Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το έχω κάνει με δύο 9100 (με τελευταία rom και τα δύο) και με το Sprite Backup και δούλεψε κανονικά.

Πήρα backup (πλήρες από την advanced mode του Sprite Backup) και μετά με την κάρτα μνήμης του ενός 9100 (που είχε το Sprite Backup εγκατεστημένο) έκανα restore στο άλλο. Το πρόγραμμα έχει και επιλογή να κάνει εκτελέσιμο αρχείο (.exe) οπότε ίσως δεν χρειάζεται η χρήση κάρτας μνήμης με εγκατεστημένο Sprite Backup στο "καθαρό" ppc.

 

Πάντως θέλει πολύ προσοχή στα εξής: α) τα δύο ppc να είναι ίδια (ίδιο variant) και όχι όμοια (π.χ. όχι ένα S200 & ένα Jamin, αλλά δύο S200 ή δύο Jamin) & β) να έχουν ίδιο firmware (ίδια έκδοση λογισμικού) περασμένη! Αλλιώς είναι πολύ πιθανό να δημιουργηθούν προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλά καταπληκτικό το τηλέφωνο.

 

Κανεις τα πάντα με το ένα χερι.

 

Αν το σετάρεις σωστά η γραφίδα είναι σχεδόν άχρηστη;)

Link to comment
Share on other sites

Απλά καταπληκτικό το τηλέφωνο.

 

Κανεις τα πάντα με το ένα χερι.

 

Αν το σετάρεις σωστά η γραφίδα είναι σχεδόν άχρηστη;)

 

Ε ναι. Αλλα αν θελεις να γραψεις κατι με το δακτυλο ειναι παρα πολυ δυσκολο.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες....

για μενα οχι απλα ειναι δυσκολο ειναι απλα τρομερα εκνευριστικο να γραψεις κατι on the move! κατα τ άλλα ειναι τρομερο gadget!

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Μια βοηθεια καποιος. πως μπορω να βαλω εναν δικο μου ηχο για τα μυνηματα?? Ειναι σε mp3 μορφη.

Επισης υπαρχει καποιο προγραμμα καλο που να μπορω να ρυθμισω το profile μου με τα ringtones ?? , δηλαδη να εχω profile για την δουλεια , στο αυτοκινητο στο σπιτι, οπως στα νοκια και τα sony??

Thanks παιδες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Μια βοηθεια καποιος. πως μπορω να βαλω εναν δικο μου ηχο για τα μυνηματα?? Ειναι σε mp3 μορφη.

Επισης υπαρχει καποιο προγραμμα καλο που να μπορω να ρυθμισω το profile μου με τα ringtones ?? , δηλαδη να εχω profile για την δουλεια , στο αυτοκινητο στο σπιτι, οπως στα νοκια και τα sony??

Thanks παιδες

Δες αυτό:

http://www.pocketzenphone.net/PZPForum/index.php

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου απλα ελεγα μηπως υπαρχει αλλο ακομα καλυτερο.

Επισης αλλη μια ερωτηση. Εχω βαλει μια καρτουλα 2gb και θα ηθελα οταν τραβας φωτογραφιες, βιντεο , μουσικη η' οτι αλλο να αποθυκευεται κατευθειαν στην καρτα μνημης και οχι στο τηλεφωνο και μετα να κανω μεταφορα. γινεται αυτο με καποιο τροπο?????

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω,

γίνεται στο S200 (και στο qtek 9100 εάν ξέρετε) να κάνω ηχογράφηση συνομιλίας. Επίσης γινεται αυτό χωρίς να ακούγεται το μπιμπ που ακούγεται σε άλλα κάθε 5 δευτερόλεπτα?

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Την Τρίτη λοιπόν το παρήγγειλα όπως προανέφερα και χτες έστειλα email στον Γερμανό για να ρωτήσω αν όντως θα το πάρω σε 1 εβδομάδα/μήνα κτλ... Τελικά είναι διαθέσιμο στην αποθήκη της εταιρίας και αύριο θα είναι στην Τρίπολη, από εβδομαδα δλδ θα είναι στα χέρια μου :D :D :D (Αν όλα πάνε κατ' ευχήν...)
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Με το Phonepad+T9 δεν είναι καθόλου δύσκολο.

 

Δεν μιλαω για sms. Γραφω πολλα αλλα λογο δουλειας.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω,

γίνεται στο S200 (και στο qtek 9100 εάν ξέρετε) να κάνω ηχογράφηση συνομιλίας. Επίσης γινεται αυτό χωρίς να ακούγεται το μπιμπ που ακούγεται σε άλλα κάθε 5 δευτερόλεπτα?

 

Δεν γινεται δυστυχως:(

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου απλα ελεγα μηπως υπαρχει αλλο ακομα καλυτερο.

Επισης αλλη μια ερωτηση. Εχω βαλει μια καρτουλα 2gb και θα ηθελα οταν τραβας φωτογραφιες, βιντεο , μουσικη η' οτι αλλο να αποθυκευεται κατευθειαν στην καρτα μνημης και οχι στο τηλεφωνο και μετα να κανω μεταφορα. γινεται αυτο με καποιο τροπο?????

 

Μα αυτο γινεται απο τις ρυθμισεις της καμερας. Δεν θελει καποιο προγραμμα

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ξέρουμε ότι το qtek s200 και το σ100 είναι συμβατό με κάρτες μνήμης μέχρι 2γίγα και το πολύ μέχρι x100 ταχύτητα. το θέμα είναι ότι τώρα πια έχουν βγει μέχρι 4γίγα και με ταχύτητα 150. τώρα αυτές είναι συμβατές;;;;;

όποιος πραγματικά ξέρει θα με βοηθήσει πολύ στο να κάνω μια αγορά μέχρι την άλλη βδομάδα γιατί μπαίνω φαντάρος και μετά δεν θα έχω πολύ επαφή με τα πράγματα.έχω βρει μία στο πλαίσιο με 130 ευρώ στα 4γίγα και χ120.

alex
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ξέρουμε ότι το qtek s200 και το σ100 είναι συμβατό με κάρτες μνήμης μέχρι 2γίγα και το πολύ μέχρι x100 ταχύτητα. το θέμα είναι ότι τώρα πια έχουν βγει μέχρι 4γίγα και με ταχύτητα 150. τώρα αυτές είναι συμβατές;;;;;

όποιος πραγματικά ξέρει θα με βοηθήσει πολύ στο να κάνω μια αγορά μέχρι την άλλη βδομάδα γιατί μπαίνω φαντάρος και μετά δεν θα έχω πολύ επαφή με τα πράγματα.έχω βρει μία στο πλαίσιο με 130 ευρώ στα 4γίγα και χ120.

 

Εγω εχω μια 2gb 200x και ειναι μια χαρα συμβατη με το s200 μου.:)

Link to comment
Share on other sites

Στο S100 -VPA Compact- που έχω, παίζει μια Adata SD 4GB 150Χ...

 

Αυτά...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Τώρα τελευταία μου βγάζει το s200 το μήνυμα your phone is running low on free storage space…κτλ

Στο system/memory έχω storage free 0.78 MB και program free 17.92 MB

 

Τι πρέπει να κάνω για να μεγαλώσω το storage memory?

Όλες τις εφαρμογές τις έχω κάνει εξ αρχής εγκατάσταση στην SD καθώς και τα διάφορα αρχεία μου.

 

Η storage memory από τι επηρεάζεται ? και τι θα πρέπει να σβήσω?

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια .

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε στο εξής;

 

Θέλω να βρω ένα freeware πρόγραμμα διαχείρησης επαφών (είχα βρει το photocontacts ααλά ήταν demo!!:( )

 

Υπάρχει πουθενά που μπορώ να βρω κάτι ανάλογο ή πήπως το έχει κανείς σε fuul έκδοση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Τώρα τελευταία μου βγάζει το s200 το μήνυμα your phone is running low on free storage space…κτλ

Στο system/memory έχω storage free 0.78 MB και program free 17.92 MB

 

Τι πρέπει να κάνω για να μεγαλώσω το storage memory?

Όλες τις εφαρμογές τις έχω κάνει εξ αρχής εγκατάσταση στην SD καθώς και τα διάφορα αρχεία μου.

 

Η storage memory από τι επηρεάζεται ? και τι θα πρέπει να σβήσω?

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια .

 

Για τσέκαρε τα Temporary files.

Mήπως έχει μαζευτεί πολλή σαβούρα εκεί?

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για τσέκαρε τα Temporary files.

Mήπως έχει μαζευτεί πολλή σαβούρα εκεί?

Το TEMP ειναι αδειο.......οπως και ολα τα temp ( internet κτλ)

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε στο εξής;

 

Θέλω να βρω ένα freeware πρόγραμμα διαχείρησης επαφών (είχα βρει το photocontacts αλλά ήταν demo!! ).

 

Όταν με καλούσε κάποιος εμδανιζόταν σε όλη την οθόνη το ID του!! Και γενικά ήταν πολύ εύκολο το calling. Μένα απλό κουμπί (περίπου...)

 

Υπάρχει πουθενά που μπορώ να βρω κάτι ανάλογο ή μήπως το έχει κανείς σε full έκδοση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να χτυπήσω το s200 αλλά έχω 2-3 ερώτησεις αν μπορούν να μου απαντήσουν οι κάτοχοι : 1)τώρα έχω το νοκια 6600,όσον αφορα την ευκολία γραφής sms με το ένα χέρι στο αμάξι οδηγώντας γίνεται?με το 6600 και λίγο προσοχή το κατάφερνα χωρίς να κοιτάζω το κίνητό(τυφλό σύστημα!),με το s200 θα μπορώ???

2) υπάρχει βάση αυτοκινήτου καλή?έχω ήδη το fortuna slim bt gps οπότε αντιλαμβάνεστε οτι θα υπάρξει και χρήση navigation

3)έχει συλλέξει κάποιος κάτοχος τις βασικότερες και πιο δυνατές εφαρμογές σε κάποιο cd-άκι για να το προμηθευτώ?

4)μήπως να περνα το n80 ?? ... πλάκα κανω δεν μαρέσει εμφανισιακά ;)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...