Jump to content

[Επίσημο] Motorola E770


ismini20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θελει ειδικους drivers. Απο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2230098#post2230098

κατεβασε τους - αναλογα τα windows που εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να εχεις συνδεσει το κινητο κανε install τους drivers. Υστερα συνδεσε το κινητο με το pc επιλεγοντας "data mode" απο το μενου συνδεση του κινητου. Τελος ανοιξε το rsd και περιμενε μεχρι να αναγνωριστει το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

οπως ειπε ο drillgr! menu>ρυθμισεις>συνδεση>ρυθμισεις USB> data συνδεση.

αλλιως θα ευθυνονται οι drivers και η εγκατασταση τους!!εαν πιστευεις πως τους εχεις βαλει σωστα πηγαινε : εναρξη>πινακας ελεγχου>συστημα>καρτελα "υλικο">διαχειρηση συσκευων> και βρες απο εκει την συσκευη σου και κανε ενημερωση!! ( δεξι κλικ και ενημερωση)

:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

AX PEDIA OLA AFTA POY LETE OREA ALA DEN MPORO NA MPO STO KINITO GIATI MOY ZITAI KODIKO ASFALIAS KAI ETSI POS THA TO KANO EPILOGI APO TO MENU TOY KINITOY TO DATA MODE,KAI TOYS DRIVERS EVALA SOSTA O IPOLOGISTIS MOY ANAGNORIZI TO KINITO LEEI POS OLA EINAI OK ME TO ILIKO ALA TO PROGRAMA DEN VLEPI KANENA KINITO AFTA.
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα τι λες. Δεν παιζει τοσο ρολο το data mode, εμενα το αναγνωριζει οπως και να το εχω. Για κανε την διαδιακσια οπως την ειπα αλλα παραλειψε το βημα με το data mode. Λογικα πρεπει να το δει το κινητο! Δοκιμασε την ιδια διαδικασια αλλα με αλλη θυρα usb και λογικα θα στο δει.
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα τι λες. Δεν παιζει τοσο ρολο το data mode, εμενα το αναγνωριζει οπως και να το εχω.

 

φιλε drillgr, και σε εμενα ετσι γινεται!! αλλα πρωτη φορα που πηγα να flashαρω, εσπαγα το κεφαλι μου τι να φταιει....!! την πρωτη φορα που φλασαρεις μεσω του rsdlite, πρεπει να εχει αναγνωρισει τουλαχιστον μια φορα το κινητο(+οι drivers)!!ο υπολογιστης του φιλου μας, δεν εχει δει καν το κινητο, και ειναι απαραιτητο να το αναγνωρισει!

χωρις το data mode, το pc αναγνωριζει το κινητο ως μια καρτα μνημης...

 

πρεπει να γινει αυτο, τουλαχιστον για 1 φορα!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Δεν διάβασα όλα τα προηγούμενα post αλλά αν το πρόβλημα είναι ότι δεν σου αναγνωρίζει στο rsd lite το κινητό επειδή δεν μπορείς να το ανοίξεις λόγω του κωδικού ασφαλείας, τότε άνοιξε το απευθείας σε bootloader mode (πατάς * [κρατάς πατημένο] και # [κρατάς πατημένο] και το κόκκινο κουμπί)

Τότε το rsd θα δει το κινητό σου.Όλα αυτά αν δεν σε ενδιαφέρει να ανοίξεις το κινητό και θες απλά να περάσεις απευθείας κάποιο firmware

 

Επίσης δεν ξέρω αν το ανέφερε κανείς αλλά αν ισχύουν αυτά τα seems και στο e770

0074 - Stores Phone Lock Code

0076 - Stores Phone Security Code

ίσως θα μπορούσε κάποιος να σου δώσει ένα backarismeno seem για να το περάσεις.Ή θα μπορούσες να διαβάσεις το δικό σου seem να δεις τον κωδικό σου.Αν βέβαια μπορέσει κάποιο πρόγραμμα (p2kman ή p2ktools) να δει το κινητό σου.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

δεν μπορω να εγκαταστησω το motorola usb modem!

μου βγαζει σφαλμα στην εγκατασταση των drivers.

υπαρχει καποιο hotfix για windows xp pro sp2 ?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στο modem εχεις προσβαση μεσω του motorola phone tools. Εφοσον θελεις μονο αυτη την λειτουργια και οχι p2k κλπ σου αρκουν οι drivers που υπαρχουν στο προγραμμα.

 

Για κανε install το προγραμμα αυτο και οταν σου ζητησει να συνδεσεις το κινητο συνδεσε το σε μια usb θυρα που βρισκεται πανω στη μητρικη και οχι μεσω hub κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχω ενα Motorola E770v και πριν κάμποσο καιρό αποφάσισα να το modάρω. Αν και τα πράγματα ξεκίνησαν καλά κατέληξα όταν το ανοιγω, να φωτίζει μονάχα το πληκτρολόγιο και να μην δουλεύει, καθως και να μην φορτιζει. Επισης το PC δεν το εντοπίζει όταν το συνδέω και έτσι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το LeaderGL. Πρέπει όμως πάση θυσία να παρω τα μηνύματα από μεσα, και καλό θα ήταν αν μπορούσα να το ξαναχρησιμοποιήσω καποια στιγμή.

 

Αν μπορεί καποιος να με βοηθήσει θα του ήμουν ευγνώμων!

Link to comment
Share on other sites

Να καταφερεις να ξελασπωσεις τα μηνυματα απο κει μεσα.... πολυ δυσκολο! Εως αδυνατον, σε αυτην την κατασταση που εισαι!!

Το μονο που μπορεις να κανεις και το κινητο το επανελθει, ειναι να φλασαρεις μεσω bootloader ( * και # και red key)!! μετα φλασαρε ενα mp απο rsdlite!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Να καταφερεις να ξελασπωσεις τα μηνυματα απο κει μεσα.... πολυ δυσκολο! Εως αδυνατον, σε αυτην την κατασταση που εισαι!!

Το μονο που μπορεις να κανεις και το κινητο το επανελθει, ειναι να φλασαρεις μεσω bootloader ( * και # και red key)!! μετα φλασαρε ενα mp απο rsdlite!

 

Δοκίμασα να το flashάρω με την έκδοση 2.7 του RSDLite, αλλά απέτυχα και η έκδοση 4.1 δεν είχε καλύτερα αποτελέσματα. Ακόμη ανοίγει το BootLoader. Υπαρχει κάποια κατάληλη έκδοση ή κάποιο άλλο ΜΡ?

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων

Link to comment
Share on other sites

Πιο MP δοκιμασες να περασεις και ειχες αυτο το αποτελεσμα?
Link to comment
Share on other sites

Πιο MP δοκιμασες να περασεις και ειχες αυτο το αποτελεσμα?

 

R252211_U_85.97.C3P_LP0039_DRM0103_VSTU_206_080C_JPDE_R25221VFE770V_37_USE770VVFDER25221065_1FF.shx

και

R252211_U_85.92.701P_LP0039_DRM0103_VSTU_206_080C_JPDE_R25221VFE770V_30_USE770VVFDER25221057_1FF.shx

Link to comment
Share on other sites

και τι bootloander εχεις?

~

Αν και έχω την εντύπωση πως, οτι και να flash-αρεις δεν νομιζω να εχεις προβλημα!!

 

εχεις ακολουθησει σωστα τα βηματα αυτα?(εννοω με το flash-αρισμα μεσω bootloader.αν με το rsdlite δεν γινεται τπτ, δοκιμασε με το motokup)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πως μπορουμε να αποθηκευσουμε τα sms απο το συγκεκριμενο κινητο στον υπολογιστη μας και μετα να τα μεταφερουμε σε αλλο κινητο?
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπέρα παιδια μολις χθές προσπάθησα να βάλω skins στο motorola(E770v) μου και τα έκανε κανονικά εγκατάσταση και όταν το γύρισα στιν αρχική οθόνη το κινητό έσβησε και επίσεις ανάβει μέχρι 3G και μετά η οθόνη γίνεται άσπρη και αναβοσβήνει μέχρι να βγάλεισ την μπαταρία. Αν ξέρει κανένας κατι ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν πηγε καλα με την εγκατασταση ή εβαλες λαθος σκιν.

 

Απο το http://www.faq4mobiles.de κατεβασε το default σκιν για το κινητο και περασε το με bootloader mode και θα στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να με βοηθήσεις λέγοντάς μου πως να το κάνω γιατί αν και το έχω 2 χρόνια δεν μου έχει βγάλει κανένα πρόβλημα ty very much
Link to comment
Share on other sites

Ο bootloader είναι για flashing.μέσω αυτού περνάς fw's.Γίνεται με rsd lite ή με motokup (προγράμματα).Πολύ πιθανόν είναι να έχεις βάλει λάθος skin.

 

 

Για αρχή: θα δούμε άν όντως φταίει το συγκεκριμένο skin.Θα το αλλάξεις μέσω του pc.Θα κατεβάσεις το skinman και θα συνδεσεις το κινητο με το pc σου!

Ύστερα θα αλλάξεις μέσω του skinman το skin.Θα επιλέξεις το πρώτο.(moto)Μετά θα κάνεις restart.

Αν πάλι το κινητό συμπεριφέρεται το ίδιο, τότε θα προχωρήσουμε στα βήματα του drillgr...

 

για αρχή δοκίμασε να αλλάξεις skin, μπας και φταιει το συγκεκριμένο!!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ναι ok τα έκανα αυτά τα βήματα και όπως θα σου πω δεν ανοίγει το κινητό καν καιδεν συνδέεται με το pc οπώτε πάμε στιν λύση του drillgr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...