Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει πιστεύω ότι το Tytn είναι καλύτερο από το s200 αλλά δεν νομίζω κανεις να πούλαγε το s200 για να πάρει το Tytn.Εγώ προσωπικά περιμένω από την htc ένα pda με ανάλογη ποιότητα και εμφάνιση με το s200 αλλά με καλύτερο επεξεργαστή και καλύτερο ηχείο γιατί αυτό είναι για γέλια:mad:

 

επειδη εγω ειχα το s200 και το εδωσα και πηρα το HTC......

δεν συμφωνω καθολου μαζι σου φιλε μου....

ειναι αδικο να συγκρινεις αυτα τα 2 μεταξυ τους....

το s200 ειναι σαφως υποδεεστερο και στην λειτουργικοτητα αλλα και στην ευχρηστια ....οπως φυσικα και στην αποδοση!!!

 

ειπαμε να παινεψεις το σπιτι σου ...αλλα μην το παρακανεις :)

 

διαβαζουν πολλοι το φορουμ και δεν ειναι σωστο να τους παραπληροφορουμε..

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.

Λοιπόν μετά απο πολύ ψάξιμο στο forum αποφάσισα να παρω κ εγώ το s200:D .το πήρα απο το e-shop.gr με σύνδεση στην TIM, μια και ηθελα το ελληνικό(για sms 160χαρ,υποστήριξη απο την ace,menu k.α).Μετά απο κανα ΜΗΝΑ :mad: το πήρα επιτέλους στα χέρια μου κ ανακάλυψα οτι δεν ήταν απο την ace κ φυσικά δεν ειχε τίποτα απο αυτα που έλεγα οτι αξίζει να πληρώσω για ελληνικό.:( το ειπα φυσικά στο e-shop κ μου είπαν οτι δεν θα έχω πρόβλημα με την ace,έλα ομως που δεν δεχοντε το imei!

Tι μου προτείνετε να κάνω?:rocket: τι θα κάνω με αναβάθμιση:cry: :cry: ?

τουλάχιστον μπορώ να στειλω 1 sms με 160 χαρ:cry: :cry: :cry: ?:help:

Link to comment
Share on other sites

Tι μου προτείνετε να κάνω?

 

παρε το HTC .....:rolleyes::rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Λοιπόν μετά απο πολύ ψάξιμο στο forum αποφάσισα να παρω κ εγώ το s200:D .το πήρα απο το e-shop.gr με σύνδεση στην TIM, μια και ηθελα το ελληνικό(για sms 160χαρ,υποστήριξη απο την ace,menu k.α).Μετά απο κανα ΜΗΝΑ :mad: το πήρα επιτέλους στα χέρια μου κ ανακάλυψα οτι δεν ήταν απο την ace κ φυσικά δεν ειχε τίποτα απο αυτα που έλεγα οτι αξίζει να πληρώσω για ελληνικό.:( το ειπα φυσικά στο e-shop κ μου είπαν οτι δεν θα έχω πρόβλημα με την ace,έλα ομως που δεν δεχοντε το imei!

Tι μου προτείνετε να κάνω?:rocket: τι θα κάνω με αναβάθμιση:cry: :cry: ?

τουλάχιστον μπορώ να στειλω 1 sms με 160 χαρ:cry: :cry: :cry: ?:help:

 

Αν ανφερουν στο site υποστηριξη απο ACE κλπ τοτε πρεπει και να ισχυει. Αν οχι επεστρεψε το πισω.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

επειδη εγω ειχα το s200 και το εδωσα και πηρα το HTC......

δεν συμφωνω καθολου μαζι σου φιλε μου....

ειναι αδικο να συγκρινεις αυτα τα 2 μεταξυ τους....

το s200 ειναι σαφως υποδεεστερο και στην λειτουργικοτητα αλλα και στην ευχρηστια ....οπως φυσικα και στην αποδοση!!!

 

ειπαμε να παινεψεις το σπιτι σου ...αλλα μην το παρακανεις :)

 

διαβαζουν πολλοι το φορουμ και δεν ειναι σωστο να τους παραπληροφορουμε..

 

 

Δεν είπα ότι δεν είναι καλύτερο από το s200.Ούτε είπα σε κανέναν να προτιμήσει το s200 από το Tytn.Aυτό που είπα είναι ότι κατα τη γνώμη μου δεν αξίζει να πουλήσω ένα pda σχετικά νεο στην αγορά για να πάρω ένα άλλο

μόνο και μόνο για να έχω το τελευταίο μοντέλο της Htc. Είμαι πολύ ικανοποιημένος από το s200 και δεν με συγκινεί ούτε ο ταχύτερος επεξεργαστής του Τytn ούτε το πληκτρολόγιο του:!:

Link to comment
Share on other sites

Αν ανφερουν στο site υποστηριξη απο ACE κλπ τοτε πρεπει και να ισχυει. Αν οχι επεστρεψε το πισω.

Όταν το παράγγηλα ανέφεραν κ την ace στο site αλλα χθές που το τσέκαρα δεν υπήρχε τίποτα:mad: !οταν παρέλαβα την συσκυή απο υποκατάστημά του e-shop μάλιστα μου το επιβεβαίωσε ενας υπάλληλος!

Στη συσκευασία υπάρχει ένα έντυπο που λέει οτι την συσκευή την υποστηρίζει η ''dangaard telecom'' για 3 ολόκληρους μήνες:blink: ξέρει κανείς τίποτα για αυτήν???

Link to comment
Share on other sites

Κατά την άποψή μου δεν θα πρέπει να εστιαστείς στην υποστήριξη.

 

Το γεγονός ότι στην ιστοσελίδα του e-shop σαφώς αναφερόταν ότι η συσκευή υποστηριζόταν από την Ace σημαίνει σαφώς ότι το προϊόν είναι της Ace.

 

Από την αρχή λοιπόν:

 

1. Στην ιστοσελίδα σου υπόσχονται ένα προϊόν της Ace.

 

2. Το προϊόν της Ace είναι το "ελληνοποιημένο" S200 και είναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ συσκευή από οποιοδήποτε άλλο S200. Ναι το ξέρω ότι το hardware είναι ακριβώς το ίδιο, αλλά ας δούμε την λειτουργικότητα. Φαντάσου να είχες παραγγείλει ένα βιβλίο στα Ελληνικά και στο στέλνανε στα Κινέζικα, δεν θα είχες το σαφές επιχείρημα ότι πήρες άλλο προϊόν από αυτό που ζήτησες. Και εδώ το ίδιο είναι, η Ελληνική συσκευή είναι διαφορετική από την Αγγλική συσκευή που πήρες. Δεν είναι μόνο τα SMS, είναι διαφορετικό το firmware.

 

3. Άλλο προϊόν αγόρασες, άλλο σου έστειλαν. Τι πιο σαφές; Με δυο λόγια μπορεί να έχουν το δικαίωμα να αλλάζουν την εταιρία που κάνει την υποστήριξη για τα προϊόντα που πουλάνε αλλά όχι τα χαρακτηριστικά του προϊόντος... και εκεί ποντάρεις.

 

Θα έλεγα να τους πάρεις τηλ και να τους πεις, πλέον, ότι σου στείλανε κάτι άλλο από αυτό που δηλώνανε στην ιστοσελίδα. Αν σου λένε πα***ριες απείλησέ τους με αγωγή, μόνο να το εννοείς. Καλό είναι να μάθουμε να διεκδικούμε τα δικαιώματά μας με την απλή οδό. Έτσι και αλλιώς μια αγωγή δεν είναι τίποτα. Πας σε ένα δικηγόρο, σου την γράφει, την καταθέτει, την βλέπουν στο e-shop, συμβιβάζονται αμέσως γιατί αν το τραβήξουν αυτοί θα χάσουν περισσότερα (θα σου πληρώνουν περισσότερα δικαστικά έξοδα), σου πληρώνουν και τα έξοδα του δικηγόρου, σου δίνουν και τα λεφτά σου πίσω, και είσαι χαρούμενος :)

 

Συγνώμη για το μεγάλο ποστ αλλά δεν μπορώ να μην μιλήσω όταν βλέπω τέτοια.

 

Υ.Γ. Δεν είμαι δικηγόρος

If it works, don't fix it.
Link to comment
Share on other sites

Όταν το παράγγηλα ανέφεραν κ την ace στο site αλλα χθές που το τσέκαρα δεν υπήρχε τίποτα:mad: !οταν παρέλαβα την συσκυή απο υποκατάστημά του e-shop μάλιστα μου το επιβεβαίωσε ενας υπάλληλος!

Στη συσκευασία υπάρχει ένα έντυπο που λέει οτι την συσκευή την υποστηρίζει η ''dangaard telecom'' για 3 ολόκληρους μήνες:blink: ξέρει κανείς τίποτα για αυτήν???

 

 

http://www.ekpizo.gr/

 

Ειναι κλειστα μεχρι 27/8 αλλα κανε τον κοπο. Ολο και κατι θα βγει.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Kalimera sas

Exw ena motorola mpx220 (me windows 2003se gia autous pou den gnwrizoun ti syskeyh)

Skeftomai to Savvato na paw na agorasw to S200.

Kai tha ithela na rwtisw an exei kapoio provlima me ta ellinika tou kai to t9!!!

 

Eyxaristw

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ πάλι.

thanks για το ενδιαφέρον:) ,πραγματικά δεν το περίμενα!θα κάνω κινήσεις κ θα σας ενημερώσω.

Στο μεταξύ αν μπορεί κάποιος να μου στείλει κάποιο πρόγραμμα να στέλνω sms 160 χαρ γιατι όπως πάμε χρυσό θα το πληρώσω το s200:wacko: !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση που αφορα το ακουστικο του S200 και ειναι η εξης:

Οταν ειναι στο τερμα δυνατο χανει απο ποιοτητα και σε γενικες γραμμες ακους καπως περιεργα? (Δηλαδη σαν να ειναι ο συνομιλητης σε πηγαδι ας πουμε οχι σε τεραστιο βαθμο βεβαια)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αποφάσισα να διώξω το Κ750 και το Axim x5, και να πάρω το S200. Άντε να δούμε τι θα δούμε.....από ότι βλέπω δεν υπάρχουν ακόμα όλα τα αγαπημένα μου παιχνίδια και εφαρμογές για WM5 (αντί του PPC2003 που έχω στο Axim), οπότε αναγκαστικά θα περιμένω λίγο μέχρι να το "απολαύσω" όπως πρέπει....

Κάποιος από εδώ μέσα που να έχει καταφέρει να ακούσει μουσική μέσω ΒΤ ακουστικού ? Νομίζω ότι πλέον το S200 υποστηρίζει μουσική μέσω ΒΤ ή κάνω λάθος ?

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κάνεις λάθος... :(

 

Φτου....δεν πειράζει, θα ξαναπάρω Κ750i από το γραφείο, οπότε ραδιόφωνο και μουσική από το Κ750i....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έπιασα στα χέρια μου το πολυπόθητο s200 :D

Η οθόνη είναι σαν έχει κάτι σαν πλαστική μεμβράνη από μπροστά (όχι αυτή της συσκευασίας, για όνομα, αυτή την ξεκόλλησα) και από κάτω το κρύσταλο. Το θέμα είναι ότι τα δύο δεν εφάπτονται και όταν πιέζω την μεμβράνη αυτή υποχωρεί (λίγο βέβαια) μέχρι να φτάσει στο κρύσταλο. Δεν έχω ξαναδεί οθόνη αφής και δεν ξέρω αν αυτό είναι φυσιολογικό... θα εκτιμούσα κάποια βοήθεια :(

If it works, don't fix it.
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του S200 είναι σκληρότερη από τα λοιπά PPC. Θα τη συνηθίσεις με τον καιρό. Δεν είναι πρόβλημα. Πάντως, πάρε σίγουρα screen protector!
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει καταφέρει κανένας να μεταφέρει τα SMS του από κάποιο άλλο κινητό.

 

Ξέρω ότι γενικά αυτό δεν είναι δυνατό, αλλά στο προηγούμενο κινητό μου (S100) μπορούσα να τα μεταφέρω με το Sprite Backup (backup & restore). Τώρα όμως μου κάνει νερά...

 

Βοήθεια παίδες!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έπιασα στα χέρια μου το πολυπόθητο s200 :D

Η οθόνη είναι σαν έχει κάτι σαν πλαστική μεμβράνη από μπροστά (όχι αυτή της συσκευασίας, για όνομα, αυτή την ξεκόλλησα) και από κάτω το κρύσταλο. Το θέμα είναι ότι τα δύο δεν εφάπτονται και όταν πιέζω την μεμβράνη αυτή υποχωρεί (λίγο βέβαια) μέχρι να φτάσει στο κρύσταλο. Δεν έχω ξαναδεί οθόνη αφής και δεν ξέρω αν αυτό είναι φυσιολογικό... θα εκτιμούσα κάποια βοήθεια :(

 

Απολύτως φυσιολογικό, είναι χαρακτηριστικό των οθονών αφής αυτή η "υποχώρηση" που περιγράφεις. Όπως είπαν και οι προηγούμενοι, βάλε προστατευτικό οθόνης γιατί αυτή η πλαστική μεμβράνη που περιγράφεις γρατζουνιέται σχετικά εύκολα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ πάλι.

thanks για το ενδιαφέρον:) ,πραγματικά δεν το περίμενα!θα κάνω κινήσεις κ θα σας ενημερώσω.

Στο μεταξύ αν μπορεί κάποιος να μου στείλει κάποιο πρόγραμμα να στέλνω sms 160 χαρ γιατι όπως πάμε χρυσό θα το πληρώσω το s200:wacko: !

 

 

Καποιος που να γνωριζει βρε παιδια?

Και εγω το ψαχνω?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Πήρα κ εγώ τελικά το s200 χθες.Μου φαίνεται αρκετά ικανοποιητικό ως τώρα.Απλά ήθελα να ρωτήσω από που θα βρω να αγοράσω προστατευτικό οθόνης.Υπάρχει κατι που θα έπρεπε να προσέξω?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Πήρα κ εγώ τελικά το s200 χθες.Μου φαίνεται αρκετά ικανοποιητικό ως τώρα.Απλά ήθελα να ρωτήσω από που θα βρω να αγοράσω προστατευτικό οθόνης.Υπάρχει κατι που θα έπρεπε να προσέξω?

 

Εγώ έχω προστατευτικό οθόνης της Brando (Ultra Clear) τον οποίο μπορείς να βρεις σε αυτό το e-shop αλλά και σε πολλά άλλα μαγαζιά αν κάνεις μια αναζήτηση. Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι η τοποθέτησή του. Απαιτεί χώρο χωρίς σκόνη (π.χ. μπάνιο όπου έχεις αφήσει αρκετή ώρα να τρέχει ζεστό νερό για να υπάρχουν υδρατμοί που εγκλωβίζουν τη σκόνη) και αρκετά σταθερό χέρι! Κάνε μία πρόβα να δεις πώς εφαρμόζει από πλευράς μεγέθους πάνω στην οθόνη του ppc. Αν δεν μπει απόλυτα σωστά από πλευράς κεντραρίσματος (είναι δλδ λίγο πάνω ή λίγο κάτω) αλλά παρόλα αυτά κάθεται ολόκληρο το προστατευτικό στην οθόνη, μην το βγάλεις γιατί δύσκολα ξαναμπαίνει. Άφησέ το και θα το συνηθίσεις σε μία ημέρα! :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Τωρα βεβαια έχω και ένα προβλημα.Δεν μπορώ να στείλω μηνυμα πανω απο 70 γράμματα εκτος αν ενεργοποιήσω την επιλογη "χρηση unicode οταν απαιτείται".Αν δεν την ενεργοποιησω είναι αδυνατη και η αποστολη sms.Ενω χθες εστελνε μια χαρα.Αν τωρα την ενεργοποιησω την επιλογη,οταν στελνω μηνυμα ο παραληπτης βλεπει ερωτηματικα και τελειες.Κατι θα πειραξα το οποιο δεν μπορω να το βρω.Αν μπορει κανεις ας με βοηθήσει.Ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερουμε ποσο μπορει να κοστιζουν ενα ζευγαρι handsfree για το S200? και που μπορω να τα βρω?

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

γιεαπ επικοινωνησα μαζι τους...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...