Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως εξαρτάται από το αν έχεις συνέχεια συνδεδεμένο το handsfree ή όχι.

 

όταν ακούς ραδιόφωνο από το μεγάφωνο δεν το κάνει ποτέ(σε μένα τουλάχιστον)...

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατάλαβα τι εννοείς roody1 (και μην ανησυχείς, καμία ερώτηση δεν είναι βλακεία)

 

Εαν χρησιμοποιήσεις τα μεγάλα λαστιχάκια τότε δεν έχεις πρόβλημα. Άλλωστε τα σφουγγαράκια είναι ελαστικά οπότε αν μπούν πάνω στο λαστιχάκι τότε κάθονται αρκετά καλά. Σύντομα θα ανεβάσω μερικές φωτό για να πάρετε μια εικόνα (δυστυχώς δεν έχω μαζί μου τα hands free αυτή τη στιγμή)

 

Ok, σ' ευχαριστώ πολύ για το tip! Και τα υπόλοιπα παιδιά που απάντησαν!:)

It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

όταν ακούς ραδιόφωνο από το μεγάφωνο δεν το κάνει ποτέ(σε μένα τουλάχιστον)...

Αν είναι έτσι τότε μάλλον ο XPhys έχει δίκιο. Ηλεκτρικός θόρυβος από τα hands free θα είναι.

 

Την επόμενη φορά που θα το ακούσετε δείτε αν κουνιέται η επαφή του hands free με το κινητό.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

όταν ακούς ραδιόφωνο από το μεγάφωνο δεν το κάνει ποτέ(σε μένα τουλάχιστον)...

 

Ναι, τώρα που το λες το μάλλον ισχύει αυτό. Χθες ξέχασα την μούρη του ραδιο CD και άκουγα ράδιο στο αυτοκίνητο από το κινητό με το μεγάφωνο και δεν κλίκαρε καθόλου. Γι'αυτό λέω ότι ίσως σχετίζεται με το αν είναι συνέχεια κουμπωμένο το handsfree ή αν κάποιος το βάλει μόνο για το ράδιο. Θα προσπαθήσω να το παρατηρήσω...

 

Πάντως σταματάει για λίγο αν βγάλεις και ξαναβάλεις το hands free...

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

kosta αν μπορείς στείλε link απο το e-bay να δω τα ακουστικά...:rolleyes:

 

 

roody και μένα μου φαίνεται περίεργο αυτό που λέει ο zxr για τα ακουστικά αλλά για να το λέει θα γίνεται(αν βάλεις τα μεγάλα λαστιχάκια στα ακουστικά)...;)

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&sspagename=STRK%3AMEWA%3AVRI&viewitem=&item=110089086525&rd=1&rd=1

 

Αυτό είναι ένα από τα πολλά.

 

Αν κάνεις αναζήτηση και βάλεις στο πεδίο retractable earphone θα βρεις πολλά ακόμα!

:D

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση βρε παιδιά;

 

Είναι γνωστό ότι το w810i δεν υποστηρίζει A2DP.

 

Εάν αγοράσω Bluetooth ακουστικά με το παραπάνω πρωτόκολλο θα μπορώ να ακούω τη μουσική τουλάχιστον από το ένα ακουστικό ή και από τα δύο - μονοφωνικά στο καθένα; Στερεοφωνικά δεν μου είναι απαραίτητο.

 

Πείτε μου βρε παιδιά αν γνωρίζετε γιατί θέλω να πάρω το 970 της SE αλλά μη δώσω τόσα λεφτά αν δεν επικοινωνεί καθόλου με το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

thanx kosta...;) τα ακουστικά αυτά τα αγοράζεις μόνο μέσω site και χρειάζεται να έχεις πιστωτική??στο εμπόριο μάλλον θέλει πολύ ψάξιμο για να βρεις τέτοια...το καλώδιο των ακουστικών είναι μικρό(μου φαίνεται) όπως το θέλω??θα δοκιμάσω όμως πρώτα την λύση του zxr...;) ;)

 

zxr τώρα που το θυμηθήκα στην memory είχα περάσει κάτι themes...λες να ήταν flash themes και επειδή η συσκευή μου ειναι VL να δημιουργήθηκε το όλο πρόβλημα??:worry: :worry:

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό ότι το w810i δεν υποστηρίζει A2DP.

 

Εάν αγοράσω Bluetooth ακουστικά με το παραπάνω πρωτόκολλο θα μπορώ να ακούω τη μουσική τουλάχιστον από το ένα ακουστικό ή και από τα δύο - μονοφωνικά στο καθένα; Στερεοφωνικά δεν μου είναι απαραίτητο.

 

KostaKosta χλωμό το βλέπω. Από τη στιγμή που η συσκευή δεν το υποστηρίζει τότε ούτε καν μονοφωνικά δεν θα μπορείς να ακούσεις. Κι από ότι διαβάζω δεν είναι θέμα software (αλλιώς με μια αναβάθμιση θα είχε λυθεί) αλλά θέμα hardware.

 

Ax, Ericsson φτιάχνεις το bluetooth και δεν το χρησιμοποιείς στο έπακρο!!! Τι να πω;;;!!!

 

zxr τώρα που το θυμηθήκα στην memory είχα περάσει κάτι themes...λες να ήταν flash themes και επειδή η συσκευή μου ειναι VL να δημιουργήθηκε το όλο πρόβλημα??

 

Σκέψου το εξής απλό. Κανένα W810 δεν υποστηρίζει pdf. Αν τα πράγματα ήταν όπως τα λες, τότε, όταν του περνάμε pdf θα έπρεπε να κολλάει. Κάτι τέτοιο όμως δεν ισχύει. Άλλωστε και τα flash themes έχουν κατάληξη .thm οπότε δεν βλέπω λόγο γιατί να μην μπορεί τουλάχιστον να τα διαβάσει (όχι να τα φορτώσει-άλλο αυτό)

 

Προσωπικά πιστεύω ότι μάλλον κάποια αρχεία θα είναι corrupted. Φαίνεται ότι την ώρα που έβγαλες την κάρτα δεν θα είχε τελειώσει το γράψιμο και για αυτό δημιουργήθηκε το πρόβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ....

 

Τουλάχιστον πρόλαβα και δεν τα παρήγγειλα.

 

COOL TED

 

Το καλώδιο των ακουστικών επεκτείνεται μέχρι 50 εκατοστά.

Αρκετά καλά φαντάζομαι.

 

Το καλό είναι ότι τραβάς και χρησιμοποιείς όσο θέλεις, και δεν κρέμεται σαν πετονιά...

Link to comment
Share on other sites

COOL TED

 

Το καλώδιο των ακουστικών επεκτείνεται μέχρι 50 εκατοστά.

Αρκετά καλά φαντάζομαι.

 

Το καλό είναι ότι τραβάς και χρησιμοποιείς όσο θέλεις, και δεν κρέμεται σαν πετονιά...

 

α,τέτοια θέλω που να μαζεύουν...;) ;) έχει κανείς ιδέα που μπορώ να βρω??

 

EDIT: ερώτηση:σκέφτομαι να πάρω κάρτα μνήμης 1gb...45€ έχει στο πλαίσιο και η sony και η transcend...καλύτερα να πάρω sony,ε?και αυτές οι highspeed έχουν διαφορά στην ταχύτητα(δηλαδή όταν αντιγράφεις κάτι από το pc στην memory γίνεται πιο γρήγορα) και κάνουν κανονικά για το κινητό μας?60€ κάνουν οι highspeed(1gb)...αξίζει να πάρω τέτοια?

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ....

 

Τουλάχιστον πρόλαβα και δεν τα παρήγγειλα.

 

Και να τα είχες παραγγείλει δεν θα ήταν πρόβλημα. Απλά δεν θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό. Θα σου έμεναν για το επόμενο κινητό σου που μπορεί να υποστηρίζει A2DP.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Kai egw loipon meta apo poluuuuuuuuuuuuu kairo, varethika na perimenw anavathmisei ap'to SEUS, kai na prepei na pigenw na dinw to kinito gia na to kratisoun kana mina mexri na mou to kanoun mia apli anavathmisei, kai skotosa to Vodafone Live.

Kamia epiploki, den kolise pouthena, ola tzami :)

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Kai egw loipon meta apo poluuuuuuuuuuuuu kairo, varethika na perimenw anavathmisei ap'to SEUS, kai na prepei na pigenw na dinw to kinito gia na to kratisoun kana mina mexri na mou to kanoun mia apli anavathmisei, kai skotosa to Vodafone Live.

Kamia epiploki, den kolise pouthena, ola tzami :)

Το να έχεις VF Live μενου σε κινητό sony ericsson (με τη δυνατότητα αναβαθμίσεων που έχεις), είναι απλά αμαρτία... :)

Link to comment
Share on other sites

α,τέτοια θέλω που να μαζεύουν...;) ;) έχει κανείς ιδέα που μπορώ να βρω??

 

EDIT: ερώτηση:σκέφτομαι να πάρω κάρτα μνήμης 1gb...45€ έχει στο πλαίσιο και η sony και η transcend...καλύτερα να πάρω sony,ε?και αυτές οι highspeed έχουν διαφορά στην ταχύτητα(δηλαδή όταν αντιγράφεις κάτι από το pc στην memory γίνεται πιο γρήγορα) και κάνουν κανονικά για το κινητό μας?60€ κάνουν οι highspeed(1gb)...αξίζει να πάρω τέτοια?

Γιατί υπάρχουν Μ2 highspeed; Έχω την εντύπωση οτί είναι όλες στην ίδια ταχύτητα...

Link to comment
Share on other sites

joebar δεν μιλάω για τις m2 αλλά για τις memory stick pro duo...τέτοια παίρνει το κινητό μας...;) ;) ξέρει να μου πει κανείς αν υπάρχει διαφορά ανάμεσα στις κλασικές memory και τις highspeed??λογικά κάποια διαφορά θα υπάρχει...και αν βάλω 1gb θα κολλάει το κινητό??
Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

joebar δεν μιλάω για τις m2 αλλά για τις memory stick pro duo...τέτοια παίρνει το κινητό μας...;) ;) ξέρει να μου πει κανείς αν υπάρχει διαφορά ανάμεσα στις κλασικές memory και τις highspeed??λογικά κάποια διαφορά θα υπάρχει...και αν βάλω 1gb θα κολλάει το κινητό??

Λάθος. Καινούργιος στην sony ericsson... :O

 

Αν μιλάμε τότε για τις pro duo τότε έμενα η γνώμη μου είναι να μην το σκεφτείς και να τα δώσεις. Δεν είναι μόνο το θέμα της μεταφοράς αλλά και του browsing σε αρχεία που έχεις στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

joebar δεν μιλάω για τις m2 αλλά για τις memory stick pro duo...τέτοια παίρνει το κινητό μας...;) ;) ξέρει να μου πει κανείς αν υπάρχει διαφορά ανάμεσα στις κλασικές memory και τις highspeed??λογικά κάποια διαφορά θα υπάρχει...και αν βάλω 1gb θα κολλάει το κινητό??

 

Η διαφορά τόσο στην εγγραφή όσο και στην ανάγνωση είναι μεγάλη. Ειδικά όταν είναι ψιλογεμάτη η κάρτα, γίνεται χαοτική !!!

To δικό μου με 2gb high speed σχεδόν γεμάτη, δεν κολλάει... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά τόσο στην εγγραφή όσο και στην ανάγνωση είναι μεγάλη. Ειδικά όταν είναι ψιλογεμάτη η κάρτα, γίνεται χαοτική !!!

To δικό μου με 2gb high speed σχεδόν γεμάτη, δεν κολλάει... :wink:

 

Μήπως μπορείς να μου πεις ποιά κάρτα έβαλες ακριβώς; (sony, transcend, κάποια άλλη; ) Γιατί κι εγώ θέλω να βάλω μια 2 giga αλλά δεν ξέρω κάποια που να είναι δοκιμασμένο ότι τρέχει καλά...Α, κι αν μπορείς πες μου κι από που την πήρες. Αυτά τα ολίγα :rolleyes:

It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μου πεις ποιά κάρτα έβαλες ακριβώς; (sony, transcend, κάποια άλλη; ) Γιατί κι εγώ θέλω να βάλω μια 2 giga αλλά δεν ξέρω κάποια που να είναι δοκιμασμένο ότι τρέχει καλά...Α, κι αν μπορείς πες μου κι από που την πήρες. Αυτά τα ολίγα :rolleyes:

 

Sony έβαλα και την είχα πάρει πριν κανένα εξάμηνο απο αγγελία εδώ μέσα. Δυστυχώς δε θυμάμαι καθόλου από ποιόν.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Kai egw loipon meta apo poluuuuuuuuuuuuu kairo, varethika na perimenw anavathmisei ap'to SEUS, kai na prepei na pigenw na dinw to kinito gia na to kratisoun kana mina mexri na mou to kanoun mia apli anavathmisei, kai skotosa to Vodafone Live.

Kamia epiploki, den kolise pouthena, ola tzami :)

 

Στο είχα πει από την αρχή! Να δεις τώρα πόσο θα απολαύσεις το κινητάκι σου!

 

Ανέβασα και τις φωτογραφίες με τα ακουστικά ντυμένα με σφουγγαράκια.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς, αν και που μπορώ να βρω themes με animated menu όπως τα original που υπάρχουν προεγκατεστημένα;;;;;;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς, αν και που μπορώ να βρω themes με animated menu όπως τα original που υπάρχουν προεγκατεστημένα;;;;;;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά.

 

themes animated & :worry: εδω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά τόσο στην εγγραφή όσο και στην ανάγνωση είναι μεγάλη. Ειδικά όταν είναι ψιλογεμάτη η κάρτα, γίνεται χαοτική !!!

To δικό μου με 2gb high speed σχεδόν γεμάτη, δεν κολλάει... :wink:

 

Καλα δυσκολο να κολλαει και την απλη να βαλεις, αλλα οντως η διαφορα στη ταχυτητα ειναι μεγαλη ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...