Jump to content

Vodafone Shops - Ειστε ευχαριστημενοι;


DJ_TEO
 Κοινοποίηση

Vodafone Shops - Ειστε ευχαριστημενοι ?  

336 members have voted

  1. 1. Vodafone Shops - Ειστε ευχαριστημενοι ?

    • ΝΑΙ
      162
    • ΟΧΙ
      174


Recommended Posts

Θέλω να πάρω μια επιδότηση για μια σύνδεση που έχω.... Έχω πάει ήδη σε 3 vodafone shops και όλα έχουν σε ελλειψη ένα σωρό συσκευές.... Δεν πάμε καλά!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 181
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω ψηφησα ναι γιατι το 90% που εχω παει σε διαφορα καταστηματα με εξηπηρετησαν. Βεβαια οχι οτι οι απαιτησεις μου ειναι ιδαιτερες. Επειδη ειχα δουλεψει για ενα διαστημα θα σας πω το εξης. Δεν φανταζεσται ποσο δυσκολη δουλεια ειναι. Εχει τρομερες απαιτησεις απο ολους. Να μαθαινεις απ'εξω τα προγραμματα και τα παγια που τα αλλαζουν καθε τρεις και λιγο, τις επιδοτησεις, τις συσκευες τις τιμες και τις δυνατοτητες που ειναι παρα πολλες απο πολλες εταιριες, να ξερεις τις διαδικασιες που διαφορετικες για ιδωτες, για ετειρικους, τα οικογενειακα, τα καρτοκινητα κτλ.

 

Συνηθως οι πιο δυσκολοι πελατες ειναι:

1. Οι ασχετοι που ζητανε ενα σωρο οπως πως κανω το ενα και πως κανω το αλλο σε nokia, ericson, sharp, samsung, alcatel, motorola κτλ κτλ, που σου τρωνε ενα μισαωρο στην ψυχρα και αφηνεις αλλους.

 

2. Κατι 50αριδες με 15 εταιρικες συνδεσεις το χρονο για να παιρνουν συσκευες, ελεος.

 

3. Αιτηματα του στυλ εχω τρια εππαγγελματικα cosmote και θελω να τα φερω vodafone οπυ το ενα θα το κανω καρτοκινητο, το αλλο μεταβιβαση και θα παρω και δυο καινουργια νουμερα για επιδοτηση και ολα μαζι σε οικογενειακο και κατι τετοια. Μπερδεματα γινονται.

 

Και σε ολα αυτα ειμαστε υποχρεωμενοι απο την εταιρια να προωθουμε vlive συσκευες, τα νεα προγραμματα και αντε εξηγησε στον καθενα τι γινεται εδω μπερδευομαστε εμεις, τα καινουργια πακετα ομιλιας του a la carte κτλ.

 

Η πιεση και οι ευθυνη ειναι μεγαλες και οταν δουλευεις 50+ ωρες την εβδομαδα με 600 ευρω χωρια τα εορταστικα ωραρια ε καπου χανεις την μπαλα. Και ολα αυτα παραλληλα με την σχολη μου, αλλος εχει οικογενεια κτλ. Συνηθως στα σωστα μαγαζια οι υπαληλοι χωριζονται σε "ποστα", δηλαδη καποιος κατι ξερει παραπανω απο τον αλλον σε καποιοα ειδικα θεματα. Σταμπαρετε καποιον πωλητη που σας αρεσει και σας εξυπηρετει αναλογα τις αναγκες σας και θα ειστε ενταξει.

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kalimera!

Emena den mporw na pw oti me kalyptei kamia etairia... H Vodafone einai kolossos kai se exoune grammeno (gianane kai oi ypoklopes...) tin cosmote tin thewrw kratiki kai den dinw dekara se aytous kai h tim tipotenia kai mikri!(apopseis mou)

Egw prin mines piga na allaksw to paketo mou stin vf kai mou leei i kopela sto katastima xolargou na valw anti gia ta 280 h290 na valw 120 lepta kai 500 lepta dwrean ta opoia 500 tha isxyoun apo tis 10 to vrady mexri kapou ta ksimerwmata!DExtika loipon afou milaw kyriws vrady... Ston teleytaio logariasmo mou eida xrewseis stis vradines wres entelws tyxaia kai pira na mthw ti paizei... Mou eipan stin eksipiretisi pelatwn oti ta 500 einai mono gia arithmous vodafone! Makari na mporousa na tous kanw kati kai aytis tis min pw kopelitsas... To kako einai oti den thelw na paw kai stis alles etairies!

Link to comment
Share on other sites

Kalimera!

Emena den mporw na pw oti me kalyptei kamia etairia... H Vodafone einai kolossos kai se exoune grammeno (gianane kai oi ypoklopes...) tin cosmote tin thewrw kratiki kai den dinw dekara se aytous kai h tim tipotenia kai mikri!(apopseis mou)

Egw prin mines piga na allaksw to paketo mou stin vf kai mou leei i kopela sto katastima xolargou na valw anti gia ta 280 h290 na valw 120 lepta kai 500 lepta dwrean ta opoia 500 tha isxyoun apo tis 10 to vrady mexri kapou ta ksimerwmata!DExtika loipon afou milaw kyriws vrady... Ston teleytaio logariasmo mou eida xrewseis stis vradines wres entelws tyxaia kai pira na mthw ti paizei... Mou eipan stin eksipiretisi pelatwn oti ta 500 einai mono gia arithmous vodafone! Makari na mporousa na tous kanw kati kai aytis tis min pw kopelitsas... To kako einai oti den thelw na paw kai stis alles etairies!

 

Για να εισαι σιγουρος αλλη φορα να κανεις διευκρινιστικες ερωτησεις. Η κοπελα σου ειπε αλλα εσυ δεν καταλαβες καλα η καταλαβες αυτο που ειναι καλυτερο για σενα. Προφανως μιλας τωρα για βραδινες κλησεις οι οποιες ειναι πασιγνωστο οτι αφορουν μονο σταθερα και vodafone αριθμους !

Link to comment
Share on other sites

Nai re file einai pasignwsto,min sizitas! Kai i kaROula apo tin kipseli to kserei!

Ti dieykrinistikes erwtiseis??TO xarti pou mou edwsan anaferei ta 500 lepta stis vradines kliseis kai tpt allo!

ESY MOU LES ME LIGA LOGIA OTI EINAI APATEWNES KAI KOUTOPONHROI GI AYTO KI EGW NA EIMAI SYNEXEIA KAXYPOPTOS KAI NA RWTAW...

Link to comment
Share on other sites

Nai re file einai pasignwsto,min sizitas! Kai i kaROula apo tin kipseli to kserei!

Ti dieykrinistikes erwtiseis??TO xarti pou mou edwsan anaferei ta 500 lepta stis vradines kliseis kai tpt allo!

ESY MOU LES ME LIGA LOGIA OTI EINAI APATEWNES KAI KOUTOPONHROI GI AYTO KI EGW NA EIMAI SYNEXEIA KAXYPOPTOS KAI NA RWTAW...

 

 

Το πιθανοτερο ειναι να επεσες σε ασχετη πωλητρια(συχνο φαινομενο) η οποια δεν ηθελε να σε εξαπατησει απλα να σου πουλησει αυτο που της εχουν μαθει να πουλαει. Απλα θεωρησε οτι για σενα αυτο ειναι γνωστο! Στο χαρτι αποκλειεται να μην αναφερει αυτην την σημαντικη λεπτομερια της υπηρεσιας !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

επειδη το καλο πρεπει να το λεμε...ενα μπραβο στην ξανθια κοπελιτσα στο καταστημα της vodafone Χρυσουπολης για την πολυ καλη εξυπηρετηση της!ητανε πολυ κατατοπιστικη σχετικα με τα νεα προιοντα της.

απλα-δυστηχως-ευτυχως δεν ξερω πως να το πω..την εκανα να παραδεχτει και μου το ειπε οτι το wind max με συμφερει ή μαλλον μου λεει "οτι δεν χρειαζετε να αλλαξω πακετο" και προφανως και εταιρια. :) δεν πειραζει ομως εμενα μου αρκει που ειχε την ορεξη και την διαθεση να με εξυπηρετησει.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθες στην Χρυσούπολη και γνώρισες την ξανθιά κοπέλα στην Vodafone και όχι μόνο αυτό αλλά την βρήκες και κατατοπιστική;; Δεν υπάρχει, ζούμε σε παράλληλο σύμπαν! Πότε; Πρόσφατα;
Link to comment
Share on other sites

Ήρθες στην Χρυσούπολη και γνώρισες την ξανθιά κοπέλα στην Vodafone και όχι μόνο αυτό αλλά την βρήκες και κατατοπιστική;; Δεν υπάρχει, ζούμε σε παράλληλο σύμπαν! Πότε; Πρόσφατα;

την προηγουμενη πεμπτη συγκεκριμενα.

δεν την γνωρισα (δηλ.γιναμε φιλοι) απλα αυτη με εξυπηρετησε.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ε, καλά δεν είπα και φίλοι... Να μου λεγες για την Αθανασία να το καταλάβαινα (η μελαχρινή κοπέλα)...

Τώρα πάλι ίσως να είμαι λίγο αυστηρός γιατί εγώ εξυπηρετήθηκα (που λέει ο λόγος) όταν την είχαν πρωτοπάρει... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ε, καλά δεν είπα και φίλοι... Να μου λεγες για την Αθανασία να το καταλάβαινα (η μελαχρινή κοπέλα)...

Τώρα πάλι ίσως να είμαι λίγο αυστηρός γιατί εγώ εξυπηρετήθηκα (που λέει ο λόγος) όταν την είχαν πρωτοπάρει... :rolleyes:

τωρα εγινε τσακαλι φιλε...

τωρα αν μονο σε μενα εγινε αυτο...παει αλλου το θεμα :p :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στο vodafone shop της γειτονιας μου για να κανω φοτητοτητα εναν αριθμο κοσμοτε,σαν σκουπιδι μου φερθηκαν οι υπαλληλοι,εκτος οτι περιμενα 10 ατομα απο πισω κανανε 1 ωρα να εξυπηρετησουν τον καθενα μας βγαλανε και γλωσσα απο πανω,με φορτωσανε για τα καλα,στην εξυπρετηση πελατων μου ειπανε οτι χρειαζεται μονο ταυτοτητα και αυτοι μου μιλουσανε για εκαθαριστικα απο την εφορια,ειχανε τοσο πιεση οι υπαλληλοι αφου ηταν μονο 2 και η πολυεθνικη βονταφον δε μπορει να προσλαβει προσωπικο,μονο στις διαφημησεις ειναι πρωτη,τι να πω? αγανακτηση και μονο αγανακτηση μεχρι και στις δημοσιες υπηρεσιες οι υπαλληλοι ειναι πιο ευγενικοι και εξυπηρετικοι,ισως να πεσαμε στην περιπτωση αλλα δεν εχει σημασια,επισημο καταστημα βονταφον ελεγε :mad:
Link to comment
Share on other sites

να λετε και για ποιο καταστημα μιλατε να ξερουμε οι υπολοιποι

 

οσο για τη φορητοτητα, χρειαζεται οπωςδηποτε δικαιολογητικο

. ειτε εκκαθαριστικο, ειτε ΔΕΚΟ , ειτε λογαριασμο της Κοσμοτε

 

αλλιως θα βγει εκκρεμοτητα απο τον πιστωτικο ελεγχο

:X
Link to comment
Share on other sites

ειχανε τοσο πιεση οι υπαλληλοι αφου ηταν μονο 2 και η πολυεθνικη βονταφον δε μπορει να προσλαβει προσωπικο,μονο στις διαφημησεις ειναι πρωτη,τι να πω? αγανακτηση και μονο αγανακτηση μεχρι και στις δημοσιες υπηρεσιες οι υπαλληλοι ειναι πιο ευγενικοι και εξυπηρετικοι,ισως να πεσαμε στην περιπτωση αλλα δεν εχει σημασια,επισημο καταστημα βονταφον ελεγε :mad:

 

Nα σου υπενθυμίσω ότι τα περισσότερα καταστήματα όλων των αλυσίδων είναι franchise. Πράγμα που σημαίνει πως η Vodafone στα καταστήματα αυτά δεν ανακατεύεται με τη πρόσληψη του προσωπικού αλλά μόνο με τη βασική του εκπαίδευση. Βέβαια έχεις δίκιο ότι για σένα είναι ένα κατάστημα Vodafone. Εγώ προσωπικά έχω αντιμετωπίσει προβλήματα σε καταστήματα και των τριών. Στη περίπτωση της Vodafone (κατ. Κολωνακίου) αφού μόνο που δεν πλακώθηκα με ένα υπάλληλο, έστειλα e-mail και έλαβα απάντηση ότι θα το έχουν υπ'όψιν τους και ζήτησαν συγνώμη για τη ταλαιπωρία...

 

@mplip^: Έχεις απόλυτο δίκιο για το πάσης φύσεως αποδεικτικό ΑΦΜ και λογαριασμό ΔΕΚΟ για νέες συνδέσεις συμβολαίου αλλά ο iced_earth δεν ξέρουμε αν ζήτησε συμβόλαιο ή καρτοκινητό...

Link to comment
Share on other sites

Nα σου υπενθυμίσω ότι τα περισσότερα καταστήματα όλων των αλυσίδων είναι franchise. Πράγμα που σημαίνει πως η Vodafone στα καταστήματα αυτά δεν ανακατεύεται με τη πρόσληψη του προσωπικού αλλά μόνο με τη βασική του εκπαίδευση. Βέβαια έχεις δίκιο ότι για σένα είναι ένα κατάστημα Vodafone. Εγώ προσωπικά έχω αντιμετωπίσει προβλήματα σε καταστήματα και των τριών. Στη περίπτωση της Vodafone (κατ. Κολωνακίου) αφού μόνο που δεν πλακώθηκα με ένα υπάλληλο, έστειλα e-mail και έλαβα απάντηση ότι θα το έχουν υπ'όψιν τους και ζήτησαν συγνώμη για τη ταλαιπωρία...

 

@mplip^: Έχεις απόλυτο δίκιο για το πάσης φύσεως αποδεικτικό ΑΦΜ και λογαριασμό ΔΕΚΟ για νέες συνδέσεις συμβολαίου αλλά ο iced_earth δεν ξέρουμε αν ζήτησε συμβόλαιο ή καρτοκινητό...

 

 

καταστημα βοντα κιλκις

 

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ CU AΛΛΑ ΔΕΝ ΕΠΙΤΕΥΧΘΕΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ,ΔΕ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΑΝ Η ΒΟΝΤΑΦΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙ ΚΟΣΜΟ Α ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΝΩ ΛΕΝΕ ΟΤΙ Η ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ Η ΚΑΡΤΑ ΣΙΜ ΚΟΣΤΙΖΕΙ 17,40 ΕΥΡΩ,ΤΟ ΚΟΡΟΙΔΙΛΙΚΙ ΠΑΕΙ ΣΥΝΝΕΦΟ

Link to comment
Share on other sites

καταστημα βοντα κιλκις

 

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ CU AΛΛΑ ΔΕΝ ΕΠΙΤΕΥΧΘΕΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ,ΔΕ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΑΝ Η ΒΟΝΤΑΦΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙ ΚΟΣΜΟ Α ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΝΩ ΛΕΝΕ ΟΤΙ Η ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ Η ΚΑΡΤΑ ΣΙΜ ΚΟΣΤΙΖΕΙ 17,40 ΕΥΡΩ,ΤΟ ΚΟΡΟΙΔΙΛΙΚΙ ΠΑΕΙ ΣΥΝΝΕΦΟ

ΔΩΡΕΑΝ είναι, και η SIM!

 

Αν πλήρωσες, σε έκλεψαν!

Link to comment
Share on other sites

ΔΩΡΕΑΝ είναι, και η SIM!

 

Αν πλήρωσες, σε έκλεψαν!

 

Οχι φυσικα δεν το κανα,μιλησα με την εξυπηρετηση πελατων πριν παω και μαλιστα δυο φορες τους πηρα μου ειπαν οτι δε θα πληρωσω τιποτα,η υπαλληλος στο καταστημα με ειρωνικο υφακι μου λεει "δε ξερω τι σου ειπανε η καρτα σιμ χρεωνεται 17,40"

 

Αν αληθευει αυτο που λες θα τους δειξω εγω αυριο θα παρω στα κεντρικα

Link to comment
Share on other sites

Πηρα στη βονταφον και μου διαβεβαιωσε η τηλεφωνητρια οτι ολη η διαδικασια ειναι δωρεαν,οσο για το καταστημα αν συνεχισει τα ιδια μου ειπαν να καλεσω επι τοπου το 13894 για να συννενοηθουν αυτοι μαζι τους
Link to comment
Share on other sites

να λετε και για ποιο καταστημα μιλατε να ξερουμε οι υπολοιποι

 

οσο για τη φορητοτητα, χρειαζεται οπωςδηποτε δικαιολογητικο

. ειτε εκκαθαριστικο, ειτε ΔΕΚΟ , ειτε λογαριασμο της Κοσμοτε

 

αλλιως θα βγει εκκρεμοτητα απο τον πιστωτικο ελεγχο

 

Αν θελεις να πας σε καρτοκινητο δεν χρειαζεται τιποτα. Τουλαχιστον αυτο ισχυει στις αλλες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψηφίζω ναι για τα καταστήματα Νέας Φιλάδελφειας που είναι κοντά στη δουλειά μου και του Νέου Κόσμου άψογη εξυπηρέτηση και ως τώρα δεν έχω κανένα παράπονο για ένα άλλο ούτε συζήτηση τα νεύρα μου με πιάνουν με το που μπαίνω μέσα.... αδιαφορία απαπα...

 

Οχι φυσικα δεν το κανα,μιλησα με την εξυπηρετηση πελατων πριν παω και μαλιστα δυο φορες τους πηρα μου ειπαν οτι δε θα πληρωσω τιποτα,η υπαλληλος στο καταστημα με ειρωνικο υφακι μου λεει "δε ξερω τι σου ειπανε η καρτα σιμ χρεωνεται 17,40"

 

Αν αληθευει αυτο που λες θα τους δειξω εγω αυριο θα παρω στα κεντρικα

 

Η κάρτα sim δεν χρεώνεται φίλε μου όταν θα πας στο κατάστημα και σου αναφέρουν το ίδιο πράγμα σε καμία περίπτωση δεν φεύγεις από εκεί καλείς το τμήμα εξυπηρέτησης και θα σε βοηθήσουν τα κορίτσια...

Τα έχω πάθει και εγώ με το ακατανόμαστο κατάστημα που έλεγα προηγουμένως .... είχα μπλέξει και εγώ με φορητότητα φτουου! Μετάνιωσα πικρά που δεν πήγα στης Νέας Φιλαδέλφειας και ταλαιπωρήθηκα με αυτούς.... αλλά από το τμήμα εξυπηρετήσης με βοήθησαν απίστευτα και ξέμπλεξα μια ώρα αρχίτερα...

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψηφίζω ναι για τα καταστήματα Νέας Φιλάδελφειας που είναι κοντά στη δουλειά μου και του Νέου Κόσμου άψογη εξυπηρέτηση και ως τώρα δεν έχω κανένα παράπονο για ένα άλλο ούτε συζήτηση τα νεύρα μου με πιάνουν με το που μπαίνω μέσα.... αδιαφορία απαπα...

 

 

 

Η κάρτα sim δεν χρεώνεται φίλε μου όταν θα πας στο κατάστημα και σου αναφέρουν το ίδιο πράγμα σε καμία περίπτωση δεν φεύγεις από εκεί καλείς το τμήμα εξυπηρέτησης και θα σε βοηθήσουν τα κορίτσια...

Τα έχω πάθει και εγώ με το ακατανόμαστο κατάστημα που έλεγα προηγουμένως .... είχα μπλέξει και εγώ με φορητότητα φτουου! Μετάνιωσα πικρά που δεν πήγα στης Νέας Φιλαδέλφειας και ταλαιπωρήθηκα με αυτούς.... αλλά από το τμήμα εξυπηρετήσης με βοήθησαν απίστευτα και ξέμπλεξα μια ώρα αρχίτερα...

 

Εχεις δικιο τα κοριτσια μαλλον δεν ενημερωθηκαν τοσο καιρο,ζητανε και υπαλληλο ειδα εξω στη βιτρινα το χαρτι,φταιει και η πιεση οποτε τις δικαιολογω,σημερα το κανα και ησυχασα

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο τα καταστηματα vodafone η εξυπηρετηση ειναι αμεση και ολοι δουλευουν μ πολυ καλη διαθεση οσο για τα προιοντα ειναι πολυ αξιοπιστα!!!!:D:D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Αν και δεν είχα ποτέ μου κάποιο ιδιαίτερα σημαντικό πρόβλημα από τα καταστήματα της Vodafone (πιστεύω μάλιστα ότι πολλές φορές η εξυπηρέτηση είναι πολύ καλύτερη από το 13830), το καλύτερο για τη Θεσσαλονίκη είναι το Vodafone Αλέξανδρος στην Τσιμισκή. Τα παιδιά εκεί είναι πολυ εξυπηρετικά και ενημερωμένα. Δεν θα ξεχάσω ποτέ ότι γύρισα τουλάχιστον 8 Vodafone Shops για να μου λύσουν πρόβλημα με το mobile e-mail που δεν μπορούσε ούτε το 13830 και το κατάφεραν μόνο εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είχα ποτέ μου κάποιο ιδιαίτερα σημαντικό πρόβλημα από τα καταστήματα της Vodafone (πιστεύω μάλιστα ότι πολλές φορές η εξυπηρέτηση είναι πολύ καλύτερη από το 13830), το καλύτερο για τη Θεσσαλονίκη είναι το Vodafone Αλέξανδρος στην Τσιμισκή. Τα παιδιά εκεί είναι πολυ εξυπηρετικά και ενημερωμένα. Δεν θα ξεχάσω ποτέ ότι γύρισα τουλάχιστον 8 Vodafone Shops για να μου λύσουν πρόβλημα με το mobile e-mail που δεν μπορούσε ούτε το 13830 και το κατάφεραν μόνο εκεί.

 

Εγώ πάλι, απο το συγκεκριμένο κατάστημα έχω πολύ άσχημη εμπειρία. Είχα πάει αρχές Δεκέμβρη 2007 να αγοράσω συσκευή με φορητότητα απο Cosmote, ενδιαφερόμουνα τότε μεταξύ άλλων και για το NOKIA 5500 (μετά όμως απο έρευνα το απέριψα διότι έχει πρόβλημα με το πληκτρολόγιο του το οποίο ξεκολάει κάθε μήνα). Τεσπα συνεχίζω,

μου λένε απο το συγκεκριμένο κατάστημα:

 

-Καινούργιο το 5500 δε μας το στέλνουν πλέον. Αν σας ενδιαφέρει έχουμε ένα 5500 μόλις μίας μέρας χρησιμοποιημένο, το πήρε κάποιος κύριος για τη γυναίκα του και επειδή δε της άρεσε το επέστρεψε την επομένη, είναι σε πολύ συμφέρουσα τιμή και είναι αχρησιμοποίητο.

-Να το δώ;

-Βεβαίως, μισό λεπτό.... ορίστε

 

Το βλέπω, όντως ήταν σε άριστη κατάσταση, ωραία λέω.

 

-Στη μειωμένη τιμή λόγω του ότι είναι χρησιμοποιημένο συμπεριλαμβάνεται και ότι είχε μεσα το αρχικό πακέτο; Ή μου δίνετε μόνο τη συσκευή και το φορτιστή;

-Όλα μέσα στο πακέτο όπως πωλείται και καινούργιο.

-Καλώς ας προχωρήσουμε τότε με τα συμβόλαια κ.τ.λ ...

 

Κάνουμε το συμβόλαιο, δικαιολογητικά κ.τ.λ ...

Μου λένε:

 

-Μόλις εγκριθεί η φορητότητά σας απο τη Vodafone θα ενημερωθείται με sms, περάστε έπειτα απο εδώ να πάρετε συσκευή και sim.

 

Έρχεται μετά απο 3ήμερο το sms, πάω στο κατάτημα να πάρω το πακέτο:

 

-Ορίστε το συβόλαιό σας υπογράψτε εδώ παρακαλώ.

-Το πακέτο που είναι, να το δώ;

-Μισό λεπτό ... Ορίστε.

 

Διαπιστώνω ότι το πακέτο έχει μέσα μόνο το τηλέφωνο και το φορτιστή. (Δηλαδή απλά ήθελαν να υπογράψω και να με κοροϊδέψουν ξαποστέλνωντάς με γρήγορα γρήγορα ...)

 

-Πού είναι τα υπόλοιπα ρε παιδιά; Manual, εγγύηση, Hands free, memory card, wrist band κ.τ.λ ... ;

-Ε μάλλον είναι στο άλλο μας το κατάστημα, τα θέλετε;

-Φυσικά και τα θέλω, αν δε τα είχε μέσα το πακέτο έπρεπε να μου το πείτε και να μειώσετε και αναλόγως τη τιμή!

-Περάστε αύριο κύριε να τα πάρετε αν θέλετε.

-Καλώς, τότε δεν υπογράφω και δεν παραλαμβάνω τίποτα τώρα αλλά αύριο που θα έρθω για το ολοκληρωμένο πακέτο. Εντάξει;

-Εντάξει.

 

Την επόμενη μέρα, και την ώρα που μου είπαν να πάω:

 

-Γεία σας, όλα έτοιμα; Ήρθαν;

-Μισό λεπτό ... Α δε τα έχουμε ακόμη ... Δε μας τα έφερε το παιδί απο το άλλο κατάστημα, ελάτε πάλι αύριο.

 

'Ολα αυτά απο τον υπεύθυνο με αγενέστατο και απαξιωτικό ύφος λες και ζητούσα ελεημοσύνη, ενώ μου χρωστούσαν κάτι για το οποίο θα με χρέωναν και έπρεπε εξ αρχής να είναι μέσα στο κουτί, και επιπλέον λες και δεν είχα άλλη δουλειά να κάνω απο το να κατεβαίνω κάθε απόγευμα κέντρο για να πάω βόλτα στο κατάστημά τους!

 

-Αύριο σίγουρα θα τα έχεται;

-Ναι.

-Σε ποιό κατάστημά σας είναι ότι λείπει μήπως με βολεύει εμένα να περάσω να τα πάρω.

-Στο κατάστημα της Βασ. Όλγας, αν θέλετε πάτε να τα πάρετε.

-Καλώς, κάντε ένα τηλ. όμως στο άλλο σας κατάστημα να ενημερώσετε τους συναδέλφους σας εκεί ώστε όταν τους πάρω εγώ τηλ. να ξέρουν για τι μιλάμε. Εντάξει;

-Εντάξει θα τους ενημερώσω εγώ.

-Θα μιλήσουμε άυριο λοιπόν, γειά σας.

 

Παίρνω τηλ. στο άλλο κατάστημα, δεν ήξεραν τίποτα. Το άτομο ούτε καν σήκωσε το τηλ. να μιλήσει με το άλλο κατάστημα.

 

Την επομένη και την ώρα που υποτίθεται μου είχαν πεί πως θα τα έχουν, αυτή τη φορά τους παίρνω τηλέφωνο πριν πάω.

 

-Γειά σας, ήρθαν;

-Μισό λεπτό ... Όχι

-Πότε επιτέλους θα τα έχεται;

-Δε ξέρω.

 

Έτσι απλά και με απόλυτη φυσικότητα και απίστευτη αγένεια και απαξιωτικό ύφος και μάλιστα απο τον υπεύθυνο του καταστήματος, ένα τυπάκο που το έπαιζε και καλά τρελή μούρη με κάτι γελοία ρούχα που πιο πολύ ταίριαζαν σε drag queen show,

και πάντα με ύφος 500 καρδιναλίων.

 

Φυσικά ακύρωσα την αίτηση φορητότητας και υπέβαλα καταγγελία στη Vodafone.

Απαράδεκτοι!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...