Jump to content

Ποιο πρόγραμμα καιρού χρησιμοποιείτε;


bill_viper
 Κοινοποίηση

Ποιο πρόγραμμα καιρού χρησιμοποιείτε;  

411 members have voted

  1. 1. Ποιο πρόγραμμα καιρού χρησιμοποιείτε;

    • Spb Weather
      271
    • Fizz Weather
      9
    • Weather Center
      10
    • Pocket Weather
      54
    • Weather Panel
      48
    • Άλλο, ποιο;
      19


Recommended Posts

παιδια καλησπερα

Μια και λιγο ασχετοσ και καινοθριοσ εχο δθο ερωτησεις.

1)εχω το mio a701 εχω το spb weather και έχω κανει ολα με το meteo.gr. το προβλημα μου είναι οτι δεν μπορω να βρω πως κανω update (refresh all) μιας και εγω δεν εχω τετοιο κουμπι. καμια βοηθεια σε αυτο?

2)πως μπορουμε να απαλειψουμε το n/a? κατι διαβασα αλλα δεν το πολυκαταλαβα.

ευχαριστω και sorry αλλα ειμαι νεος στα ppc

 

εχεις ενεργοποιηση απο το menu sync toy spb na kani updates?

πας επανω στην πολη στο today screen και πατας παρατεταμενα το stylus κια σου βγαζει refresh all - refresh city

φυσικα πρεπει να εχεις βαλει το template toy meteo και να εχεις δηλωσει σωστα την πολη πχ χανια ειναι το 21 - πειραιας το 61

( απο το custom city )

gia ta N/A υπαρχει εδω σχετικο template poy ta αφαιρει

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 567
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σε ευχαριστω φιλε exoristos

οταν παταω πάνω στη πολη στο Today screen δεν μου βγαζει refresh refresh all ? έχω την εκδοση 1.6.2. στο syng εχω επιλεξη to update. καμια λυση υπαρχει παιδια?

 

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε exoristos

οταν παταω πάνω στη πολη στο Today screen δεν μου βγαζει refresh refresh all ? έχω την εκδοση 1.6.2. στο syng εχω επιλεξη to update. καμια λυση υπαρχει παιδια?

 

ευχαριστω πολυ.

 

καλημερα

μαλλον κατι δεν κανεις καλα

εχεις βαλει τα template toy meteo ?

 

για δοκιμασε με αλλο tempalte του weather or intellicast

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έγινε σήμρα με το WeatherPanel και ενώ εμφανίζει κανονικά καιρό για Αθήνα στο Ηράκλειο δεν βγάζει τίποτα.. Ούτε 1 εικονίδιο .. :( Είμαι με GRXX0030
Link to comment
Share on other sites

Guest a778899
Κάτι έγινε σήμρα με το WeatherPanel και ενώ εμφανίζει κανονικά καιρό για Αθήνα στο Ηράκλειο δεν βγάζει τίποτα.. Ούτε 1 εικονίδιο .. :( Είμαι με GRXX0030

 

Φιλε GiorgosH

Αυτα τα στοιχεια βαζω στο δικο μου και παιζει κανονικα

(HERAKLION AIRPORT GRXX0030).

Απο μετεωρολογικους χαρτες πως τα πας? Εχεις κατι καλο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έφτιαξα το παρακάτω thread για τα templates του meteo που παίζουν με το spb weather:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1802954&posted=1

 

Έχουν γραφτεί αρκετά post πάνω από αυτό που είχα γράψει παλιά κι είναι δύσκολο για κάποιον να το βρει. Πιστεύω είναι καλύτερα να είναι κάπου συγκεντρωμένα για να βρίσκονται πιο εύκολα.

 

Εκτός από τα δύο γνωστά template (διορθωμένα όσο αναφορά τη διεύθυνση των ανέμων), έχω προσθέσει κι άλλο ένα που είναι μια παραλλαγή του sea template.

 

Τέλος, έχω προσθέσει και μερικά ακόμα αρχειάκια σχετικά, που βοηθάνε και τα φτιάξανε άλλα παιδιά, όπως π.χ. τα Ελληνικά menu...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε GiorgosH

Αυτα τα στοιχεια βαζω στο δικο μου και παιζει κανονικα

(HERAKLION AIRPORT GRXX0030).

Απο μετεωρολογικους χαρτες πως τα πας? Εχεις κατι καλο?

 

Κι εγώ αυτό είχα τόσο καιρό και αφνικά δεν εμφανίζει τίποτα.. :(

 

Δείτε.. :

 

http://img395.imageshack.us/img395/9282/screen008na9.th.png

 

ενώ...

 

http://img70.imageshack.us/img70/8788/screen007ys4.th.png

 

 

Edit & LOOL!! : Έφταξε μόνο του μόλις έκανα το ποστ.. Μετά από 4 μέρες! τι να πω.. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σας ευχαριστώ όλους για όλες τις λύσεις που έχετε κατά καιρούς δώσει στο thread. Έχω εγκαταστήσει το meteoGR.tpl, έχω πάρει τους κωδικούς που χρειάζομαι από το text file που έδωσε ένας φίλος, και το spb weather δουλεύει μια χαρά. Μια παρατήρηση που θέλω να κάνω είναι ότι στις ρυθμίσεις έχω ζητήσει την ταχύτητα του ανέμου να την βλέπω σε m/sec πράγμα το οποίο γίνεται κανονικότατα. Μάλλον το πρόγραμμα κάνει από μόνο του την μετατροπή των στοιχείων που παίρνει από το meteogr. H έκδοση του spb weather που εγώ χρησιμοποιώ είναι η τελευταία (1.7)
Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα , μια βοηθεια :

τι ειναι τα templates ; στα διαφορα προγραμματα για τον καιρο ;

:confused: :confused:

τι παιζει με τις οθονες ; διαβαζα οτι το ταδε παιζει με vga ενω το αλλο οχι.

το ΗTCP3300 τι οθονη εχει ;

 

ειχα δοκιμασει το pocket weather και το spb weather αλλα δεν επαιζαν τα animations που ελεγε οτι ειχε.

ξερει κανεις γιατι ;

 

αυτα για τωρα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω 2 μηνες το spb weather χωρις κανενα προβλημα...

Παρατηρησα ομως τις τελευταιες μερες οτι ενω πριν διπλα στα εικονιδιακια εκτος απο τη μερα εβγαζε και κατι θερμοκρασιες (τωρα δεν εμφανιζει)

και...

οταν πατουσα μια μερα εβγαζε στοιχεια(θερμοκρασια, σχεδιακι κ.λ.π) και 4 σχεδιακια γξεχωριστα για απο το πρωι μεχρι το βραδυ

τωρα βγαζει μονο ενα σχεδιακι στο αναλυτικο οταν το πατας

Θελει ξανα εκγατασταση ή μηπως απο το μετεο δε τα βγαλανε αναλυτικα αυτες τις μερες και γι'αυτο δε βγαζει και πολλα??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω 2 μηνες το spb weather χωρις κανενα προβλημα...

Παρατηρησα ομως τις τελευταιες μερες οτι ενω πριν διπλα στα εικονιδιακια εκτος απο τη μερα εβγαζε και κατι θερμοκρασιες (τωρα δεν εμφανιζει)

και...

οταν πατουσα μια μερα εβγαζε στοιχεια(θερμοκρασια, σχεδιακι κ.λ.π) και 4 σχεδιακια γξεχωριστα για απο το πρωι μεχρι το βραδυ

τωρα βγαζει μονο ενα σχεδιακι στο αναλυτικο οταν το πατας

Θελει ξανα εκγατασταση ή μηπως απο το μετεο δε τα βγαλανε αναλυτικα αυτες τις μερες και γι'αυτο δε βγαζει και πολλα??

εχει αλλαξει το μετεο και η συνδεση μαζι του . την λυση θα την βρεις εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=166459

Link to comment
Share on other sites

εχει αλλαξει το μετεο και η συνδεση μαζι του . την λυση θα την βρεις εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=166459

 

Eυχαριστω μασκαρα . το εφτιαξα :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις οδηγίες σου.

Έκανα ότι έλεγες αλλά δεν μου δίνει πουθενά θερμοκρασία.

Πρέπει να κάνω κάποια άλλη ρύθμιση;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

PAIDES me to spb shell kai to weather tab toy exei asxoli8ei kaneis????

3 poleis exei mono apo ellada swsta??

kai an emeis 8eloyme px kapoia llh polh tote to tab einai axrhsto kai gemizei thn o8onh now dixws logo ???

opoios jerei as mas pei.

Link to comment
Share on other sites

PAIDES me to spb shell kai to weather tab toy exei asxoli8ei kaneis????

3 poleis exei mono apo ellada swsta??

kai an emeis 8eloyme px kapoia llh polh tote to tab einai axrhsto kai gemizei thn o8onh now dixws logo ???

opoios jerei as mas pei.

 

Bάζεις το Spb weather και κάνεις replace το tab του καιρού με αυτό του spb weather.

Στη συνέχεια: Spb Weather και templates του meteo.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΟ FORUM. ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΤΕΝ Χ500 ΚΑΙ ΕΧΩ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙΡΟΥ ΤΟ HANDY WEATHER.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗ ΠΡΟΓΝΩΣΗ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ TODAY SCRΕEN?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλημέρα σε όλους και όλες.

Πρόσφατος χρήστης ενός Ρ3300 και δοκιμάζω διάφορα προγράμματα καιρού παρακολουθώντας παράλληλα την πολύ καλή δουλειά που γίνεται εδώ.

Εχω λοιπόν εγκαταστήσει το weather panel (στην κάρτα λόγω έλλειψης χώρου στο τηλέφωνο) δείχνει ότι δουλεύει σωστά αλλά δεν υπάρχει animation. Kάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη.

 

Χρήστης: Ασχετος

PDA:HTC P3300

Ver:3.3.0

iDrive Navigator

Παροχος: Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους και όλες.

Πρόσφατος χρήστης ενός Ρ3300 και δοκιμάζω διάφορα προγράμματα καιρού παρακολουθώντας παράλληλα την πολύ καλή δουλειά που γίνεται εδώ.

Εχω λοιπόν εγκαταστήσει το weather panel (στην κάρτα λόγω έλλειψης χώρου στο τηλέφωνο) δείχνει ότι δουλεύει σωστά αλλά δεν υπάρχει animation. Kάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη.

 

Χρήστης: Ασχετος

PDA:HTC P3300

Ver:3.3.0

iDrive Navigator

Παροχος: Vodafone

 

καλημερα φιλε μου .δεν σου βγαζει animations γιατι τα εικονιδια του προγραμματος δεν ειναι κινουμενα:)

 

παρε αυτα

http://rapidshare.com/files/32878745/Juni_Animated.rar

 

 

βγαλε απο το rar τον φακελο που εχει μεσα και πετα τον μεσα στον φακελο skins και themes του προγραμματος και επελεξε τα μετα απο τις ρυθμισεις του προγραμματος;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου .δεν σου βγαζει animations γιατι τα εικονιδια του προγραμματος δεν ειναι κινουμενα:)

 

παρε αυτα

http://rapidshare.com/files/32878745/Juni_Animated.rar

 

 

βγαλε απο το rar τον φακελο που εχει μεσα και πετα τον μεσα στον φακελο skins και themes του προγραμματος και επελεξε τα μετα απο τις ρυθμισεις του προγραμματος;)

 

 

Σε ευχαριστώ. Το έκανα αλλά δεν κουνιέται τίποτα. Κάνω κάτι λάθος ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σε ευχαριστώ. Το έκανα αλλά δεν κουνιέται τίποτα. Κάνω κάτι λάθος ?

 

το πιο πιθανο να μην εχεις επιλεξει τα juni animated στο display settings;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Για το SPB Weather υπαρχουν animated theams??????

Θαυμάζω τις δυναμικές γυναίκες που δεν κοιτάνε ποτέ πίσω!!! Ακόμα κ όταν παρκάρουν....

Και τις αποφασιστικές γυναίκες, που δεν κάνουν ποτέ πίσω!! Ακόμα κ όταν έχουν μπει ανάποδα σε μονόδρομο....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...