Jump to content

Apple iPod Video: Σχόλια και ερωτήσεις


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1)Βάζεις το τραγούδι να παίζει

2)Βρίσκεις το artwork στο google, ή όπου αλλού και όπως αλλιώς θέλεις

3)Το κάνεις drag & drop στο τετράγωνο κάτω αριστερά του iTunes.

 

Αν μιλάμε για πολλά τα επιλέγεις, μετά πηγαίνεις "Get Info" και στο Artwork κάνεις drop to εξώφυλλο.

 

Επίσης, δεν έχει απλά αναφερθεί... έχει αναφερθεί και εξηγηθεί μόλις στο προηγούμενο μήνυμα. Ψάχνουμε λίγο. ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω...

ΑΛΛΑ ΔΕΝ εννοω αυτο, το ξερω..

μιλαω να συνδεθω στο net και να τα βρει μονο του..

οπως οταν εχεις λογαριασμο!!!...

υγ: χρονια πολλα και καλα με gadget..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Thanks ;)

 

Και να τα προσθέτει κιόλας στο κομμάτι που ακους; Δεν νομίζω πως υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα.

 

Προγράμματα απλά για να σου βρίσκουν και να δείχνουν στο Dashboard το artwork του κομματιού που παίζει υπάρχουν πολλά. Ένα από αυτά είναι (π.χ.) το iTunes Artwork

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω...

ΑΛΛΑ ΔΕΝ εννοω αυτο, το ξερω..

μιλαω να συνδεθω στο net και να τα βρει μονο του..

οπως οταν εχεις λογαριασμο!!!...

υγ: χρονια πολλα και καλα με gadget..

 

Thanks ;)

 

Και να τα προσθέτει κιόλας στο κομμάτι που ακους; Δεν νομίζω πως υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα.

 

Προγράμματα απλά για να σου βρίσκουν και να δείχνουν στο Dashboard το artwork του κομματιού που παίζει υπάρχουν πολλά. Ένα από αυτά είναι (π.χ.) το iTunes Artwork

Δείτε λίγο αυτό: iTunes Art Importer 0.9.2, αυτό δεν ψάχνετε?

 

Χρόνια πολλά και από 'μένα :)

Link to comment
Share on other sites

Δείτε λίγο αυτό: iTunes Art Importer 0.9.2, αυτό δεν ψάχνετε?

 

Χρόνια πολλά και από 'μένα :)

 

Μάλλον κάτι τέτοιο ψάχνει ο nikosxeng3, αλλά για MAC. Αυτό είναι μόνο για PC.

 

Τhanks ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 widgets, αλλά δεν το κάνουν αυτόματα δυστυχώς (επίσης δε θυμάμαι ποιά είναι αλλά θα το θυμηθώ το βράδυ που θα γυρίσω σπίτι :))
Link to comment
Share on other sites

λιγο οφφτοπικ.. ακουστικα αντι για αυτα: Sennheiser MX-55 STREET

εστω και μεχρι 50 ευρω ποα προτεινετε;; ευχαριστω..

ακουσα για sony, koss τα καλυτερα της apple, ποια ερχονται στην συσκευασια;;

ελπιζω τα Apple iPod Earphones..

αυτο το χρωμα το silver, υπαρχει καμμια αληθινη φωτο να το δουμε;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

skeftomai na paro to ipod touch kai thelo na rothso opios to xei mporei na to xrhs to ipod toych kai san pda ?? me auta ta software pou uparxei gia iphone pexnidia ktl... to xo xanarothsei auto alla epidi den phra mia sugk apanthsh gia auto rotao idios ap tous katoxous tou.

basika to ipod to thelo san replacement sto ipod not touch poy xa alla epidi foraei kai auto mac gia auto kai rotao.Episis se xena forums diabasa pos to wifi tou ipod einai pio grhgoro ap tou iphone,auto alhtheuei??

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

λιγο οφφτοπικ.. ακουστικα αντι για αυτα: Sennheiser MX-55 STREET

εστω και μεχρι 50 ευρω ποα προτεινετε;; ευχαριστω..

ακουσα για sony, koss τα καλυτερα της apple, ποια ερχονται στην συσκευασια;;

ελπιζω τα Apple iPod Earphones..

αυτο το χρωμα το silver, υπαρχει καμμια αληθινη φωτο να το δουμε;

 

Δεν έχω κάποια συγκεκριμένη να σου προτείνω, γενικότερα ξέρω πως τα sennheiser δεν παίζονται. Δεν ξέρω βέβαια για το συγκεκριμένο μοντέλο που λες. Πάντως στη συσκευασία περιλάμβάνονται τα κλασσικά Apple Earphones, τα οποία μπορώ όμως να πω πως είναι πιο δυνατά από τα κλασσικά Αpple ακουστικά που είχε (π.χ.) το Nano μου. Τώρα δεν ξέρω αν το Touch είναι αυτό που ευθύνεται για την ένταση ή τα ακουστικά πάντως σπάνια το έχω στο τέρμα (ιδιαίτερα σε δυνατά τραγούδια) ενώ με το nano ήταν μονίμως στο τέρμα.

 

skeftomai na paro to ipod touch kai thelo na rothso opios to xei mporei na to xrhs to ipod toych kai san pda ?? me auta ta software pou uparxei gia iphone pexnidia ktl... to xo xanarothsei auto alla epidi den phra mia sugk apanthsh gia auto rotao idios ap tous katoxous tou.

basika to ipod to thelo san replacement sto ipod not touch poy xa alla epidi foraei kai auto mac gia auto kai rotao.Episis se xena forums diabasa pos to wifi tou ipod einai pio grhgoro ap tou iphone,auto alhtheuei??

 

Μμμμ...το Touch είναι "κάτι" σαν PDA. Δεν είναι PDA με την ακριβή έννοια του όρου.

 

Η Wikipedia ορίζει το PDA ως μια συσκευή που έχει

 

"calculation, use as a clock and calendar, accessing the Internet, sending and receiving E-mails, video recording, typewriting and word processing, use as an address book, making and writing on spreadsheets, scanning bar codes, use as a radio or stereo, playing computer games, recording survey responses, and Global Positioning System (GPS).Newer PDAs also have both color screens and audio capabilities, enabling them to be used as mobile phones (smartphones), web browsers, or portable media players. Many PDAs can access the Internet, intranets or extranets via Wi-Fi, or Wireless Wide-Area Networks (WWANs). Many PDA's employ touch screen technology..."

 

Το Touch έχει ρολόι και αριθμομηχανή, έχει Wi-Fi πρόσβαση στο Internet με τον Safari, Address Book, Calendar - το οποίο συγχρονίζεται και εμπλουτίζεται μόνο με το Outlook/Mail και όχι μέσα από τη συσκευή γκρρρρρ!! - και χρήση ως MP3 Player. Δεν έχει το Mail, δεν μπορείς δηλαδή να δεχτείς e-mail - μπορείς όμως πάντα να τσεκάρεις τα mail σου στο yahoo, gmail κτλ, δεν έχει κειμενογράφο ή spreadsheets, παιχνίδια ή δυνατότητα χρήσης ως GPS. Κάποια από αυτά όπως το Mail, τα Google Maps (αν και αυτό και πάλι δεν το κάνει GPS) και το Notes (τις οποίες μπορείς να κρατήσεις και σήμερα με μια πατέντα) αν το hackαρεις (μια διαδικασία που έχει πλέον γίνει πανεύκολη και αυτόματη) καλύπτουν τις παραπάνω αδυναμίες λίγο ή πολύ. Βέβαια το γεγονός πως δεν έχει full επεξεργαστή κειμένου ή spreadsheets παραμένει και ίσως αργότερα να καλυφθεί από 1st ή 3rd party εφαρμογές (πότε θα έρθει ο Φλεβάρης :rolleyes: ) αλλά αυτή τη στιγμή απλά δεν γίνονται.

 

Και μετά υπάρχουν και κάποια πράγματα όπως το videο ή τη χρήση σαν κινητό τηλέφωνο τα οποία δε θα τα δούμε ποτέ γιατί πολύ απλά αν τα είχε και αυτά θα ήταν το iPhone (και παραπάνω...αφού το iPhone δεν τραβάει video!) :p.

 

Με λίγα λόγια, όχι δεν μπορείς να το πεις ένα ολοκληρωμένο PDA. Από την άλλη βέβαια, η Apple ποτέ δεν το προώθησε ως τέτοιο. Απλά ως το καλύτερο iPod της ever (που μεταξύ μας παίζει και να είναι - μετά από 1 σχεδόν μήνα με το Touch το παλιό Nano μου μου φαίνεται δύσχρηστο και αρχαίο)

 

Πάντως το OS του έχει όλα τα καλά του MAC OS. Είναι γρήγορο, απλό στη χρήση και εύκολο να το συνήθισεις και όταν το συνηθίσεις... γίνεται εθιστικό! :D Τώρα για τον Safari που λες ας απαντήσει κάποιος κάτοχος του iPhone που να έχει ασχοληθεί και λίγο με το Touch, αν και δε νομίζω να μιλάμε για τρελές διαφορές στην ταχύτητα...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

kai h mpataria poso krataei otan akous mp3 h blpeis video?pantos sto ipod htan mono 4 ores....sux
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες ήταν για video, για audio ήταν πολύ περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά.

Με ανοιχτό ή με κλειστό το Wi-fi λες;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας παιδια.εχω μια δυσκολη ερωτηση....

 

 

8ελω να συνδεσω το ipod με τον ενισχυτη μου αλλα 8ελω να παρω κα8αρο line out σημα.αγορασα το IPOD AV DOCK και ******ες.παλι ο ηχος απο το line out επηρεαζεται απο ενταση και eq.τι πρεπει να αγορασω??????????????

 

 

ευχαριστω

http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Exω 1 οθονη αυτοκινητου και θελω να βαλω να παιζουν τα video του ipod στην οθονη!!!υπαρχει κανενα προγραμμα που να το κανει???

 

προς το παρον περναει μονο ο ηχος και η οθονη γινεται μπλε!!!

 

σας παρακαλω 1 βοηθεια εχω απελπιστει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με τι το έχεις συνδέσει και ποιο iPod έχεις;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες!εχει μια εβδομαδα που αγωρασα το ipod clasic 80gb και δεν μπορω να βγαλω ακρη με αυτο ituns!!Δεν εχω καταφερει να περασω ουτε ενα mp-3!Kala gia foto kai video ουτε λογος!!Σε δυο μερες μπενω ξανα στο στρατοπεδο (ειμαι φανταρος με αδεια) και θελω να βαλω κανα τραγουδακι για παριγορια.Αλλα ετσι οπος παει δεν βλεπω να προλαβενω!!Γιαυτο ζητω την βοιθεια σας!!Μηπος ξερεται κανενα αλο προγραμμα για συνχρονισμο με το ipod?Ευχαριστο εκ των προτερων!!

 

Ενας απελπιζμενος στρατιοτης!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

επιτελους το touch το εχει διαθεσιμο το

expansys.

μολις το παρελαβα και ειναι φοβερο για ipod.

ηθελα να ρωτησω υπαρχει τροπος να του βαλουμε

ελληνικα??

οπως γινεται με το iphone??

ευχαριστω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, όχι ακόμα

Με γειά, σύντροφε ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, όχι ακόμα

Με γειά, σύντροφε ;)

 

ευχαριστω...να΄σαι καλα.

ειναι super.:rolleyes:

μια ερωτηση το πλαστικο(ενα διαφανες) που εχει

μεσα στην συσκευασια τι ειναι??:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Stand για να το βάζεις να κάθεται.

 

ευχαριστω πολυ.

ουτε καν μου περασε απο το μυαλο

μου φαινοτανε σαν γαντζος για να κρεμασω κατι.:lol::lol:

 

edit...

παιδια πηρα αυτο το ηχειο

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977615&product=977292

για το touch ηθελα να ρωτησω φορτιζει συνεχεια οταν το εχω συνδεδεμενο

δεν γινεται να σταματησει??κανει για την μπαταρια να ειναι συνεχεια στην πριζα??

καλα οταν το κλεινω παταω power και κλεινει το ηχειο...αλλα αμα ακουω 10ωρες

μουσικη??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φορτίστε το i-pod με ένα...κρεμμύδι :wacko:

 

Μέχρι τώρα ξέραμε ότι το i-pod φορτίζεται με το...φορτιστή του. Τώρα τα δεδομένα αλλάζουν, γιατί το i-pod φορτίζεται και με...κρεμμύδι!

Το βίντεο που κυκλοφορεί στο διαδίκτυο είναι χαρακτηριστικό. Ενας hacker που έχει ανακαλύψει τον διαφορετικό τρόπο φόρτισης του i-pod, χρησιμοποιεί ένα λευκό κρεμμύδι, δύο κούπες ισοτονικού ποτού και ένα κατσαβίδι.

 

Με το κατσαβίδι ανοίγει στο κρεμμύδι, μία τρύπα από τη μία πλευρά και μία από την άλλη, αλλά με τέτοιο τρόπο ούτως ώστε οι δύο τρύπες να συναντώνται. Αμέσως μετά, βουτά το κρεμμύδι μέσα στο δοχείο με το ισοτονικό ποτό και το αφήνει εκεί για τουλάχιστον μισή ώρα, έτσι ώστε αυτό να απορροφήσει όλους τους ηλεκτρολύτες που χρειάζονται για να φορτιστεί το i-pod και μέσα από τις τρύπες, το ποτό να διαπεράσει εξολοκλήρου το κρεμμύδι.

 

Μετά από 30 λεπτά, το λαχανικό θα έχει απορροφήσει περίπου τη μισή από την ποσότητα των δύο φλυτζανιών που χρησιμοποιήθηκαν. Οταν βγάλει το κρεμμύδι, απλώς το σκουπίζει με μια πετσέτα, το τοποθετεί πάνω σε ένα απλό σφηνοπότηρο και πιέζει με σταθερό χέρι το φορτιστή usb του i-pod στο εσωτερικό του κρεμμυδιού. Μετά από ελάχιστα δευτερόλεπτα, κι όμως υπάρχει ρεύμα. Και η συσκευή...φορτίζει!

 

:worry: info

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...