Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sorry, δεν το διευκρίνησα καλά, για την μεταφορά των μηνυμάτων στον υπολογιστή εννοούσα. Αν τυχόν προβλέπεται από την SE κάτι τέτοιο και μου ξέφυγε. Στο αρχαίο μου ME45 π.χ. η Siemens το είχε προβλέψει. Πάντως κάπου εδώ στο myphone υπάρχει διαδικασία αλλά κάνει πολύ αργό το τηλέφωνο. Και γενικά αν γίνουν πολλά τα SMS στην μνήμη αρχίζει και καθυστερεί.

Οδηγίες μπορείς να βρεις http://multipetros.googlepages.com/expandsms

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ox nai? kai afto ti simenei? einai kako? :lol:

Εννοούσα ότι είναι συσκεύες διαφορετικής κατηγορίας οπότε δεν μπορούμε να έχουμε ίδιες απαιτήσεις.

 

Οδηγίες μπορείς να βρεις http://multipetros.googlepages.com/expandsms

Δουλεύει αυτό με το W810; Από τα λίγα που έχω διαβάσει νομίζω ότι προς το παρόν δεν υποστηρίζεται το W810 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=159294

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα ότι είναι συσκεύες διαφορετικής κατηγορίας οπότε δεν μπορούμε να έχουμε ίδιες απαιτήσεις.

 

koita... de zitao na trexei to destinator, oute to weather panel, oute

na exo 2.8'' touch screen... milame gia sms...!

an kai ta sms exoun ginei thema apaitiseon gia ena kinito... :X

Link to comment
Share on other sites

koita... de zitao na trexei to destinator, oute to weather panel, oute

na exo 2.8'' touch screen... milame gia sms...!

an kai ta sms exoun ginei thema apaitiseon gia ena kinito... :X

 

Ναι, οκ, έχεις δίκιο.

Είναι μια από τις 3 αδυναμίες των SE(οι άλλες 2 είναι το ημερολόγιο και το τελικό ς).

Αλλά ποιος ασχολείται με sms πια...:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

είναι απαράδεκτο πάντως...

Δεν νομίζω ότι είναι απαράδεκτο μιας και αυτά τα θέματα τα κινητά της SE τα έχουν χρόνια.Το τελικό ς και το ημερολόγιο είναι γνωστά πολλά χρόνια και δεν πρόκυται ποτέ να τα διορθώσουν.Για το λόγο αυτό και όποιος αγοράζει κινητό SE τα έχει ακούσει σίγουρα και το παίρνει εν γνώση του.

Ακόμα όσο αφορά τα sms πιστεύω ότι δεν χρειάζεται κάποιος να έχει 200+ μηνύματα στο τηλέφωνο.Μερικά σημαντικά χρειάζονται να υπάρχουν αλλά και 200 είναι πάρα πολλά ώστε κάποιος να τα θέλει όλα.Για το λόγο αυτό οι εταιρίες δεν βάζουν και τεράστιες μνήμες.

Και τα κινητά που έχουν "τεράστια" rom την έχουν γιατί τα τηλέφωνα τους είναι για διαφορετική χρήση από παίρνω απλά ένα τηλέφωνο, να στείλω μερικά sms ή να ακούσω μουσική.Είναι για επαγγελματική χρήση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το οτι δεν χρειάζεται κάποιος να έχει 200 sms είναι τελείως υποκειμενικό... Και απλά δεν χρειάζεται τεράστια μνήμη.. στα 2+ kb μηνυμάτων σου λέει οτι γέμισε.. Μνήμη αρκετή έχει το κινητό - Η φιλοσοφία που την διαμοιράζει δεν είναι σωστή...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση ...

 

Μεταφέρω αρχεία απο το PC στο τηλέφωνο (μουσικά albums - περίπου 80-90 MB ) και ο χρόνος που κάνει είναι τραγικός (υπολογίζω οτι μεταφέρει 120-150KBytes/second).

 

Το εργαλείο είναι USB 2.0 απ'ότι έχω διαβάσει, αλλα αυτές οι ταχύτητες είναι βίαια USB 1.1

 

Κάνω κάτι στραβά??? ( διευκρίνηση : σε File Transfer mode όλα αυτά)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όχι, τέτοιες είναι οι ταχύτητες. Κάνεις απλώς μεταφορά αρχείων ή χρησιμοποιείς το Disc 2 Phone? Με το τελευταίο μπορείς να ρίξεις λίγο το bit rate και να μειωθεί και ο χρόνος και το μέγεθος του αρχείου.
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Γιατί βρε παιδιά μεταφέρετε τα αρχεία στο κινητό με σύνδεση USB;

 

Δεν είναι καλύτερα να βάλουμε την κάρτα μνήμης σε ένα card reader και να τελειώνουμε;...

Τουλάχιστον για τα μουσικά αρχεία και τα videos...

 

By the way, τα παιχνίδια μπορούν να είναι εγκατεστημένα στην κάρτα μνήμης και να τα παίζουμε από εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βρε παιδιά μεταφέρετε τα αρχεία στο κινητό με σύνδεση USB;

 

Δεν είναι καλύτερα να βάλουμε την κάρτα μνήμης σε ένα card reader και να τελειώνουμε;...

Τουλάχιστον για τα μουσικά αρχεία και τα videos...

 

By the way, τα παιχνίδια μπορούν να είναι εγκατεστημένα στην κάρτα μνήμης και να τα παίζουμε από εκεί;

Γιατί κάποιοι μπορεί να μην έχουν card reader!

 

Αυτό που λες με τα παιχνίδια δεν γίνεται. Μόνο να τα αποθηκεύσεις σαν αρχεία στο φάκελο "Διάφορα" μπορείς.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Nai mporeis na ta apothikeuseis sto fakelo "diafora". Alla meta tha prepei na ta kaneis install gia na perasoun sto menu ton games...

 

BTW, ehei kataferei kaneis na xekleidosei to w810i? Mou to dosan kleidomeno apo tin etaireia kai thelo na hrisimopoiio dio diaforetikes sim. Kanena programmataki paizei? (mallon diskoli erotisi alla ama xerei kaneis as rixei kanena sima :))

Link to comment
Share on other sites

Nai mporeis na ta apothikeuseis sto fakelo "diafora". Alla meta tha prepei na ta kaneis install gia na perasoun sto menu ton games...

 

BTW, ehei kataferei kaneis na xekleidosei to w810i? Mou to dosan kleidomeno apo tin etaireia kai thelo na hrisimopoiio dio diaforetikes sim. Kanena programmataki paizei? (mallon diskoli erotisi alla ama xerei kaneis as rixei kanena sima :))

Μπορείς να το ξεκλειδώσεις είτε από το 9volvo είτε από το davinci.Έχει ένα μικρό κόστος περίπου 10€ αλλά αν κάνει τη δουλεία σου γιατί όχι.

Όμως να ξέρεις ότι έτσι χάνεις την εγγύηση και ίσως να μην μπορείς να το επιστρέψεις στην εταιρία σου αν το ζητήσουν πίσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάγκεςςςςςςςςςςςς

 

Το τσίμπησα κι εγώ.

 

Από ΠΛΑΙΣΙΟ Γλυφάδας (μόνο εκεί υπήρχε και αυτό ήταν το τελευταίο!).

 

Αλλά δεν άνοιξα καν το κουτί ακόμα γιατί θα κολλούσα και τέλος η δουλειά...

 

Θα τσιμπήσω -μάλλον- και μια γνήσια λευκή πρόσοψη και...

 

Εμπειρίες προσεχώς!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά από πολύ καιρό.

Θα ήθελα κάποιος που έχει το w810 σε Vodafone Live συσκευή αν μπορεί να απαντήσει υπεύθυνα, και να μας πει αν τελικά η Ericsson έχει βάλει την πολυσυζητημένη αναβάθμιση στο site της, ουτως ώστε επιτέλους να αναβαθμίσουμε το κινητό μας...

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάποιοι μπορεί να μην έχουν card reader!

 

Αυτό που λες με τα παιχνίδια δεν γίνεται. Μόνο να τα αποθηκεύσεις σαν αρχεία στο φάκελο "Διάφορα" μπορείς.

 

Ενα card reader ειναι απαραιτητο σε ολα τα σπιτια!:lol:

Φτηνο αξεσορακι και πρωπαντως....πρακτικοτατο!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Μάγκεςςςςςςςςςςςς

 

Το τσίμπησα κι εγώ.

 

Από ΠΛΑΙΣΙΟ Γλυφάδας (μόνο εκεί υπήρχε και αυτό ήταν το τελευταίο!).

 

Αλλά δεν άνοιξα καν το κουτί ακόμα γιατί θα κολλούσα και τέλος η δουλειά...

 

Θα τσιμπήσω -μάλλον- και μια γνήσια λευκή πρόσοψη και...

 

Εμπειρίες προσεχώς!

 

καλησπερα...

 

ξερεις απο που μπορουμε να αγορασουμε προσοψη λευκη για το W810i??

 

thanx...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

 

ξερεις απο που μπορουμε να αγορασουμε προσοψη λευκη για το W810i??

 

thanx...

ΜΟΝΟ απο καταστημα της Sony ericsson!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Hi paidia!!!Ti kanete??kala?Tha hthela na kanw mia erwtisi giati antimetopizw ena problem me to W810i mou!!Na sas pw to problem!!Ebala mia karta memory 1G kai molis tin ebala to kinito ekane restart kai meta apo auto anobosbinei i othoni apo tote kai den anoigei to kinito!!Pleases paides I need help!!!!Tha perimenw apantisi!!Epigon!!!:(
Link to comment
Share on other sites

ειμαι ετοιμος να αγορασω το W810i αλλα θελω το λευκο...

 

το οποιο το εχω βρει στο Play247.gr σε λευκο...

 

απο την αλλη εχω ρωτησει καταστημα sony-ericsson και μου ειπαν οτι σε λευκο δεν εχει κυκλοφορησει στην Ελλαδα...

 

Αυτο τωρα θεωρηται ως παραεισαγωγη??

 

Βασικα το προβλημα μου ειναι αν εχει περασμενα τα ελληνικα και γενικοτερα ελληνικο μενου???

 

Και αν οχι αν το παρω ετσι και το παω στην αντιπροσωπια εχουν την δυνατοτητα να μου τα περασουν ή θα προκυψει προβλημα...

 

Γνωριζει καποιος κατι γιαυτο...

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ετοιμος να αγορασω το W810i αλλα θελω το λευκο...

 

το οποιο το εχω βρει στο Play247.gr σε λευκο...

 

απο την αλλη εχω ρωτησει καταστημα sony-ericsson και μου ειπαν οτι σε λευκο δεν εχει κυκλοφορησει στην Ελλαδα...

 

Αυτο τωρα θεωρηται ως παραεισαγωγη??

 

Βασικα το προβλημα μου ειναι αν εχει περασμενα τα ελληνικα και γενικοτερα ελληνικο μενου???

 

Και αν οχι αν το παρω ετσι και το παω στην αντιπροσωπια εχουν την δυνατοτητα να μου τα περασουν ή θα προκυψει προβλημα...

 

Γνωριζει καποιος κατι γιαυτο...

Το κινητο κυκλοφορει σε λευκο επισημα!.επισης οτι κινητο παρεις απο Ελληνικο καταστημα ειναι σιγουρο οτι θα εχει Ελληνικα.αρα μην σε προβληματιζει καθολου αυτο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι και εγώ ένας υποψήφιος αγοραστής του w810i. Για να πω την αλήθεια, το έχω ήδη παραγγείλει από ένα κατάστημα Vodafone, εξαιτίας της αναέωσης του υπάρχοντος συμβολαίου μου και 8α το παραλάβω μέσα στην εβδομάδα. Διάβασα αρκέτες από τις 136 σελίδες του forum, αλλά δυστυχώς από ΄κει που ήμουν κατενθουσιασμένος με το συγκεκριμένο μοντέλο και με το γεγονός του ότι διαθέτει, καταπληκτική κάμερα 2.0mp with flash, μεγάλη μνήμη, ωραίο design, καλές λειτουργίες κτλ, απογοητεύτηκα με τα προβλήματα που διάβασα σε σχέση με την Vodafone και πιο συγκεκριμένα με αυτό "της διακοπής" των κλήσεων. Τελικά υπάρχει κάποιος ουσιαστικός εύκολος και γρήγορος τρόπος για να διορθωθεί αυτό άμεσα, και αν ναι ποιος είναι αυτός? Είμαι κάτοχος ενός 6230i της Nokia, από το οποίο είμαι υπερευχαριστημένος και δεν είχα σκεφτεί να το αλλάξω σχεδόν 2 χρόνια τώρα. Θα ήθελα τη βοήθεια σας για το αν πραγματικά αξίζει η αγορά του σε σχέση με αυτό που ήδη έχω. Προσωπικά με ενδιαφέρει η ποιότητα της φωτογραφίας, η χωρητικότητα, η δυνατότητα επέκτασης μνήμης χωρίς το τηλέφωνο να γίνεται "αργό", οι δυνατότητες σημειώσεων - υπενθυμίσεων με τις ειδοποιήσεις τους στο ημερολόγιο, η καλή ηχογράφηση (ναι χρειάζεται κι αυτό!) και γενικά είναι ίσως το μόνο τηλέφωνο που βλέπω και θα μου άρεσε να έχω σε μόνιμη βάση. Επείδη έγραψα πολλά.. Ανησυχώ μήπως, με τα προβλήματα που θα αντιμετωπίσω αμέσως μετά την αγορά του, το μετανοιώσω. Μετά από όλα αυτά που έχω διαβάσει βρίσκομαι σε δίλλημα για το αν θα ακυρώσω την αγορά του ή όχι. Περιμένω τη βοήθεια σας.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...