Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

War dogs http://m.imdb.com/title/tt2005151/ .

Αρκετά καλή ταινία που βασίζεται σε αληθινή ιστορια, χαλαρή ταινία που βλέπεται ευχάριστα χωρίς να κάνει σε κανένα σημείο κοιλιά. 7.5/10

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Assassins Creed

 

 

 

Ταινιαρα στο 3D!!!

 

Τρομερά σκηνικά, επιβλητική μουσική, ωραίο το πάρκουρ και ο συνδυασμός του με μάχες.

 

Πραγματικά αξίζει για σινεμά.

 

Sent from mTalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Train To Busan

 

http://www.imdb.com/title/tt5700672/?ref_=nv_sr_1

 

Κορεατικο υπερθεαμα με θεμα τα zombie.Η ταινια ειναι παρα πολυ καλη με ατελειωτη δραση δραμα και zombie που ειναι παρομοια με το 28 days later.Πολυ καλυτερη του world war z.Πιστευω ευκολα μεσα στις 10 καλυτερες του 2016. 8.5/10

 

Συμφωνώ και εγώ. Μόλις την είδα. Από τις καλύτερες ταινίες που είδα φέτος.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

η ταινια απλα δε παιζεται,δες και την συνεχεια,the two Jakes

Δεν την ήξερα καθόλου την συγκεκριμένη. Χαμηλό rating έχει λογικά θα είναι πολύ κατώτερη του Chinatown.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ο ρεζ πανθηρας ηταν μια αξιοπρεπεις ταινια υστερα απο την μεγαλη επιτυχια των παλιων ταινιων...

 

Eμενα μου φανηκε ψιλο@@. Δες και τις παλιες και θα καταλαβεις :p :p

 

Tελειως παρακμη ο Kλουζω στις παλιες :lol:

 

Mιας και δεν βρηκα αλλα σχολια στο τοπικ να πω και εγω οτι ο ειχα δει πρωτη φορα Pink Panther επιθεωρητης Κλουζο με τον Peter Sellers :respect: καπου το 2002 με 2004, δεν θυμαμαι ακριβος.

Φετος ειδα παλι μερικες για να τις ξαναθυμηθω :lol:

 

Για οποιον ενδιαφερεται, τις βαζω με τη σειρα

1) The Pink Panther (1963)

2) A Shot in the Dark (1964)

3) The Return of the Pink Panther (1975)

4) The Pink Panther Strikes Again (1976)

5) Revenge of the Pink Panther (1978)

 

 

Υπαρχει και το Trail of the Pink Panther (1982) . Ο Peter Sellers απεβιωσε το 1980 και υπηρξε δικαστικη διαμαχη

 

Επισης υπαρχει αλλη μια, Inspector Clouseau (1968) αλλα σε αυτη την ταινια δεν παιζει ο Peter Sellers.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Blair Witch.

Δεν συμφωνώ με τίποτα με την βαθμολογία του στο IMDB.

Μου άρεσε πολύ.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Blair Witch.

Δεν συμφωνώ με τίποτα με την βαθμολογία του στο IMDB.

Μου άρεσε πολύ.

 

Εστάλη από το Mate 8

 

Το ειδα και γω τις προαλες για να περασει η ωρα οπως κανω παντα με τετοιου ειδους ταινιες.

Μου λυθηκε σιγουρα η απορια για ποιο λογο κοιτουσαν ολοι τις γωνιες στους τοιχους απο την πρωτη ταινια. Ισως να ειχε εξηγηθει σε καποια προηγουμενη και μου διεφυγε:p

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Είδα πρόσφατα το Hidden face.

Μου άρεσε το σενάριο. Τελικά είναι καλή επιλογή. Έχει ενδιαφέρον.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Assassin's Creed. Πέτυχαν αυτό που ήθελαν οι δημιουργοί. Να πάνε να το δουν ακόμα και όσοι δεν έχουν ιδέα από το franchise (όπως εγώ).

Ωραιότατο ήταν.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Assassin's Creed. Πέτυχαν αυτό που ήθελαν οι δημιουργοί. Να πάνε να το δουν ακόμα και όσοι δεν έχουν ιδέα από το franchise (όπως εγώ).

Ωραιότατο ήταν.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

Μαλταρα, μάχες και Παρκουρ!!!

Τι άλλο θες;;

 

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μαλταρα, μάχες και Παρκουρ!!!

Τι άλλο θες;;

Ακριβώς. Αλλά το έχουν θάψει γιατί δεν είναι πιστό στα παιχνίδια.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ψήθηκα και θέλω να πάω να το δω με την πρώτη ευκαιρία.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω επαφη με το παιχνιδι, ομως βρηκα ενδιαφέρον το τρέιλερ και περιμένω πως και πως να παω σινεμά

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μολις ειδα το Arrival.

Πολυ καλο ταινιακι σε γενικες γραμμες, καθολου βαρετο παρολο που δεν εχει περιπετεια η κατι τετοιο.

 

Η υποθεση δεν εχει να κανει τοσο πολυ οσο νομιζει κανεις με τους εξωγηινους, οσο κυριως με την πρωταγωνιστρια, την γλωσσα (μιας και ειναι γλωσσολογος) με μια μεταφυσικη διαθεση και φυσικα παιζει λιγακι με τους χρονους (κυριως μελλον και παρον) κατι που ισως μας θυμιζει λιγακι το Interstellar.

Ειναι μια ταινια με στοιχεια και επιρροες απο διαφορες ταινιες του ειδους οπως The Abyss, Interstellar, 2001 Α Space Odyssey αλλα εχει κατι το διαφορετικο που εχει να κανει με το μελλον και την μοιρα. Κατι ισως πιο ανθρωπινο, το πως μας επηρεαζει η γλωσσα ωστε να αντιλαμβανομαστε τον κοσμο και ποιες επιλογες θα καναμε αν γνωριζαμε τα μελλουμενα.

 

Γενικα εχει πολυ ωραια νοηματα και μηνυματα ως υποθεση. Μπορει να μην ειναι κατι πρωτοτυπο και καινουριο αλλα νομιζω πως ειναι μια απο τις ταινιες μεσα σε ολο αυτο το χαος χαζων ταινιων που κυκλοφορουν τα τελευταια χρονια, που μας δειχνει πως ακομη υπαρχει αξιολογος κινηματογραφος.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα το Arrival.

Πολυ καλο ταινιακι σε γενικες γραμμες, καθολου βαρετο παρολο που δεν εχει περιπετεια η κατι τετοιο.

 

Η υποθεση δεν εχει να κανει τοσο πολυ οσο νομιζει κανεις με τους εξωγηινους, οσο κυριως με την πρωταγωνιστρια, την γλωσσα (μιας και ειναι γλωσσολογος) με μια μεταφυσικη διαθεση και φυσικα παιζει λιγακι με τους χρονους (κυριως μελλον και παρον) κατι που ισως μας θυμιζει λιγακι το Interstellar.

Ειναι μια ταινια με στοιχεια και επιρροες απο διαφορες ταινιες του ειδους οπως The Abyss, Interstellar, 2001 Α Space Odyssey αλλα εχει κατι το διαφορετικο που εχει να κανει με το μελλον και την μοιρα. Κατι ισως πιο ανθρωπινο, το πως μας επηρεαζει η γλωσσα ωστε να αντιλαμβανομαστε τον κοσμο και ποιες επιλογες θα καναμε αν γνωριζαμε τα μελλουμενα.

 

Γενικα εχει πολυ ωραια νοηματα και μηνυματα ως υποθεση. Μπορει να μην ειναι κατι πρωτοτυπο και καινουριο αλλα νομιζω πως ειναι μια απο τις ταινιες μεσα σε ολο αυτο το χαος χαζων ταινιων που κυκλοφορουν τα τελευταια χρονια, που μας δειχνει πως ακομη υπαρχει αξιολογος κινηματογραφος.

 

Και εγώ σήμερα την είδα.

Όντως ωραία ταινία. Εμένα μου θύμισε περισσότερο το Contact με τη Jodie Foster για να πω την αλήθεια και λιγότερο το Interstellar.

Ήταν πάντως έξυπνα δομημένη και είχε όντως ωραία μηνύματα.

 

Και οι ηθοποιοί μια χαρά έπαιζαν, αν και η αλήθεια είναι ότι το 95% της ταινίας ήταν η Amy Adams, οι υπολοιποι ήταν λίγο "filler".

Πάντως με τις διθυραμβικές κριτικές που άκουσα για την Adams, περίμενα κάτι περισσότερο. Όχι ότι δεν έπαιζε καλά - κάθε άλλο, εξαιρετική ήταν - αλλά...λίγο μονοδιάστατη. Είχε από την αρχή της ταινίας μέχρι το τέλος το ίδιο χαμένο βλέμμα.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σήμερα την είδα.

Όντως ωραία ταινία. Εμένα μου θύμισε περισσότερο το Contact με τη Jodie Foster για να πω την αλήθεια και λιγότερο το Interstellar.

Ήταν πάντως έξυπνα δομημένη και είχε όντως ωραία μηνύματα.

 

Και οι ηθοποιοί μια χαρά έπαιζαν, αν και η αλήθεια είναι ότι το 95% της ταινίας ήταν η Amy Adams, οι υπολοιποι ήταν λίγο "filler".

Πάντως με τις διθυραμβικές κριτικές που άκουσα για την Adams, περίμενα κάτι περισσότερο. Όχι ότι δεν έπαιζε καλά - κάθε άλλο, εξαιρετική ήταν - αλλά...λίγο μονοδιάστατη. Είχε από την αρχή της ταινίας μέχρι το τέλος το ίδιο χαμένο βλέμμα.

 

Ναι και το Contact ειναι μια απο τις ταινιες που μπορεις να την παρομοιασεις. Οπως ειπα δεν ειναι κατι πρωτοτυπο, αλλα ειχε κατι καινουριο.

Σιγουρα η Adams ηταν ολο το story και οπωσδηποτε ηταν "το δυνατο χαρτι" της ταινιας. Αλλωστε αν εξαιρεσουμε τον Renner και Whitaker δεν υπαρχουν και πολλοι αλλοι ηθοποιοι στην ταινια.

Σαφως και δεν ηταν η καλυτερη ερμηνεια της Adams!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

The VVITCH

Συγκλονιστικη ατμοσφαιρα, φοβερες ερμηνειες, σκηνοθεσια και ενα νεο ειδος τρομου

 

http://4.bp.blogspot.com/-EVkou5WVKlU/VpzB5RKV4GI/AAAAAAAAEJc/ntZV0hyOoZE/s1600/large_the-witch.jpg

Edited by VeCo
Link to comment
Share on other sites

Είδα χθες το autopsy of Jane Do. Οντως πολύ καλό!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

^^

Πολύ καλό. Και μένα μου άρεσε αν και στο τέλος κάπου λίγο το χάσανε.

 

Είδα πριν λίγες ημέρες το The Handmaiden (Ah-ga-ssi) (2016) και μου άρεσε πάρα πολύ.

Σϊγουρα από τις καλύτερες ταινίες που είδα τον τελευταίο καιρό

9+/10

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Είδα χθες το autopsy of Jane Do. Οντως πολύ καλό!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

 

Σε μια κλιμακα απο το 1 ωσ το 10....με το 10 να ειναι ο απολυτος τρομος...ποσο θα του εβαζες?

Link to comment
Share on other sites

Σε μια κλιμακα απο το 1 ωσ το 10....με το 10 να ειναι ο απολυτος τρομος...ποσο θα του εβαζες?

Κοίτα. Πλέον σπάνια τρομάζω με ταινίες τρόμου. Τόσα χρόνια λίγο πολύ τα χουμε δει όλα.

Ομως! Το ταινιάκι είχε να επιδείξει πολύ ωραία ατμόσφαιρα. Πολύ ωραία ροή που δεν σε κουράζει καθόλου (είναι και μικρή ταινία βέβαια). Λίγα αλλά καλά jump scares και ένα πολύ ιδιαίτερο story.

Δεν θα τρομάξεις όμως όσο θα περίμενες. Θα του έβαζα ένα 5 με 6 από την άποψη τρόμου.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα. Πλέον σπάνια τρομάζω με ταινίες τρόμου. Τόσα χρόνια λίγο πολύ τα χουμε δει όλα.

Ομως! Το ταινιάκι είχε να επιδείξει πολύ ωραία ατμόσφαιρα. Πολύ ωραία ροή που δεν σε κουράζει καθόλου (είναι και μικρή ταινία βέβαια). Λίγα αλλά καλά jump scares και ένα πολύ ιδιαίτερο story.

Δεν θα τρομάξεις όμως όσο θα περίμενες. Θα του έβαζα ένα 5 με 6 από την άποψη τρόμου.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

Εμενα ρε παιδια δεν μου άρεσε.. Ενω ξεκινησε καλα, μετα το χαλαει..Όσον αφορά το αν τρομαξα, οχι..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ρε παιδια δεν μου άρεσε.. Ενω ξεκινησε καλα, μετα το χαλαει..Όσον αφορά το αν τρομαξα, οχι..

Εντάξει ισχύει αυτό. Το τέλος είναι σαν να τελείωνε το budget και έπρεπε να το κλείσουν κάπως. :p

Επίσης δεν δίνει και τρελές εξηγήσεις όπως τα περισσότερα του είδους.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...