Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το π990 ειναι απογοητευτικο στο σερφαρισμα !!:) Δεν το περιμενα να ειναι ετσι !! ευχαριστω για τισ απαντησεις θα δω αν καταφερω αν το βρω το σ200 !!

des sto emarket.gr egw to agorasa 285 euro apo ekei

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οκ ευχαριστω !! μολις σημερα εδωσα το π990 μου οποτε αρχιζω ψαξιμο για σ200 !! να ρωτησω κατι τα βιντεο τα παιζει καλα? η κανει διακοπες?
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρούλα το παίζει το video αρκεί να μην το έχεις φορτώσει και συ πολύ. Εγώ με WA2 & WAD και 2-3 ακόμα εφαρμογές παίζει μια χαρά! :cool:
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Βάλατε WM6; Και αν ναι, ποιές είναι οι εντυπώσεις σας; Ποια έκδοση βάλατε;

Fysika!

Den kamia exw syskeui pu na exei to mitriko tis firmware :D

Entypwsiaka... :D

Evala tin PDAVIET alla twra skeutomai na allaxw stin PDAMOBIZ pu lene pws einai ligo kalyteri alla perimenw na vgei i kanoniki mn vazw pre-Beta....

Yparxun arketa bugs alla me tn kairo diorthwnontai..... :D

Sigura axizei na dokimaseis...

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2-3 μερες εχω στα χερια μου ενα S-200 (εχω ηδη ενα TYTN εδω και 2 μηνες)

Παρουσιάζει προβλημα στην χρηση του σαν κινητο και ειδικοτερα δεν εχει εντονο σημα σε σημεια οπου αλλα κινητα εχουν φουλ σημα (διαφορα τουλαχιστον 1-2 γραμμες...ακομα και απο το TYTN)

Το S-200 ειναι 2 updates πριν το τελευταιο που τρεχει τωρα...

Ξερει κανεις να μου πει αν ειναι προβλημα λογισμικου που θα λυθει με τις αναβαθμισεις η απλα κατασκευαστικο προβλημα?

Εχει αντιμετωπισει κανεις κατι αντιστοιχο

Απλα ρωταω πριν μιλησω με την ACE

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2-3 μερες εχω στα χερια μου ενα S-200 (εχω ηδη ενα TYTN εδω και 2 μηνες)

Παρουσιάζει προβλημα στην χρηση του σαν κινητο και ειδικοτερα δεν εχει εντονο σημα σε σημεια οπου αλλα κινητα εχουν φουλ σημα (διαφορα τουλαχιστον 1-2 γραμμες...ακομα και απο το TYTN)

Το S-200 ειναι 2 updates πριν το τελευταιο που τρεχει τωρα...

Ξερει κανεις να μου πει αν ειναι προβλημα λογισμικου που θα λυθει με τις αναβαθμισεις η απλα κατασκευαστικο προβλημα?

Εχει αντιμετωπισει κανεις κατι αντιστοιχο

Απλα ρωταω πριν μιλησω με την ACE

sigura mporeis na dokimaseis (xoris na fovase) na anavathmiseis to RADIO sto 2.61 i kati tetoio pu yparxei sto xda-developers. (auto einai anavathmisei mono gia sima k tetoia peri GSM)...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημά σου, υποθέτω πως είναι καθαρά κατασκευαστικό, μιας και το δικό μου S200 που έχει την ίδια έκδοση λογισμικού με το δικό σου, έχει σήμα καμπάνα σε μέρη που άλλα κινητά δεν πιάνουν καν...Δεν υπερβάλλω. Το προηγούμενο μου κινητό (SX1) στο σπίτι μου είχε μια γραμμή σημα και το S200 δεν έχει πέσει ποτέ κάτω από full (με την ίδια κάρτα εννοείται). Οπότε δυστυχώς θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την ACE. Κάνε και ένα Hard Reset σαν τελευταία λύση αλλά δε νομιζω να καταφέρεις τίποτα. Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Fysika!

Den kamia exw syskeui pu na exei to mitriko tis firmware :D

Entypwsiaka... :D

Evala tin PDAVIET alla twra skeutomai na allaxw stin PDAMOBIZ pu lene pws einai ligo kalyteri alla perimenw na vgei i kanoniki mn vazw pre-Beta....

Yparxun arketa bugs alla me tn kairo diorthwnontai..... :D

Sigura axizei na dokimaseis...

 

Τι bugs εννοείς? Ενοχλητικά? Δε δουλεύουν βασικά πράγματα ή πιό επουσιώδη? Και κάτι άλλο που δεν έχω καταλάβει: Αυτές οι εκδόσεις WM6 είναι άλλων κινητών hacked ώστε να μπορούν να δουλέυουν στο S200 ή κανονικές Beta των WM6???

Link to comment
Share on other sites

Τι bugs εννοείς? Ενοχλητικά? Δε δουλεύουν βασικά πράγματα ή πιό επουσιώδη? Και κάτι άλλο που δεν έχω καταλάβει: Αυτές οι εκδόσεις WM6 είναι άλλων κινητών hacked ώστε να μπορούν να δουλέυουν στο S200 ή κανονικές Beta των WM6???

 

Ναι,δεν υπαρχει εκδοση WM6 official απο την Microsoft για το HTC Prophet(Qtek S200).Ετσι λοιπον παιρνουν τους drivers του prophet,και τους βαζουν σε εκδοσεις για αλλα PPC.Στην αρχη τα αποτελεσματα ηταν χαλια ΑΛΛΑ τωρα ολα δουλευουν ρολοι.Εκδοσεις που μπορεις να βαλεις χωρις κανενα προβλημα ειναι PDAViet 4.0.0.3a,Trueneytral 1.4MS(αυτες τις εχω δοκιμασει προσωπικα :) !ΚΑΝΕΝΑ BUG!).Η Smart1 1,3 εχει καποια bug(πχ οταν μιλας και ο αλλος σου το κλεισει πρωτος,μετα δεν εχει ηχο το κινητο....!).Την PDAMobiz δεν την εχω δοκιμασει... Για περισσοτερες πληροφοριες πηγαινε εδω

http://forum.xda-developers.com/index.php

,κανε register,και διαβασε για να μαθεις περισσοτερα.Εχω φτιαξει και εναν οδηγο αναβαθμισης εκε:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=310452

 

 

 

Τελος: Qtek S200+WM6=:lol: :D πυραυλος :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Περασα το PDAViet 4.0.0.3a είναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ....

 

το κακο ειναι ότι δεν εχω ελληνικό πληκτρολόγιο.. και GPRS εχει ξεδηλωθει το WIND...ξέρουμε κατι για το ελληνικό πληκτρολόγιο?

 

Τέλος την WIND δεν ξέρω γιατι αλλα την βλέπει σαν TELESTET!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Περασα το PDAViet 4.0.0.3a είναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ....

 

το κακο ειναι ότι δεν εχω ελληνικό πληκτρολόγιο.. και GPRS εχει ξεδηλωθει το WIND...ξέρουμε κατι για το ελληνικό πληκτρολόγιο?

 

1)Ελληνικο Πληκτρολογιο εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=163832 (προτεινω να βαλεις το HiKeyboard(κατεβασε το απο IpMart) και το Blimkeys(για να γραφεις γρηγορα στα ορθια...)

2)Ρυθμισεις εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=168287

Link to comment
Share on other sites

Περιτό να σου πω ότι ΕΣΚΙΣΕΣ..!!!!

 

κατι ακόμα.. ειδα αυτο εδω http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=165406

και δυστυχώς το S200 πηγαίνει πολύ αργά μετα την εγκατασταση του.. Μάλλον γιατι προσπαθεί να κατεβάσει πρόγνωση.. ΜΕΣΟ GPRS!!! δεν είμαι απόλυτα σιγουρος αλλα αξίζει να το δούμε...

Thanks Φίλος.

Link to comment
Share on other sites

και εγω το ειχα βαλει αλλα καθυστερει το S200... Αναγκαστηκα να κανω hard reset,αφου ασχετα που το εβγαλα,συνεχισε να καθυστερει...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδο εκανα και εγω.... εχουν πολύ δουλεια μπροστά τους.. Βεβαια για να σου προτείνω κάτι καλύτερο αυτο που "φοράω" τώρα ειναι το SPB Mobile Shell
Link to comment
Share on other sites

kai i PDAVIET exei mikra bugs alla tipota enoxlitiko isws to xeirotero kata tin gnwmi mu einai oti kathe fora pu kaneis epanekinisi to backlite gyrnaei sta 10sec.

Diladi tipota usiastiko pu na enoxlei....

Link to comment
Share on other sites

Περασα το PDAViet 4.0.0.3a είναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ....

 

το κακο ειναι ότι δεν εχω ελληνικό πληκτρολόγιο.. και GPRS εχει ξεδηλωθει το WIND...ξέρουμε κατι για το ελληνικό πληκτρολόγιο?

 

Τέλος την WIND δεν ξέρω γιατι αλλα την βλέπει σαν TELESTET!!! :lol:

Xereis oti mporeis na valeis oti onoma theleis sto PROVIDER su e? :D

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα και κάτι ακόμα.. στο Destinator 7 με WM5 όλα εντάξει.. με MW6 (pdaviet) κλείνει το backlight..... (πόλυ ενοχλητικό)

 

Το επιβεβαιώνει κανείς αυτό με το Destinator? Είναι καλός λόγος για να μη βάλει κανείς WM6...

Link to comment
Share on other sites

G3. Τελικα το καταφερα. Ηθελε λιγο επιμονη αλλα ανοιξε ο bootloader. Περασα την NVID και ολα καλα. Το μονο που δεν καταλαβα ειναι γιατι δε δουλεψε η PDAVIET...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...