Jump to content

Fujitsu Siemens LOOX N560


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην Athena λειτουργούν τα πάντα εκτός απο gprs. Στην Pups που δοκίμασα εγώ δεν υπήρχε office και το Wifi εχει πρόβλημα. Από ότι λένε στο site όμως θα βγει σύντομα καινούρια rom που δεν θα έχει προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Yπάρχει κάποιος να δώσει link για κατέβασμα ROM wm6 και την μαμίσια wm5 για το Ν560 ?

 

Υπάρχει κάποιος που να πέρασε τα 6άρια και να επέστρεψε στα 5άρια ?

 

Υπάρχει κάποιος να δώσει σαφείς απαντήσεις και να μας πει τι διαφορές, τι επί πλέον και τι λείπει από τη ROM αυτή με τα wm6 ? :blink:

Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω να αλλάξω κάρτα μνήμης στο N560, μέχρι τι μέγεθος παίρνει και τι πρέπει να προσέξω;

με τα προγράμματα που έχω εγκαταστήσει στην κάρτα μνήμης τι γίνεται; Αν αντιγράψω την παλιά στην καινούρια θα λειτουργούν;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά παρόλο που όλες οι roms για τα wm6 εχουν κάποια προβλήματα, βγαίνουν συνεχώς αναβαθμίσεις, οπότε δεν θα επέστρεφα στα wm5. H τελευταία rom είναι η pups 0.1, η οποία περιέχει και το office και από ότι λένε έχει φτιαχτεί και το πρόβλημα με το wifi που υπήρχε στην προηγούμενη rom. Παρόλα αυτά δεν κατάφερα να συνδεθώ με το router μου, το n560 το έβλεπε κανονικά αλλα δεν μπορούσε να κάνει connect. Το office υπάρχει κανονικά , το δοκίμασα.

 

Αν κάποιος είχε βάλει την προηγούμενη pups rom, όπως εγώ :p, αν προσπαθήσει να φλασάρει κάποια αλλη rom, θα αντιμετωπίσει πρόβλημα μιας και δεν ξεκινάει bootloader μέσω του activesync, και έτσι δεν ξεκινάει το φλασαρισμα. Υπάρχει λύση βέβαια, και αν την χρειαστεί κάποιος μπορώ να την γράψω εδώ.

 

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται απο τους moderators να βάλω κάποιο λινκ για το site που έχει όλες τις roms. Aν δεν υπάρχει πρόβλημα θα το κάνω.:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται απο τους moderators να βάλω κάποιο λινκ για το site που έχει όλες τις roms. Aν δεν υπάρχει πρόβλημα θα το κάνω.:)

 

Στείλε ένα πμ ρε φίλε ;)

 

Ούτε εγώ θα γυρίσω στα "5", αλλά την θέλω για backup, για την εγγύηση...

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Στείλε ένα πμ ρε φίλε ;)

 

Ούτε εγώ θα γυρίσω στα "5", αλλά την θέλω για backup, για την εγγύηση...

 

an mporeis kai se emena ena ΡΜ, plzz

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε παιδιά τι πρόβλημα να υπάρχει, εδώ δίνονται link για ότι νάναι, το link με τις ROM που χρειαζόμαστε θα ενοχλήσει ? :worry:
Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

@Digelo & karagkiοzis

:google:... είναι κακό να είσαστε τσακωμένοι μαζί του!!

 

Για κάνετε ένα Search με κλειδιά - N560 wm6 17944 - :hypno:

Psion Revo Plus, Samsung i520 Athens 2004 , F/S Loox N560, 3g , htc HD, 3gs, 4, 4s .. Evolution Goes On :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia! Eimai arxarios me ta pda k tha ithela na m peite kapoia pragmata gia to gps! Exw to fujitsu siemens pocket loox N560 k evala to destinator 7 me xartes elladas alla dn kserw apo pou na vrw tis glwsses gia na ginetai eisagwgi odwn se ellinika.... Kserete tipota gi auto??!! THX!!
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος είχε βάλει την προηγούμενη pups rom, όπως εγώ :p, αν προσπαθήσει να φλασάρει κάποια αλλη rom, θα αντιμετωπίσει πρόβλημα μιας και δεν ξεκινάει bootloader μέσω του activesync, και έτσι δεν ξεκινάει το φλασαρισμα. Υπάρχει λύση βέβαια, και αν την χρειαστεί κάποιος μπορώ να την γράψω εδώ.

 

Μπορεις να πεις το κόλπο γιατί δε τα καταφέρνω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, λίγο τη βοήθειά σας παρακαλώ. Σκέφτομαι να αγοράσω το N560 ή το Mio P550, αλλά έχω τις εξής απορίες:

1. Αυτό που δεν έχω καταλάβει ακόμη είναι αν τα PDA συμπεριφέρονται ακριβώς ως μίνι υπολογιστές. Δηλαδή πέρα από τους περιορισμούς του Hardware μπορούν να είναι όσο ευέλικτα θέλει ο χρήστης από άποψη λογισμικού και προσωποποίησης ή κάθε εταιρεία θέτει δικά της standard; Δηλαδή ό,τι κάνει το FS μπορεί να κάνει και το Mio (ίσως αργότερα λόγω επεξεργαστή); Ή η fujitsu εξοπλίζει με λογισμικό που δίνει περισσότερες/λιγότερες επιλογές;

2. Αν αγοράσω γερμανική έκδοση του FS (μιλάω γερμανικά και είναι λίγο πιο φθηνό στα 380 ευρώ) θα έχω προβλήματα με το ελληνικό πληκτρολόγιο; Η έκδοση του N560 που κυκλοφορεί εδώ είναι η αγγλική ή υπάρχει και ελληνική;

3. Η χρήση που το θέλω είναι κυρίως navigation και έπειτα, σερφάρισμα, media player, skypόφωνο, organizer, outlook, excel, acrobat. Αξίζει η διαφορά τιμής για το FS ή και με το ΜΙΟ κάνω τη δουλειά μου;

4. Τι συμβαίνει με τα Windows mobile 6.0; Θα μπορούν τα δύο παραπάνω να αναβαθμιστούν ή θα είναι άχρηστα σε ένα χρόνο; Με τα mobile 5.0 υπάρχει συμβατότητα με Windows VISTA και το νέο Office;

Ελπίζω να μη σας κούρασα και ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

1. Και οι δύο συσκευές τρέχουν WM5. Οι σοφτουερικές δυνατότητες και των δύο λοιπόν καθορίζονται από τις δυνατότητες του συγκεκριμένου λειτουργικού. Ότι μπορεί το ένα μπορεί και το άλλο. Από κει και πέρα, κάθε κατασκευαστής συμπεριλαμβάνει διάφορα κομμάτια λογισμικού τα οποία είτε κάνουν πιο εύκολα προσβάσιμες κάποιες δυνατότητες του λειτουργικού συστήματος (WM5) ή παρέχουν υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες και από άλλα λογισμικά (τα οποία συνήθως είναι προτιμότερα). Σε σπάνιες περιπτώσεις τα προγράμματα που δίνουν οι κατασκευαστές αφορούν σε συγκεκριμένες δυνατότητες που έχει η συσκευή απορρέουσες από το hardware.

2. Σε κάθε περίπτωση, βρίσκεται στην διάθεσή σου λογισμικό (πχ. Resco Keyboard) το οποίο θα σου δώσει την δυνατότητα να εισάγεις κείμενο σε οποιαδήποτε από το λογισμικό υποστηριζόμενη γλώσσα. Απ' όσο γνωρίζω στην Ελλάδα το FS διατίθεται αποκλειστικά στην Αγγλική γλώσσα.

3. Όσων αφορούν στα navigation, σερφάρισμα, media player, organizer, outlook, excel, acrobat δεν θα έχεις πρόβλημα σε καμία συσκευή. Δεδομένου ότι και οι δύο συσκευές έχουν στην διάθεσή τους τις ίδιες τεχνολογίες συνδεσιμότητας (WiFi) τότε μπορείς να κάνεις και χρήση Skype με τον ίδιο τρόπο. Έχε υπόψιν σου ότι από την δικιά μου εμπειρία, το Skype στα WM παρουσιάζουν σημαντικά μεγαλύτερη καθυστέρηση (lag) στην ομιλία σε σχέση με την αντίστοιχη των desktops.

4. Για το mio θα πρέπει να κοιτάξεις αν προβλέπεται αναβάθμιση από τον κατασκευαστή. Για το N560 υπάρχει μία σοβιετικού τύπου αναβάθμιση η οποία είναι παράνομη, καταργεί τα προνόμια που απορρέουν από την εγγύηση καλής λειτουργίας της εταιρίας και εγκαθίσταται με ευθύνη του χρήστη βασισμένος σε οδηγίες τρίτων και χωρίς καμία εξασφάλιση. Πάρα ταύτα εγώ το έχω κάνει με πολύ καλά αποτελέσματα. Απλά σου δίνω την πλήρη εικόνα για να λάβεις τις σωστές αποφάσεις. Περι συμβατότητας των WM5 με Vista και νέο Office δεν γνωρίζω αλλά κατά πάσα πιθανότητα και υπό προϋποθέσεις, ναι. Πάντως τα WM6 δεν παρέχουν σημαντικές νέες υπηρεσίες και δυσκολεύομαι να φανταστώ πώς μπορούν οι WM5 συσκευές να καταστούν "'άχρηστες" σε ένα χρόνο.

 

Όποιος θέλει να διορθώσει ή να συμπληρώσει μπι μάι γκέστ.

Link to comment
Share on other sites

Έχε υπόψιν σου ότι από την δικιά μου εμπειρία, το Skype στα WM παρουσιάζουν σημαντικά μεγαλύτερη καθυστέρηση (lag) στην ομιλία σε σχέση με την αντίστοιχη των desktops.

 

Φίλε, σ' ευχαριστώ πολύ για τις λεπτομερείς απαντήσεις. Αυτό με το Skype με προβληματίζει. Δηλαδή είναι πρακτικό να μιλάς με το PDA ή έχει τόση καθυστέρηση που δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις; Φαντάζομαι έχει να κάνει με τους πολύ πιο αργούς επεξεργαστές των PDA σε σχέση με PC.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, σ' ευχαριστώ πολύ για τις λεπτομερείς απαντήσεις. Αυτό με το Skype με προβληματίζει. Δηλαδή είναι πρακτικό να μιλάς με το PDA ή έχει τόση καθυστέρηση που δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις; Φαντάζομαι έχει να κάνει με τους πολύ πιο αργούς επεξεργαστές των PDA σε σχέση με PC.

 

 

 

kalimera ke apo emena

 

ego pou dokimasa to skype se fs loox 560 den ixa kanena provlima

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα "από προσωπική εμπειρία" Στον Ν560 μου καθυστερεί αρκετά. Μπορείς να μιλήσεις αλλά οριακά. Σύντροφε άπεκτε μήπως έχει βγει νέα έκδοση?
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα "από προσωπική εμπειρία" Στον Ν560 μου καθυστερεί αρκετά. Μπορείς να μιλήσεις αλλά οριακά. Σύντροφε άπεκτε μήπως έχει βγει νέα έκδοση?

 

 

Skype 2.2 for Windows Mobile

 

afti tin ekdosi exo ke ime ok

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το Skype δουλεύει μια χαρά... Χωρίς ίχνος Lag:)

 

Παίζει ρόλο και η σύνδεση internet που έχεις;)

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Kalimera paidia! Exw to FS Loox N560 kai exw ta authentika WM5. Exw to eksis provlima me to word mobile: Apo tote pou evala SD , otan anoigw to word k pataw new, mou emfanizei to eksis minyma : "A problem with the document was encountered and it cannot be opened."

Ti akrivws ginetai? Mporeite na skefteite kati? Pantws ta arxeia pou eixa ftiaksei paliaotera pou dn eixe provlima ta anoigei kanonika.... Eyxaristw gia tin prosoxi sas! :D

Link to comment
Share on other sites

Skype 2.2 for Windows Mobile

 

afti tin ekdosi exo ke ime ok

 

Και σε εμένα το Skype δουλεύει μια χαρά... Χωρίς ίχνος Lag:)

 

Παίζει ρόλο και η σύνδεση internet που έχεις;)

 

Πράγματι... είχα παλιά έκδοση.. Η νέα δουλεύει απλά τέλεια. Οπότε σύντροφε theovav προχώρα ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς άλλος πρόβλημα με την μπαταρία; Κάθε εξάμηνο αλλάζω και μια, πάω τώρα για την τρίτη...:mad::mad:

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ρε παιδία.... Μια ερωτησούλα ήθελα να κάνω! Σχετικά με το Connectmobility E2C που παρέχεται με το FS Loox N560! Σαν να μου φαίνεται ότι ειναι μπελάς το πρόγραμμα!.... Από τότε που το έτρεξα δεν μπορώ να συνδεθώ με το Wi-fi router μου! Στην αρχή η διαδικασία σύνδεσης ήταν απλή! Άνοιγα το WLAN, μετά εμφανιζόταν κάτω ένα μήνυμα ότι εντοπίστηκε δίκτυο και βάζοντας τον κωδικό του router μπορούσα πανεύκολα να συνδεθώ κ να έχω Internet.... Τώρα όμως δε γίνεται τίποτα! Ξέρει κανέις τίποτα ρε παιδιά, να με βοηθήσει? Έχω απελπιστεί!..... Ευχαριστώ για την προσοχή σας! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...