Jump to content

Προφυλακτικά


DJ_TEO
 Κοινοποίηση

Απο που αγοραζετε προφυλακτικά?  

392 members have voted

  1. 1. Απο που αγοραζετε προφυλακτικά?

    • Περιπτερο
      88
    • Ψιλικατζιδικο (κεντρο τυπου)
      11
    • Super Market
      154
    • Sex shop
      7
    • Internet
      11
    • Φαρμακείο
      106
    • Από αλλού - προσδιορίστε -
      15


Recommended Posts

super market δεν εχετε?πιο ευκολο μου φαινεται να παρεις απο εκει,παρα να μπεις σε διαδικασια να παραγειλεις μεσω ιντερνετ!!

 

(φιλικα ε??)

 

Ε, ναι. Πάντα φιλικα. Έχει το ιν μάρκετ 4χιλιόμετρα ποιο πέρα από εδώ που μένω. Πουλάνε προφυλακτικά σε αυτό το κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 317
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βρε παιδιά υπάρχει κάποια ιστοσελίδα όπου μπορώ να παραγγείλω προφυλακτικά γιατί εδώ εδώ πουλάνε μόνο Duo και τα αντιπαθώ. Η σελίδα να είναι ελληνική !

 

Προφυλακτικά δεν έχετε, γυναίκες έχετε? :p

Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι. Πάντα φιλικα. Έχει το ιν μάρκετ 4χιλιόμετρα ποιο πέρα από εδώ που μένω. Πουλάνε προφυλακτικά σε αυτό το κατάστημα;

 

δε μπορω να ξερω...πανε μια βολτα.

απο το φαρμακοποιο δε μπορεις να ζητησεις να φερει αλλες μαρκες?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Προφυλακτικά δεν έχετε, γυναίκες έχετε? :p

 

E, σαν παιδάκια κι εμείς έχουμε!

Link to comment
Share on other sites

δε μπορω να ξερω...πανε μια βολτα.

απο το φαρμακοποιο δε μπορεις να ζητησεις να φερει αλλες μαρκες?

 

Σ'ευχαριστώ ! Τώρα μου έδωσες ιδέα.

Θα ζητήσω!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ ! Τώρα μου έδωσες ιδέα.

Θα ζητήσω!

 

:blink: :blink: :worry: δε το ειχες σκεφτει????:X :confused:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

:blink: :blink: :worry: δε το ειχες σκεφτει????:X :confused:

 

Για να πω την αλήθεια δεν το σκέφτηκα αυτό!

Link to comment
Share on other sites

8α αγορασεις προφυλακτικα απο το ιντερνετ???

περιεργο μου ακουγεται!!

καλα φαρμακειο δεν εχετε εκει που εισαι?(δε ξερω που πεφτει η Λυγιά Βαρθολομιού Ηλείας..)

 

http://www.sexshop.gr/

 

:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάποια μου είπε ότι τα G pleasure είναι καλά, και ιδιαίτερα οι κουκίδες έχουν καλύτερη αίσθηση, όχι οι ραβδώσεις.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

6 selides exoun gemisei me ta profylaktika... "ego pao sto farmakeio" leei o enas, "ego pao ston hondo" leei o allos, "ego apo to internet" o parallos....

 

Kala re oloi toso kala paidia eiste?...:p

 

Mono ego yparxo se auton ton kosmo, pou ta sixainomai kai oute kan ta plisiazo, giati kai opote to ekana mexri na ta valo mou epefte synexeia?

 

Xoria oti den sygrinetai i ais8isi tou lastixou me tin ais8isi enos ygrou kai sfixtou kolpou...

 

More xapaki kai pali xapaki.... Ta kala koritsia na ta empisteueste kyrioi.... Kai ta kaka eniote...

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

Ε, καλά εννοείτε ότι είμαστε καλά παιδιά έτοιμα ...για όλλα. Πρώτη φορά βλέπω ανθρωπο που απεχθάνεται τα προφυλακτικά.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά βλέπω ανθρωπο που απεχθάνεται τα προφυλακτικά.

 

:shock:

 

Giati? Esy ti vriskeis me to na stamatas gia na valeis to profylaktiko? :fool:

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

:shock:

 

Giati? Esy ti vriskeis me to na stamatas gia na valeis to profylaktiko? :fool:

 

ευτυχώς δεν μου έχει τύχει και δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

:shock:

 

Giati? Esy ti vriskeis me to na stamatas gia na valeis to profylaktiko? :fool:

 

Γιατί εσύ τι βρίσκεις με το να τρέχεις εσύ ή η κοπέλα στις 3 το πρωί σε φαρμακεία για το χάπι της επόμενης μέρας?Ή πιστεύεις πως το αντισυλληπτικό χάπι σε καλύπτει 100% απο το να σπείρεις κανά εξώγαμο?!?

c00kiE σοκολάτας
Link to comment
Share on other sites

Γιατί εσύ τι βρίσκεις με το να τρέχεις εσύ ή η κοπέλα στις 3 το πρωί σε φαρμακεία για το χάπι της επόμενης μέρας?Ή πιστεύεις πως το αντισυλληπτικό χάπι σε καλύπτει 100% απο το να σπείρεις κανά εξώγαμο?!?

 

Oxi kata 100%, alla kata 99% se kaluptei. Kai stin epistimi to 99% na ksereis, 8eoreitai paaara polu megalo pososto....

 

To profylaktiko se kaluptei 100% apo to na speireis eksogama? :)

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

6 selides exoun gemisei me ta profylaktika... "ego pao sto farmakeio" leei o enas, "ego pao ston hondo" leei o allos, "ego apo to internet" o parallos....

 

Kala re oloi toso kala paidia eiste?...:p

 

Mono ego yparxo se auton ton kosmo, pou ta sixainomai kai oute kan ta plisiazo, giati kai opote to ekana mexri na ta valo mou epefte synexeia?

 

Xoria oti den sygrinetai i ais8isi tou lastixou me tin ais8isi enos ygrou kai sfixtou kolpou...

 

More xapaki kai pali xapaki.... Ta kala koritsia na ta empisteueste kyrioi.... Kai ta kaka eniote...

Δεν κατάλαβα.

Εκτός από τον κίνδυνο εγκυμοσύνης,υπάρχουν και ασθένειες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα.

Εκτός από τον κίνδυνο εγκυμοσύνης,υπάρχουν και ασθένειες...

 

A nai!

 

Sostos o paixtis. Tis eixa ksexasei autes! :rolleyes:

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

bomber21:

Εντελώς πληροφοριακά....όταν έχεις μια μόνιμη σχέση με μια ΟΚ κοπέλα σε όλα το θέμα των ασθενειών δεν το φοβάσαι!!!

 

mpiskoto:

Για το χάπι......όχι της επόμενης μέρας.....το αντισυλληπτικό......99% είναι πολύ μεγάλο ποσοστό!!Να μην σου πω κιόλας ότι με το προφυλακτικό έχεις περισσότερες πιθανότητες να σπείριες εξώγαμο!Ξέρεις πόσες περιπτώσεις ανθρώπων έχω ακούσει για σπασμένο προφυλακτικό;;;ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ!

 

Γενικώς μην ακούτε τα urban legends και ψάξτε το λίγο καλύτερα γιατί έχουν κυκλοφορήσει απίστευτες "φιδιές" μεταξύ των γυναικών για το αντισυλληπτικό και όλες ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ το αποφεύγουν γιατί....ΕΤΣΙ ΑΚΟΥΣΑΝ από κάποια φίλη τους!Για να υπάρχει από το 1950 αυτό το χάπι και να μην έχει αποσυρθεί αλλά συνεχώς βελτιώνεται τότε αυτό κάτι σημαίνει....!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

bomber21:

Εντελώς πληροφοριακά....όταν έχεις μια μόνιμη σχέση με μια ΟΚ κοπέλα σε όλα το θέμα των ασθενειών δεν το φοβάσαι!!!

Aν ο φίλος αναφέρεται σε μόνιμη σχέση,δεν μπορώ να το ξέρω εγώ.Γι αυτό και έκανα το παραπάνω σχόλιο.

 

Και επίσης,όλες οι κοπέλες ΟΚ μας φαίνονται μέχρι να μάθεις ότι είχε πάει με άλλους 500. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μιλάω για μια μόνιμη σχέση!

 

Για παράδειγμα εγώ ξέρω (100%.....έχω τις πληροφορίες μου εκτός από την εμπιστοσύνη και τα λεγόμενά της...χεχε!) ότι η κοπέλα μου μόνο με μένα και άλλον ένα έχει πάει πριν από μένα και ο οποίος πάλι σε σχέση....διαρκείας ήταν!!!Αυτή πώς να την φοβηθείς για ασθένειες;;;Άλλο όταν πας με αρκετές μέσα σε ένα χρονικό διάστημα!Εκεί επιβάλλεται!

 

Mitsos_The_Great:

Αυτό που είπες....ότι πρώτη φορά βλέπεις άνθρωπο να απεχθάνεται τα προφυλακτικά....αυτό και αν δεν το έχω ξανακούσει!ΟΛΟΙ θέλουν να το κάνουν χωρίς προφυλακτικό!Δεν συγκρίνεται η αίσθηση και όντως είναι εντελώς σπαστικό πάνω στην....κάψα της στιγμής ξαφνικά να σταματάς για να το βάλεις!!!!Αλλά είπαμε.....έχει τα θετικά του αλλά και τα αρνητικά του!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Να μην σου πω κιόλας ότι με το προφυλακτικό έχεις περισσότερες πιθανότητες να σπείριες εξώγαμο!Ξέρεις πόσες περιπτώσεις ανθρώπων έχω ακούσει για σπασμένο προφυλακτικό;;;ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ!

 

 

 

Γενικώς μην ακούτε τα urban legends και ψάξτε το λίγο καλύτερα γιατί έχουν κυκλοφορήσει απίστευτες "φιδιές" μεταξύ των γυναικών για το αντισυλληπτικό και όλες ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ το αποφεύγουν γιατί....ΕΤΣΙ ΑΚΟΥΣΑΝ από κάποια φίλη τους!Για να υπάρχει από το 1950 αυτό το χάπι και να μην έχει αποσυρθεί αλλά συνεχώς βελτιώνεται τότε αυτό κάτι σημαίνει....!

 

runner Mας λες ότι οι πληροφορίες πολλών γυναικών όσον αφορά το χάπι προέρχονται από ότι AΚΟΥΣΑΝ και μετά για να αποδείξεις ότι το προφυλακτικό δεν είναι ασφαλές λες ότι έχεις ΑΚΟYΣΕΙ πολλά περιστατικά που να έχει σπάσει το προφυλακτικό. Διακρίνω μια αντίφαση.

 

 

Αν λοιπόν βασιστείς σε επίσημα στοιχεια και όχι σε ότι AΚΟΥΣΕΣ, με μια ερευνα στο internet θα διαπιστώσεις ότι το ποσοστό επιτυχίας του προφυλακτικού φτάνει μέχρι και 98% αν χρησιμοποιηθεί σωστά.

 

One of the main sources that I found: http://www.patient.co.uk/showdoc/23068710/

 

 

Φυσικά το 99% του αντισυλληπτικού επίσης ισχύei μονο στις περιπτώσεις εκείνες που το χάπι χρησιμοποιείται σωστά. ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΠΕΡΙΠΤΏΣΕΙΣ τα ποσοστά επιτυχίας είναι μικρότερα αν δε γίνεται σωστή χρήση.

 

 

Aρα εγώ βλέπω ότι τα ποσοστά είναι συγκρίσιμα. Και μάλιστα αν το προφυλακτικό σπάσει η γλιστρήσει, το καταλαβαίνεις και μπορείς να αντιδράσεις (πχ χάπι επομενης μέρας) ώστε η περίπτωση εγκυμοσύνης να είναι τελικά αμελητέα (τώρα αν το προφυλακτικό φορεθεί σωστά, δε σπάσει και δε γλιστρήσει κτλ και η κοπέλα μείνει έγκυος, τότε μάλλον πρόκειται για θαύμα).

 

 

 

Επίσης για να απομυθοποιήσουμε λίγο τα ποσοστά. Όντως 99% στην περίπτωση του χαπιού και 98% στην περίπτωση του προφυλακτικού φαίνονται εντυπωσιακά (και σου δίνουν μια σιγουριά). Το ποσοστό είναι ετήσιο, δηλαδή (στην περίπτωση του 99%) σε ένα έτος 1 στις 100 γυναίκες που χρησιμοποιούν το χάπι θα μείνει έγκυος. Το επόμενο έτος άλλη 1 θα μείνει έγκυος κτλ κτλ και αν υποθέσουμε ότι η μέση κοπέλα θα παίρνει το χάπι περί τα 10-15 χρονια (αν ξεκινήσει με το που θα γίνει σεξουαλικά ενεργή και μέχρι να αποφασίσει να κάνει παιδιά) τότε σε όλη αυτή την περίοδο 10-15 στις 100 θα έχουν μείνει έγκυες, χωρίς να το θέλουν. Δηλαδή 10-15% θα μείνουν έγκυες (η αλλιώς ποσοστό επιτυχίας 85-90% σε όλη τη χρονική περίοδο).

 

Ξαφνικά δε μου φαίνεται τόσο εντυπωσιακό όσο το 99% ;)

 

Αν κάνω κάποιο λάθος στη συλλογιστική μου όσον αφορά τα ποσοστά (πάντως το ότι το 99% αναφέρεται σε ένα συγκεκριμένο έτος είναι αδιαμφισβήτητο) ας με διορθώσει κάποιος που να είναι καλύτερος στη στατιστική.

 

Πάντως σε καμια περίπτωση το 99% δεν αναφέρεται στην πιθανότητα που έχει μια κοπέλα να ΜΗΝ μείνει έγκυος κατά τη ΣΥΝΟΛΙΚΉ διάρκεια τις περιόδου που παίρνει το χάπι. Ελπίζω να γίνομαι κατανοητός.

 

Βεβαια το ίδιο ισχύει και με το ποσοστό για το προφυλακτικό. Η διαφορα (όπως είπα παραπάνω) είναι ότι την "αποτυχία" του προφυλακτικού την καταλαβαίνεις και μπορείς να την "αντιμετωπίσεις".

 

Και κάτι άλλο. Είναι αλήθεια ότι κυκλοφορούν πολλοί μύθοι για το χάπι, αλλα 100% ασφαλές σίγουρα δεν είναι (από άποψη παρενεργειών). Με ένα googling θα βρείτε πολλά (πχ http://www.sciencedaily.com/releases/2006/01/060104232338.htm)

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεις τα λεγόμενά μου!!!Άλλο να έχεις ακούσει κάτι ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ και άλλο ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ!!!Υπάρχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά!!Ξέρεις πόσες περιπτώσεις αντρών ξέρω που έχει σπάσει το προφυλακτικό;ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ!Και σίγουρα αυτά δεν είναι αστικοί μύθοι.....όταν σε παίρνει ο άλλος τηλέφωνο 3 το βράδυ για να σε ρωτήσει τι να κάνει.....ξέρεις ότι δεν είναι αστικός μύθος όπως ΟΛΑ αυτά που λένε για τα αντισυλληπτικά τα οποία σε ένα μεγάλο ποσοστά είναι μπαρούφες(από αυτά που διαδίδουν πολλές γυναίκες γιατί δεν ξέρουν ή γιατί πολύ απλά δεν θέλουν να μπλέξουν με χάπια!!!)!

 

Οι παρενέργειες που έχει δεν είναι ΣΕ ΟΛΕΣ τις γυναίκες!Μην τα μεγαλοποιούμε όλα!Για αυτό πρέπει να γίνουν οι κατάλληλες εξετάσεις σε γιατρό αλλά και η κατάλληλη χρήση για να μην υπάρχουν αυτές!

 

Λες ότι δεν σου φαίνεται το 99% εντυπωσιακό με τον συλλογισμό σου!Για κάνε με τον ίδιο συλλογισμό για το 98% και μετά έλα πες μου!!!!Για το αν καταλαβαίνουν όλοι πάνς στην έξαρση της στιγμής για το αν έσπασε το προφυλακτικό.......ρώτα τόσους που πάνε να ψάχνουν ανοιχτά φαρμακεία το βράδυ!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

απο περιπτερο παιρνω εγω οταν χρειαστω,ανκαι προτιμω καλυτερα απο φαρμακειο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...