Jump to content

[Επίσημο] Motorola E770


ismini20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kane ena search sto google "motorola phone tools 4" kai 8a to vreis!

 

einai sto episimo site tis motorola,konta 25 MB dl.

 

yparxei kai enallaktiki,pou leei na to vreis apo torrent,giati i motorola to poulaei. 8a mporouses omws na vreis to S/N apo allo site!!

 

paizei na einai i pio grigori apantisi stin istoria tou my phone!!!

 

kali tyxi!

Heisenberg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ή απλά δεν κάνω κάτι σωστά?

Δυστυχώς αυτό γίνεται σε όλα τα κινητά της Motorola, και δεν υπάρχει τρόπος να το αλλάξεις... Αν έχεις βάλει έναν ήχο κλήσης σε μία επαφή, τότε και μήνυμα να σου στείλει θα χτυπάει με τον ίδιο ήχο! Αυτό που έχω κάνει εγώ, είναι να βάζω μικρoύς σε διάρκεια ήχους, περίπου 20 sec.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ. Άλλες 2 ερωτήσεις για όποιον μπορεί να βοηθήσει:

 

1) Ενώ είχα ενεργοποιήσει την αυτόματη ενημέρωση της ώρας, αυτή δεν έγινε σήμερα που μπήκαμε στη θερινή ώρα (έσβησα και ξανάναψα το κινητό επίσης). Μήπως δεν το υποστηρίζει το δίκτυο της Vodafone? Δεν το νομίζω, διότι με ένα Nokia 7650 που είχα μια χαρά γινότανε (όταν υπήρχε σήμα GPRS)!

 

2) Το μήνυμα χαιρετισμού που έχω θέσει (κείμενο) δεν εμφανίζεται στην εκκίνηση (μόνο το φόντο της Vodafone και ακολούθως το "How are you?").

 

Ευχαριστώ και πάλι,

 

Δημήτρης

People who think they know everything are an annoyance to those of us who really do so,
Link to comment
Share on other sites

to E770v pou krataw,exei afta ta stoixeia:

 

ekdosi flex: USE770VVFGRR2522104D

texnologia: Dual Mode UMTS

ekdosi logismikou: R252211_U_85.97.COR

ekdosi logismikou D..: 40920000

lista glwsswn: 0038

 

kai erwtw: an to paw sti vodafone gia software update,8a xase data apo ti syskevi? (opws til katalogo klp?)

 

kai 3anaerwtw: to aftomato kleidwma tou keyboard 8a ginei pote me to update? kai i anafora minimatos?

 

PS: to Phone Tools 4 to vrika se torretnt me trello health, gyrw sta 560MB!

 

yparxeis java radio gia to e770v? an nai,kana link?

Heisenberg
Link to comment
Share on other sites

To Phone Tools 4 κυκλοφορεί και σε έκδοση μεγέθους μόνο 98 ΜΒ που περιέχει την παλιότερη έκδοση 3.23 και τα αρχεία για να μετατραπεί αυτή στην έκδοση 4.0. Δουλεύει πολύ καλά. Το όνομα του αρχείου είναι MPT4. ;)

 

http://img373.imageshack.us/img373/8144/mpt4a0el.th.jpghttp://img368.imageshack.us/img368/2018/mpt4b1ze.th.jpg

 

Τώρα ψάχνω το BlueSoleil. Κανένα link με pm; :)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το Bluesoleil διαβάζει τον bluetooth αντάπτορα που έχεις στο κομπιούτερ σου και αν είναι από αυτούς που δίδονται μαζί με το σόφτγουερ τότε δουλεύει χωρίς περιορισμούς. Αλλιώς η έκδοση που σε αφήνουν να κατεβάσεις έχει περιορισμό για 5 μεγαμπάϊτ δεδομένα. Δεν ξέρω τι τρόπο χρησιμοποιούν σε bluetooth αντάπτορες τρίτων κατασκευαστών για να πουλήσουν ανεξάρτητα το σόφτγουερ.
Link to comment
Share on other sites

Paidia,Help!

Uparxei tropos na kleidonei automata to plhktrologio meta apo kapoio xrono?Uparxei tropos na apenergopoih8ei h uphresia Vodafone live,dioti thn pa8ame!kalese mono tou meta apo pathma sthn tseph kai xreone aberta.....

euxaristo gia thn boh8eia!

http://www.jesuslovesyou.gr

Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΓΑΠΗ !

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, βρήκα μερικές πολύ καλές freeware εφαρμογές που τις δοκίμασα και τρέχουν άψογα.

 

Το πρώτο φτιάχνει jar ebooks από text files. (πχ ένα βιβλιαράκι με 200 σελίδες text των 500 Kbytes μου το έκανε jar αρχείο των 265 Kbytes).

 

http://img354.imageshack.us/img354/543/im21ce.jpg

 

Μπορείται να το κατεβάσετε στον υπολογιστή σας από εδώ (διαλέξτε το αρχείο tcbr-2.2.8.zip)

 

http://tequilacat.nm.ru/dev/br/download/index.html

 

Το δεύτερο ονομάζεται TrustMath και είναι ένα πολύ καλό scientific calculator

 

http://img352.imageshack.us/img352/3326/im16sj.jpg

 

Μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ

 

http://www.getjar.com/products/3157/TrustMathLight

 

:) Τελικά εκεί που το έβριζα, έχω μείνει εντυπωσιασμένος από το κινητό. Αν είχε και οθόνη 320x240 θα ήταν κυριολεκτικά άψογο.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πιο συγκεκριμένο για το iphone παρακαλώ; :)

 

Α, λίγη προσοχή με το Motorola Phone Tools 4: όταν έκανα κάποιες τροποποιήσεις σε επαφές μέσα από το πρόγραμμα (στα ονόματα) και μετά "έσωσα" τις αλλαγές στο κινητό, αυτές έγιναν ????????. :blink: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πιο συγκεκριμένο για το iphone παρακαλώ; :)

Κάνε register στο site και με ένα search θα βρεις αυτό που χρειάζεσαι για το Bluesoleil!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Ώστε ήθελε πρώτα registration, γι' αυτό δεν έβγαζε τίποτα η αναζήτηση.

Όμως να σου πω την αλήθεια, κατέβασα τη δοκιμαστική έκδοση του BlueSoleil για να δω τι λέει, έστω και με τον περιορισμό των 5 ΜΒ. Τί να πω, ευτυχώς που το εγκατέστησα με ειδικό πρόγραμμα uninstaller. Μου έσκισε το σύστημα, δημιούργησε δυο συνδέσεις δικτύου στα καλά καθούμενα, αχρήστευσε το Motorola Phone Tools και για να μην τα πολυλογώ έφυγε μέσα σε 5'. :heat:

Α, μου πέταξε κι ένα μήνυμα ότι το bluetooth dongle μου δεν ήταν εγκεκριμμένο ή κάτι τέτοιο, γι' αυτό θα λειτουργήσει μόνο ως trial. Ίσα ρε.

 

Δεν βλέπω το λόγο να αντικαταστήσω το MPT 4, εκτός ίσως από την έλλειψη δυνατότητας εγκατάστασης προγραμμάτων. Τουλάχιστον δουλεύει καλά και απ' ό,τι διαπίστωσα κάνει τελικά σωστό συγχρονισμό με το Outlook 2003. :)

Link to comment
Share on other sites

Yeap, mano, αυτά που αναφέρεις τα κάνει!! :wacko:

το καλό που βρήκα στο Bluesoleil είναι το "push object" για να στελνω παιχνίδια και γενικά jar εφαρμογές.

Για διαχείρηση του κινητού, φυσικά το phone tools!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Paidia,Help!

Uparxei tropos na kleidonei automata to plhktrologio meta apo kapoio xrono?Uparxei tropos na apenergopoih8ei h uphresia Vodafone live,dioti thn pa8ame!kalese mono tou meta apo pathma sthn tseph kai xreone aberta.....

euxaristo gia thn boh8eia!

 

Για το πληκτρολόγιο απ' ότι ξέρω δεν υπάρχει τρόπος. Για το vodafone live πήγενε στο μενού του και στις Web συνδέσεις, εκεί επέλεξε το Vf Live! Prepay κι έτσι το vodafone live δεν θα μπορεί να συνδεθεί και δεν θα σου ξαναχρεώσει κατά λάθος. Όταν θελήσεις να το ξαναχρησιμοποιήσεις το ξανα αλλάζεις.

Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

Το μέγιστο χρονικό διάστημα για το video είναι 3 λεπτά. Υπάρχει τρόπος αυτό να αλλάξει και να γίνει απεριόριστο? (ή ώσπου να γεμίσει η κάρτα.....)
Link to comment
Share on other sites

Για το πληκτρολόγιο απ' ότι ξέρω δεν υπάρχει τρόπος. Για το vodafone live πήγενε στο μενού του και στις Web συνδέσεις, εκεί επέλεξε το Vf Live! Prepay κι έτσι το vodafone live δεν θα μπορεί να συνδεθεί και δεν θα σου ξαναχρεώσει κατά λάθος. Όταν θελήσεις να το ξαναχρησιμοποιήσεις το ξανα αλλάζεις.

 

mporeis na pas mesa apo tis ry8miseis k na kleidwseis to vlive....opote 8a patietai to koumpi katala8os 8a sou zhtaei kwdiko k den 8a mporei na mpainei...lol!

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν τα κατάφερα, μάλλον γιατί δεν υπάρχει το μοντέλο στη λίστα του.

Με το 4 όμως με λίγο ψάξιμο στις ρυθμίσεις κατάφερα να το συνδέσω και αναγνωρίστηκε κανονικά. Δες στην προηγούμενη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, τα φώτα σας και πάλι εαν μπορεί κανείς να βοηθήσει:

 

Έχω παρατηρήσει οτι ορισμένες φορές - όχι πάντα - αν και το ξυπνητήρι είναι ενεργοποιημένο (το αντίστοιχο εικονίδιο είναι αναμμένο στην οθόνη αναμονής) εν τούτοις αυτό δεν χτυπάει την προγραμματισμένη ώρα. Μετά από την συγκεκριμένη αυτή ώρα, το εικονίδιο της οθόνης αναμονής εξακολουθεί και είναι αναμμένο. Με άλλα λόγια δείχνει να αγνοείται η λειτουργία του ξυπνητηριού - ορισμένες μόνο φορές. Σημειώνω επίσης τα εξής:

 

•Δεν έχω κάνει λάθος στην ώρα (πμ/μμ)

•Το κάνει ανεξάρτητα από το ποιόν ήχο έχω προγραμματίσει να χτυπάει

•Το τηλέφωνο είναι αναμμένο!

 

Καμιά ιδέα; Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος κάτι παρόμοιο; Καμια ιδέα;

 

Ευχαριστώ, Δημήτρης

People who think they know everything are an annoyance to those of us who really do so,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, τα φώτα σας και πάλι εαν μπορεί κανείς να βοηθήσει:

 

Έχω παρατηρήσει οτι ορισμένες φορές - όχι πάντα - αν και το ξυπνητήρι είναι ενεργοποιημένο (το αντίστοιχο εικονίδιο είναι αναμμένο στην οθόνη αναμονής) εν τούτοις αυτό δεν χτυπάει την προγραμματισμένη ώρα. Μετά από την συγκεκριμένη αυτή ώρα, το εικονίδιο της οθόνης αναμονής εξακολουθεί και είναι αναμμένο. Με άλλα λόγια δείχνει να αγνοείται η λειτουργία του ξυπνητηριού - ορισμένες μόνο φορές. Σημειώνω επίσης τα εξής:

 

•Δεν έχω κάνει λάθος στην ώρα (πμ/μμ)

•Το κάνει ανεξάρτητα από το ποιόν ήχο έχω προγραμματίσει να χτυπάει

•Το τηλέφωνο είναι αναμμένο!

 

Καμιά ιδέα; Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος κάτι παρόμοιο; Καμια ιδέα;

 

Ευχαριστώ, Δημήτρης

 

Υπάρχει κανείς που να μπορεί/θέλει να μου απαντήσει?

People who think they know everything are an annoyance to those of us who really do so,
Link to comment
Share on other sites

Για τα παιδια που θελουν το phone tools 4 μπορειται να το βρειτε στο thepiratebay.org

εκει κανετε αναζητηση phone tools 4 και κατεβαζεται αυτο που ειναι 103.41 ΜΒ.

Βασικη προυποθεση ειναι να εχετε το καταλληλο torrent προγραμμα.

 

Μια παρατηρηση... Μπορειται να λαβετε φωτογραφιες? Ενω mp3 και βιντεο λαμβανει κανονικα, φωτο δεν μπορει. Να στειλει, στελνει μια χαρα. Ξερετε τι μπορει να συμβαινει?

 

Το λογισμικο που εχω ειναι: R25221_U_85.83.E1P

Link to comment
Share on other sites

http://www.geocities.com/motorolarazr_v3/jgames/jgames.html

 

Για να βρειτε παιχνιδάκια... :) :) :) :) :)

ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΧΡΩΜΑ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΦΩΣ
Link to comment
Share on other sites

exw to 770 me to kalwdio tou k ola kala ws edw....to mobiledit to blepei mia xara exw perasei drivers alla otan paw na to anoikasw me p2k tools h p2k commander h p2k menu.....apelpisia...paizei kammia lysh h na ta bapsw ola mple k sto limani mesa?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...