Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όποιους είναι fan του tarantino πρέπει να δουν την ταίνια αλλα και για όσους διάβαζαν το comic.Η ταινία αξίζει πολλά.....

 

Πραγματι το Sin City αν και ασπρομαυρο (με καποια παιχνιδια με τα χρωματα που το κανουν πιο ενδιαφερον), ξεπερναει σε επιπεδα βιας πολλα γνωστα εργα περιπετειας/θριλλερ αλλα χωρις να χανει το "επιπεδο" του. Ταραντινο γαρ... Ανυπομονω για το 2ο μερος που θα βγει και ειναι απο τις λιγες ταινιες που θα εδινα χρηματα να τις δω σε μια μεγαλη κινηματογραφικη αιθουσα.

 

Για τους λατρεις του Ταραντινο, κυκλοφορησε εδω και καμποσο καιρο σε DVD, το τελευταιο επεισοδιο της σειρας CSi: Las Vegas που αποτελειται στην ουσια απο 2 επεισοδια (μια κανονικη ταινια) και εχει την σφραγιδα του εν λογω παρανοικου σκηνοθετη. Αν θελετε να δειτε το CSI καπως διαφορετικα, τοτε το DVD ονομαζεται: CSI - TARANTINO : GRAVE DANGER και απλα τα σπαει ολα...

 

Οσον αφορα το SAW... για μενα αποτελει κλασσικο αμερικανικο θριλερ με αναμενομενο σεναριο και τελος... τιποτα το μυστηριο... η ταινια που ειχε βγαλει ο Rob Zombie (το σπιτι των 1000 πτωματων) εχει πιο πολυ ενδιαφερον :p Φυσικα αυτο αποτελει απλα και μονο την γνωμη μου :)

 

Τα σεβη μου,

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Είδα το Dark Water πριν λίγο (Στοιχειωμένο Νερό) και δε μπορώ να πω ότι μου άφησε και τις καλύτερες των εντυπώσεων.... :cry:
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το SAW... για μενα αποτελει κλασσικο αμερικανικο θριλερ με αναμενομενο σεναριο και τελος... τιποτα το μυστηριο...
Παρδον;!;!;! Αναμενόμενο τέλος; Κλασσικό αμερικάνικο θρίλερ; Χωρίς μυστήριο; Μήπως μιλάς για άλλη ταινία;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To Domino πότε είπανε ότι βγαίνει ρε παιδιά; :rolleyes: :O

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το SAW... για μενα αποτελει κλασσικο αμερικανικο θριλερ με αναμενομενο σεναριο και τελος... τιποτα το μυστηριο... η ταινια που ειχε βγαλει ο Rob Zombie (το σπιτι των 1000 πτωματων) εχει πιο πολυ ενδιαφερον :p Φυσικα αυτο αποτελει απλα και μονο την γνωμη μου

 

Όχι και κλασσικό αμερικανίκο θρίλερ! Και καλύτερο το σπίτι των 1000 πτωμάτων; :confused:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παρδον;!;!;! Αναμενόμενο τέλος; Κλασσικό αμερικάνικο θρίλερ; Χωρίς μυστήριο; Μήπως μιλάς για άλλη ταινία;

 

Οχι.. Για την ιδια ταινια με τον πολυ Glover κα. Τεσπα, ειναι μονο η γνωμη μου παιδια. Μετα την 6η Αισθηση, ολα τα θριλλερ μου φαινονται τα ιδια.. Ακολουθουν το ιδιο μοτιβο προσπαθωντας να σε αιφνιδιασουν αλλα τελικα υποψιαζεσαι απο νωρις το τελος και την υποθεση.. Φυσικα αναφερομαι στην πλοκη και την ροη της ταινιας γιατι σιγουρα σε καθε καινουρια ταινια, υπαρχει παντα κατι το καινουριο που δεν εχουμε ξαναδει για να μας εντυπωσιασει. Ειναι η πολιτικη του Hollywood :cool:

 

Λιγες ταινιες οντως ξαφνιαζουν η εχουν σκηνες που οντως να ξαφνιαζουν... για παραδειγμα το CSi - Tarantino που ειδα τελευταια.. :X

 

Τελικα ισως εγω να ζητω πολλα απο μια ταινια :O Οποτε αγνοειστε την αποψη μου :)

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

 

Οσον αφορα το SAW... για μενα αποτελει κλασσικο αμερικανικο θριλερ με αναμενομενο σεναριο και τελος... τιποτα το μυστηριο... η ταινια που ειχε βγαλει ο Rob Zombie (το σπιτι των 1000 πτωματων) εχει πιο πολυ ενδιαφερον :p Φυσικα αυτο αποτελει απλα και μονο την γνωμη μου :)

Τα σεβη μου,

Thes na peis dhladh oti eixes provlepsei tis ekplhktikes anatropes poy elavan xora sto telos ths tainias;

 

To senario toy SAW 1 pisteyo pos einai prototypo,monadiko kai oxi paroxhmeno.

Link to comment
Share on other sites

Thes na peis dhladh oti eixes provlepsei tis ekplhktikes anatropes poy elavan xora sto telos ths tainias;

 

To senario toy SAW 1 pisteyo pos einai prototypo,monadiko kai oxi paroxhmeno.

 

Ενταξει μην το υπεραναλυσουμε κιολας το θεμα σε ενα thread το οποιο ειναι γενικο και δεν αφορα την εν λογω μονο ταινια. Λοιπον, δεν ειπα οτι προβλεψα την καθε εξελιξη... αλλοιμονο δεν ημουν ο σεναριογραφος της ταινιας και ειπα προηγουμενως οτι στο Hollywood προσπαθουν σε καθε ταινια να προσθεσουν κατι καινουριο. Αλλα, σε συγκριση με τα πραγματικα υπεροχα προηγουμενα εργα (πανω και στα οποια βασιστηκαν) με τις οντως αναπαντεχες εξελιξεις και τις δραματικες αλλαγες, το Saw δεν μου προσεφερε κατι το καινουριο αλλα κατι το αναμενομενο. Τωρα, αν ο κακος σε αυτη την ταινια φοραγε μια μασκα και δεν ηταν καποιο τερας η φαντασμα η οτιδηποτε αλλο, δεν σημαινει οτι η ταινια ηταν και "μοναδικη". Αν το κρινεις απο την οψη του "κακου" και ολες αυτες τις λεπτομερειες, τοτε σιγουρα ειναι η μοναδικη με αυτο το συγκεκριμενο σεναριο.

 

Για την ιστορια, οι Αμερικανοι (που εχω καποια επικοινωνια με αρκετους απο αυτους καθημερινως) την λατρεψαν την ταινια και κανουν λογο για την ποιο τρομακτικη ολων των εποχων, για το καλυτερο τελος κτλ κτλ... :rolleyes:

 

Τελος, επιτρεψε μου να εχω την δικια μου αποψη καθως και το δικαιωμα να διαφωνω με τις αποψεις σου :) Δεν μπορω να ζητησω συγνωμη για αυτο παρα μοναχα να εκθεσω τις δικιες μου αποψεις χωρις να προσπαθω να επιβαλω την αποψη μου σε κανενα :O

 

Για μενα κλεινει εδω η συγκεκριμενη συζητηση γιατι σε λιγο θα χρειαστει η να μετονομασουμε το συγκεκριμενο thread η να με πεταξουν εξω :X

 

Υπαρχουν και αλλες ταινιες πιο αξιολογες για τις οποιες μπορουμε να κανουμε λογο :p

 

Φιλικα,

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χθες είδα την νέα ταινία Legend of Zorro. Καλή δεν λέω, όχι σαν την πρώτη φυσικά...σε κρατάει σε μια ψιλο-αγωνία αφού δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί η όλη ταινία, αλλά έχει στιγμές που μέσα στις 2 ώρες διάρκειας "κουράζει".

 

Περνάν ευχάριστα όμως, με μια μικρή δόση χιούμορ που έχει μέσα...αξίζει πιστεύω τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν .. Kung fu husttle.

 

Gay Kung Fu masters, σπιτονοικοκυρές με τη φωνή του δράκου και φυσικά την τεχνική της ανοιχτής παλάμης :p

 

Κινέζικη κωμωδία και κλασσικά , κάπου έλιωσα από τα γέλια, κάπου ξενέρωσα και κάπου μου θύμισε πραγματικά το "ιπτάμενα στιλέτα" :p

 

Στο στύλ του kung pow για τους .. "φανατικούς" :D

 

Με λίγα λόγια αν δεν έχετε τι να κάνετε και τι να δείτε το βράδυ , αξίζει το 2ευρώ :p

 

Μετά είδα μια άλλη τραγική αμερικάνικη κωμωδία υπερπαραγωγή με θέμα το snowboard.

Δεν θυμάμαι το όνομα της αλλά είναι από τις νέες κυκλοφορίες στα vclubs.Μέτρια ταινία αλλά κι αυτή με φάσεις που έχουν πολύ γέλιο :)

 

Και άφησα το καλύτερο για το τέλος...

Harold and Kumar goes to white Custtle!

 

Ένας κινέζος κι ένας Ινδός θέλουν να πάνε στο γνωστό Fast food white custtle και μέχρι να φτάσουν τα κάνουν όλα λίμπα, καπνίζουν 1 τόνο μαριχουάνα και γενικώς έχει απίστευτα σκηνικά :D

 

Πολύ κωμωδία παίχτηκε αυτή τη βδομάδα :!: :)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μόλις επέστρεψα από τον τέταρτο Χ.Π. Με μία λέξη η ταινία; Βιαστική. Λες και παρακολουθούσα το βιβλίο σε fast forward. Η σκηνοθεσία άψογη το παραδεχόμαι. Όποιος προσέχει λεπτομέρειες θα πρόσεξε ότι οι σκηνές στους διαδρόμους του σχολείου, στις αίθουσες και στην τραπεζαρία, παρουσιάζουν τους χώρους πιο μικρούς και λιγότερο φωτισμένους, συμβάλλοντας στην εν γένει "σκοτεινότητα" του έργου. Εξαιρετικός ο Φάινς ως Βόλντεμορτ, περιμένουμε ανάλογη συνέχεια. Ο Ντάμπλντορ όσο πάει και χαλάει, ο ηθοποιός που τον υποδύεται τον παρουσιάζει πιο φοβιτσιάρη και άτολμο απ' ότι στα βιβλία, πράγμα το οποίο φυσικά ξενίζει και δεν αρέσει. Στα μείον των χαρακτήρων και ο χαρακτήρας της Ερμιόνης, που ακροβατούσε μεταξύ του ρομαντικού και του "να μην το παρακάνουμε"... Όσον αφορά τον ίδιο τον Χάρυ, νομίζω η ερμηνεία του είναι αυτό που περιμένουμε, χωρίς εξάρσεις αλλά όμως και χωρίς αρνητικά στοιχεία. Οι δευτερεύοντες χαρακτήρες είναι αυτοί που δεν "δένουν" και τόσο καλά, για κάποιο ανεξήγητο λόγο. Η ταινία γενικά ήταν καλή, άξιζε και τα λεφτά της (δηλαδή τα 9 ευρώ της v-max) και την ώρα της (157 λεπτά), αλλά και την μεταμεσονύκτια παράσταση (00:15). Αν όχι η καλύτερη μέχρι τώρα σίγουρα μέσα στις πρώτες δύο. Ελπίζω να συνεχιστεί η "σκοτεινότητα" και στις επόμενες, με καλύτερες ερμηνείες από τους δευτερεύοντες ρόλους.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

πρίν 2 ώρες είδα το αυτός,αυτή κι ο εαυτός μου, έτσι δεν λέγεται? με την ούμα θέρμαν.

2 παρατηρήσεις : τα έσπασε όλα το mall.

sto odeon kosmopolis δεν υπήρχε ψυχή.

μέσα στο σινεμά είμασταν εγώ και η γκόμενα μόνο!!!!! στην προβολή των 12.30 ,όλο δικό μας

όσο για την ταινία δεν μου προξένησε ούτε στο ελάχιστο το ενδιαφέρον.

η ούμα γέρασε πάρα πολύ,αλλά διατηρείται.μου την έσπασε και το τέλος που είχε η ταινία.απέδωσε αρκετά καλά η ψυχοθεραπευτής.

έβγαζε γέλιο σε κάποιες φάσεις ,αλλά πέρα απο αυτό τίποτα.

περνούσε συνέχεια μηνυ΄ματα για τον συντηρητισμό των εβραίων και τα πιστεύω τους.

και η υπόθεση παντελώς ηλίθια.το σενάριο είχε αρκετά κενά.

απο ότι κατάλαβα η ταινία προσπάθησε να περάσει το μήνυμα των θρησκευτικών και ηλικιακών διαφορών και τα προβλήματα που συνεπάγεται κάτι τέτοιο με χιουμοριστική διάθεση.

μπορεί και να τα κατάφερε λίγο,αλλά αν το ήξερα απο πρίν ούτε σε dvd δε θα το έπερνα.

πληθώρα τέτοιων ταινιών.το γυρνούσε και σε κάποιες φάσεις στο μελοδραματικό προς το τέλος και εκεί έλεγα πότε θα τελειώσει να φύγω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επέστρεψα από τον τέταρτο Χ.Π. Με μία λέξη η ταινία; Βιαστική. Λες και παρακολουθούσα το βιβλίο σε fast forward. Η σκηνοθεσία άψογη το παραδεχόμαι. Όποιος προσέχει λεπτομέρειες θα πρόσεξε ότι οι σκηνές στους διαδρόμους του σχολείου, στις αίθουσες και στην τραπεζαρία, παρουσιάζουν τους χώρους πιο μικρούς και λιγότερο φωτισμένους, συμβάλλοντας στην εν γένει "σκοτεινότητα" του έργου. Εξαιρετικός ο Φάινς ως Βόλντεμορτ, περιμένουμε ανάλογη συνέχεια. Ο Ντάμπλντορ όσο πάει και χαλάει, ο ηθοποιός που τον υποδύεται τον παρουσιάζει πιο φοβιτσιάρη και άτολμο απ' ότι στα βιβλία, πράγμα το οποίο φυσικά ξενίζει και δεν αρέσει. Στα μείον των χαρακτήρων και ο χαρακτήρας της Ερμιόνης, που ακροβατούσε μεταξύ του ρομαντικού και του "να μην το παρακάνουμε"... Όσον αφορά τον ίδιο τον Χάρυ, νομίζω η ερμηνεία του είναι αυτό που περιμένουμε, χωρίς εξάρσεις αλλά όμως και χωρίς αρνητικά στοιχεία. Οι δευτερεύοντες χαρακτήρες είναι αυτοί που δεν "δένουν" και τόσο καλά, για κάποιο ανεξήγητο λόγο. Η ταινία γενικά ήταν καλή, άξιζε και τα λεφτά της (δηλαδή τα 9 ευρώ της v-max) και την ώρα της (157 λεπτά), αλλά και την μεταμεσονύκτια παράσταση (00:15). Αν όχι η καλύτερη μέχρι τώρα σίγουρα μέσα στις πρώτες δύο. Ελπίζω να συνεχιστεί η "σκοτεινότητα" και στις επόμενες, με καλύτερες ερμηνείες από τους δευτερεύοντες ρόλους.

 

Οντας απο τους "μεγαλους" που διαβασαν τα εν λογω βιβλια, να συμφωνησω για την τεταρτη ταινια. Πηγα την προηγουμενη βδομαδα την ανηψια μου να το δει. Η μικρη ενθουσιαστηκε αν και οχι τοσο οσο με τις προηγουμενες ταινιες. Οσον αφορα εμενα, απλα θα συμφωνησω με αυτα που εγραψες. Παρολο την μεγαλη διαρκεια, η ταινια ηταν οντως πολυ βιαστικη. Δεν μου αρεσαν καποιες σκηνες, και δυστυχως ο κυρ Νταμπλντορ δεν εμπνεει πια καθολου... δεν εχει το κυρος που ειχε ο προηγουμενος ηθοποιος. Θα διαφωνησω λιγο για τον Βονλντεμορ... δεν μου αρεσε και τοσο... μου θυμιζε κατι απο Mummy και γενικα κατι ελειπε (τουλαχιστον σε σχεση με την εικονα που ειχα σχηματισει στο μυαλο μου διαβαζοντας τα βιβλια).

 

Παντως, απο οτι δειχνουν οι 2 τελευταιες ταινιες, ο HP θα γινεται ολο και πιο σκοτεινος.

 

Μακαρι να βρω το χρονο συντομα να διαβασω και το νεο βιβλιο :O

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Οντας απο τους "μεγαλους" που διαβασαν τα εν λογω βιβλια, να συμφωνησω για την τεταρτη ταινια. Πηγα την προηγουμενη βδομαδα την ανηψια μου να το δει. Η μικρη ενθουσιαστηκε αν και οχι τοσο οσο με τις προηγουμενες ταινιες. Οσον αφορα εμενα, απλα θα συμφωνησω με αυτα που εγραψες. Παρολο την μεγαλη διαρκεια, η ταινια ηταν οντως πολυ βιαστικη. Δεν μου αρεσαν καποιες σκηνες, και δυστυχως ο κυρ Νταμπλντορ δεν εμπνεει πια καθολου... δεν εχει το κυρος που ειχε ο προηγουμενος ηθοποιος. Θα διαφωνησω λιγο για τον Βονλντεμορ... δεν μου αρεσε και τοσο... μου θυμιζε κατι απο Mummy και γενικα κατι ελειπε (τουλαχιστον σε σχεση με την εικονα που ειχα σχηματισει στο μυαλο μου διαβαζοντας τα βιβλια).

 

Παντως, απο οτι δειχνουν οι 2 τελευταιες ταινιες, ο HP θα γινεται ολο και πιο σκοτεινος.

 

Μακαρι να βρω το χρονο συντομα να διαβασω και το νεο βιβλιο :O

 

O Βόλντεμορτ θα βελτιωθεί σίγουρα. Τον Ντάμπλντορ δυστυχώς θα τον έχουμε μαζί μας μέχρι το τέλος, αφού ο προηγούμενος ηθοποιός απεβίωσε... Νομίζω εξαιρετικός για τον ρόλο του Ντάμπλντορ θα ήταν ο Ian McKellen... Προσπάθησε να βρεις καιρό για το βιβλίο είναι πραγματικά πολύ καλό και κυρίως πολύ καλύτερο από το πέμπτο το οποίο σε κάποια σημεία ήτο λιγάκι βαρετό.

Τέλος όσον αφορά την "γρηγοράδα" του έργου, το μόνο στο οποίο μπορούμε να αποσκοπούμε είναι στο dvd με κομμένες/επιμηκυμένες σκηνές...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία μικρή περιπέτεια (α, ρε Dani τι ήταν αυτό χθες?), είδα το Sympathy For Lady Vengeance. Απλά κορυφαίο! Αν και είναι εμφανές ότι ο πρόκειται για ταινία του Park, συγκριτικά με το -αριστουργηματικό- Oldboy είναι σαφώς πιο ποιητικό/αφαιρετικό, με τη βία και κυρίως την ανθρώπινη παράνοια να χρωματίζει τα πανέμορφα πλάνα. Καλύτερο απ'το Oldboy? Μάλλον όχι αλλά τέτοια ερωτήματα είναι ανούσια όταν μιλάμε για Τέχνη. Η ταινία της χρονιάς? Μάλλον ναι!

Περιμένω με αγωνία την κυκλοφορία ενός box-set με την Τριλογία της Εκδίκησης και πολύ extra υλικό.

Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

8a mporouse kaneis na mou proteinei tainies gia dakrya ? :p

 

Epidh omws ka8e enas siginite me diaforetika pragmata 8a sas pw 2 3 tainioules pou me kanane na dakryso gia na kserete ti na mou protinete....

 

- Braveheart

- Man of Honor

- The Shawshank Redemption

- The Last Samurai

ktl....

 

se afto to motivo loipon kamia tetiou eidous tainia pou na se kanei na dakryzeis

 

prosopika me siginoun oi tainies me timi andria dynati filia pisti (se idanika) ktl. ! :p

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

- Gladiator, Ο Μονομάχος

- Troy, Τροία

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

8a mporouse kaneis na mou proteinei tainies gia dakrya ? :p

 

Epidh omws ka8e enas siginite me diaforetika pragmata 8a sas pw 2 3 tainioules pou me kanane na dakryso gia na kserete ti na mou protinete....

 

- Braveheart

- Man of Honor

- The Shawshank Redemption

- The Last Samurai

ktl....

 

se afto to motivo loipon kamia tetiou eidous tainia pou na se kanei na dakryzeis

 

prosopika me siginoun oi tainies me timi andria dynati filia pisti (se idanika) ktl. ! :p

 

"Χμ... δεν εχουμε κατι ακριβως στα γουστα σας κυριε, αλλα ας προσπαθησουμε να σας εξυπηρετησουμε!" :p

 

Προτεινω:

 

*Σπιτι απο αμμο και ομιχλη ("αντρεια" αλλα υπο αλλη εννοια, αγαπη,κτλ)

*Crash (2005)

*To kill a mockinbird (Αν το βρεις. Ειναι του 1962)

 

Ακομα ( και τα πανω ισως να μην σου αρεσουν, αλλα τα παρακταω ειναι ακομα πιο απιθανο. Νομιζω παντως οτι ακομα και να μην σε συγκινησουν, θα σου αρεσουν ως ταινιες)

 

*Mr Smith goes to Washington (Επσιης αν το βρεις. Ειναι του 1939 :O )

*Patton (1970)

*Ο θρυλος του 1900 (1998)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το The 40 year old virgin.

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ γέλιο. Όποιος δεν το έχει δει, να το δει !!!

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

8a mporouse kaneis na mou proteinei tainies gia dakrya ? se afto to motivo loipon kamia tetiou eidous tainia pou na se kanei na dakryzeis

 

prosopika me siginoun oi tainies me timi andria dynati filia pisti (se idanika) ktl. ! :p

 

Αν και όπως λες τον καθένα τον συγκινούν διαφορετικά πράγματα, μου άρεσε ιδιαίτερα το Life as a house (Kevin Kline, Kristin Scott Thomas, Hayden Christensen).

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αν και όπως λες τον καθένα τον συγκινούν διαφορετικά πράγματα, μου άρεσε ιδιαίτερα το Life as a house (Kevin Kline, Kristin Scott Thomas, Hayden Christensen).

 

 

molis eida to Crash pou mou proteine o filos pio pisw

 

8a dw ayrio afto pou les esy (kala paizei kai o ANAKIN!!!!) :rolleyes:

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως έκλαψα στο deer hunter και στα πάθη του Χριστού (πολυ κλαμα, το είδα και στο cinema, ρόμπα)...

Kλαίω εύκολα σε ταινίες.... :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...