Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paides epeidi einai arketa duskolo na psaksw se 100+ selides mporeite na mou peite pws tha vrw poia ekdosi logismokou exei to kinito mou.

molis agorasa ena w810i vodafone....

kai poia einai i teleutaia pou exei kukloforisei wste na dw an xreiazomai anavathmisi..

euxaristw polu

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν με βοηθάς RAVER, δεν με βοηθάς! :p

 

Απ΄ ότι είδα η εφαρμογή που δίνεις χρησιμοποιεί client-server. Άσε που ουσιαστικά κάνει remote desktop, κάτι που το κινητό μας το κάνει ούτως ή άλλως.

 

Η δικιά μου έχει άλλη φιλοσοφία και την θέλω ως επι το πλείστον να ελέγχω το κινητό και την κάμερα από απόσταση μέσω υπολογιστή.

Συγνωμη φιλε μου..δεν το εμπεδωσα σωστα αυτο που πας να φτιαξεις..συγνωμη και παλι.:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη φιλε μου..δεν το εμπεδωσα σωστα αυτο που πας να φτιαξεις..συγνωμη και παλι.:(

Μην αγχώνεσαι φίλε μου! Δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη. Ελπίζω να βρω τη λύση πάντως γιατί είναι αρκετά εκνευριστικό.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

thanks kormos

 

na rwtisw ligo sxetika me to arxeio

W810RemoteControl.rar

 

mesa exei 6 arxeia ek twn opiown to ena einai to W810RemoteControl.exe kai bgazei minima la8ous gia to arxeio MSCOMM32.OCX.

kai kanena apo ta ipolipa den einai .jar

 

ti paizei me ayto?

F1fan.gr

Καθημερινά νέα στα Ελληνικά, αναλύσεις αγώνων, τεχνικά θέματα, και όλες οι σημαντικές πληροφορίες που πρέπει να γνωρίζει ο φανατικός της Formula1.

Link to comment
Share on other sites

thanks kormos

 

na rwtisw ligo sxetika me to arxeio

W810RemoteControl.rar

 

mesa exei 6 arxeia ek twn opiown to ena einai to W810RemoteControl.exe kai bgazei minima la8ous gia to arxeio MSCOMM32.OCX.

kai kanena apo ta ipolipa den einai .jar

 

ti paizei me ayto?

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Νομίζω ότι το διόρθωσα. Το σωστό αρχείο θα το βρεις εδώ.

 

Μην τρέξεις το setup (δεν χρειάζεται να γεμίζεις με σκουπίδια τον υπολογιστή σου). Τρέξε το W810RemoteControl.exe

 

Και πάλι ευχαριστώ! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιά είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού; Έχω ένα πρόβλημα και δεν ξέρω μήπως πρέπει να του κάνω update. Πριν κανα δυο μήνες κι ενώ ήταν σε κατάσταση αναμονής άρχισε να κάνει ένα συνεχόμενο θόρυβο, δεν μπορώ να τον περιγράψω ακριβώς, και τον ίδιο θόρυβο μου έκανε και πριν 3-4 βδομάδες κι ενώ άκουγα μουσική από το mp3. Και τις 2 φορές το απενεργοποίησα και το ξανάνοιξα και σταμάτησε. Από τότε είμαι σχεδόν σίγουρη ότι έχει μειωθεί αισθητά η απόδοση και ένταση του ηχείου...:worry:

Αν κατάλαβε κανείς τί εννοώ :p ας μου πει τη γνώμη του.

It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιά είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού; Έχω ένα πρόβλημα και δεν ξέρω μήπως πρέπει να του κάνω update. Πριν κανα δυο μήνες κι ενώ ήταν σε κατάσταση αναμονής άρχισε να κάνει ένα συνεχόμενο θόρυβο, δεν μπορώ να τον περιγράψω ακριβώς, και τον ίδιο θόρυβο μου έκανε και πριν 3-4 βδομάδες κι ενώ άκουγα μουσική από το mp3. Και τις 2 φορές το απενεργοποίησα και το ξανάνοιξα και σταμάτησε. Από τότε είμαι σχεδόν σίγουρη ότι έχει μειωθεί αισθητά η απόδοση και ένταση του ηχείου...:worry:

Αν κατάλαβε κανείς τί εννοώ :p ας μου πει τη γνώμη του.

Αυτο δεν εξαρταται απο το software,μηπως το κινητο σου αρχιζει και σου δειχνει σημαδια βλαβης στο ηχειο.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

zxr

 

thanks. κατεβασα το W810RemoteControl

 

τρεχω το exe και παταω connect -> refresh και διαλεγω port, και εμφανιζει info manufacter model kai signal. μονο αυτα τα 3.

οκ ... και μετα? τι γινεται? τι πρεπει να κανω?

F1fan.gr

Καθημερινά νέα στα Ελληνικά, αναλύσεις αγώνων, τεχνικά θέματα, και όλες οι σημαντικές πληροφορίες που πρέπει να γνωρίζει ο φανατικός της Formula1.

Link to comment
Share on other sites

paidia epoidi gia na diavasw oles autes tis selides einai ligo diskolo thelw na me vohthisete.

 

vriskomai anamesa se 2 kinita t

w810i kai to w850i thelw na mou peite ta bug tou 810i kai genika an aksizei na to parw euxaristo

Link to comment
Share on other sites

paidia epoidi gia na diavasw oles autes tis selides einai ligo diskolo thelw na me vohthisete.

 

vriskomai anamesa se 2 kinita t

w810i kai to w850i thelw na mou peite ta bug tou 810i kai genika an aksizei na to parw euxaristo

Παρ'το! ειναι πολυ αξιολογο κινητο και προσφερεται σε πολυ καλη τιμη.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά,κανένα καλό site για themes και παχνίδια για w810.......??

Για εφαρμογές και παιχνίδια κοίτα εδώ είναι τα ίδια με το k750 και το w800 και για θέματα αν γράψεις w810i thems ή w810i free thems στο google θα σου βρει πολλά ένα καλό είναι αυτό

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

zxr

 

thanks. κατεβασα το W810RemoteControl

 

τρεχω το exe και παταω connect -> refresh και διαλεγω port, και εμφανιζει info manufacter model kai signal. μονο αυτα τα 3.

οκ ... και μετα? τι γινεται? τι πρεπει να κανω?

 

Τίποτε άλλο δεν χρειάζεται να κάνεις φίλε μου! Ήδη έκανες πολλά και με βοήθησες αρκετά να καταλάβω τι παίζει. Τώρα εγώ πρέπει να κάνω μερικές διορθώσεις και να βάλω κάποια delay για να δουλέψει σωστά.

 

Και πάλι σε ευχαριστώ! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

kalimera

pira simera 2 bluetooth hands free ena gia mena kai ena gia ton patera mou kai einai ta parakato:

jabra bt135 >poli analafro, kalos ixos, kai genika den to katalabainis

sonyericsson HBH-PV705 > kaliteros ixos, analafro ki ayto alla meta apo misi peripou ora pou to forousa ponese to ayti mou apo to plastiko tou poy einai pio skliro apo to jabra.

 

dedomenou oti to jabra exei xrono anamonis peri tis 170 ores kai to ericsson peripou 300 pio lete na kratiso?

to jabra mou aresei pio poli alla to ericsson exei megaliteri aytonomia (sta xartia)

yparxoun paidia pou na exoun kapoio apo ta 2 na me boithisoun pio na kratiso?

eyxaristo gia tis apantiseis sas!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτισω κάτι...

 

γιατι μου φενεται πως ειδικα σε χαμηλ φοτισμο παρα την ενεργοποιηση τψν φιλτρων το w810 βγαζει τις Photos με αρκετα πολυ "θορυβο" ??? εννοω τα μπλε κλπ σημαδακια / pixels σε αρκετο βαθμο...

 

εχετε εσεις τετοιο προβλημα ή παιζει να ειναι και να διορθωθει με καμια αναβαθμιση?

 

εχω την μαμα γιατι πριν μια εβδομαδα πηρα το κινητο.

 

ειναι η CXC1250316

R4EA031

 

εχει βγει καινουργια?

 

και να ρωτησω για την ενταση, οκ τα εχω ανεβασει ολα απο το equaliser, αλλα δε μπορω να πω οτι εντυποσιαστηκα, σα να θυμαμαι οτι το k750 που ειχα, ήταν πιο δυνατο...

 

μπορει να γίνει τιποτα με αλλαγή ακουστικών? αλλη μάρκα, που απο μόνα τους να βγάζουν πιο δυνατο ήχο...?

 

κάτι?

F1fan.gr

Καθημερινά νέα στα Ελληνικά, αναλύσεις αγώνων, τεχνικά θέματα, και όλες οι σημαντικές πληροφορίες που πρέπει να γνωρίζει ο φανατικός της Formula1.

Link to comment
Share on other sites

kalimera

pira simera 2 bluetooth hands free ena gia mena kai ena gia ton patera mou kai einai ta parakato:

jabra bt135 >poli analafro, kalos ixos, kai genika den to katalabainis

sonyericsson HBH-PV705 > kaliteros ixos, analafro ki ayto alla meta apo misi peripou ora pou to forousa ponese to ayti mou apo to plastiko tou poy einai pio skliro apo to jabra.

 

dedomenou oti to jabra exei xrono anamonis peri tis 170 ores kai to ericsson peripou 300 pio lete na kratiso?

to jabra mou aresei pio poli alla to ericsson exei megaliteri aytonomia (sta xartia)

yparxoun paidia pou na exoun kapoio apo ta 2 na me boithisoun pio na kratiso?

eyxaristo gia tis apantiseis sas!!!

 

καλησπερα φιλε μου ,εχω εγω το 705 της se εδω και 10 μερες περιπου και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την αυτονομια του , εκτος της πρωτης φορτοσης δεν το εχω ξαναφορτιση , το αλλο που λες το πλαστικο ειναι οντως σκληρο και ψιλοενοχλει αλλα εγω το διαλεξα καθαρα για τη αυτονομια του

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτισω κάτι...

 

γιατι μου φενεται πως ειδικα σε χαμηλ φοτισμο παρα την ενεργοποιηση τψν φιλτρων το w810 βγαζει τις Photos με αρκετα πολυ "θορυβο" ??? εννοω τα μπλε κλπ σημαδακια / pixels σε αρκετο βαθμο...

 

εχετε εσεις τετοιο προβλημα ή παιζει να ειναι και να διορθωθει με καμια αναβαθμιση?

 

εχω την μαμα γιατι πριν μια εβδομαδα πηρα το κινητο.

 

ειναι η CXC1250316

R4EA031

 

εχει βγει καινουργια?

 

και να ρωτησω για την ενταση, οκ τα εχω ανεβασει ολα απο το equaliser, αλλα δε μπορω να πω οτι εντυποσιαστηκα, σα να θυμαμαι οτι το k750 που ειχα, ήταν πιο δυνατο...

 

μπορει να γίνει τιποτα με αλλαγή ακουστικών? αλλη μάρκα, που απο μόνα τους να βγάζουν πιο δυνατο ήχο...?

 

κάτι?

Η έκδοση του λειτουργικού που έχεις είναι και η τελευταία.

Όσον αφορά την φωτογραφική αυτά τα "στίγματα" που σου βγάζει εξαρτόνται από πολλούς παράγωντες.Αν έχει πάρα πολύ χαμηλό φωτισμό τότε λογικά σου βγάζει αυτά τα στίγματα.Αν έχει κάποια λάμπα κοντά θα σου βγάζει ένα πολύ έντονο φως και δεν θα μπορείς να διακρίνεις κάτι στην φωτογραφία κοντά στη λάμπα.Οπότε καταλαβαίνεις ότι έχεις να κάνεις με τις συνθήκες.Καλό είναι να ανάβεις και το φλας για να μπορεί να κάνει μια εξισορρόπηση και να μην έχεις μεγάλο πρόβλημα.

Όσο για τον ήχο το έχουμε ξανασυζητήσει.

Στο W810 έχουν δώσει έμφαση στην ποιότητα του ήχου και όχι στην ένταση.Όχι ότι υστερεί και τραγικά στην ένταση αλλά η ποιότητα δεν συγκρίνεται με το Κ750.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με νέα ερώτηση: όταν βγάζει το μήνυμα "υπενθύμιση update service, λήψη ενημέρωσης; Ναι Όχι" τι υποτίθεται ότι πρέπει να πατήσω; :worry: Εγώ πατάω πάντα όχι γιατί δεν ξέρω τι κάνει αυτό ακριβώς. Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει;
It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με νέα ερώτηση: όταν βγάζει το μήνυμα "υπενθύμιση update service, λήψη ενημέρωσης; Ναι Όχι" τι υποτίθεται ότι πρέπει να πατήσω; :worry: Εγώ πατάω πάντα όχι γιατί δεν ξέρω τι κάνει αυτό ακριβώς. Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει;

 

Αν πατήσεις ναι θα ψάξει να δει αν υπάρχει νέα έκδοση για το λογισμικό του κινητού και θα την κατεβάσει. Δεν αξίζει γιατί μπορείς να κάνεις την ίδια δουλειά μέσω Internet χωρίς να πληρώσεις τπτ

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με νέα ερώτηση: όταν βγάζει το μήνυμα "υπενθύμιση update service, λήψη ενημέρωσης; Ναι Όχι" τι υποτίθεται ότι πρέπει να πατήσω; :worry: Εγώ πατάω πάντα όχι γιατί δεν ξέρω τι κάνει αυτό ακριβώς. Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει;

Και για να μην σε πρήζει κάθε τόσο πήγαινε Ρυθμίσεις->Γενικές->Update Service->Υπενθύμιση->Μη ενεργό.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους!αγορασα το 810 απο την vodafone και θα ηθελα να μαθω απο που μπορω να κανω ασφαλη αναβαθμιση και τι θα μου προσφερει αυτο.επισης θα ηθελα να μαθω ποσες μερες σας κραταει η μπαταρια?την πρωτη φορα το φορτισα 8 ωρες και μετα περιμενα να αδειασει τελειως για να το φορτισω αλλα το ειχα ανοιχτο κατα την διαρκεια της φορτισης.υπαρχει προβλημα?οπως καταλαβατε ειμαι ασχετος με την τεχνολογια!ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα με το software (κολλήματα-restart) δεν χρειάζεσαι αναβάθμιση και δεν υπάρχει κάποιο αξιόλογο κέρδος για να την επιχειρήσεις.

Για την μπαταρία... προσωπικά μου κρατάει μιάμιση μέρα με νορμάλ προς αρκετή χρήση...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους!αγορασα το 810 απο την vodafone και θα ηθελα να μαθω απο που μπορω να κανω ασφαλη αναβαθμιση και τι θα μου προσφερει αυτο.επισης θα ηθελα να μαθω ποσες μερες σας κραταει η μπαταρια?την πρωτη φορα το φορτισα 8 ωρες και μετα περιμενα να αδειασει τελειως για να το φορτισω αλλα το ειχα ανοιχτο κατα την διαρκεια της φορτισης.υπαρχει προβλημα?οπως καταλαβατε ειμαι ασχετος με την τεχνολογια!ευχαριστω

 

με γεια το κινητο,

η μπαταρια μου κραταει πανω απο 2μιση μερες αλλα προσεξε το εχω ανοιχτο συνεχεια και κανω τρελη χρηση σε ραδιοφωνο και walkman, και παιχνιδια. κανονικα δηλ. θα μου κραταγε 4 μερες. κανει φοβερη διαχειριση ενεργειας κατα την γνωμη μου. εκει που νομιζεις οτι η μπαταρια κοντευει να τελειωσει ξαφνικα ξαναγεμιζει μολις πχ. κλεισεις το τηλεφωνο ή το walkman κτλ. σαν να σε ειδοποιει οτι παει να τελειωσει η μπαταρια με την δραστηριοτητα που κανεις εκεινη την στιγμη αλλα μολις σταματησεις να κανεις αυτο που κανεις επανερχεται. πολυ καλο ετσι?

για την αναβαθμιση μπορεις να μπεις στο site της sony ericsson και να κανεις απο κει την αναβαθμιση εχοντας πρωτα εγκαταστησει το αντιστοιχο προγραμματακι που σου λεει η ιστοσελιδα για να γινει η αναβαθμιση. εχει οδηγιες καλες μην ανησυχεις δεν θα εχεις προβλημα. το link για να πας εκει ειναι το ακολουθο>> http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10376&fid=21839&esi=true

 

αν εχεις καποιο προβλημα εδω ειμαστε :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με γεια το κινητο,

εκει που νομιζεις οτι η μπαταρια κοντευει να τελειωσει ξαφνικα ξαναγεμιζει μολις πχ. κλεισεις το τηλεφωνο ή το walkman κτλ. σαν να σε ειδοποιει οτι παει να τελειωσει η μπαταρια με την δραστηριοτητα που κανεις εκεινη την στιγμη αλλα μολις σταματησεις να κανεις αυτο που κανεις επανερχεται. πολυ καλο ετσι?

 

Δεν ξέρω αν έχει κάποιον πιο έξυπνο αλγόριθμο (και θα με ενδιέφερε να μάθω :rolleyes: )αλλά γενικά ο μετρητής στην ουσία δεν μετράει την ενέργεια που περιέχει αλλά την τάση στα άκρα της μπαταρίας, όταν η συσκευή ζορίζεται λογικά πέφτει η τάση της μπαταρίας και ανακάμπτει όταν χαλαρώσει λίγο η κατανάλωση...sorry για την πεζή εξήγηση... :O

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...