Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια,εδω και ενα μηνα απεκτησα και εγω το imate jamin με εκδοση 2.13.0000 και ψες τολμησα να το αναβαθμισω 2.20.0000 (δοξα το θεο ολα πηγαν καλα,ενας θεος ξερει τι αγωνια ειχα περασει μεχρι να γινει η αναβαθμιση).Πρεπει να πω πως το τηλεφωνο τωρα ειναι με αισθητη διαφορα πιο γρηγορο και μαλιστα του περασα ολες τις εφαρμογες που ειχα προηγουμενος!
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

mporei kapoios me liga logia na exhghsei ti prepei na katevasw apo to xda forum wste na navathmisw to s200 sthn teleytaia ROM?mporw na exw kai ellinika?

 

ayto pou exw twra exei ellinika,alla to imei mou de douleyei sto site ths qtek!

 

eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

mporei kapoios me liga logia na exhghsei ti prepei na katevasw apo to xda forum wste na navathmisw to s200 sthn teleytaia ROM?mporw na exw kai ellinika?

 

ayto pou exw twra exei ellinika,alla to imei mou de douleyei sto site ths qtek!

 

eyxaristw

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=283965

Kατεβάζεις ένα από τα pagepool files που δίνει. Εγώ έχω αυτό των 8mb.

Οι οδηγίες είναι αναλυτικές, δεν έχω να σου πω τίποτα, εκτός από καλή επιτυχία!:p

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=283965

Kατεβάζεις ένα από τα pagepool files που δίνει. Εγώ έχω αυτό των 8mb.

Οι οδηγίες είναι αναλυτικές, δεν έχω να σου πω τίποτα, εκτός από καλή επιτυχία!:p

 

Οι ROMS που υπαρχουν εκει κανουν και για το Orange SPV M600;

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=283965

Kατεβάζεις ένα από τα pagepool files που δίνει. Εγώ έχω αυτό των 8mb.

Οι οδηγίες είναι αναλυτικές, δεν έχω να σου πω τίποτα, εκτός από καλή επιτυχία!:p

ena mono pragma tha sou zhthsw sto opoio den ebgala akrh...poia h diafora metaksy 12mb kai 8mb pool size??

 

(kai ean theleis na voithiseis ligo parapanw:p ayto to AKU einai kanoniko Rom update 'h apla ena windows update ean mporw na to thesw etsi)

Link to comment
Share on other sites

ena mono pragma tha sou zhthsw sto opoio den ebgala akrh...poia h diafora metaksy 12mb kai 8mb pool size??

 

(kai ean theleis na voithiseis ligo parapanw:p ayto to AKU einai kanoniko Rom update 'h apla ena windows update ean mporw na to thesw etsi)

 

Και αυτο johner

 

Οι ROMS που υπαρχουν εκει κανουν και για το Orange SPV M600;

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ena mono pragma tha sou zhthsw sto opoio den ebgala akrh...poia h diafora metaksy 12mb kai 8mb pool size??

 

(kai ean theleis na voithiseis ligo parapanw:p ayto to AKU einai kanoniko Rom update 'h apla ena windows update ean mporw na to thesw etsi)

 

PoolSize 12Mb - FreeRam 26Mb (standart pool size)

PoolSize 8Mb - FreeRam 29.8Mb and system fast!!!

 

ROM update είναι.

 

Ναι κάνει και για το SPV M600, αν είναι ξεκλείδωτο.

Διαφορετικά μπορείς να δεις για ROM της Orange.

Link to comment
Share on other sites

PoolSize 12Mb - FreeRam 26Mb (standart pool size)

PoolSize 8Mb - FreeRam 29.8Mb and system fast!!!

 

ROM update είναι.

 

Ναι κάνει και για το SPV M600, αν είναι ξεκλείδωτο.

Διαφορετικά μπορείς να δεις για ROM της Orange.

 

johner thanks για μια ακομη φορα.Βοηθας πολυ.

 

Ναι ειναι ξεκλειδωτο οποτε θα κατεβασω απο εκει.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Kai kati all pou proekypse...ellhnika twra pws mporw na valw???

Telika evala AKU 2.3.1 kai eixe mono 12mb pool size...pali grhgoro einai omws...

 

 

Μολις παρατηρησα κατι...εχω μια καρτα 2GB και μου δειχνει οτι 900MB ειναι ελευθερα ενω η καρτα ειναι αδεια....υπαρχει προβλημα συμβατοτητας με καρτα 2GB SD?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι..βρηκα το stereo bluetooth sony DRBT20NX το οποιο γραφει οτι υποστηριζει -Bluetooth® version 2.0 A2DP-. το s200 ομως δεν ξερω αν υποστηριζει Bluetooth® version 2.0. k A2DP. οποιος ξερει ας βοηθησει γιατι σκεφτομαι να το αγορασω κ φοβαμαι μηπως δεν υποστηριζεται! το βρηκα εδω:http://www.amazon.co.uk/Sony-DRBT20N.../dp/B000KFC9HM
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρατηρησα κατι...εχω μια καρτα 2GB και μου δειχνει οτι 900MB ειναι ελευθερα ενω η καρτα ειναι αδεια....υπαρχει προβλημα συμβατοτητας με καρτα 2GB SD?

 

Ο Resco File Explorer, δεν έσβηνε τελείως τα αρχεία που έκανα delete αλλά τα κρατούσε σ' έναν φάκελο. Ψάξε λίγο την κάρτα σου μέσω των Windows!

Link to comment
Share on other sites

Ο Resco File Explorer, δεν έσβηνε τελείως τα αρχεία που έκανα delete αλλά τα κρατούσε σ' έναν φάκελο. Ψάξε λίγο την κάρτα σου μέσω των Windows!

 

τα κραταει στο recycle bin του resco explorer.;)

 

σβηστα ολα απο κει και μετα πηγαινε στις επιλογες του resco file explorer και τσεκαρισε να μην κραταει τα διαγραμμενα αρχεια στο καδο ανακυκλωσης αλλα να τα διαγραφει αμμεσα;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι..βρηκα το stereo bluetooth sony DRBT20NX το οποιο γραφει οτι υποστηριζει -Bluetooth® version 2.0 A2DP-. το s200 ομως δεν ξερω αν υποστηριζει Bluetooth® version 2.0. k A2DP. οποιος ξερει ας βοηθησει γιατι σκεφτομαι να το αγορασω κ φοβαμαι μηπως δεν υποστηριζεται! το βρηκα εδω:http://www.amazon.co.uk/Sony-DRBT20N.../dp/B000KFC9HM

 

 

Μπορει καποιος να απαντησει?? Please!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι..βρηκα το stereo bluetooth sony DRBT20NX το οποιο γραφει οτι υποστηριζει -Bluetooth® version 2.0 A2DP-. το s200 ομως δεν ξερω αν υποστηριζει Bluetooth® version 2.0. k A2DP. οποιος ξερει ας βοηθησει γιατι σκεφτομαι να το αγορασω κ φοβαμαι μηπως δεν υποστηριζεται! το βρηκα εδω:http://www.amazon.co.uk/Sony-DRBT20N.../dp/B000KFC9HM

 

Το S200 ΔΕΝ υποστηρίζει από τη μαμά του A2DP.

 

Όπως μπορείς να διαβάσεις εδώ, μερικοί το έχουμε καταφέρει αλλά πρόκειται για "κόλπο" που αν θες το δοκιμάζεις με δική σου ευθύνη.

Link to comment
Share on other sites

Το S200 ΔΕΝ υποστηρίζει από τη μαμά του A2DP.

 

Όπως μπορείς να διαβάσεις εδώ, μερικοί το έχουμε καταφέρει αλλά πρόκειται για "κόλπο" που αν θες το δοκιμάζεις με δική σου ευθύνη.

 

οκ ευχαριστω για την απαντηση ρε φιλε θα το ψαξω το θεμα..:)

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν ρωτω κατι που ηδη εχει γραφει... αλλα ειναι πολλες οι σελιδες!!!

 

Ψαχνω GPS για το S200 που εχω. Προτασεις από χρηστες? Ειστε ευχαριστημενοι και πόσο?

Δεν θα το χρησιμοποιω συχνα, μονο όταν κατεβαινω στην Αθηνα (επαρχιώτης γαρ).

 

Ευχαριστω και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φυσικά και γίνεται.

Έναρξη -> Ρυθμίσεις -> Ήχοι και Ειδοποιήσεις -> Ειδοποιήσεις -> Ενεργ. "Τηλέφωνο: Εισερχόμενη Κλήση", και από κάτω στο Τύπος "Δόνηση και κουδούνισμα"

 

Προς όλους τους χρήστες ppc (ειδικά τους νέους χρήστες): Μια ματιά στο βιβλιαράκι της συσκευής βοηθάει (Πιστέψτε με, μιλάω εκ πείρας). Είναι σχετικά πολύπλοκες συσκευές τα ppc οπότε μην τις αντιμετωπίζετε σαν σεσουάρ... πριν τις λειτουργήσετε διαβάστε πρώτα με λίγη προσοχή τις οδηγίες, ψάξτε λίγο τη συσκευή και τα μενού της και μετά ρωτάτε και έναν φίλο (εντός ή εκτός φόρουμ)...

 

ΥΓ - gptg13 ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι δεν αναφέρομαι προσωπικά σε εσένα και δεν έχω καμία πρόθεση να δημιουργήσω αρνητικό κλίμα. Απλώς αναφέρομαι στις οδηγίες χρήσης γιατί έχουμε όλοι μία τάση να τις αποφεύγουμε ενώ, τουλάχιστον στα απλά πράγματα, βοηθούν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια το έκανα. Η αλήθεια είναι πως είμαι αρχάριος και βαριέμαι να διαβάσω τις οδηγίες, αλλά από ότι φαίνεται μάλλον θα χρειαστεί να το κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα σε ολους

 

Εχω το Qtek S200 και ηθελα να ρωτησω εαν γνωριζετε εαν αυτο υποστηριζει μια sim με δυο νουμερα και εαν οχι μηπως υπαρχει κανενα prog που να αναλαμβανει κατι τετοιο?

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά!

Εδώ και ένα περίπου μήνα διαβάζω τις σελίδες αυτού του θρεντ και δεν λέω να αποφασίσω!Δν έχω προηγούμενη εμπειρία με ppc,ειδικά με WM05,και σε γενικές γραμμές όλον αυτον τον καιρό συνέχεια σκέφτομαι μια να το παραγγείλω,μια να μην το παραγγείλω.Τελοσπάντων,έτσι όπως τριγυρνούσα,ξαφνικά βλέπω αυτό:http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=69975892&product=913588

και τρελαίνομαι!Δεν κατέχω πολλά απο ppc και επιδόσεις,αλλα μου φαίνεται λιγο καλύτερο από το s200???(επεξεργαστής intel 416,οθόνη 2,7,κάμερα 2MP..κλπ)Η χρήση για την οποία το προορίζω είναι κυρίως για ψυχαγογία και εφαρμογές(ιατρικές),αλλα επίσης μ'ενδιαφδέρει και να ειναι καλό κινητό,μια που μιλάω αρκετά!Απο μηνύματα γιόκ.Τι πλεονεκτίματα θα μου πρόσφερε το s200 αντί αυτού του μαραφετιού?Μπορείτε να μου πείτε την πρότασή σας ρε παιδιά?Σας ευχαριστώ εκ των πρωτέρων,και ελπίζω να μην προσβάλλω κανέναν ρωτόντας για ένα διαφορετικό μοντέλο!:)

Αγαπάτε Αλλήλους
Link to comment
Share on other sites

Και καπάκι βλέπω κι αυτό (ΕΤΕΝ Χ500)

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=69975892&product=878790

Που είναι στα 400Mhz,2ΜΡ κάμερα και GPS ενσωματομένο(όχι οτι το χρειάζομαι αλλά μετράει κι αυτό!)Αν κάποιος έχει κάποια εμπειρία γι'αυτές τις συσκεύες παρακαλώ ας μου δώσει τα φώτα του!Ευχαριστώ και πάλι παιδιά!

Αγαπάτε Αλλήλους
Link to comment
Share on other sites

Το Χ500 έχει ένα καλό τηλέφωνο, μιά καταπληκτική οθόνη, γρήγορο επεξεργαστή και το καλύτερο αυτή τη στιγμή ενσωματωμένο GPS. Αν θέλεις συσκευή με τηλέφωνο δες το κι από κοντά, ίσως το καλύτερο. ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...