Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια που μπορω να βρω θεματα?(δωρεαν)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia ekane to update service kai arxika stis plirofories logismikou mou deixnei tin palia mou ekdosi: R4DB005

 

sto telos mou leei:update service SW

ekdosi VA

CRH 1069179 R3B010

 

 

ti egine telika egine i anavathmisi?

όχι δεν έγινε η αναβάθμιση σου. έχεις ακόμα την παλιά

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

xthes parigila to w810i apo to oteshop kai tha perimeno na do pote tha to feroun.pistevo pos ekana kala telika.mporei na mou pei kapoios an exoun vgei update gia to logismiko tou kinitou? kathe pote tha tan kalo na kano anavathmisii?xano tin egieisi an kano anavathmisi.thnx ta leme :)
Link to comment
Share on other sites

xthes parigila to w810i apo to oteshop kai tha perimeno na do pote tha to feroun.pistevo pos ekana kala telika.mporei na mou pei kapoios an exoun vgei update gia to logismiko tou kinitou? kathe pote tha tan kalo na kano anavathmisii?xano tin egieisi an kano anavathmisi.thnx ta leme :)

Καλημερα.εχουν βγει νεα update για το κινητο.αναβαθμιση θα κρινεις εσυ αν χρειαζεται,αν δεν υπαρξει κανενα "κολλημα" δεν υπαρχει και λογος να την κανεις.Επισης Η εγγυηση δεν χανεται..ειτε κανεις μονος σου την αναβαθμιση ειτε πας σε επισημο service της SE.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα φορά, μήπως βρεθεί κάποιος που γνωρίζει...

Ευχαριστώ :)

@actorius όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάποιον τρόπο για να μπορείς να περνάς μια συνάντηση αυτόματα σε πολλούς μήνες στο ημερολόγιο που έχει προεγκατεστημένο το κινητό.:cry:

Ίσως αν κάποιος γνωρίζει κάποιο άλλο πρόγραμμα ημερολογίου, να μπορείς να κάνεις τη δουλεία σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@tria12345_ Ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς κ εγώ όσο έψαξα δε βρήκα κάτι, το καλύτερο που μπορώ να κάνω είναι όταν χτυπάει η υπενθύμιση εκέινη τη στιγμή να ξανασετάρω τη συνάντηση για τον επόμενο μήνα.

Δεν είναι κ κανένα σπουδαίο ζήτημα, ούτε μισό λεπτό δεν παίρνει η διαδικασία, απλά όταν γίνεται αυτόματα είσαι ήσυχος οτι δε θα ξεχάσεις να τη βάλεις ξανά!

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έγινε η αναβάθμιση σου. έχεις ακόμα την παλιά

δεν ξέρω τι να σου πώ...ξανακάντην. όταν γίνει σωστά θα σου γράφει την R4EA031

 

αν δεν πετύχει και αυτό..ξανα πες μου

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το έχει πάρει κανείς πρόσφατα με επιδότηση από ΟΤΕshop να μου πει πόσο το κοστολογησαν αρχική τιμή;

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

to parigila etsi akrivos apo oteshop sta 270 euro mou pan oti vgainei .

Αυτη ειναι η τιμη και σε αλλα καταστηματα.:) Μια χαρα ειναι για oteshop.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@tria12345_ Ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς κ εγώ όσο έψαξα δε βρήκα κάτι, το καλύτερο που μπορώ να κάνω είναι όταν χτυπάει η υπενθύμιση εκέινη τη στιγμή να ξανασετάρω τη συνάντηση για τον επόμενο μήνα.

Δεν είναι κ κανένα σπουδαίο ζήτημα, ούτε μισό λεπτό δεν παίρνει η διαδικασία, απλά όταν γίνεται αυτόματα είσαι ήσυχος οτι δε θα ξεχάσεις να τη βάλεις ξανά!

 

Το my phone explorer το κάνει αυτό που ζητάτε. Απλά τσεκάρετε το "επαναλαμβανόμενη" στο πρόγραμμα και συγχρονίστε το κινητό ξανά...

 

http://www.fjsoft.at/en :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

paidia ksanaprospathisa na kano tin anavathmisi kai pali mou eipe oti exo tin teleutaia enimerosi logismikou kai oti den egine anavathmisi .pos ginetai auto??

otan psaxnei gia checking updates den vriskei tipota kai den katevazei ta arxeia .....giati?

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια και χρονια πολλα σε ολους.

εγκατεστησα το my phone explorer στο 810

αλλα οταν παει να κανει συνδεση γραφει

αδυνατη αναγνωριση συσκευης

εκανα οτι ελεγε για την μπαταρια αλλα τιποτα

μηπως μπορει να με βοηθηση καποιος

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίζεις το κινητό σε κανονική λειτουργία όταν το συνδέεις.

 

Αν δεν το βλέπει το myphoneexplorer τότε...

"Aρχείο-Επιλογές-Σειριακή πόρτα" ...

Πρέπει να έχεις εγκαταστήσει και τους drivers απ'το cd του κινητού εννοείται...

:wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους! Να σας κάνω μια ερώτηση για ένα πρόβλημα που αντιμετώπισα αυτές τις μέρες με το w810 μου. Ξαφνικά, όταν δέχομαι κλήση, το κινητό παγώνει τελείως, η οθόνη γίνεται μαύρη και χτυπάει συνεχώς, χωρίς όμως να μπορώ να απαντήσω, γιατί κανένα πλήκτρο δεν αποκρίνεται. Ο μόνος τρόπος για να σταματήσει να χτυπάει είναι να βγάλω την μπαταρία. Κατόπιν λειτουργεί κανονικά, στέλνει sms και μπορώ να καλέσω εγω, όμως οταν με πάρει κάποιος το κινητό ξανακολλάει. Επιπλέον η κλήση που δέχομαι δεν φαίνεται στις εισερχόμενες και δεν μπορώ να ξέρω ποιός με πήρε (φανταστείτε οτι αυτό μου έτυχε πρωτοχρονιά και με παίρναν συνεχώς για ευχές - όλοι ομως νόμιζαν οτι δεν σηκώνω το τηλέφωνο!).

Αυτό που με προβληματίζει είναι οτι το πρόβλημα εμφανίστηκε μία μέρα μετά που άρχισα να χρησιμοποιώ το bluetooth handsfree Samsung WEP 200. Λέτε να υπάρχει κάποια ασυμβατότητα με αυτό το BT handsfree? Χρησιμοποιεί κανείς απο εσάς το W810 με το Samsung WEP 200 για να με ενημερώσει αν λειτουργεί κανονικά ή αν εμφανίζεται κάποιο πρόβλημα?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους! Να σας κάνω μια ερώτηση για ένα πρόβλημα που αντιμετώπισα αυτές τις μέρες με το w810 μου. Ξαφνικά, όταν δέχομαι κλήση, το κινητό παγώνει τελείως, η οθόνη γίνεται μαύρη και χτυπάει συνεχώς, χωρίς όμως να μπορώ να απαντήσω, γιατί κανένα πλήκτρο δεν αποκρίνεται. Ο μόνος τρόπος για να σταματήσει να χτυπάει είναι να βγάλω την μπαταρία. Κατόπιν λειτουργεί κανονικά, στέλνει sms και μπορώ να καλέσω εγω, όμως οταν με πάρει κάποιος το κινητό ξανακολλάει. Επιπλέον η κλήση που δέχομαι δεν φαίνεται στις εισερχόμενες και δεν μπορώ να ξέρω ποιός με πήρε (φανταστείτε οτι αυτό μου έτυχε πρωτοχρονιά και με παίρναν συνεχώς για ευχές - όλοι ομως νόμιζαν οτι δεν σηκώνω το τηλέφωνο!).

Αυτό που με προβληματίζει είναι οτι το πρόβλημα εμφανίστηκε μία μέρα μετά που άρχισα να χρησιμοποιώ το bluetooth handsfree Samsung WEP 200. Λέτε να υπάρχει κάποια ασυμβατότητα με αυτό το BT handsfree? Χρησιμοποιεί κανείς απο εσάς το W810 με το Samsung WEP 200 για να με ενημερώσει αν λειτουργεί κανονικά ή αν εμφανίζεται κάποιο πρόβλημα?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Έχεις δοκιμάσει να δεχτείς μια κλήση χωρίς το handsfree τώρα που έχεις αυτό το πρόβλημα; Αν και πάλι στο κάνει τότε υπάρχει πρόβλημα.

Έχεις την τελευταία έκδοση του λειτουργικού στο κινητό (ΕΑ031);

Αν όχι τότε πέρασε την.

Αν πάλι δεν στο κάνει τότε φταίει το handfree. Δοκίμασε το και σε ένα άλλο τηλέφωνο να δεις τι κάνει και αν είναι πήγαινε εκεί που το αγόρασες μήπως στο αλλάξουνε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia ksanaprospathisa na kano tin anavathmisi kai pali mou eipe oti exo tin teleutaia enimerosi logismikou kai oti den egine anavathmisi .pos ginetai auto??

otan psaxnei gia checking updates den vriskei tipota kai den katevazei ta arxeia .....giati?

Μήπως έχεις vodafone live λογισμικό?

Link to comment
Share on other sites

το πηρα τελικα και μου φαινεται πολυ καλο αλλα εχω καποιες αποριες.

1.στην μπαρα πανω πανω που δειχνει το σημα και την μπαταρια μου εμφανιζει παντα διπλα στο σημα ενα πρασινο τηλεφωνακι(κληση?) παρολο που εσβησα ολες τις αναπαντητες.μηπως φταιει που εχω κοσμοτε?μπορω να το βγαλω?

Αυτό το τηλεφωνάκι που σου εμφανίζει πρέπει να έχει και ένα αριθμό. ή το 1 ή το 2.

Αυτό σου δείχνει ποια γραμμή χρησιμοποιείς και συμβαίνει σε cosmote.

Με κάποιο τρόπο αλλάζεις την γραμμή αλλά δεν θυμάμαι με ποιό και δεν έχει νόημα να την αλλάξεις.:p

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia...lew na parw to sigekrimeno kinito sidoma...tha ithela omos kai ti voithia sas...arxika an den kanw lathos oi vasikes diafores(pleonektimata) apo to k750 einai oti den exei auto(to katarameno) joystick kai oti einai kinito walkman...uparxoun alles diafores?

sigekrimena:1)to mp3 einai kalo?

2)i camera einai to idio kali me to k750?

3)i poiotita tou video einai kali?

4)i bataria poso krataei?einai mikroteri apo tou k750?

 

kai genika poia meionektimata kai pleonektimata exei to kinito?mou to proteinetai?euxaristw ek ton proterwn...

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

για το θεμα αυτο υπαρχει λυση και μου την εδωσε σημερα ο marras. δες λιγο στη πισω σελιδα. λεει τα εξης>>>

 

"Κάνε τη ρύθμιση, σβήσε το κινητό, βγάλε για δύο λεπτά τη μπαταρία, ξαναβάλτη, άνοιξέ το κινητό και ξαναρύθμισέ το. Δε θα ξαναχαθούν...

Δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό, αλλά δούλεψε τόσο στα 2 Κ750 που έχω, όσο και στο W810 μου !!!"

 

παιζει!! το εκανα και δουλεψε.

 

Και εγω στο W850i που πηρα ειχα το ιδιο προβλημα με τις συντομευσεις.

Δικιμασα αυτο το κολπο και δουλεψε κανονικα :rolleyes:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia...lew na parw to sigekrimeno kinito sidoma...tha ithela omos kai ti voithia sas...arxika an den kanw lathos oi vasikes diafores(pleonektimata) apo to k750 einai oti den exei auto(to katarameno) joystick kai oti einai kinito walkman...uparxoun alles diafores?

sigekrimena:1)to mp3 einai kalo?

2)i camera einai to idio kali me to k750?

3)i poiotita tou video einai kali?

4)i bataria poso krataei?einai mikroteri apo tou k750?

 

kai genika poia meionektimata kai pleonektimata exei to kinito?mou to proteinetai?euxaristw ek ton proterwn...

 

Καλησπερα.το κινητο επισης ειναι edge και εχει και καλυτερο player απο το κ750ι,μην ξεχνας στα + του και η καρτα μνημης των 512mb.Η καμερα ειναι εξισου καλη και ενα - που εχει ειναι στο οτι δεν εχει πορτακι φακου.Η μπαταρια νομιζω οτι ειναι ενα "τσακ" καλυτερη λογω walkman.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...