Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να ρωτήσω κάτι... Πώς θα κάνω το s200 μου να το "βουλώνει" μετά που ανοίγω το sms? Πιστεύω ότι δεν είναι λύση το ringtone των 2 sec :p :p :p !!! Kαι κάττι άλλο, γνωρίζει κάποιος αν έχει το τηλέφωνο δυνατότητα ή έστω κανένα πρόγραμμα για video ringtones? Ευχαριστώ πολύ!
http://briefcase.pathfinder.gr/download/DjXT250/19703/229825/1/%20%C7+%CA%C1%D4%C5%CC%CF%D5%CA%CB%C1+%CC%CF%D5%21%21%21.jpg Ride to the limit!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

Όλες οι γνώσεις μου από το xda forum προέρχονται :)

 

Θα πρέπει να κάνω μισό upgrade (χωρίς ipl/spl) και παρόλαυτα δεν είναι σίγουρο ότι θα δουλέψει. Θα ξανακοιτάξω πάντως, σε ευχαριστώ πολύ.

 

Φιλικά, Αλέξανδρος

 

Άρα γίνεται! Θα πρέπει να κάνεις upgrade χωρίς ipl/spl και με "πειραγμένη" έκδοση για να μην έχεις imei check. Σε εμένα δούλεψε όταν το έκανα.

 

 

Φιλικά,

Αντρέας

Keep foruming...
Link to comment
Share on other sites

προσπαθουσα να συνδεθω με wi-fi στο ιντερνετ και οταν παταγα μια σελιδα να μου ανοιξει αντι να συνδεεται μου βγαζει οτι παει να συνδεθει με ΤΙΜ GPRS στο ιντερνετ πως μπορω να το κανω να μπαινω στο ιντερνετ με τη χρηση του wi-fi
Link to comment
Share on other sites

προσπαθουσα να συνδεθω με wi-fi στο ιντερνετ και οταν παταγα μια σελιδα να μου ανοιξει αντι να συνδεεται μου βγαζει οτι παει να συνδεθει με ΤΙΜ GPRS στο ιντερνετ πως μπορω να το κανω να μπαινω στο ιντερνετ με τη χρηση του wi-fi

 

Μια συνηθισμένη αιτία γι αυτό το σύμπτωμα είναι ότι απλά δεν έγινε η wifi σύνδεση ή ακόμη και αν επετεύχθει η σύνδεση, στο ασύρματο δίκτυο που συνδέθηκες δε "δίνει" internet.

Μπορεί τα παραπάνω να ακούγονται απλοϊκά, αλλά σιγουρέψου ότι δεν ισχύουν πριν προχωρήσεις παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

βασικα συνδεομαι με το wifi spot του τει πειραια σιγουρα δινει μπαινουν και αλλοι με laptop καποια στιγμη που βγαζει δυο επιλογες πως να συνδεθω τη μια δε τη θυμαμαι η δευτερη ελεγε work νομιζω πατησα και τις δυο καθε φορα αλλα το ιδιο πραμα παλι προσπαθουσε να συνδεθει με tim gprs
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας!!

 

Με το που έβγαλα χθες το handsfree σταμάτησε να λειτουργεί το εξωτερικό ηχείο κοινως δεν ακούω τίποτα :wacko:

 

Τι λέτε να συνέβει?? Λέτε να λυνεται με format η θα χρειαστώ αλλαγή ηχείου και αν το δεύτερο πόσα θα πρέπει να σκάσω :worry:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μιλας προφανως για ενσυρματο hands free ε;κατα 99% εχει κολησει το διακοπτακι που υπαρχει στην τρυπα,αν βαλεις το hands free θα δεις οτι δουλευει,προσπαθησε να βαλεις-βγαλεις μερικες φορες το hands free μεχρι να ξεκολησει
Link to comment
Share on other sites

Εχω τη συσκευη πανω απο ενα χρονο αλλα μολις ανακαλυψα οτι ο δεικτης sar ειναι μολις 0.23!! Δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα αλλα εμενα με εξεπληξε ευχαριστα η συγκεκριμενη πληροφορια.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε λαγουδάκι λογική η εξήγηση σου αλλα δοκίμασα να βάλω και να βγάλω το handsfree πολλές φορές αλλά τίποτα...

 

Μήπως υπάρχει κανένας άλλος τρόπος για να ξεκολήσω το διακοπτάκι μόνος μου γιατί άμα το πάω στην ace hellas σίγουρα θα μου πάρουν χρήματα για να το φτιάξουν.....

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
αρα εχει κολησει για τα καλα,δεν νομιζω να σου παρουν χρηματα,εντος εγγυησης δεν εισαι;δεν φταις εσυ που κολησε
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το βάλεις και να το βγάλεις πολλές φορές για να σιγουρευτείς οτι έσπασε για τα καλά :P
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πήρε ο κολλητός μου ένα S200 και αντιμετοπίζω το εξής πρόβλημα! Κλείνω το κινητό από το power και όταν πάω να το ανοίξω ξανά κάνει restart! τι να κάνω???
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ρε παιδιά πήρε ο κολλητός μου ένα S200 και αντιμετοπίζω το εξής πρόβλημα! Κλείνω το κινητό από το power και όταν πάω να το ανοίξω ξανά κάνει restart! τι να κάνω???
το εκανε απο την αρχη;μηπως φταιει καποιο προγραμμα;εκανε φορματ στην συσκευη και οπως ειναι αδεια το κανει;
Link to comment
Share on other sites

το εκανε απο την αρχη;μηπως φταιει καποιο προγραμμα;εκανε φορματ στην συσκευη και οπως ειναι αδεια το κανει;

 

το πιο πιθανο ειναι να εχει αντιστοιχισει καποιο hardware button με την εντολη του soft reset ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά παρατήρησα πως το κάνει και στα ξεκάρφωτα μερικές φορές! Απλά κλειδώνει το τηλέφωνο για να μην κάνει reset αλλά πάλι μερικές φορές το κάνει. Τι άλλο μπορεί να είναι εκτός από τη ρύθμιση ενός κουμπιού!??
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
δηλαδη αν καταλαβα καλα μια το κανει και μια οχι ε;αν ειναι ετσι η καποιο προγραμμα εκανε την ζημια η ειναι προβλημα της συσκευης,οποτε ας κανει ενα φορματ και ας την δουλεψει την συσκευη 2-3 μερες σκετη χωρις τιποτα μεσα για να δει τι φταιει
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πήρε ο κολλητός μου ένα S200 και αντιμετοπίζω το εξής πρόβλημα! Κλείνω το κινητό από το power και όταν πάω να το ανοίξω ξανά κάνει restart! τι να κάνω???

 

Αντιμετώπιζα και εγω ενα παρομοιο προβλημα.Μονο που εμενα εσβηνε η οθονη αλλα δεν εμπαινε σε stand-by.Και οταν πατουσα το κουμπι για να ανοιξει η οθονη ξεκινουσε παλι το τηλεφωνο απο την αρχη.Εκανα ενα format και το προβλημα λυθηκε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα ενα qtek s200 αλλα το πηρα χωρις φορτιστη μονο με το usb το φορτιζω...που μπορω να βρω να δω κ να παρω??
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια πηρα ενα qtek s200 αλλα το πηρα χωρις φορτιστη μονο με το usb το φορτιζω...που μπορω να βρω να δω κ να παρω??
εχω δει σε καταστηματα πλαισιο,αλλα οχι σε ολα,μπορεις να το παρεις και απο http://www.play247.gr οπως και απο την ace στην Α.Παρασκευη και http://www.moderntalking.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...