Jump to content

Σπουδές στο Ηνωμένο Βασίλειο


kolabrou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επείγον....Μήπως γνωρίζει κάποιος αν η ελληνική πρεσβεία στο Λονδίνο μπορεί να επικυρώσει μεταφρασμένη στα αγγλικά βαθμολογία ελληνικού πανεπιστημίου για αποστολή σε αγγλικό πανεπιστήμιο? Edited by revolver1990
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επείγον....Μήπως γνωρίζει κάποιος αν η ελληνική πρεσβεία στο Λονδίνο μπορεί να επικυρώσει μεταφρασμένη στα αγγλικά βαθμολογία ελληνικού πανεπιστημίου για αποστολή σε αγγλικό πανεπιστήμιο?

 

 

λογικά ναι

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι για μεταπτυχιακό στην Αγγλία πάνω στη φυσικοθεραπεία, έχω βρει κάποια πανεπιστήμια ( Coventry, Nottingham, Essex). Θα ήθελα να μου πείτε σχετικά με τη ζωή εκεί κ κατά πόσο είναι ακριβά, κ όποιος γνωρίζει αν είναι καλά πανεπιστήμια!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να σπουδασω Tourism and Airline Management στο Napier University.Γνωρίζει κανεις αν θεωρειται δυσκολο πανεπιστημιο και απαιτει πολυ διαβασμα? Γιατι σκεφτομαι να το συνδυασω με ημιαπασχοληση...Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σας,

 

Έχω κάνει αιτήσεις σε διάφορα πανεπιστήμια για MSc σχετικά με energy, renewable energy, power systems etc, κυρίως σε UK. Θα ήθελα να κάνω δύο ερωτήσεις.

 

1. Έχει ακούσει κανείς το νέο master του imperial Future power networks, καθώς φέτος θα είναι η πρώτη φορά που θα τρέξει?

2. Για το συγκεκριμένο, έχω πολύ σύνομα συνέντευξη. Φαντάζομαι θα κυμανθεί στα επίπεδα του τι έκανα στο προπτυχιακό/δουλειά καθώς και γιατί το συγκεκριμένο MSc, πως θα με βοηθήσει μελλοντικά κλπ. Έχει κανείς εμπειρία, από αντίστοιχη συνέντευξη σε engineering master?

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω επιλεγεί να πάω το επόμενο εξάμηνο για Erasmus στην Αγγλία, στην πόλη Crewe λίγο έξω από το Manchester. Τι προοπτικές έχει εκεί; Υπάρχει καλή ζωή; Από πλευράς ταξιδιών είναι προσιτά κτλ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Έχω κάνει αιτήσεις σε διάφορα πανεπιστήμια για MSc σχετικά με energy, renewable energy, power systems etc, κυρίως σε UK. Θα ήθελα να κάνω δύο ερωτήσεις.

 

1. Έχει ακούσει κανείς το νέο master του imperial Future power networks, καθώς φέτος θα είναι η πρώτη φορά που θα τρέξει?

2. Για το συγκεκριμένο, έχω πολύ σύνομα συνέντευξη. Φαντάζομαι θα κυμανθεί στα επίπεδα του τι έκανα στο προπτυχιακό/δουλειά καθώς και γιατί το συγκεκριμένο MSc, πως θα με βοηθήσει μελλοντικά κλπ. Έχει κανείς εμπειρία, από αντίστοιχη συνέντευξη σε engineering master?

 

Ευχαριστώ πολύ!

Θα σου πω τη Δευτέρα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Θέλω να κάνω μια ερώτηση, επειδή το σκέφτομαι σοβαρά να πάω για σπουδές στην Αγγλία, επικοινώνησα σήμερα με ένα πανεπιστήμιο και μου απάντησαν ότι χρειάζομαι 16/20 απολυτήριο λυκείου, εγώ όμως έχω 13,7/20. Έχω τελειώσει σε ιδιωτικό ι.ε.κ. εδώ στην Ελλάδα και έδωσα και εξετάσεις πιστοποίησης. Ξέρει κάποιος αν μπορώ να μπώ στο πανεπιστήμιο με τους βαθμούς του ιεκ και της πιστοποίησης? γιατί το ρώτησα και αυτό και απλά μου παν να ανατρέξω στη σελίδα του πανεπιστημίου για τη συγκεκριμένη ειδικότητα και τι προϋποθέσεις χρειάζονται για να με δεχτούν. εκεί γράφει οτί μπορείς να μπείς με BTECH extended 3 που είναι το αντίστοιχο επίπεδο πτυχίου που παίρνεις απο ιεκ αλλά αφορά υπήκοους της Αγγλίας. Ξέρει κανείς αν μπορούν να με δεχτούν με αυτό το τρόπο ή δέχονται μόνο απολυτήριο λυκείου απ τους Έλληνες?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις αιτηση με το ucas clearing που αυτη την περιοδο "τρέχει".. Αλλιως να μπεις στη διαδικασια να ερθεις σε επαφη με τον επιςτημονικά υπευθυνο του καθε προγραμματος που σε ενδιαφερει να ενημετωσεις την προθεση σου κ να δεις αν υπαρχει καποιο "ανοιγμα" για σενα! Θελει πολυ τρεξιμο γιατι ειναι περιεργη η περιοδος που το ψαχνεις ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,καλημέρα!Σκεφτόμαστε με την κοπέλα μου να πάμε για σπουδές στο Liverpool και,συγκεκριμένα,στο Liverpool John Moores University.Έχει κάποιος άποψη περί του συγκεκριμένου Πανεπιστημίου,αλλά και της πόλης γενικότερα;Και κάτι τελευταίο:επειδή,κοιτάζοντας τις τιμές των εισιτηρίων με έπιασε η καρδιά μου,μήπως γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε να πάμε στο Manchester κι έπειτα οδικώς στο Liverpool ή κάτι αντίστοιχο που να συμφέρει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,καλημέρα!Σκεφτόμαστε με την κοπέλα μου να πάμε για σπουδές στο Liverpool και,συγκεκριμένα,στο Liverpool John Moores University.Έχει κάποιος άποψη περί του συγκεκριμένου Πανεπιστημίου,αλλά και της πόλης γενικότερα;Και κάτι τελευταίο:επειδή,κοιτάζοντας τις τιμές των εισιτηρίων με έπιασε η καρδιά μου,μήπως γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε να πάμε στο Manchester κι έπειτα οδικώς στο Liverpool ή κάτι αντίστοιχο που να συμφέρει;

 

Υπάρχουν University Rankings για το ΗΒ, νομίζω βάζουν τα πρώτα 100. Μετά υπάρχουν και rankings ανα ειδικότητα. Πχ σε αυτό που ήμουν εγώ εξ αποστάσεως στα Top 100 ήταν προς το τέλος αλλά στην ειδικότητα τού ήταν στα Top 50.

 

Οδικώς παίζει Bus Service, αλλά θα προτιμούσα το τραίνο, πιο γρήγορο, πιο ακριβό βέβαια αλλά πιστεύω είναι πιο άνετο.

 

Η απόσταση είναι πολύ μικρή είτε με τραίνο είτε με λεοφωρείο. Γύρω στη μία ώρα. Τιμή για 2 άτομα με λεωφορείο (national express) 17 λίρες. Τιμή με τραίνο 26.20 λίρες. Η διαφορά είναι διπλάσια, ίσως να διάλεγα το λεοφωρείο.

 

Τραίνο: http://www.thetrainline.com/

Λεωφορείο: http://nationalexpress.com

 

Εγώ είμαι νότια στην Οξφόρδη, αλλά αν μπορώ να σε βοηθήσω κάπως, στείλε μου ένα Pm.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,καλημέρα!Σκεφτόμαστε με την κοπέλα μου να πάμε για σπουδές στο Liverpool και,συγκεκριμένα,στο Liverpool John Moores University.Έχει κάποιος άποψη περί του συγκεκριμένου Πανεπιστημίου,αλλά και της πόλης γενικότερα;Και κάτι τελευταίο:επειδή,κοιτάζοντας τις τιμές των εισιτηρίων με έπιασε η καρδιά μου,μήπως γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε να πάμε στο Manchester κι έπειτα οδικώς στο Liverpool ή κάτι αντίστοιχο που να συμφέρει;

 

Θα αυμφωνησω με το φιλο στο ranking, απο κει κ περα δειτε κ την αναγνωρισιμοτητα του ΔΙΚΑΤΣΑ (αν σας ενδιαφερει καποτε να γυρισετε Ελλαδα).

Το liverpool εχει 3 παν/μια , αυτο κατατασσεται στη δευτερης διαλογης ας το πουμε (χωρις παρεξηγηση). Δεν εχει το ιδιο prestige με το να σπουδαζεις στο UoLiverpool. Καποιοι επιλεγουν bachelor εκει κ μετα για να εχει περισσοτερα credits το πτυχιο τους χτυπανε uoL. Γενικοτερα, θεωρειται ευκολο κ οχι τοσο απαιτητικό σαν uni, με ο,τι σημαινει αυτό ;) (ακομα κι απ' το τι ατομα σπουδαζουν εκει με βαση τη χωρα καταγωγης τους)

Από κει κ περα, ο,τι θες για την πολη, εχω ζησει 4 χρονια εκει (σπουδες-δουλεια), ξερω αρκετους που μενουν ακομα εκει, αν θελετε βοηθεια. Στειλε μου pm για περισσοτερα. Εχει ελληνες, κ παρουσια εντονοτατη γενικά κ αν κ πολυ μουντή σαν πολη, περναει ωραια ο καιρος.

 

Η πιο ευκολη λυση ειναι μεσω manchester, εχει τραινο κ λεωφορειο και σε 40-50 λεπτα εισαι liverpool. Απευθειας πτηση, από ελλαδα, εκτος από Ροδο κ κατι αλλες επαρχιακες πολεις/νησια δεν εχει κ δε συμφερει.

Μεσω manchester η οικονομικοτερη με easyjet ή μεσω Λονδινου - αλλα περισσοτερη ταλαιπωρια- (παλι με τραινο σε 2-3 ωρες εισαι εκεί).

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Romanos,σε ευχαριστώ πολύ!Έχεις Facebook; :-)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mariel,σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατατοπιστικότατη απάντησή σου.Δυστυχώς,την ειδικότητα που θέλω την έχει μόνο το John Moores University.Συγγνώμη που ρωτάω,αλλά είμαι λίγο άσχετος.P m πού μπορώ να σου στείλω; :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σου και απο μένα. Λοιπόν, αυτα που σου ειπε η Μαριελ, ειναι Πολυ, πολυ λάθος. Αρχικα, οταν ψαχνεις πανεπιστημιο θα βλεπεις πρωτα την ειδικότητα. Για παραδειγμα, Engineering στο Liverpool John Moores ειναι δεκα φορες καλυτερο απο το UoL. Ακόμη, δε ξέρω απο πότε έχει να δει η φιλη μας τα rankings, στο guardian παντως το LJMU είναι πιο ψηλά. Αν θες τι γνώμη μου, συγκρινε με βάση το αντικείμενο που θέλεις να ακολουθησεις. Το ljmu αποσα έχω ακούσει ειναι τοπ σε οτι έχει να κάνει με Engineering, Shipping, Sport Studies κλπ. Καλή σταδιοδρομία
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα φύγω σε λίγες μέρες Αγγλία για Erasmus!! Πιστεύεται πως θα είναι καλύτερα να ανοίξω λογαριασμό σε Αγγλική τράπεζα; Με τα λεφτά τι θα κάνω; Πόσα μπορώ να στείλω από Ελλάδα σε Αγγλία; Έχω ένα λογαριασμό στην τράπεζα Πειραιώς..!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα φύγω σε λίγες μέρες Αγγλία για Erasmus!! Πιστεύεται πως θα είναι καλύτερα να ανοίξω λογαριασμό σε Αγγλική τράπεζα; Με τα λεφτά τι θα κάνω; Πόσα μπορώ να στείλω από Ελλάδα σε Αγγλία; Έχω ένα λογαριασμό στην τράπεζα Πειραιώς..!

 

Σε αγγλική ανοίγεις εύκολα στη TSB με διαβατήριο, proof of address και κάποιο χαρτί από το uni ότι είσαι φοιτητης.

Τα λεφτά από Ελλάδα ή τα παίρνεις σε συνάλλαγμα και τα βάζεις μετά στην αγγλική ή τα παίρνεις σε ευρώ και τα χαλάς εκεί και τα βάζεις στην εκεί τράπεζα.

Η Πειραιώς είναι λίγο ασύμφορη για χρήση στο εξωτερικό (είτε αναλήψεις είτε κινήσεις σε τερματικά / ηλεκτρονικές συναλλαγές) χρεώνει 2% για κάθε συναλλαγή συν τη διαφορά μετατροπής συναλλαγματος (εντάξει αυτό το κάνουν όλες οι τράπεζες, λογικό).

Μπορείς να μεταφέρεις 2000 σε μετρητά πάνω σου βάσει της τελευταίας ΠΝΠ.

Η μπορεις να έρθεις σε επαφή με την πειραιως που σε εξυπηρετεί και να προσκομίσεις κάποια έγγραφα που αποδεικνύουν την ιδιότητα σου στην Αγγλία και αν εγκριθεί από την επιτροπή να μπορέσεις να μεταφέρεις το ποσό αυτό έξω (βέβαια, εφ' όσον εχεις τον Αγγλικό λογαριασμό). Αν αυτό το ποσό πρόκειται για δίδακτρα, θα εγκριθεί λογικά και θα γίνει η πληρωμή απευθείας στο ίδρυμα που θα φοιτήσεις.

 

Ελπίζω να σε κάλυψα ..

Καλή πρόοδο σου εύχομαι!

 

Γεια σου και απο μένα. Λοιπόν, αυτα που σου ειπε η Μαριελ, ειναι Πολυ, πολυ λάθος. Αρχικα, οταν ψαχνεις πανεπιστημιο θα βλεπεις πρωτα την ειδικότητα. Για παραδειγμα, Engineering στο Liverpool John Moores ειναι δεκα φορες καλυτερο απο το UoL. Ακόμη, δε ξέρω απο πότε έχει να δει η φιλη μας τα rankings, στο guardian παντως το LJMU είναι πιο ψηλά. Αν θες τι γνώμη μου, συγκρινε με βάση το αντικείμενο που θέλεις να ακολουθησεις. Το ljmu αποσα έχω ακούσει ειναι τοπ σε οτι έχει να κάνει με Engineering, Shipping, Sport Studies κλπ. Καλή σταδιοδρομία

 

Εσύ βασίζεσαι δλδ μόνο σε rankings? Όχι στο τι παίζει από αγορά εργασίας κι αναγνωρισιμότητας των τίτλων;

... αν το πάμε έτσι .. όλοι έχουμε ακούσει από κάπου κάτι, κάπου, κάποτε ...

Και οκ τα rankings .. δε λέω .. καλα τα λένε .. Αλλά τελικά πόσο αντικειμενικά είναι όλα αυτά τα κριτήρια; Ποιος μου λέει εμένα, ότι δεν είναι υποκινούμενα, για άλλους λόγους;

 

Δε ξέρω για σένα (και δε με αφορά κιόλας) ... αλλά εγώ έχω σπουδάσει εκεί και ζω εκεί οπότε επίτρεψε μου να έχω μια πιο άμεση επαφή με το χώρο λόγω και της δουλειάς μου και των συναναστροφών μου.

Από κει και πέρα ... δεν πήρα κανέναν στο λαιμό μου. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του. Το forum ειναι για να εκφράζονται απόψεις (σωστές ή λάθος) κ ο καθένας να χρησιμοποιεί την κρίση του για τις δικές του επιλογές.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λες όμως μπορούν να παραπληροφορήσουν κάποιον και να τον κάνουν να πάρει λάθος αποφάσεις. Δουλεύεις εκεί και έχεις σπουδάσει εκει και δε ξερεις οτι πολλοί τομείς του UoL είναι πολύ κατώτεροι και οτι στις περισσότερες των περιπτώσεων η φήμη που έχει είναι επειδή δεν είναι former polytechnic και είναι στο russels group? Όσο για τα rankings, εγώ τα κατακρίνω όσο δε πάει, και δε μιλάω περί ανέμων και υδάτων, όλοι ξέρουν πως πολοί τομεις του ljmu είναι πολύ καλυτεροι απο του UoL. Παραδείγματα αμέτρητα, ειδικά στο engineering
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Γειά σας είμαι από Κύπρο είμαι 19 χρονων και μου έχουν μείνει 10 μήνες να τελειώσω την 24μηνη θητεία μου. Στο σχολείο για τον άλφα η βήτα λόγο δεν εκάνα απολύτως τίποτα και τώρα το μετανίωνω. Όμως με την έναρξη της στρατιωτικής μου θητείας, έχω αλλάξει εντελώς μυαλό και οπτική γωνία και θέλω όσο τιποτα άλλο να μορφωθώ και να σπουδάσω. Έδω και μήνες ψάχνω και κάνω τις δικές μου έρευνες και σκέφτομαι τι σπουδές να ακολουθήσω και σε ποιό πανεπιστήμιο να πάω. Με την βοήθεια διαφόρων συμβούλων και του διαδύκτίου έχω καταλήξει στο εξής και θα ήθελα την γνώμη σας για αυτό: Έχω καταλήξει στον κλάδο των ναυτιλιακών σπουδών στην Αγγλία. Έχω αρχίσει εντατικά private αγγλικά για να γραφτώ και να μείνω ένα χρόνο στο Frederick University στην Λεμεσό και αμέσως μετα τον πρώτο χρόνο κάνω μεταγραφή στο πρώτο έτος σε Αγγλικό Πανεπιστήμιο. Με αυτό τον τρόπο σε τέσσερα χρόνια από το τέλος της θητείας μου θα έχω το πτυχίο μου. Όλο αυτό γιατι δεν έχω τον χρόνο πάρω GCEE Μαθηματικών και Αγγλικών για να κάνω αίτηση σε αγγλικό πανεπιστήμιο. Ούτε προλαβαίνω να προετοιμαστώ για να δώσω εξετάσεις για Ελλάδα. Και ποιός ξέρει αν θα περάσω απο την πρώτη φορα. Θα φάω περισσότερα χρόνια μεχρι να πάρω το πτυχίο μου. Για αυτό αποφάσισα να κάνω αυτό με την μεταγραφή που σας ανέφερα πιο πάνω. Ποιά η γνώμη σας? Εχω υπόψην μου το Liverpool John Moores, το Plimouth University, το Solent Southmpton University, το Carddif University και το City του Λονδίνου. Ευχαριστώ Edited by Blaugrana89
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας είμαι από Κύπρο είμαι 19 χρονων και μου έχουν μείνει 10 μήνες να τελειώσω την 24μηνη θητεία μου. Στο σχολείο για τον άλφα η βήτα λόγο δεν εκάνα απολύτως τίποτα και τώρα το μετανίωνω. Όμως με την έναρξη της στρατιωτικής μου θητείας, έχω αλλάξει εντελώς μυαλό και οπτική γωνία και θέλω όσο τιποτα άλλο να μορφωθώ και να σπουδάσω. Έδω και μήνες ψάχνω και κάνω τις δικές μου έρευνες και σκέφτομαι τι σπουδές να ακολουθήσω και σε ποιό πανεπιστήμιο να πάω. Με την βοήθεια διαφόρων συμβούλων και του διαδύκτίου έχω καταλήξει στο εξής και θα ήθελα την γνώμη σας για αυτό: Έχω καταλήξει στον κλάδο των ναυτιλιακών σπουδών στην Αγγλία. Έχω αρχίσει εντατικά private αγγλικά για να γραφτώ και να μείνω ένα χρόνο στο Frederick University στην Λεμεσό και αμέσως μετα τον πρώτο χρόνο κάνω μεταγραφή στο πρώτο έτος σε Αγγλικό Πανεπιστήμιο. Με αυτό τον τρόπο σε τέσσερα χρόνια από το τέλος της θητείας μου θα έχω το πτυχίο μου. Όλο αυτό γιατι δεν έχω τον χρόνο πάρω GCEE Μαθηματικών και Αγγλικών για να κάνω αίτηση σε αγγλικό πανεπιστήμιο. Ούτε προλαβαίνω να προετοιμαστώ για να δώσω εξετάσεις για Ελλάδα. Και ποιός ξέρει αν θα περάσω απο την πρώτη φορα. Θα φάω περισσότερα χρόνια μεχρι να πάρω το πτυχίο μου. Για αυτό αποφάσισα να κάνω αυτό με την μεταγραφή που σας ανέφερα πιο πάνω. Ποιά η γνώμη σας? Εχω υπόψην μου το Liverpool John Moores, το Plimouth University, το Solent Southmpton University, το Carddif University και το City του Λονδίνου. Ευχαριστώ

 

Τα αγγλικά πανεπιστήμια είναι αρκετά απαιτητικά γιατί δίνουν και το ανάλογο κύρως στο πτυχίο που θα πάρεις. Εκτός από το τομέα πανεπιστημίου πρέπει να σκεφτείς και σε ποια πόλη θα ζήσεις κατά τις σπουδές σου. Το Λίβερπουλ θεωρείται Shithole ενώ το Λονδίνο είναι ακριβό. Αυτό που ανέφερες είναι μία πιθανή λύση άμα μπορεί να γίνει και την σκέφτηκα και γω στο παρελθόν αλλά τελικά δεν την έκανα λόγο προσωπικών λόγων.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απάντηση. Ποιο πανεπιστήμιο θα μου πρότεινες απο τα εξής. LJMU , SOLENT, PLYMOUTH . Γεια ναυτιλιακές σπουδές πάντοτε. Ποιο ειναι ποιο αναγνωρισμένο?.. Αν τα συγκρίνω με το ΠΑ.ΠΕΙ ποιο έχει τα υψηλότερα standards. Θετικά αρνητικά.. Σε ποια πόλη απο τις τρεις ειναι φθηνότερη η ζωη ?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απάντηση. Ποιο πανεπιστήμιο θα μου πρότεινες απο τα εξής. LJMU , SOLENT, PLYMOUTH . Γεια ναυτιλιακές σπουδές πάντοτε. Ποιο ειναι ποιο αναγνωρισμένο?.. Αν τα συγκρίνω με το ΠΑ.ΠΕΙ ποιο έχει τα υψηλότερα standards. Θετικά αρνητικά.. Σε ποια πόλη απο τις τρεις ειναι φθηνότερη η ζωη ?

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να σου απαντήσω σε καμία ερώτηση απο αυτές που θέτεις, όχι γιατί βαριέμαι, αλλά γιατί δεν γνωρίζω και η αναζήτηση των απαντήσεων απαιτεί πολλές ώρες αν όχι ημέρες. Πάντως το Liverpool δεν φημίζεται για την ειρηνική του ζωή!

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να σου απαντήσω σε καμία ερώτηση απο αυτές που θέτεις, όχι γιατί βαριέμαι, αλλά γιατί δεν γνωρίζω και η αναζήτηση των απαντήσεων απαιτεί πολλές ώρες αν όχι ημέρες. Πάντως το Liverpool δεν φημίζεται για την ειρηνική του ζωή!

 

Πραγματικα σε παρακολουθω κ βλεπω οτι βγαζεις ξυγκι κ χολή ετσι και ακουσεις για Liverpool. Ειτε εχει να κανει για ζωη ειτε για σπουδες! Πραγματικά δλδ Εχεις παει ποτε; Σου' χουν κανει κατι; Απορω!!

 

Αλλά ακομα κ ετσι... Σιγουρα δεν απαντας στην ερωτηση που τεθηκε :

" ποια ειναι πιο φτηνη πολη να ζεις;"

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα σε παρακολουθω κ βλεπω οτι βγαζεις ξυγκι κ χολή ετσι και ακουσεις για Liverpool. Ειτε εχει να κανει για ζωη ειτε για σπουδες! Πραγματικά δλδ Εχεις παει ποτε; Σου' χουν κανει κατι; Απορω!!

 

Αλλά ακομα κ ετσι... Σιγουρα δεν απαντας στην ερωτηση που τεθηκε :

" ποια ειναι πιο φτηνη πολη να ζεις;"

 

Δεν βγάζω ούτε χολή ούτε ξύγκι, εδώ ζω (Αγγλία), αναπαράγω αυτά που ακούω. Δεν είπα ότι το ξέρω, δεν είπα οτι το τεκμιριώνω από κάποια δεδομένα. Το λέω όσο ξεκάθαρα.

 

"Πάντως το Liverpool δεν φημίζεται για την ειρηνική του ζωή!".

 

φήμη θηλυκό

 

διάδοση, λόγια που διαδίδονται από στόμα σε στόμα χωρίς να είναι διασταυρωμένα

ακούγονται φήμες για ανασχηματισμό της κυβέρνησης

 

Ούτε crime reports παρέθεσα, ούτε τίποτα.

 

Προχθές σε club στην Οξφόρδη μαχαιρώσανε στο μάτι άνθρωπο μέσα στο club, στο dancefloor, τι να πω; Ότι δεν είναι σοκαριστικό; Αλλά στην Οξφόρδη ζω και μπορώ να πω πως είναι μια χαρά και το βράδυ και πολύ περισσότερο το πρωί.

 

Για το λόγο που δεν μπορώ να απαντήσω στην ερώτηση του φίλου/φίλης τον εξήγησα στο ποστ μου. Εσύ έχεις να προσθέσεις κάτι χρήσιμο εκτός από το να βγάζεις αυθέρετα συμπεράσματα για ξύγκι και χολή;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Την συγκεκριμένη στιγμή δεν με απασχολεί ιδιέτερα η ζωη και η κουλτούρα της κάθε πόλης. Αυτό που θα ήθελα αν μπορει κάποιος να με βοηθήσει είναι για αυτά τα τρία πανεπιστήμια. John Moores, UOPlymouth, Solent. Με αυτά τα λίγα που ξέρω ειναι καλές επιλογές στον τομέα των ναυτιλιακών. Υπάρχει κάποιο πανεπιστήμιο που ειναι καλύτερο και θα μπορούσα να το κοιτάξω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...