Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εδω θα βρεις layout για ελληνικα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=163832 .Προσωπικα χρησιμοποιω το Resco Keyboard(παλαιοτερα ειχα το HiKeyboard)Και να βαλεις και το Blimkeys οπωσδηποτε για να μπορεις να γραφεις 'εν κινησει'...:lol:

 

Το Resco δεν είναι freeware, έτσι;

 

Αυτό που είχε απο την default εγκατάσταση, της ACE Hellas δεν υπάρχει πουθενά; Ούτε στο cd που είχε στην συσκευασία του τηλεφώνου;

Link to comment
Share on other sites

Αναγνωρίζεται και δένεται με διάφορες συσκευές bt, αλλά ταυτόχρονα να δουλέυει δε νομίζω. αλλά γιατί 2 κινητά κ όχι "2 σε 1" στην ίδια συσκευή; εγώ αυτό κάνω κ έχω σωθεί. η μία γραμμή (πχ εταιρική) προωθεί στην άλλη (πχ προσωπική) τις κλήσεις κ δε χάνεις καμία. δυστυχώ όχι και τα sms τα οποία όμως κατεβαίνουν κανονικά όταν περάσεις στην άλλη γραμμή.
Ψάχνεις F2G€10/300', F2G€30, κλπ δυσεύρετα καρτοκινητά όλων των εταιριών ή εύκολα νούμερα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το iTech clip V υποστηρίζει Α2DP ?

Νομίζω όχι, αφού από το S100 μου δεν μπορώ να ακούσω ήχο, μόνο κλήσεις.

Πώς όμως όταν το συνδέω με το Nokia6600, ακούω και μουσική ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το iTech clip V υποστηρίζει Α2DP ?

Νομίζω όχι, αφού από το S100 μου δεν μπορώ να ακούσω ήχο, μόνο κλήσεις.

Πώς όμως όταν το συνδέω με το Nokia6600, ακούω και μουσική ?

to A2DP prepei na yposthrizetai apo th syskevh, oxi apo to bt. gia to S100 (wm5) yparxei progammataki pou eixa anevasei paliwtera (thanks to Joanna). diavase ta posts ksekinwntas apo to prwto pou eixa anevasei (kane scroll down ston pato afths ths selidas)

Ψάχνεις F2G€10/300', F2G€30, κλπ δυσεύρετα καρτοκινητά όλων των εταιριών ή εύκολα νούμερα;
Link to comment
Share on other sites

Δες τα αρχικά μου σχόλια. Πέπει να υπάρχει συμβατότητα A2DP, κάτι που μόνο από κανένα manual ή την αντιπροσωπεία θα βρεις. Ετοιμάσου πάντως σε 4-5 μήνες να σου κολλήσει το κουμπάκι on/off στο δεξί ακουστικό, όπως σε εμένα πρόσφατα...

DIORTHOSH: phga to xalasmeno mou itech sto plaisio apo opou to phra kai xwis kanena provlhma to parelavan apo to service kai mou edwsan pistwtiko 70 euro (osh h aksia tou) anti na to antikatasthsoun kai OLA mia xara kai se 10 lepta! BRAVO PLAISIO GIA TO AFTER SALES SERVICE! alla kai sthn itech pou tha to parei pisw...

Ψάχνεις F2G€10/300', F2G€30, κλπ δυσεύρετα καρτοκινητά όλων των εταιριών ή εύκολα νούμερα;
Link to comment
Share on other sites

DIORTHOSH: phga to xalasmeno mou itech sto plaisio apo opou to phra kai xwis kanena provlhma to parelavan apo to service kai mou edwsan pistwtiko 70 euro (osh h aksia tou) anti na to antikatasthsoun kai OLA mia xara kai se 10 lepta! BRAVO PLAISIO GIA TO AFTER SALES SERVICE! alla kai sthn itech pou tha to parei pisw...:D
Ψάχνεις F2G€10/300', F2G€30, κλπ δυσεύρετα καρτοκινητά όλων των εταιριών ή εύκολα νούμερα;
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά

Ήθελα να ρωτήσω τι πρέπει να κάνω για να συνδεθώ με ιντερνέτ μέσο Wi-Fi με το Qtek S200

Τι ρύθμισης πρέπει να κάνω… τώρα πηρά ένα ρουτερ και πρώτη φορά το χρησιμοποιώ αλλά το ρουτερ έχει ρυθμιστεί κανονικά ώστε να επέμβουν άλλες συσκευές μέσο Wireless….

Mobo-ASUS M2N-SLIDELUXE

AMD ATHLON 64 X2 3800+ 2.00GZ AM2

RAM 2x1GB 667 @ 800MHZ Kingston

Albatron 6600GT 512MB

Link to comment
Share on other sites

Θα ανοιξεις το wireless στο qtek, αυτο θα σκαναρει για ασυρματα δυκτια, θα βρει το ρουτερ σου, θα σε ρωτησει αμα θες να συνδεθει, του λες οκ, και εισαι ετοιμος.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε το ανοιγv το wireles και την επιλογη να συνδεθω η οχι μια φορα μου την εβγαλε και τις αλες φωρες δεν μου την βγαζει καθολου και δεν συνδαιετε καθολου... μηπος πρεπει να κανω καποιες ρυθμησης στο Qtek...?

Σευχαρηστω

Mobo-ASUS M2N-SLIDELUXE

AMD ATHLON 64 X2 3800+ 2.00GZ AM2

RAM 2x1GB 667 @ 800MHZ Kingston

Albatron 6600GT 512MB

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, πηγαινε στις ρυθμισεις του wifi σου, και σβησε οποιο access point εχει. Χωρις καθολου access points, η συσκευη θα αρχισει να ψαχνει για δυκτια.

http://img505.imageshack.us/img505/5714/pccapture1le4.jpg αυτο ειναι ενα παραδειγμα απο το δικο μου. (μπορει στο δικο σου να ειναι διαφορετικο)

 

Σε περιπτωση που δεν εχει, με το wifi ανοιχτο, κανε soft reset. Λογικα το σοφτ ρεσετ θα κανει την συσκευη να ψαξει για ασυρματα δυκτια κοντα.

 

Τωρα απο ρυθμισεις, το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι να μην υποστηριζει WPA ή WEP η συσκευη σου, ενω καποιο απο αυτα τα πρωτοκολλα να ειναι επιλεγμενο στο ρουτερ σου, με αποτελεσμα να μην συνδεεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το s200 τρεχει 4γβ sd ?

 

και βέβαια παίρνει 4GB SD, απλά πρόσεξε να ΜΗΝ είναι SDHC (secure digital high capacity)

 

επαναλαμβάνω, να MHN είναι SDHC, αλλά απλή SD

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα μεσα δεν ειχε περασμενο access point καθαρο ηταν αλλα δεν ξερω οταν ανοιγω το Wi-Fi ψαχνει και βρισκει το δινω επιλογη για ιντερνετ αλλα μετα δεν κανει τιποτα και οταν παω στον ΙΕ και ψαχνω σελιδα μετα μου λεει σαν να κανει κλιση με δυχτιο......

Mobo-ASUS M2N-SLIDELUXE

AMD ATHLON 64 X2 3800+ 2.00GZ AM2

RAM 2x1GB 667 @ 800MHZ Kingston

Albatron 6600GT 512MB

Link to comment
Share on other sites

και βέβαια παίρνει 4GB SD, απλά πρόσεξε να ΜΗΝ είναι SDHC (secure digital high capacity)

 

επαναλαμβάνω, να MHN είναι SDHC, αλλά απλή SD

ναι ευχαριστω !!:) ηδη πηρα μια προχτες!! twinmos 150x 4gb :) και το destinator μια χαρα το τρεχει¨:)

Link to comment
Share on other sites

ναι ευχαριστω !!:) ηδη πηρα μια προχτες!! twinmos 150x 4gb :) και το destinator μια χαρα το τρεχει¨:)

 

 

150x ? Καλού-κακού, κάνε ένα backup της κάρτας σου πότε-πότε, γιατί τη δική μου 2GB 133x την έχει "καταστρέψει" 6 φορές....:confused:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

Λοιπόν έχω το εξής πρόβλημα....

Φυσικά η telestet άλλαξε πάλι όνομα οπότε πρέπει να το αλλάξουμε και εμείς....

Άλλαξα στο registry το operatorname έβαλα το ondisplayrule=0 αλλά επιμένει στο TIM GR!

Καμια ιδέα.? ROM 2.0.0 GR......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...