Jump to content

Vivodi DSL Cube


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες και το δικό μου.

http://img232.imageshack.us/img232/3971/picturezq7.jpg

Εμένα το cube μου έληξε αρχές σεπτεμβρίου και αυτός είναι ο πρώτος λογαριασμός, άρα μάλλον η τιμή είναι για δύο μήνες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δες και το δικό μου.

Εμένα το cube μου έληξε αρχές σεπτεμβρίου και αυτός είναι ο πρώτος λογαριασμός, άρα μάλλον η τιμή είναι για δύο μήνες.

 

Και

 

1) Απλα ειναι χαζοι, και το λογιστικο τους τμημα δεν ξερει ποσες μερες εχει ο μηνας; :O

2) Αλλη χρεωση εχω εγω, αλλη εσυ; :blink: :worry:

 

anyway, θα προσπαθησω να (ξανα)παρω τηλ το 13880 και θα τους στειλω και mail, μηπως και το ξεκαθαρισω το ζητημα.

 

EDIT: Τελικα η θεση 44 (ωρα 22:16) με ενημερωσε οτι οντως αφορα περιοδο διμηνου, και οτι η χρεωση του μηνα ειναι κανονικα 37,54€. Για να ειμαι και σιγουρος, και επειδη - παραδοξως :rolleyes: - εχασαν παλι την αιτηση διακοπης μου, ειπα να στειλω mail ζητωντας επιβεβαιωση για το θεμα.

 

Υ.Γ: Το παραδοξως παει στο οτι και τις 4 φορες που τους εχω στειλει φαξ (με απαντητικο παντα) δεν εχουν λαβει ή καθολου τα στοιχεια, ή ελλιπως. Αυτη τη φορα πηραν μονο την ταυτοτητα, και θα μου εδιναν κωδικους! :X :lol:

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΕΒΑΛΑ CONNEX ΑΛΛΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΛΗΞΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ ΤΟΤΕ Η ΤΙΜΗ ΤΗΣ ADSL ΓΡΑΜΜΗΣ ΧΡΕΩΝΕΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟ ΥΠΑΡΧΟΝ ΠΑΚΕΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ. ΝΟΜΙΖΩ Ε.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Γεια σας παιδια πολυ χρησιμο το topic αυτο.

Θελω να σας ρωτησω σχετικα με τα 3μηνα πακετα που υπαρχουν.

Επειδη τον Φεβρουαριο θα φυγω στρατο θελω να ξερω ποιο απο 2 (που βρηκα) 3μηνα πακετα συμφερει περισσοτερο.

1) ALTECNET JETPACK 768KBPS ADSL 2+1 ΜΗΝΑΣ ΔΩΡΟ

2) HOL HOME anyAccess 700 (3 Μήνες)

Η τιμη ειναι περιπου η ιδια απλα με ενδιφερει να μπορω να κλεισω την συνδεση χωρις 12μηνη υποχρεοση και να ειναι αξιοπιστη η εταιρια (σε συνδεση σε υποστηριξη και σταθεροτητα).

^^^HAVE NO FEAR Greg IS HERE^^^
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χαλό!

Ακούστε ιστορία!

Αγόρασα το DSLCube 99ευρώ 512 τον Ιούλιο.

Για κάποιους λόγους τα χαρτιά στάλθηκαν Σεπτέμβριο.

Τέλη Οκτωβρίου μου στέλνουν ένα γράμμα που λέει συγχαρητήρια, οτι έγινε ενεργοποίηση κτλ.

Κοιτάζω το Μicrocom το λαμπάκι του ADSL αναβόσβηνε.

Κοιτάζω ρυθμίσεις όλα καλά υποτίθεται αλλά internet πουθενά!

Παίρνω τηλέφωνο μου λένε οτι είναι βλάβη στον ΟΤΕ και μέσα στην εβδομάδα θα διορθωθεί.

Όπως καταλαβαίνετε ακόμα και σήμερα δεν παίζει ADSL!!Τους πήρα τις προάλλες και μου είπαν οτι η βλάβη έχει διορθωθει κι οτι θα πρεπε να λειτουργεί και μάλιστα πλέον είμαι στα 2048!!!!!

Βέβαια μέχρι και σήμερα τίποτα.

Μου είπαν να με πάρουν τηλέφωνο σπίτι για να πάμε ενα-ενα τα βήματα να δούμε τι γίνεται - αλλά είμαι στο γραφείο.

 

ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ για να δικαιωθώ?!?!?!?!?

 

Φιλικά!

Link to comment
Share on other sites

Χαλό!

Ακούστε ιστορία!

Αγόρασα το DSLCube 99ευρώ 512 τον Ιούλιο.

Για κάποιους λόγους τα χαρτιά στάλθηκαν Σεπτέμβριο.

Τέλη Οκτωβρίου μου στέλνουν ένα γράμμα που λέει συγχαρητήρια, οτι έγινε ενεργοποίηση κτλ.

Κοιτάζω το Μicrocom το λαμπάκι του ADSL αναβόσβηνε.

Κοιτάζω ρυθμίσεις όλα καλά υποτίθεται αλλά internet πουθενά!

Παίρνω τηλέφωνο μου λένε οτι είναι βλάβη στον ΟΤΕ και μέσα στην εβδομάδα θα διορθωθεί.

Όπως καταλαβαίνετε ακόμα και σήμερα δεν παίζει ADSL!!Τους πήρα τις προάλλες και μου είπαν οτι η βλάβη έχει διορθωθει κι οτι θα πρεπε να λειτουργεί και μάλιστα πλέον είμαι στα 2048!!!!!

Βέβαια μέχρι και σήμερα τίποτα.

Μου είπαν να με πάρουν τηλέφωνο σπίτι για να πάμε ενα-ενα τα βήματα να δούμε τι γίνεται - αλλά είμαι στο γραφείο.

 

ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ για να δικαιωθώ?!?!?!?!?

 

Φιλικά!

 

‘Αστα φίλε μου και εγώ πριν ένα χρόνο που έβαλα vivodi είχα ακριβώς τα ίδια προβλήματα. Έκαναν 1 ½ μήνα να μου ενεργοποιήσουν τη γραμμή και δεν έβρισκα άκρη όταν επικοινωνούσα με το τηλεφωνικό τους κέντρο. Ξέρεις πως βρήκα; Έστειλα complaint letter στο HR τους, γραμμένο σε επίσημη γλώσσα. Σε μία βδομάδα είχα net.

 

Πάντως για να λέμε και την αλήθεια από τότε δουλεύει άψογα και πλέον έχω αναβαθμιστεί σε 2Mbit. Ψάξου λίγο στο site της, έχει εκεί την διεύθυνση

Nokia N82

HTC Touch Diamond

Mio P550 + Destinator 7.0.0.46

Link to comment
Share on other sites

Χαλό!

Ακούστε ιστορία!

Αγόρασα το DSLCube 99ευρώ 512 τον Ιούλιο.

Για κάποιους λόγους τα χαρτιά στάλθηκαν Σεπτέμβριο.

Τέλη Οκτωβρίου μου στέλνουν ένα γράμμα που λέει συγχαρητήρια, οτι έγινε ενεργοποίηση κτλ.

Κοιτάζω το Μicrocom το λαμπάκι του ADSL αναβόσβηνε.

Κοιτάζω ρυθμίσεις όλα καλά υποτίθεται αλλά internet πουθενά!

Παίρνω τηλέφωνο μου λένε οτι είναι βλάβη στον ΟΤΕ και μέσα στην εβδομάδα θα διορθωθεί.

Όπως καταλαβαίνετε ακόμα και σήμερα δεν παίζει ADSL!!Τους πήρα τις προάλλες και μου είπαν οτι η βλάβη έχει διορθωθει κι οτι θα πρεπε να λειτουργεί και μάλιστα πλέον είμαι στα 2048!!!!!

Βέβαια μέχρι και σήμερα τίποτα.

Μου είπαν να με πάρουν τηλέφωνο σπίτι για να πάμε ενα-ενα τα βήματα να δούμε τι γίνεται - αλλά είμαι στο γραφείο.

 

ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ για να δικαιωθώ?!?!?!?!?

 

Φιλικά!

Δεν θα βγάλεις άκρη.

Εγώ στις αρχές είχα κανονικά ίντερνετ και ύστερα για ένα δίμηνο περίπου δεν μπορούσα να μπώ απο προβλήματα στον οτε. Μίλησα με οτε και μου λέει να μιλήσω με βιβοντι. Μιλάω με βιβοντι και μου λένε να ζητήσω άλλους δύο μήνες. Το έκανα και η απάντηση που πήρα(σήμερα) ήταν ότι απλά δεν γίνεται γιατί το πρόβλημα ήταν του οτέ.

Βγάζεις άκρη? Όχι πες

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Χαλό!

Ακούστε ιστορία!

Αγόρασα το DSLCube 99ευρώ 512 τον Ιούλιο.

Για κάποιους λόγους τα χαρτιά στάλθηκαν Σεπτέμβριο.

Τέλη Οκτωβρίου μου στέλνουν ένα γράμμα που λέει συγχαρητήρια, οτι έγινε ενεργοποίηση κτλ.

Κοιτάζω το Μicrocom το λαμπάκι του ADSL αναβόσβηνε.

Κοιτάζω ρυθμίσεις όλα καλά υποτίθεται αλλά internet πουθενά!

Παίρνω τηλέφωνο μου λένε οτι είναι βλάβη στον ΟΤΕ και μέσα στην εβδομάδα θα διορθωθεί.

Όπως καταλαβαίνετε ακόμα και σήμερα δεν παίζει ADSL!!Τους πήρα τις προάλλες και μου είπαν οτι η βλάβη έχει διορθωθει κι οτι θα πρεπε να λειτουργεί και μάλιστα πλέον είμαι στα 2048!!!!!

Βέβαια μέχρι και σήμερα τίποτα.

Μου είπαν να με πάρουν τηλέφωνο σπίτι για να πάμε ενα-ενα τα βήματα να δούμε τι γίνεται - αλλά είμαι στο γραφείο.

 

ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ για να δικαιωθώ?!?!?!?!?

 

Φιλικά!

 

 

Δραματος συνέχεια....

 

τελικά μετα απο τηλεφωνική επικοινωνία και απλό troubleshooting απεδείχθει οτι έχει πρόβλημα η γραμμή.

Οπότε πείστηκαν οτι εγώ δεν κάνω κάτι λάθος!

Για να δουμε...θα δούμε φως τελικά?!?

 

Λέτε να πάρω και τον ΟΤΕ?? Αλλά πού να πάρω και ΤΙ να ρωτήσω??

 

Φιλικά!

Link to comment
Share on other sites

Δραματος συνέχεια....

 

τελικά μετα απο τηλεφωνική επικοινωνία και απλό troubleshooting απεδείχθει οτι έχει πρόβλημα η γραμμή.

Οπότε πείστηκαν οτι εγώ δεν κάνω κάτι λάθος!

Για να δουμε...θα δούμε φως τελικά?!?

 

Λέτε να πάρω και τον ΟΤΕ?? Αλλά πού να πάρω και ΤΙ να ρωτήσω??

 

Φιλικά!

 

Αν δε συγχρωνιζει το modem σου ειναι προβλημα που αφορα την ADSL προσβαση, δηλαδη τον ΟΤΕ! Αρα εσυ κανεις καποια λαθος συνδεση! Θα πρεπει να δηλωσει η Vivodi βλαβη για την γραμμη σου στον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Εγινέ αναβαθμισή ταχυτήτων? Είχα ενεργοποιήσει 512 το Σεπτέμβριο τα οποία έγιναν 1024 απο τη vivodi και 2048 από οτέ. Απο σήμερα το μεσημέρι όμως κατεβάζω σταθερά με 215ΚΒ/sec :) Δεν υπάρχει όμως καμια ανακοίνωση απο την εταιρία. Γνωρίζει κανείς κάτι περισσότερο?
Link to comment
Share on other sites

Αν δε συγχρωνιζει το modem σου ειναι προβλημα που αφορα την ADSL προσβαση, δηλαδη τον ΟΤΕ! Αρα εσυ κανεις καποια λαθος συνδεση! Θα πρεπει να δηλωσει η Vivodi βλαβη για την γραμμη σου στον ΟΤΕ.

 

Λαθος σύνδεση?!?

Εχω συνδέσει το μοντεμ πάνω στη γραμμή - χωρίς splitter/filter κτλ. - και χωρίς καμία τηλεφωνική συσκευή - και ούτε έτσι δεν δουλεύει!!

 

ΟΤΕ λες ε??!!! Χμμμ... :mad: :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εσυ δεν έχεις πρόβλημα πάντως

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia

 

pos tha mporousa ligo na tous trikso ta dontia sti vivodi??

i aitisi mou einai ( opos mou eipan) apo tis 29/11 ston OTE k exoume 19/1 k akoma den exo sindesi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια μια ερωτηση:

Οταν πρωτοβαλατε ιντερνετ με VIVΟDI μετα απο ποσο καιρο σας εγινε η συνδεση? Εχω κανει την αιτηση απο 3/01/07 και ακομα δεν μου εχει ενεργοποιηθει.Ειναι συνεχεια προφασεις.

Τη μια λενε ειμαστε σε αναμονη απο τον ΟΤΕ, την αλλη εχει πρόβλημα το ιδιοκτητη δικτυο.

Δεν ξερω τι να κανω...Ας με διαφωτίσει καποιος!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση:

Οταν πρωτοβαλατε ιντερνετ με VIVΟDI μετα απο ποσο καιρο σας εγινε η συνδεση? Εχω κανει την αιτηση απο 3/01/07 και ακομα δεν μου εχει ενεργοποιηθει.Ειναι συνεχεια προφασεις.

Τη μια λενε ειμαστε σε αναμονη απο τον ΟΤΕ, την αλλη εχει πρόβλημα το ιδιοκτητη δικτυο.

Δεν ξερω τι να κανω...Ας με διαφωτίσει καποιος!!!

Και γιατί είναι χειρότερη η vivodi?

Μπορεί ο οτε να μην κάνει καμία κινηση, εξάλλου η vivodi απο τον οτε εξαρτάται. Η vivodi (και η κάθε ιδιοτική εταιρία) το μόνο που κάνει είναι να στέλνει τις αιτήσεις στον οτέ και απο κει και πέρα ο οτέ κανονίζει..

 

εχει πρόβλημα το ιδιοκτητη δικτυο.

Το κοπή τη πίτα :lol: :p

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Βρήκε κανείς αυτό το πακέτο απο τα multirama,που δίνει vivodi cube, 99euro+δώρο σκληρό δίσκο???Ψάχνω και δεν βρίσκω!!!:worry: Μου λένε οτι τους τελείωσε!Μήπως είναι παραμύθια η προσφορά!??
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι παραμυθια η προσφορα, πηρε ενας φιλος μου, με δωρο εξωτερικο σκληρο δισκο 250 GB παρακαλω! και το ονομα αυτου...... Lacie
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 και κατι μήνες εχω στείλει αιτηση στην vivodi για συνδεση dsl cube. και μετα 2 μηνες με παιρνουν τηλ σημερα να με ρωτησουν τι ειδος συνδεση εχω. (λες και δεν το αναφερω στην αιτηση)!! και μου λενε ¨ωραια η εκρεμμοτητα τακτοποιηθηκε! σε 30 εργασιμες θα εχετε συνδεθει"!

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!!!!! ΚΑΛΑ ΠΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΔΗΛΑΔΗ!!!! ΕΛΕΟΣ!!!!!!!:!:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, το μόνο που μπορώ να σου πω είναι να κάνεις υπομονή.Με αυτούς που έχουμε μπλέξει, δεν λύνουμε τα προβληματά μας με τίποτα.ΥΠΟΜΟΝΗ!!!:D
Link to comment
Share on other sites

kala aytoi einai mlks. esy 2 mhnes ena thlefono dne borouses na pareis na deis ti ginete? an boreis pare ta lefta sou piso kai vale allo paroxo

 

Το βλέπω λίγο δύσκολο για επιστροφή χρημάτων.Πάντως, η αλήθεια είναι ότι μπορούσες να κάνεις ένα ενημερωτικό τηλέφωνο, αλλά και πάλι τι θα σου προσφέρει όταν υπάρχει τεχνικό πρόβλημα στις γραμμές του O.T.E..Λογικά, θα υπήρχε έλλειψη πορτών.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είναί απλό το πράγμα. Αν νομίζεις ότι σε κοροϊδεύουν, στέλνεις αίτηση διακοπής και ζητάς τα χρήματά σου πίσω. Και κάνεις και μια καταγγελία (μέσω email ή επιστολής) με κοινοποίηση στην ΕΕΤΤ.
Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου ακομα περιμενει εδω και 5 μηνες αλλα τωρα ειναι φανταρος οποτε οταν απολυθει ελπιζει να εχει γινει και η συνδεση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είναί απλό το πράγμα. Αν νομίζεις ότι σε κοροϊδεύουν, στέλνεις αίτηση διακοπής και ζητάς τα χρήματά σου πίσω. Και κάνεις και μια καταγγελία (μέσω email ή επιστολής) με κοινοποίηση στην ΕΕΤΤ.

 

Σωστά, όμως απαιτεί διαδικασία, αλλά εάν σε έχουν οδηγήσει σε αδιέξοδο απελπισίας και αναμονής, θα αναγκαστείς να ενεργήσεις με τέτοιου είδους τρόπους.;)

 

Φιλος μου ακομα περιμενει εδω και 5 μηνες αλλα τωρα ειναι φανταρος οποτε οταν απολυθει ελπιζει να εχει γινει και η συνδεση

 

Πόσο;;;:blink: Πέντε (5) μήνες για να ενεργοποιηθεί μια σύνδεση adsl;Πρώτη φορά το ακούω!"Μπράβο" στην Vivodi...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...