Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατάλαβα απόλυτα τι λες:)

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

>Ζητάει 5

>απαντάει με 50 :D

 

Αν σου άρεσε το The departed, να δει το κατά πολύ ανώτερο (κατ'εμε) original Bill. Internal Affairs (2002)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω και τις τιμητικότατες αναφορές μου στα εξής:

 

Rocky (1976)

The Deerhunter (1978)

Halloween (1978)

Mήτσος Ο Ρεζίλης (1984)

Platoon (1986)

Predator (1987)

The Κόπανοι (1987)

Hellraiser (1987)

Child's Play (1988)

Twins (1988)

Awakenings (1990)

Alladin (1992)

This Boy's Life (1993)

The Tirteenth Floor (1999)

True Lies (1994)

Dumb & Dumber (1994)

Pulp Fiction (1994)

The Usual Suspects (1995)

Ace Ventura: When Nature Calls (1995)

S7ven (1995)

Event Horizon (1999)

Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)

Batman Begins (2005)

Death Proof (2007)

The Dark Knight (2008)

Wall-E (2008)

Inglourious Basterds (2009)

I Saw The Devil (2010)

Project X (2012)

Under The Skin (2013)

Conjuring (2013)

Bridge Of Spies (2015)

Conjuring 2 (2016)

Blade Runner 2019 (2017)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Noted, Πέτρο.

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είδα το cunjuring 2 στη λίστα σου, έχεις δει τις 2 ταινίες της άναμπελ;Είναι συνδεδεμένα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είδα το cunjuring 2 στη λίστα σου, έχεις δει τις 2 ταινίες της άναμπελ;Είναι συνδεδεμένα.

Βρε MIku, από όσα έγραψα αυτό σου έκανε κλικ; :P

 

Τις έχω δει, ναι.

Το πρώτο Anabelle, αν και το περίμενα με αγωνία*, δεν είναι καθόλου καλό πέρα από δύο (2) πολύ καλές σκηνές. Το δεύτερο είναι εμφανώς ανώτερο και συνδέεται άψογα με το πρώτο.

 

Τα πέντε λεπτά screentime της Anabelle στο πρώτο Conjuring ήταν από τα καλύτερα πράγματα που έχω δει σε ταινίες τρόμου.**

Ίσως όμως και εκεί να ήταν όλο το ζουμί... στο ότι εμφανιζόταν για λίγο (και η Anabelle και η Nun). Λακωνικές παρουσίες, ενδιαφέρουσες "μορφές" που σε συνδυασμό με την ιδιοφυΐα τον Wan, δημιούργησαν μικρές ταινίες μέσα στην ταινία.

 

Σε μικρές δόσεις ήταν καταπληκτικές και οι δύο (τόσο όσο). Να κρατήσουν μία 2ωρη ταινία όμως... Χλωμό όπως αποδείχτηκε.

 

Πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις, όμως δεν βοήθησε και η απουσία του Αυστραλού από την σκηνοθετική καρέκλα. Ίσως αν σκηνοθετούσε και έγραφε εκείνος, τα δύο spinoffs να ήταν πολύ ανώτερα.

 

 

 

 

*όπως και το The Nun.

**όπως και οι σκηνές του Valak/Nun στο Conjuring 2.

 

 

 

υγ: Πόσο τρομακτική ήταν η εισαγωγή του πρώτου Conjuring; Πέντε λεπτά σεμιναριακού τρόμου ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.

Πόσο βαρετό είναι όμως να βλέπεις την Anabelle επί δύο ώρες... ; )

 

Eπίσης, πόσο αλλόκοτο φαντάζει σαν εικόνα μια καλόγρια σε ένα κλασσικό αμερικανικό χαρωπό σπίτι; Aκίνητη...στον χρωματιστό διάδρομο.

Πόσο όμως συνηθισμένο να την βλέπεις σε μοναστήρια επί δύο ώρες ; )

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Την καλόγρια δεν την έχω δει για να σου πω.Η πρώτη κούκλα ήταν βαρετή , κατά τη γνώμη μου.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Upgrade (2018). Αρκετά καλή sci-fi ταινία με ενδιαφέρον concept, δεν κάνει κοιλιά σε κανένα σημείο και σε κρατάει μέχρι το τέλος. 7.5/10 από εμένα.

https://m.imdb.com/title/tt6499752/

Bright (2018). Sci-fi ταινία, την βρήκα βαρετή και αδιάφορη. Αν δεν έπαιζε ο Will Smith δεν υπήρχε περίπτωση να τη δω. 5.5/10

https://m.imdb.com/title/tt5519340/

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

υγ: Πόσο τρομακτική ήταν η εισαγωγή του πρώτου Conjuring; Πέντε λεπτά σεμιναριακού τρόμου ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.

Πόσο βαρετό είναι όμως να βλέπεις την Anabelle επί δύο ώρες... ; )

 

Eπίσης, πόσο αλλόκοτο φαντάζει σαν εικόνα μια καλόγρια σε ένα κλασσικό αμερικανικό χαρωπό σπίτι; Aκίνητη...στον χρωματιστό διάδρομο.

Πόσο όμως συνηθισμένο να την βλέπεις σε μοναστήρια επί δύο ώρες ; )

 

Προσωπικά, αυτά που αναφέρεις μου φαίνοται τόσο κοινά που δεν μου κάνουν αίσθηση καθόλου. Τα αξιόλογα thriller, horror ή όπως αλλιώς θέλει κάποιος να τα πει κάποιος, στηρίζονται :

 

α) Στις αντιθέσεις, που η ταινία σταθμός είναι η Λάμψη, σε σενάριο (στηρίζεται σε νουβέλα του Στίβεν Κίνγκ) και σκηνοθεσία του Stanley Kubrick

 

Το ξενοδοχείο που σε όλους φέρνει εικόνες από κόσμο, χαλάρωση, διακοπές κλπ και κατοικείται μόνο από μια οικογένεια, το παιχνίδι του παιδιού, μια αθώα στιγμή κατά γενική ομολογία που έρχεται σε πλήρη αντίθεση με τα οράματα του μικρού, ο πατέρας, ο προστάτης της οικογένειας, ο άνθρωπος που προσπαθεί για να εξασγαλίσει χρήματα στην οικογένεια, αποπειράται να δολοφονήσει την οικογένεια

 

β) Φυσικά στην αιώνια μάχη μεταξύ Χριστού και Διαβόλου, με πρώτο διδάξα τον Εξορκιστή, μια ταινία που πάλι έχει μια μεγάλη αντίθεση

Ότι στην θέση του δαιμονισμένου είναι ένα παιδί

 

 

Όλα τα μετέπειτα στηρίζονται εκεί και μόνο ο Σιάμαλαν με την έκτη αίσθηση έφερε κάτι νέο, κάτι επαναστατικό και ο Αμεναμπάρ το πήγε ένα βήμα παραπέρα με το The Others. Εμένα τίποτα δεν μου κάνει κλικ πλέον και μάλιστά να πώ και την μαύρη αλήθεια, την "παράκρουση" με το Κάλεσμα δεν μπορώ να την καταλάβω, είναι μια καλή ταινία, με καλή δομή και σενάριο που δεν μπάζει και μέχρι εκεί. Όπως είπες κι εσύ για τον φίλο MIKU για το 6άρι, αν το πρώτο 5λεπτο του Καλέσματος το θεωρείς σεμιναριακού, η ταινία the Others, πλην του τελευταίου δεκαλέπτου, τι είναι;

Σκοτεινά, πόρτα κλείνει πόρτα ανοίγει, η μόνιμη ομίχλη, Η ΣΚΗΝΗ ΜΕ ΤΟ ΠΙΑΝΟ, κ.ο.κ.

 

 

Κάποια στιγμή οι σεναριογράφοι/σκηνοθέτες/παραγωγοί πρέπει να βρούν κάτι άλλο να μας δείξουν.

 

ΥΓ1: Τα spoiler απευθύνονται σε όσουες/ες δεν έχουν δει τις ταινίες και τα διαβάζουν με δική τους ευθύνη.

ΥΓ2: Προσωπικές απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

Σχεδιασμένο στην Ιαπωνία είναι το RIng. Κατασκευάζεται όμως στην Κίνα, όπως όλα. Δίκιο έχει ο KIng.

Κινεζικα είναι.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Ring_(film)

Ring (リング Ringu) is a 1998 Japanese supernatural psychological horror film directed by Hideo Nakata, adapted from the novel Ring by Kôji Suzuki, which in turn draws on the Japanese folk tale Banchō Sarayashiki.

To κινέζικο που το ξετρύπωσες;

Link to comment
Share on other sites

https://en.wikipedia.org/wiki/Ring_(film)

Ring (リング Ringu) is a 1998 Japanese supernatural psychological horror film directed by Hideo Nakata, adapted from the novel Ring by Kôji Suzuki, which in turn draws on the Japanese folk tale Banchō Sarayashiki.

To κινέζικο που το ξετρύπωσες;

 

Σηκώνω τα χέρια ψηλα, Σέλντον.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

https://en.wikipedia.org/wiki/Ring_(film)

Ring (リング Ringu) is a 1998 Japanese supernatural psychological horror film directed by Hideo Nakata, adapted from the novel Ring by Kôji Suzuki, which in turn draws on the Japanese folk tale Banchō Sarayashiki.

To κινέζικο που το ξετρύπωσες;

 

Η συζήτηση πήγε σε άλλο επίπεδο..

Edited by Pitsikoulina
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, αυτά που αναφέρεις μου φαίνοται τόσο κοινά που δεν μου κάνουν αίσθηση καθόλου. Τα αξιόλογα thriller, horror ή όπως αλλιώς θέλει κάποιος να τα πει κάποιος, στηρίζονται :

 

α) Στις αντιθέσεις, που η ταινία σταθμός είναι η Λάμψη, σε σενάριο (στηρίζεται σε νουβέλα του Στίβεν Κίνγκ) και σκηνοθεσία του Stanley Kubrick

 

Το ξενοδοχείο που σε όλους φέρνει εικόνες από κόσμο, χαλάρωση, διακοπές κλπ και κατοικείται μόνο από μια οικογένεια, το παιχνίδι του παιδιού, μια αθώα στιγμή κατά γενική ομολογία που έρχεται σε πλήρη αντίθεση με τα οράματα του μικρού, ο πατέρας, ο προστάτης της οικογένειας, ο άνθρωπος που προσπαθεί για να εξασγαλίσει χρήματα στην οικογένεια, αποπειράται να δολοφονήσει την οικογένεια

 

β) Φυσικά στην αιώνια μάχη μεταξύ Χριστού και Διαβόλου, με πρώτο διδάξα τον Εξορκιστή, μια ταινία που πάλι έχει μια μεγάλη αντίθεση

Ότι στην θέση του δαιμονισμένου είναι ένα παιδί

 

 

Όλα τα μετέπειτα στηρίζονται εκεί και μόνο ο Σιάμαλαν με την έκτη αίσθηση έφερε κάτι νέο, κάτι επαναστατικό και ο Αμεναμπάρ το πήγε ένα βήμα παραπέρα με το The Others. Εμένα τίποτα δεν μου κάνει κλικ πλέον και μάλιστά να πώ και την μαύρη αλήθεια, την "παράκρουση" με το Κάλεσμα δεν μπορώ να την καταλάβω, είναι μια καλή ταινία, με καλή δομή και σενάριο που δεν μπάζει και μέχρι εκεί. Όπως είπες κι εσύ για τον φίλο MIKU για το 6άρι, αν το πρώτο 5λεπτο του Καλέσματος το θεωρείς σεμιναριακού, η ταινία the Others, πλην του τελευταίου δεκαλέπτου, τι είναι;

Σκοτεινά, πόρτα κλείνει πόρτα ανοίγει, η μόνιμη ομίχλη, Η ΣΚΗΝΗ ΜΕ ΤΟ ΠΙΑΝΟ, κ.ο.κ.

 

 

Κάποια στιγμή οι σεναριογράφοι/σκηνοθέτες/παραγωγοί πρέπει να βρούν κάτι άλλο να μας δείξουν.

 

ΥΓ1: Τα spoiler απευθύνονται σε όσουες/ες δεν έχουν δει τις ταινίες και τα διαβάζουν με δική τους ευθύνη.

ΥΓ2: Προσωπικές απόψεις.

 

Εσένα μπορεί να μην σου έκανε αίσθηση καθόλου. Όπως και σε πολλούς άλλους. Σε πάρα πολύ περισσότερους έκανε όμως, γι αυτό και Anabelle & Valak πήραν το πράσινο φως για δική τους ταινία.

Κρίθηκαν αρκετά ενδιαφέρουσες οι παρουσίες τους και το backstory τους.

 

Οι ταινίες τους όμως (για τους λόγους που ανέφερα) δεν ήταν αυτό που αναμέναμε. Η μάλλον...μπορεί και να ήταν αναμενόμενο εν τέλει.

 

Σε όλα όσα αναφέρεις εννοείται μέσες άκρες συμφωνώ όμως εγώ στάθηκα στο γιατί απέτυχαν (ποιοτικά) τα Anabelle/Nun.

 

* Σε πολλούς δεν αρέσουν ταινίες που θεωρούνται καλές. Εσύ λες για το Conjuring, εγώ θα σου πω για τον Νονό, άλλος θα αναφέρει κάτι άλλο.

Προσωπικά γούστα είναι αυτά.

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα μετέπειτα στηρίζονται εκεί και μόνο ο Σιάμαλαν με την έκτη αίσθηση έφερε κάτι νέο, κάτι επαναστατικό και ο Αμεναμπάρ το πήγε ένα βήμα παραπέρα με το The Others.

 

Τι το νέο έφερε ο Σιάμαλαν με την έκτη αίσθηση;

Δε θέλω να μειώσω την ταινία, ξέρω ότι θεωρείται μία από τις καλύτερες, αλλά τι ακριβώς εισήγαγε που δεν το είχαμε ξαναδεί;

Το plot twist;

Ναι καλό ήταν, δε λέω αλλά μέχρι εκεί. Δεν το λες και επανάσταση. Το The Others που είναι περίπου στην ίδια κατηγορία ήταν κλάσεις ανώτερο και πιο ατμοσφαιρικό (αν και είχε το πλεονέκτημα και της εποχής στην οποία διαδραματιζόταν που βοηθάει στο γενικότερο κλίμα τρόμου).

 

Κατά τα άλλα ήταν μία ατμοσφαιρική ταίνια ψυχολογικού τρόμου που είχε καλές ερμηνείες και ήταν γυρισμένη καλά.

 

Γιατί ΟΚ αν η Έκτη Αίσθηση έκανε επανάσταση, τότε το Scream και το Saw που έφτιαξαν (ή επανέφεραν στη μόδα, όπως θες πες το) δικές τους υποκατηγορίες ταινιών τρόμου, τι έκαναν;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

^ Scream 1. Ξέχασα να το βάλω στην λιστα με τις αγαπημένες μου ταινίες.

<3 Craven.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται το GLASS του Σιαμαλαν που κάνει τρελό crossover των ταινιών Unbreakable με Bruce Willis και Samuel Jackson και του Split!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Toc toc (2017)

 

Χαλαρή ισπανική κωμωδία περί ocd ατόμων.

Ούτε ζέστη ούτε κρυο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είδα στο μακεδονία tv την ταινία ''accidental switch'' του 2016.

7/10.

Καλή ήταν αλλά είχε μερικά σημεία με ''κοιλιά''.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

American Graffiti (1973) 6/10

 

Η ταινία που έκανε ο Τζορτζ Λουκας πριν καταπιαστεί με τα Star Wars. Προσωπικά δε μου έκανε αίσθηση, τη ξέχασα σχεδόν αμέσως. Υπάρχουν καλύτερες σε αυτό το είδος πχ. Dazed and Confused (1993).

 

Den of Thieves (2018) 6/10

 

Υπήρχε προσπάθεια αυτό το αστυνομικό δράμα να κάνει τη διαφορά. Τελικά τίποτα το ιδιαίτερο. Τουλάχιστον πέρασε σχετικά γρήγορα η ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Είδα στο μακεδονία tv την ταινία ''accidental switch'' του 2016.

7/10.

Καλή ήταν αλλά είχε μερικά σημεία με ''κοιλιά''.

Χμ, καλύτερο από το Conjuring δηλαδή... :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Για το είδος του.:happy:

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Sicario:Day of the Soldado 2018

 

Απλά φοβερό! Ο Brolin και ειδικά ο Del Toro δίνουν ρέστα! Ο ένας cool και χαλαρός όταν είναι εκτός "πολεμου", με βερμουδιτσα, Crocs και μούσι, αλλά προβλεπόμενος, πειθαρχημένος όταν έρχεται η ώρα της πραγματικής δουλειάς. Ο άλλος σχεδόν αμίλητος, ψαρωτικός και εκδικητικός που φτάνει μέχρι το τέλος. Και οι δύο στρατιώτες της ελίτ που στήνουν την δουλειά χωρίς να έχουν ένα ολόκληρο τάγμα από πίσω τους. Ταινίες που σου δείχνουν πως δουλεύει το πράγμα παρασκηνιακά, με ρεαλισμό, χωρίς ξυλικια, φανφάρες, αρώματα και χαζομαρες! Και η βιομηχανική μουσική από πίσω, απλά δένει το γλυκό.

 

Διαφορετικοί σκηνοθέτες στο πρώτο και στο δεύτερο Sicario, αλλά εξίσου δυνατές και ισαξιες ταινιες και οι δύο. Περιμένουμε μάλλον και τρίτη.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κill switch. Σαν σενάριο είχε προοπτικές αλλά τελικά ήταν κακό.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είδα την "Διαδοχή". Πολύ κακό για το σχεδόν τίποτα. Μια υπόθεση στο περίπου, χωρίς ανάλυση χαρακτήρων, με ανύπαρκτους 2ους ρόλους, με κοινά κλισέ για να αισθανθείς έναν φόβο κι ένα τέλος που δεν το λες και καλό.

Θα ήθελα όμως να σταθώ στις καλές ερμηνείες και στην πολύ καλή σκηνοθεσία.

Τι το νέο έφερε ο Σιάμαλαν με την έκτη αίσθηση;

Δε θέλω να μειώσω την ταινία, ξέρω ότι θεωρείται μία από τις καλύτερες, αλλά τι ακριβώς εισήγαγε που δεν το είχαμε ξαναδεί;

Το plot twist;

Ναι καλό ήταν, δε λέω αλλά μέχρι εκεί. Δεν το λες και επανάσταση. Το The Others που είναι περίπου στην ίδια κατηγορία ήταν κλάσεις ανώτερο και πιο ατμοσφαιρικό (αν και είχε το πλεονέκτημα και της εποχής στην οποία διαδραματιζόταν που βοηθάει στο γενικότερο κλίμα τρόμου).

 

Κατά τα άλλα ήταν μία ατμοσφαιρική ταίνια ψυχολογικού τρόμου που είχε καλές ερμηνείες και ήταν γυρισμένη καλά.

 

Γιατί ΟΚ αν η Έκτη Αίσθηση έκανε επανάσταση, τότε το Scream και το Saw που έφτιαξαν (ή επανέφεραν στη μόδα, όπως θες πες το) δικές τους υποκατηγορίες ταινιών τρόμου, τι έκαναν;

 

Είναι το πρώτο σενάριο σε τέτοιου είδους ταινίες που το βλέπουμε από την σκοπιά του υπερφυσικού, του άλλου κόσμου. Ο πρωταγωνιστής είναι το κακό που αναζητούμε σε όλη την ταινία και ο σεναριογράφος τον έχει εντάξει στον πραγματικό κόσμο.

 

 

Συμφωνώ για το the others πως πρόκειται για καλύτερη ταινία (είναι από τις αγαπημένες μου άλλωστε) από το έκτη αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

Αδυνατω να καταλάβω τους λόγους που σας "άρεσε" έστω και λίγο η διαδοχή.

Επιμένω ότι έχασα 2 ώρες απ' τη ζωή μου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

^ επιμένουμε και "εμείς" * πως είναι τέλεια ρε Μήτσο. :P

 

* royal we

 

Nταξ μωρέ γούστα είναι αυτά. Εγώ πάντως ανέλυσα τι μου άρεσε. Περιμένω να διαβάσω όμως και την αντίθετη άποψη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aπλά θα υπενθυμίσω πως στο imdb σκοράρει 7.3 (ψιλό-έπος δηλαδή για horror film) και στο Rotten 89% (!) από κριτικούς και 69% από κοινό.

Απλά χαίρομαι που συμφωνώ με τις βαθμολογίες μιας και τις τσέκαρα αφού είδα την ταινία και είχα ξετρελαθέι/αρρωστήσει.

 

Ξαναλέω όμως, είναι συνηθισμένο να μην μας αρέσει κάτι που αρέσει σε άλλους. No worries. Να διαβάσω απόψεις θέλω όμως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιτέλους ρε παιδιά μια ταινία τρόμου που

όλα πάνε ΣΚΑΤΑ

.

 

Το χρειαζόμουν γιατί έχω βαρεθεί τα happy endings.

.

 

 

Η οικογένεια είχε μαρκαριστεί από την μαύρη μαγεία αρκετά χρόνια πριν και όλα οδηγούσαν σταθερά προς τον αφανισμό της. Ήταν μαριονέτες ενός ανώτερου σχεδίου. Μιζέρια, μαυρίλα και καμία διαφυγή.

. Δηλαδή ναι ρε φίλε!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...