζει ακριβώς τις ίδιες φωτογραφίες με το K750. Τα σύγκρινα (αφού τα έχω και τα 2 :lol: ) και δεν έχουν διαφορά...

Το μόνο κακό στο w810, είναι ότι πρέπει να καθαρίζεις το τζαμάκι (πλαστικό) της κάμερας, κάτι που δε χρειάζεται στο k750 :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος που να μας πει τι να κανουμε σε οτι αφορα το προβλημα που εχει το κινητο στις κλησεις?οτι σβηνει δηλαδη κατα τη διαρκεια κλησης!!
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος που να μας πει τι να κανουμε σε οτι αφορα το προβλημα που εχει το κινητο στις κλησεις?οτι σβηνει δηλαδη κατα τη διαρκεια κλησης!!

Αναβάθμση έχεις κάνει στο κινητό?

Το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις είναι παλιό και η SE το έχει διορθώσει.Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε VL κινητό οπότε αν δεν κάνω λάθος δεν έχει βγει κάποια αναβάθμηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες ειναι λογικο που οταν το συνδεω και το αποσυνδεω απο το usb κανει μονο του ρεσταρτ?

Δεν κάνει restart.Απλά με το που αποσυνδέσεις το καλώδιο ξεκινάει να φορτώνει από την αρχή το λειτουργικό του.Δεν ζητάει όμως κωδικό PIN.

Έτσι είναι η λειτουργία του.

Αν τώρα εσένα σου ζητάει κωδικό PIN τότε υπάρχει θέμα με το κινητό σου και ίσως χρειάζεται κάποια αναβάθμηση ή επίσκεψη σε κάποιο service.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά...! Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο τηλέφωνο! Προηγουμένως είχα ένα Nokia 6680 (Symbian) και εντάξει μπορώ να πώ ότι έμεινα ευχαριστημένος... Σκεφτόμουν να πάρω N73 κλπ κλπ αλλά τελικά τα βαρέθηκα όλα αυτα τα σκηνικά και λέω να πάω για Walkman κινητάκι απλό και φοβερό...(Πέρνει και μοντίφες πολλές απο ότι κοιτάω σε forums:shifty: ) Απο αυτονομία τι παίζει? Σκέφτομαι να το πάρω απο e-shop... εσείς τι προτείνετε? Αξίζει να ψάξω για μεταχειρισμένο?:worry:
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Απο αυτονομία τι παίζει? Σκέφτομαι να το πάρω απο e-shop... εσείς τι προτείνετε? Αξίζει να ψάξω για μεταχειρισμένο?:worry:

 

Με αρκετό ραδιόφωνο και κάμποσα mp3 βγάζει μου τρεις με τέσσερις μέρες. Η αυτονομία βέβαια είναι κάτι σχετικό αλλά γενικά κινείται σε καλά επίπεδα.

 

Τώρα για το μεταχειρισμένο τι να σου πω; Αν δεν φοβάσαι μη σου βγάλει προβλήματα ή αν δεν θες να ξοδέψεις όσα κοστίζει, τόλμησέ το (ειδικά αν βρεις κάποιο που έχει ακόμα αρκετό καιρό εγγύηση)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τώρα για το μεταχειρισμένο τι να σου πω; Αν δεν φοβάσαι μη σου βγάλει προβλήματα ή αν δεν θες να ξοδέψεις όσα κοστίζει, τόλμησέ το (ειδικά αν βρεις κάποιο που έχει ακόμα αρκετό καιρό εγγύηση)

Εγγύηση θα έχεις (δυστηχός) μόνο αν το πάρεις από ιδιώτη ο οποίος έχει κρατήσει την απόδειξη.Γιατί αν πας να το πάρεις από κατάστημα που πουλάει μεταχειρησμένα τότε έστω και χτες να είναι αγορασμένο θα σου δώσει εγγύηση 6 μήνες αλλά και πάλι για πήγαινε πες του ότι χάλασε πιο νωρίς, εκεί θα σου πει πήγαινε στην SE εγώ δεν έχω σχέση με αυτό.Και που να πας χωρίς απόδειξη αγοράς, αφού το κατάστημα δεν έχει.

Την έχω πάθει για αυτό τα λέω.Τώρα αν τα πράγματα έχουν αλλάξει δεν ξέρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...