Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Rotao giati exei mini stathero to eikonidio tou keraunou kai to eikonidio tis mpatarias.sorry an kano ilithies erotisis.

Όταν φορτίζεις το κινητό ανοιχτό τότε όταν ολοκληρωθεί η φόρτηση απλά όπως λες το εικονίδιο μένει σταθερό.Όταν το φορτήζεις όμως κλειστό τότε σου βγάζει ένδειξη Πλήρης Φόρτησης όπως αναφέρεται πιο πάνω και από τον zxr.

 

@zxr σύμφωνο απόλυτα με τη χρήση του hands free και προσπαθώ όσο πιο πολύ μπορώ να το χρησιμοποιώ.Αλλά καλό θα ήταν και οι εταιρίες να έβγαζαν επίσημα μια τιμή για κάθε χαρακτηριστικό των συσκευών τους.Τώρα θα μου πεις ότι οι διαφορές που δίνουν τα διάφορα site είναι ελάχιστες αλλά δεν πρέπει να ξέρεις ακριβώς τι εκπέμπει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Re paidia na kano mia grigori erotisi? SIgoura ehei apantithei sto parelthon alla epsaxa se auto to topic gia ora kai den mporesa na to vro. Oi efarmoges kai ta paihnidia tou w810i me pio kinito einai simvato? Kanena link gia direct download iparhei?
Link to comment
Share on other sites

Re paidia na kano mia grigori erotisi? SIgoura ehei apantithei sto parelthon alla epsaxa se auto to topic gia ora kai den mporesa na to vro. Oi efarmoges kai ta paihnidia tou w810i me pio kinito einai simvato? Kanena link gia direct download iparhei?

Σχεδόν όλα τα αρχεία που έχουν extension .jar μπορούν να παίξουν από το W810.

Μπορείς να δεις http://www.myw810.com

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σύμφωνο απόλυτα με τη χρήση του hands free και προσπαθώ όσο πιο πολύ μπορώ να το χρησιμοποιώ.Αλλά καλό θα ήταν και οι εταιρίες να έβγαζαν επίσημα μια τιμή για κάθε χαρακτηριστικό των συσκευών τους.Τώρα θα μου πεις ότι οι διαφορές που δίνουν τα διάφορα site είναι ελάχιστες αλλά δεν πρέπει να ξέρεις ακριβώς τι εκπέμπει?

 

Επίσημη τιμή από την SE υπάρχει και είναι το 0,99W/kg. Αυτό που με προβληματίζει είναι γιατί αυτοί που κάνουν τις διάφορες μετρήσεις δεν βγάζουν τις ίδιες τιμές... Και καλά το 0,99 με το 1,04. Αυτό το 0,64 από που προέκυψε; Με κάνει να πιστέψω ότι δεν υπάρχει μια επίσημη μέθοδος μέτρησης...

 

Υπάρχει καμία διαφορά (προς το καλύτερο) όταν χρησιμοποιούμε ακουστικά bluetooth?

 

Δέχεσαι λιγότερη ακτινοβολία. Διάβασε αυτό για περισσότερα. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επίσημη τιμή από την SE υπάρχει και είναι το 0,99W/kg. Αυτό που με προβληματίζει είναι γιατί αυτοί που κάνουν τις διάφορες μετρήσεις δεν βγάζουν τις ίδιες τιμές... Και καλά το 0,99 με το 1,04. Αυτό το 0,64 από που προέκυψε; Με κάνει να πιστέψω ότι δεν υπάρχει μια επίσημη μέθοδος μέτρησης...

Αυτή η απλή και σωστή παρατήρηση που κάνεις για τον τρόπο μέτρησης σε κάνει να αναρωτιέσαι ακόμα και αν τα κινητά κάνουν όσο κακό θέλουν να νομίζουμε ότι κάνουν.:confused:

Τι να πω.Ας ελπίσουμε τουλάχιστον ότι η εταιρία που μας προμυθεύει με κινητά χρησιμοποιεί κάποια καταξιωμένη μέθοδο μέτρησης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η απλή και σωστή παρατήρηση που κάνεις για τον τρόπο μέτρησης σε κάνει να αναρωτιέσαι ακόμα και αν τα κινητά κάνουν όσο κακό θέλουν να νομίζουμε ότι κάνουν.:confused:

 

...ή σε κάνουν να αναρωτιέσαι (για να συμπληρώσω τον ορθό τρόπο σκέψης σου) αν είναι τόσο αθώα όσο μερικοί θέλουν να πιστέψουμε ότι είναι... :confused:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

re gamoto... giati exei eksafanistei apo tin agora!!!!

ma den iparxei oute se ena vodafone shop se olokliri athina...!!!

eNeRGy φαντάζομαι ότι έχεις επιδότηση και θες να το πάρεις από vodafone shop. Διαφορετικά μπορείς να το βρεις πολύ εύκολα στα ηλεκτρονικά καταστήματα. Κάνε λίγη υπομονή και λογικά θα το φέρουν σύντομα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

re gamoto... giati exei eksafanistei apo tin agora!!!!

ma den iparxei oute se ena vodafone shop se olokliri athina...!!!

λυσάξατε!!!!! άλλα κινητά δεν υπάρχουν? όλοι το ίδιο πρέπει να έχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ετσι!:lol: Δωστε στον κοσμο w! Απ'οτι εχω δει παντως στο forum.παιζουν πολλα μεταχειρισμενα! Για σκεψου το:blink:

Λογικό είναι. Το κινητάκι τα έχει σχεδόν όλα!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι εχω δει παντως στο forum.παιζουν πολλα μεταχειρισμενα! Για σκεψου το:blink:

 

Άλλη η χαρά του καινούργιου και άλλη αυτή του μεταχειρισμένου!

 

Κανόνισα πάντως να το πάρω από το ΠΛΑΙΣΙΟ τη Δεύτέρα, στις 22/01.

 

Τουλάχιστον εκεί μου είπαν ότι θα το παραλάβουν αυτή τη συγκεκριμένη ημερομηνία, στα COSMOTE ιδέα δεν είχαν πότε... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

πως απενεργοποιειται το G του gprs;απο ποια διαδρομη στο μενου η σε κρυφο μενου;

Μενου>Συνδεση>Επικοινωνια δεδομενων>προτιμηση υπηρεσιας>μονο gsm

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά;

 

Το κουτί του κινητού έχει μέσα και USB Cable, έτσι δεν είναι;

 

Αυτό, επιπροσθέτως, ΦΟΡΤΙΖΕΙ και το κινητό όταν είναι συνδεδεμένο με τον Η/Υ;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά;

 

Το κουτί του κινητού έχει μέσα και USB Cable, έτσι δεν είναι;

 

Αυτό, επιπροσθέτως, ΦΟΡΤΙΖΕΙ και το κινητό όταν είναι συνδεδεμένο με τον Η/Υ;

Στο w810i νομιζω δεν γινεται.παντως το κουτι εχει μεσα USB Cable :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά;

 

Το κουτί του κινητού έχει μέσα και USB Cable, έτσι δεν είναι;

 

Αυτό, επιπροσθέτως, ΦΟΡΤΙΖΕΙ και το κινητό όταν είναι συνδεδεμένο με τον Η/Υ;

Το κινητό φορτίζει από τον υπολογιστή αλλά μόνο όταν έχεις περάσει τους drivers και το αναγνωρίσει σαν συσκευή ο υπολογιστής.

Καλώδιο USB περιλαμβάνει η συκευασία όπως προαναφέρθηκε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

OK ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Ρώτησα επειδή από εβδομάδα θα το πάρω και εγώ από ΠΛΑΙΣΙΟ αλλά, πέρα από το mains charger που έχει η συσκευασία, έλεγε μήπως χρειαζόμουν και ένα δεύτερο φορτιστή για το PC.

 

Έχω ξεμείνει με το Siemens S65 (σκυλί) εδώ και 27 μήνες (πρωτόγνωρο για εμένα) και ανυπομονώ να το πάρω...

Link to comment
Share on other sites

OK ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Ρώτησα επειδή από εβδομάδα θα το πάρω και εγώ από ΠΛΑΙΣΙΟ αλλά, πέρα από το mains charger που έχει η συσκευασία, έλεγε μήπως χρειαζόμουν και ένα δεύτερο φορτιστή για το PC.

 

Έχω ξεμείνει με το Siemens S65 (σκυλί) εδώ και 27 μήνες (πρωτόγνωρο για εμένα) και ανυπομονώ να το πάρω...

Από τον υπολογιστή δεν έχω φορτήσει ποτέ το κινητό και δεν ξέρω αν συμφέρει η φόρτηση από την μεριά του χρόνιου που χρειάζεται για να φορτήσει.Πάντος αφού κάνεις τις πρώτες 2-3 πλήρεις φορτήσεις που χρειάζεται η μπαταρία για να είναι ΟΚ τότε θέλει περίπου 2 ώρες για να κάνει μια πλήρη φόρτηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πόσο μπορεί να διαρκέσει μια πλήρης φόρτιση από τον υπολογιστή;

 

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα;

 

Είναι αλήθεια ότι αν καταχωρήσω στο ημερολόγιο Γενέθλια, εορτές, κλπ. για να τα επαναλαμβάνει κάθε χρόνο οι καταχωρήσεις μου αυτές δε θα παραμένουν στη μνήμη;

Link to comment
Share on other sites

paidia emena stis protes fortiseis mou evgaze to minima taxeia fortisi eno tora teleutaia grafei mono fortisi.....kserei kaneis giati?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πόσο μπορεί να διαρκέσει μια πλήρης φόρτιση από τον υπολογιστή;

 

Πολύ, δεδομένου ότι η οθόνη είναι συνεχώς αναμένη.

 

 

Είναι αλήθεια ότι αν καταχωρήσω στο ημερολόγιο Γενέθλια, εορτές, κλπ. για να τα επαναλαμβάνει κάθε χρόνο οι καταχωρήσεις μου αυτές δε θα παραμένουν στη μνήμη;

 

Από το ίδιο το κινητό δεν υπάρχει δυνατότητα να ρυθμίσεις μια καταχώρηση ημερολογίου ως επαναλαμβανόμενη.

Αν όμως δημιουργήσεις μια τέτοια στο pc(στο outlook)και την περάσεις στο κινητό η περιόδικότητα που θα έχεις ορίσει από το outlook θα ισχύει κανονικά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...