Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως, υπάρχουν άνθρωποι που δεν θέλουν να κάνουν αναβάθμιση γιατί βαριούνται το πέρασμα των πάντων από την αρχή (όπως π.χ. εγώ, γι' αυτό και δεν τις παρακολουθώ... αν καταστραφεί το σύμπαν και αναγκαστώ να κάνω hard reset, τότε μόνο θα αναβαθμίσω...) ή και άνθρωποι που έχουν G4 συσκευή (SPL x.yy.0001) από την ACE Hellas και αν δεν πάνε από εκεί δεν μπορούν να κάνουν αναβάθμιση οπότε και να έχει A2DP η AKU2.2 της ACE Hellas είναι λίγο δώρο - άδωρο...

 

 

Με ενα προγραμμα backup , spb backup η spite backup , δεν ξαναεγκαταστεις τιποτα, κανεις ενα restore και εισαι ετοιμος :p

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με ενα προγραμμα backup , spb backup η spite backup , δεν ξαναεγκαταστεις τιποτα, κανεις ενα restore και εισαι ετοιμος :p

 

φιλε μου μετα απο αναβαθμιση σε rom ΔΕΝ κανεις ποτε restore ..γιατι πολυ απλα θα ειναι σαν να μην εκανες την αναβαθμιση ποτε;)

 

αναγκαστικα ...ολα απο την αρχη παλι:O

για αυτο τον λογο και μονο πριν απο οποιαδηποτε αναβαθμιση καλα θα ειναι να ξερουμε πρωτα κατα ποσο απαραιτητη ειναι;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία rom ειναι AKU2.3,αυτη δεν ειναι η ελληνική ROM από την ACE Hellas!

Η συγκεκριμενη εκδοση υποστηριζει A2DP!:)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=283965

 

Άρα όποιος θέλει A2DP και ελληνική Rom αναγκαστικά κάνει το κόλπο που δίνω πιο πάνω (Μπράβο ACE Hellas με την άμεση ανταπόκρισή σου στις αναβαθμίσεις!...). Αν δεν τον χαλάει η αγγλική Rom βάζει την AKU 2.3. (10x for the info m8 :D )

 

Με ενα προγραμμα backup , spb backup η spite backup , δεν ξαναεγκαταστεις τιποτα, κανεις ενα restore και εισαι ετοιμος :p

 

Restore μετά από αναβάθμιση;;;; :shock: Άσε, το έχω δει το έργο... :dizzy: δεν του κάνω ένα ζεστό ντουζάκι καλύτερα, πιο καλά θα δουλέψει....

Link to comment
Share on other sites

na sas po!

epidei toso kairo den eniotha thn anagki na toy balo megali mnhmh...

na toy balo 2gb h tha sernete opos ta nokia????

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒ.
Link to comment
Share on other sites

na sas po!

epidei toso kairo den eniotha thn anagki na toy balo megali mnhmh...

na toy balo 2gb h tha sernete opos ta nokia????

 

να του βαλεις!!!!!! εγω εχω μνημη 2gb sd sandisk ultra II και δουλευει μαι χαρα!(μαλιστα εχω ακουσει οτι σηκωνει μεχρι και 4gb!!!):up:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει παιδιά πιθανότητα το S200 να σηκώσει μνήμη 8G? To SD είναι το ίδιο με το SDHC?

Ξέρω ότι υπάρχουν προγράμματα που το κάνουν flash-άκι που μου είναι απαραίτητο στην δουλειά μου και θα με βοηθούσε αφάνταστα να αγοράσω όσο το δυνατόν μεγαλύτερη μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια μου, πώς μπορώ να μετράω μόνο τον χρόνο των εξερχόμενων κλήσεων?? Βλέπω ότι στο call timers που έχει, μετράει και εισερχόμενες!
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια μου, πώς μπορώ να μετράω μόνο τον χρόνο των εξερχόμενων κλήσεων?? Βλέπω ότι στο call timers που έχει, μετράει και εισερχόμενες!

Eγώ χρησιμοποιώ το phone dashboard.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει παιδιά πιθανότητα το S200 να σηκώσει μνήμη 8G? To SD είναι το ίδιο με το SDHC?

Ξέρω ότι υπάρχουν προγράμματα που το κάνουν flash-άκι που μου είναι απαραίτητο στην δουλειά μου και θα με βοηθούσε αφάνταστα να αγοράσω όσο το δυνατόν μεγαλύτερη μνήμη.

Δεν ξέρω αν βλέπει την 8gb πάντως υπάρχει πρόγραμμα για να το βλέπει σαν flashάκι.

Card export λέγεται.

Link to comment
Share on other sites

na kano mia erotisi?

to s100 exei tis idies diastaseis me to s200?

leo na toy paro thiki, giati i palia........ mas afise xronoys!

eida ayth alla san na ta leei mperdemena! http://www.engineering.gr/EngShop/scripts/prodView.asp?idproduct=901

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒ.
Link to comment
Share on other sites

na kano mia erotisi?

to s100 exei tis idies diastaseis me to s200?

leo na toy paro thiki, giati i palia........ mas afise xronoys!

eida ayth alla san na ta leei mperdemena! http://www.engineering.gr/EngShop/scripts/prodView.asp?idproduct=901

 

Εντελώς ίδιες! Απλώς νομίζω ότι διαφέρει η θέση της εξόδου των ακουστικών (στο ένα είναι δεξιά και στο άλλο αριστερά, αλλά δεν είμαι σίγουρος). Πάντως κι εγώ θήκη για S100 έχω.

Link to comment
Share on other sites

Τα S100 και S200 εξωτερικά είναι εντελώς ίδια.

Υποδοχές, θέση γραφίδας, κουμπιά power, κάμερας και λοιπά (εκτός από τα μπροστινά που είναι παρόμοια αλλά όχι ίδια), μπαταρία, θέση υπερύθρων, θέση φακού κάμερας, θέση εξωτερικής κεραίας, θέση ανακλαστικού για αυτοφωτογράφιση.

Οι διαφορές (εκτός από το hardware και το λειτουργικό) είναι:

Γραφίδα, καπάκι μπαταρίας, θέση για λουράκι, reset button, θέση μικροφώνου.

Τα προαναφερόμενα είναι εντελώς σίγουρα (έχω τα δύο pda μπροστά μου).

Θα πόσταρα και φωτογραφίες αλλά βιάζομαι.

Κατά συνέπεια, αν κάποιος θέλει να πάρει θήκη μπορεί να πάρει αυτή του S100.

Αν όμως μιλάμε για κάλυμα, δηλαδή για θήκη η οποία δε βγαίνει όταν θέλουμε να χρησιμοποιήσουμε το pda, τότε πρέπει να ειδική για το S200.

Ελπίζω να ήμουν σαφής.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, περιμένω να μου έρθει ένα prophet που αγόρασα από εξωτερικό.

 

Μήπως έχει κανείς την τελευταία patched Ελληνική rom της Ace; Είχε ανέβει κάποια στιγμή στο xda-developers αλλά δεν υπάρχει πλέον.

 

Αν την έχει κάποιος ας μου στείλει ένα pm...

 

 

Φιλικά,

Αντρέας

Keep foruming...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, περιμένω να μου έρθει ένα prophet που αγόρασα από εξωτερικό.

 

Μήπως έχει κανείς την τελευταία patched Ελληνική rom της Ace; Είχε ανέβει κάποια στιγμή στο xda-developers αλλά δεν υπάρχει πλέον.

 

Αν την έχει κάποιος ας μου στείλει ένα pm...

 

 

Φιλικά,

Αντρέας

 

Και εγω θα την ηθελα, φιλοι μου, αν ειναι δυνατον

 

ευχαριστω..

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημερα. μπορω με το s200 να κανω εγγραφη video με αναλυση μεγαλυτερη απο την default(320x240) με καποιο προγγραμμα; επισης θελω η αναπαραγωγη του video να φαινεται fullscreen(σε εμενα δεν φαινεται:( ) Ευχαριστω.:)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. μπορω με το s200 να κανω εγγραφη video με αναλυση μεγαλυτερη απο την default(320x240) με καποιο προγγραμμα; επισης θελω η αναπαραγωγη του video να φαινεται fullscreen(σε εμενα δεν φαινεται:( ) Ευχαριστω.:)

 

Για εγγραφή το coolcamera.

Για αναπαραγωγή TCPMP.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μόλις πρίν λίγες ημέρες έγινα κάτοχος ενός S200.:)

Πρώτη φορά με windows mobile...!

Στο πιό πάνω post διάβασα οτι το S200 τραβάει βιντεο 240χ320.

Στο δικό μου δεν υπάρχει ευτή η επιλογή:(

Μέχρι 176χ144 πάει... (έκανα αναβάθμιση χθές με το τελευταίο update της qtek σε κατάστηκα αφού έχω ...0001 :O )

Ευχαριστώ.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι θελετε την Ελληνικη ?Η αγγλικη που ειναι πιο νεα ειναι και πιο γρηγορη,εκτος αυτου εγω εχω εγκαταστησει απο χθες τα windows 6 και αυτη πολυ γρηγορη επισης!
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι θελετε την Ελληνικη ?Η αγκλικη που ειναι πιο νεα ειναι και πιο γρηγορη,εκτος αυτου εγω εχω εγκαταστηση απο χθες τα windows 6 και αυτη πολυ γρηγορη επισης!

 

windows mobile 6 se qtek s200!!!! πως το εκανες που βρηκες τη rom? υπαρχει δυνατοτητα ελληνικων?

Link to comment
Share on other sites

windows mobile 6 se qtek s200!!!! πως το εκανες που βρηκες τη rom? υπαρχει δυνατοτητα ελληνικων?
Θα βρεις εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=295225 τα windows mobile 6 με ολες τις λεπτομερειες!Ελληνικα προς το παρον δεν υπαρχουν!:rolleyes:
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λές φίλε Panayioti μπορούμε να το βάλουμε και σε συσκευές με το .2001??
Οχι, μονο σε συσκευες που τρεχουν windows 5 και αφου εχουν βγει οι συμβατες εκδοσεις για τις συγκεκριμενες συσκευες!Η καθε συσκευη εχει δικια της rom!Στο site που εδωσα υπαρχει για καθε συσκευη η δικια της εκδοση για windows 6!:)
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...