Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ. Δυστυχώς δεν βάζω μυαλό και ξανακανα το λάθος να πάω σινεμά να το δω. Αλλοι μιλούσαν, άλλοι γελούσαν. Δεν σέβονται τίποτα και κανέναν. Τέρμα το σινεμά για μένα σε ταινίες τρόμου.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

Είχα κ εγώ καιρό να πάω cinema κ παρατήρησα αυτό που λες. Αργούσαν ακόμα κ 5 λεπτά να μπουν, μιλούσαν, έτρωγαν πατατάκια μασουλώντας δυνατά και γενικά δεν ξέρω τι φταίει. Η το επίπεδο έχει πιάσει ναδίρ η μάλλον μεγάλωσα κ έχασα την επαφή με τους τράγους youngsters..

 

 

Υ. Γ. Είχα να πάω κάνα 5αρι χρόνια cinema.

me > you
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Είχα κ εγώ καιρό να πάω cinema κ παρατήρησα αυτό που λες. Αργούσαν ακόμα κ 5 λεπτά να μπουν, μιλούσαν, έτρωγαν πατατάκια μασουλώντας δυνατά και γενικά δεν ξέρω τι φταίει. Η το επίπεδο έχει πιάσει ναδίρ η μάλλον μεγάλωσα κ έχασα την επαφή με τους τράγους youngsters..

 

 

Υ. Γ. Είχα να πάω κάνα 5αρι χρόνια cinema.

Δεν φταις εσύ σίγουρα. Δεν σέβονται ούτε τα λεφτά τους ούτε τα δικά μας.

Είναι μωρέ η όλη ψυχολογία. Η παρέα. Οτι φοβούνται και το διακωμωδούν για να μην τρομάζουν.

Τέλος πάντων, εγώ σινεμά σε τρόμου ταινία δεν ξαναπάω.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το φαινόμενο παρατηρείται έντονα στα Village Ρέντη και ειδικά Τετάρτες, όπου ο κάθε άσχετος πάει σινεμά γτ είναι η πιο φτηνή λύση χωρίς να πολύγουσταρει να δει ταινία. Από την άλλη στο Village Φαλήρου δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχθές είδα το independence day. Όσο καλό ήταν το πρώτο, τόσο χάλια είναι αυτό. Λυπύθηκα τα χρήματα που έδωσα.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου

Link to comment
Share on other sites

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

 

http://www.empirecinemas.co.uk/_uploads/film_images/6523_4837.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt4172430/?ref_=nv_sr_1

 

Ειχα καιρο να δω τοσο καλη ταινια.Απο το πρωτο λεπτο μεχρι το τελος σε καθηλωνει και παρ' όλο τη μεγαλη της διαρκεια κυλαει νερακι.Η ιστορια εχει να κανει με μια επιχειρηση στη Λιβυη το 2012 η οποια πηγε στραβα.Η δραση δεν σταματαει ουτε λεπτο ο ηχος ειναι εξαιρετικος και το woofer βαραει υπερωριες πραγματικα σας βαζει στο πεδιο της μαχης.Αρκετες στιγμες νομιζα οτι επαιζα battlefield.Οι ηθοποιοι επισης παρα πολυ καλοι στο ρολο τους.Αξιζει να την δειτε ολοι.Ειναι ευκολα μεσα στις καλυτερες ταινιες του 2016. 10/10

Link to comment
Share on other sites

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

 

http://www.empirecinemas.co.uk/_uploads/film_images/6523_4837.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt4172430/?ref_=nv_sr_1

 

Ειχα καιρο να δω τοσο καλη ταινια.Απο το πρωτο λεπτο μεχρι το τελος σε καθηλωνει και παρ' όλο τη μεγαλη της διαρκεια κυλαει νερακι.Η ιστορια εχει να κανει με μια επιχειρηση στη Λιβυη το 2012 η οποια πηγε στραβα.Η δραση δεν σταματαει ουτε λεπτο ο ηχος ειναι εξαιρετικος και το woofer βαραει υπερωριες πραγματικα σας βαζει στο πεδιο της μαχης.Αρκετες στιγμες νομιζα οτι επαιζα battlefield.Οι ηθοποιοι επισης παρα πολυ καλοι στο ρολο τους.Αξιζει να την δειτε ολοι.Ειναι ευκολα μεσα στις καλυτερες ταινιες του 2016. 10/10

Ναι, όσοι εδώ έχουμε αναφέρει εδώ και βδομάδες ότι την είδαμε, είμασταν όλοι ευχαριστημένοι.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι ταινίες είναι σαν να χρηματοδοτούντε κατευθείαν από τη CIA. Μου τη σπάνε λίγο γιατί αποθεώνουν το θείο Σαμ.

 

Παρόλα αυτά η ταινία είχε καταπληκτική φωτογραφία και μου άρεσε το χτίσιμο του στρατιώτη.

Ήταν ευχάριστη γενικά, με κράτησε. Σίγουρα όχι από τις καλύτερες πολεμικές ανάλογου ύφους, πάνω από το μέσο όρο όμως. 7/10.

 

Sent from SM-G935F

me > you
Link to comment
Share on other sites

Μη λες τέτοια, μόλις την κατεβαζω. Τόσο μάπα;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μη λες τέτοια, μόλις την κατεβαζω. Τόσο μάπα;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ε κανε μια προσπαθεια.αμα σ αρεσουν τετοιο στυλ!αλλωστε βλεποντας και κανωντας :lol:

Link to comment
Share on other sites

Green room! Απλά.... μην το δειτε

 

Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα σπάει η ταινία!!

Δεν είναι τυχαίο που έχει βαθμολογία 7.5/10

Τρελό άγχος και δείχνει που μπορεί να φτάσει Κάποιος προκειμένου να επιβιώσει.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

επισης ειναι και η τελευταια ταινια του ρωσου ηθοποιου των σταρ τρεκ που εφυγε μοιραια σε τροχαιο:(:(.

Eιδα στο σινεμα το μερα ανεξαρτησιας.Τι ηθελα και εκανα αυτο το εγκλημα.

2 ωρες που δε παρω ποτε μου πισω. 14 και κατι ευρω για εις και ποπ κορν που δε θα παρω ποτε μου πισω.:mad:

οσοι δε θελετε να ευχεστε να γυρνουσατε πισω στο χρονο σαν τους χ μεν για να αποτρεψετε τον εαυτο σας να δει αυτο το εργο,,,,ΜΗ ΠΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ:mad:

ο γκολντμπλουμ ειχε αναγκη τα λεφτα.αλιως δεν εξηγηται πως συμμετειχε σε αυτο.Μη πω για τους νεους ηρωες που ταν για τρελες σφαλιαρες.

ευτηχως που ο γουιλ το καταλαβε και την εκανε με αργα βηματα

βαζω στοιχημα πως αν βγει τρια θα το δει μονο ο σκηνοθετησ

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Batman vs Superman

 

5/10

 

3 ώρες ταινίας.....σχετικά βαρετές.

Ok,βασίζεται στο comic.τελικά όμως,ισως να μην είμαι και τόσο fan των comics καθώς η ταινία μου άφησέ πολύ μέτρια εντύπωσή.

Το παράξενο είναι ότι ο Ben μου άρεσε ως Bruce,γιατί ως batman τον έδειξε ελάχιστα.

Θα ήθελα να τον δω και σε ταινία κλασσική batman,αλλά θα τον ήθελα λιγότερο μυώδες,τον φόρτωσαν αναβολικό και φούσκωσε παραπάνω.

Ο Superman,δεν μου άρεσε καθόλου,ούτε σαν ηθοποιός ούτε φυσικά και η στολή.

 

Το εφέ κλασσικά πολύ έντονο και κάπου με χάλασε.

 

Η στολή του batman,αίσχος,αλλά είπαμε,βασίζεται σε αλλη νοοτροπία και προφανώς και σε άλλο κοινό.

 

Το batmobile τελικά δεν κατάλαβα,εστριβαν οι ρόδες?η ήταν ένα αμαξάκι πού απλά του γύριζαν απότομα θέση....

 

Επίσης δε μου άρεσε το έντονο ύφος πού επικρατούσε μεταξύ των 2 πόλεων,λες κι έβλεπα έκτακτα γεγονότα.

 

Ευτυχώς,δεν πήγα σινεμά.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Batman vs Superman

 

5/10

 

3 ώρες ταινίας.....σχετικά βαρετές.

Ok,βασίζεται στο comic.τελικά όμως,ισως να μην είμαι και τόσο fan των comics καθώς η ταινία μου άφησέ πολύ μέτρια εντύπωσή.

Το παράξενο είναι ότι ο Ben μου άρεσε ως Bruce,γιατί ως batman τον έδειξε ελάχιστα.

Θα ήθελα να τον δω και σε ταινία κλασσική batman,αλλά θα τον ήθελα λιγότερο μυώδες,τον φόρτωσαν αναβολικό και φούσκωσε παραπάνω.

Ο Superman,δεν μου άρεσε καθόλου,ούτε σαν ηθοποιός ούτε φυσικά και η στολή.

 

Το εφέ κλασσικά πολύ έντονο και κάπου με χάλασε.

 

Η στολή του batman,αίσχος,αλλά είπαμε,βασίζεται σε αλλη νοοτροπία και προφανώς και σε άλλο κοινό.

 

Το batmobile τελικά δεν κατάλαβα,εστριβαν οι ρόδες?η ήταν ένα αμαξάκι πού απλά του γύριζαν απότομα θέση....

 

Επίσης δε μου άρεσε το έντονο ύφος πού επικρατούσε μεταξύ των 2 πόλεων,λες κι έβλεπα έκτακτα γεγονότα.

 

Ευτυχώς,δεν πήγα σινεμά.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εντάξει τα έχουμε πει πολλές φορές για την ταινία ότι δεν τα πήγε και τόσο καλά.

Αλλά θα σταθώ στο θέμα του Σουπερμαν. Εδώ σχεδόν ο περισσότερος κόσμος συμφωνεί ότι ο ηθοποιός είναι πολύ ταιριαστος στον ρόλο. Ωραίο παιδί, ωραίο σώμα και χωρίς πολλά πολλά. Δηλαδή τι σε χάλασε; Ότι ήταν πολύ μυωδης;

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οι χαρακτήρες μου φάνηκαν καλοί. Αυτό που με χάλασε στην ταινία περισσότερο, ήταν η μάχη με εκείνο το τέρας. Μου έβγαλε τα μάτια στην κυριολεξία. Η πιο κακή μάχη που έχω δει ποτέ.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι χαρακτήρες μου φάνηκαν καλοί. Αυτό που με χάλασε στην ταινία περισσότερο, ήταν η μάχη με εκείνο το τέρας. Μου έβγαλε τα μάτια στην κυριολεξία. Η πιο κακή μάχη που έχω δει ποτέ.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα εκεί με κέρδισε! :)

 

Note 4 & Tapatlk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι χαρακτήρες μου φάνηκαν καλοί. Αυτό που με χάλασε στην ταινία περισσότερο, ήταν η μάχη με εκείνο το τέρας. Μου έβγαλε τα μάτια στην κυριολεξία. Η πιο κακή μάχη που έχω δει ποτέ.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα συμφωνήσω.

Σε εμένα πάντως μου άρεσε ο Μπεν Άφλεκ και σαν Μπάτμαν και σαν Μπρούς.

Και το παλικάρι που παίζει τον Σούπερμαν,πιστεύω ταιριάζει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τα έχουμε πει πολλές φορές για την ταινία ότι δεν τα πήγε και τόσο καλά.

Αλλά θα σταθώ στο θέμα του Σουπερμαν. Εδώ σχεδόν ο περισσότερος κόσμος συμφωνεί ότι ο ηθοποιός είναι πολύ ταιριαστος στον ρόλο. Ωραίο παιδί, ωραίο σώμα και χωρίς πολλά πολλά. Δηλαδή τι σε χάλασε; Ότι ήταν πολύ μυωδης;

 

Unleashed by my M1 NOTE

Δεν αντιλέγω ότι ο κόσμος συμφωνεί ότι ο ηθοποιός είναι καλός για τον ρόλο.

Εμένα δε με τρελαίνει,τον Clark τον έχω συνηθίσει πιο κλασσικό.

Ασε δε πού η στολή δεν μου αρέσει κι εκεί καθόλου

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όπως είχα αναφέρει πιστεύω ότι είναι 2 χαρακτήρες που υποστηρίζουν μόνοι τους μια ταινία. Άσχετα με το ποιοι ηθοποιοί παίζουν, η ταινία θα πρέπει να επικεντρώνεται είτε στον ένα είτε στον άλλο χαρακτήρα και να υπάρχουν "κομπάρσοι" τύπου πχ Ρομπιν, catwoman. Με λίγο απ όλα δεν χάρηκα ούτε superman ούτε batman.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

10 Cloverfield Lane

 

http://cdn.wegotthiscovered.com/wp-content/uploads/10CloverfieldLane.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt1179933/?ref_=nv_sr_1

 

Κακη δεν ηταν αλλα ουτε και κατι ιδιατερο.Περναει μια χαρα η ωρα εχει αρκετο μυστηριο και το τελευταιο 20λεπτο ειναι ιδιαιτερα εντονο.Αφηνει ερωτηματα οπως και καθε ταινια που περνει μερος ο J.J.Ιδιαιτερα καλο μπασο.6.5/10

 

 

 

Remember

 

http://www.dcfilmdom.com/wp-content/uploads/2016/03/remember-poster.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt3704050/?ref_=fn_al_tt_1

 

Πραγματικα μια παρα παρα πολυ καλη ταινια με εναν Christopher Plummer στα 87 του να δινει ρεσιταλ ερμηνειας.Δεν θα πω κατι αλλο αλλα να την δειτε ολοι. 9/10

Link to comment
Share on other sites

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

 

http://www.empirecinemas.co.uk/_uploads/film_images/6523_4837.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt4172430/?ref_=nv_sr_1

 

Ειχα καιρο να δω τοσο καλη ταινια.Απο το πρωτο λεπτο μεχρι το τελος σε καθηλωνει και παρ' όλο τη μεγαλη της διαρκεια κυλαει νερακι.Η ιστορια εχει να κανει με μια επιχειρηση στη Λιβυη το 2012 η οποια πηγε στραβα.Η δραση δεν σταματαει ουτε λεπτο ο ηχος ειναι εξαιρετικος και το woofer βαραει υπερωριες πραγματικα σας βαζει στο πεδιο της μαχης.Αρκετες στιγμες νομιζα οτι επαιζα battlefield.Οι ηθοποιοι επισης παρα πολυ καλοι στο ρολο τους.Αξιζει να την δειτε ολοι.Ειναι ευκολα μεσα στις καλυτερες ταινιες του 2016. 10/10

Επιτέλους την είδα και εγώ σήμερα. Η ταινία απλά απίστευτη. Αξίζει κάθε λεπτό και σε κρατάει σε απίστευτη αγωνία.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου

Link to comment
Share on other sites

Eιδα στο σινεμα το μερα ανεξαρτησιας.Τι ηθελα και εκανα αυτο το εγκλημα.

2 ωρες που δε παρω ποτε μου πισω. 14 και κατι ευρω για εις και ποπ κορν που δε θα παρω ποτε μου πισω.:mad:

οσοι δε θελετε να ευχεστε να γυρνουσατε πισω στο χρονο σαν τους χ μεν για να αποτρεψετε τον εαυτο σας να δει αυτο το εργο,,,,ΜΗ ΠΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ:mad:

ο γκολντμπλουμ ειχε αναγκη τα λεφτα.αλιως δεν εξηγηται πως συμμετειχε σε αυτο.Μη πω για τους νεους ηρωες που ταν για τρελες σφαλιαρες.

ευτηχως που ο γουιλ το καταλαβε και την εκανε με αργα βηματα

βαζω στοιχημα πως αν βγει τρια θα το δει μονο ο σκηνοθετησ

 

Μόλις γύρισα από το 3D του που ομολογουμένως δεν αξίζει τα λεφτά.

Σαν ταινία, οκ παραμύθι τρελό, αλλά για τα 5€ που έδωσα, μια χαρά πέρασε η ώρα.

Έχει τραβηγμένα πράγματα, όπως εξωγήινους να μιλάνε αγγλικά, να πέφτουν στην γη ολόκληρα διαστημόπλοια και να μην χτυπάνε τους ήρωες που απλά κάθονται σε κάποια σημεία, τεράστια σκάφη που καταστρέφουν την μισή γη, αλλά για άγνωστο λόγο δεν μπορούν να φάνε 15 άτομα κλπ .

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

11:14

 

https://www.cinematerial.com/media/posters/md/pf/pfyfyjik.jpg?v=1456824700

 

http://www.imdb.com/title/tt0331811/?ref_=fn_al_tt_1

 

Ωραια ταινια που δενει 5 διαφορετικα γεγονοτα σε ενα και η ιστορια ξετυλιγεται σιγα σιγα. 7/10

 

Primer

 

http://www.impawards.com/2004/posters/primer.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt0390384/?ref_=nv_sr_1

 

Δυσκολη ταινια και αρκετα δυσνοητη σε πολλα σημεια.Μεχρι το πρωτο 50λεπτο καταλαβαινεις τη γινεται επειτα πολυ μπερδεμα.Και αλλες ταινιες ασχολουνται με το time travel αλλα εδω το παρατραβηξαν. 6.5/10

Edited by VeCo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...