Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ice age μην το χασεις ειναι αρκετα καλο τωρα για το vendeta το εχω στο προγραμμα να το δω αυτη την εβδομαδα οποτε εχω χρονο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μου άρεσε πολύ το ice age 1... πολύ γέλιο το ζωάκι που κυνηγούσε το βελανίδι...!! απίστευτο.. κ απ' ότι έχω δει κ στα τρέιλερ... θα'χει πάλι πολύ γέλιο!!!!

Ευχαριστώ!

Τον Scrat εννοείς. Θα πεθάνεις στο γέλιο με τα gags του στο δεύτερο έργο. Το είχα δεί και στη max screen του Village και ήταν ο καλύτερος συνδυασμός.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου προτεινετε ταινιες οπως τα wild things

ερωτικα θριλερ δηλαδη...

οχι απαραιτητα κ πολυ καινουριες...ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Είδα την Πέμπτη το Date movie στα Ster. Γενικά, δεν προτείνεται. Είναι κάτι σαν το scary movie , μόνο που η σάτυρα στρέφεται στις κωμωδίες. Έχει αρκετές στιγμές γέλιου, αλλά η ταινία μπαίνει στη λίστα με τις τραγικές κωμωδίες τύπου Kung pow και τα λοιπά. Δεν είναι με τίποτα για κινηματογραφική αίθουσα εκτός και αν συνδιαστεί επιτυχώς με άλλες δραστηριότητες μιας βολεύει γιατί είναι μικρής διάρκειας σχετικά (83').
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το Cry_Wolf.

Γενικά μια καλή ταινία, με ενδιαφέρουσα ιστορία. Εκεί που έλεγα ότι το τέλος ήταν αναμενόμενο, μπορώ να πω ότι οι τελευταίες σκηνές με έπιασαν εξ απροόπτου. Σαν ιδέα ήταν καλή (για το τέλος μιλάμε πάντα), αλλά "έμπαζε" λίγο.

Οι ερμηνείες ήταν ικανοποιητικές για την ταινία, αλλά μερικοί από τους πρωταγωνιστές σίγουρα ήταν λίγο περισσότερο δραματικοί από το αναγκαίο. Η σκηνοθεσία δεν ήταν και ιδιαίτερα καλή.

Η ταινία είναι μια καλή επιλογή για dvd στο σπίτι, αλλά δεν νομίζω να μην υπάρχουν και καλύτερες επιλογές...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου προτεινετε ταινιες οπως τα wild things

ερωτικα θριλερ δηλαδη...

οχι απαραιτητα κ πολυ καινουριες...ευχαριστω

Δεν λές αυτό το έργο που

ο καθηγητής τα είχε με τη μαθήτριά του, στο τέλος ο αστυνομικός τη σκότωσε και η μάνα της σκότωσε τον καθηγητή;

 

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

οχι αυτο ειναι το cruel intentions.σε τετοιο στιλ παντως...ειναι 3λογιες κ το wild things kai to cruel intentions...

ερωτικα θριλερ,κ ψαχνω κατι παρομοιο

Link to comment
Share on other sites

οχι αυτο ειναι το cruel intentions.

 

Φαντάζομαι θα εννοείς το Cruel Intentions 3; Γιατί ούτε το πρώτο με Ryan Philippe, Reese Witherspoon, Sarah Michelle Gellar, Selma Blair, ούτε το δεύτερο (Manchester Prep) είχαν τέτοια υπόθεση...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

σπάω το κεφαλι μου να θυμηθώ το cruel intentions 3 αλλα δε θυμάμαι να είχε τέτοια υπόθεση...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το "wild things" είναι μια παρόμοια εκδοχή του "Cruel Intentions" .. Κ αυτό έχει βγει σε σίκουελ ...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα 2(wild things,cruel inentions) ειναι παρομοια κ προβληθηκαν κ τα 2 στην ελλαδα με το ιδιο ονομα:Ερωτικα παιχνιδια.Κ γινετε ενας ψιλοχαμος με αυτα.Δεν ειμαι σιγουρη VeCo κ εγω τα μπερδευω αυτα αν κ τα εχω δει ολα.

Το καυτα διαμαντια(wild things-diamonds in the rough)υπαρχει στα video club?χθες το εδειξε στο filmnet(πρεμιερα)

Εχετε υπ οψη σας κανενα τετοιου ειδους?αυτοι στα video club ειναι ασχετοι κ δεν ξερουν την τυφλα τους,για να σου προτεινουν...

Link to comment
Share on other sites

ένα με την jolie και τον μπαντέρας πως λέγεται?τέτοιο είναι νομίζω που ψάχνεις
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ένα με την jolie και τον μπαντέρας πως λέγεται?τέτοιο είναι νομίζω που ψάχνεις

 

To Original Sin είναι, αλλά δεν μου κάνει και ιδιαίτερα για ερωτικό θρίλερ...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ξεχασατε να προτεινετε το βασικο ενστινκτο στα ερψτικα θριλέρ.Χτες ειδα το crash που ηταν κορυφαια ταινια αν και δεν μου αρεσουν οι κοινονικες εμενα αυτη ηταν τελεια η ταινια εχει να κανει με το θεμα του ρατσισμου και πως το αντιλαμβανονται 7 διαφορετικοι ανθρωποι σας προτεινω να την δειτε θα σας αρεσει σιγουρα
Link to comment
Share on other sites

To [Original Sin είναι, αλλά δεν μου κάνει και ιδιαίτερα για ερωτικό θρίλερ...

 

Ψιλοχάλια η ταινία παιδιά...τα μόνα καλά είναι η Jolie (για τα αγοράκια) και ο Βanderas (για τα κοριτσάκια)...τίποτα άλλο!:p :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

το εχω δει αυτο...καλουτσικη ηταν αλλα δεν ηταν κ πολυ ερωτικο θριλερ...

καμμια καλυτερη?

Link to comment
Share on other sites

το εχω δει αυτο...καλουτσικη ηταν αλλα δεν ηταν κ πολυ ερωτικο θριλερ...

καμμια καλυτερη?

 

In The Cut - Meg Ryan

Unfaithfull - Michael Douglas

;) ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

In The Cut - Meg Ryan

Unfaithfull - Michael Douglas

;) ;)

 

Χμ, καλές επιλογές desertsmissrain. Μου φαίνεται θα ψάξω να ξαναδώ το "Unfaithful", θυμάμαι μου είχε αρέσει ιδιαίτερα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Χμ, καλές επιλογές desertsmissrain. Μου φαίνεται θα ψάξω να ξαναδώ το "Unfaithful", θυμάμαι μου είχε αρέσει ιδιαίτερα.

 

ναι...αν και έκανα ένα μικρό λαθάκι (:p :p ) ο Gere παίζει στο Unfaithful...και ο Douglas στο A Perfect Murder (επίσης πολύ καλό!)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Χμ, ναι, όντως. Έλα μωρέ συμβαίνει και στους καλύτερους! :) Νομίζω πάντως το "Unfaithful" ήταν καλύτερο από το "A Perfect Murder".

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το transporter 2 .

 

Θα αρχίσω από τα καλά. Μου άρεσε ιδιαίτερα η σκηνοθεσία του και η καταιγιστική του δράση.Το σενάριο κρίνεται μέτριο και την υπόθεση την έχουμε ξαναδεί, αλλά αλλού κρύβονται τα ατού της ταινίας. Διέκρινα επίσης μια κομψότητα , όλο το ξύλο έπεσε με κουστούμι, κάτι που μου άρεσε:p .

 

Τα κακά δυστυχώς είναι κι αυτά αρκετά. Στην αρχή νόμιζα ότι πριν αρχίσει η ταινία είχε διαφημίσεις! Πρώτα το αμάξι, μετά το ρολόϊ, μετά ξανά το ρολόϊ, σε έντονο βαθμό , τόσο που γίνεται αντιληπτό. Άλλο να διαφημίσεις ένα προϊόν κατά τη διάρκεια μιας ταινίας και άλλο να διακόψεις την ταινία για διαφημίσεις!

Μετά οι μπύρες, το ipod, τα κινητά, ε φτάνει πια:p

Πέρα από αυτά, έρχομαι στο κυρίως - , τα ψέματα . Καλή η δράση , το ξυλίκι και τα κασκαντεριλίκια, αλλά αυτός ο μεταφορέας φίλοι και φίλες έχει ξεπεράσει κάθε 007, κάθε Tom Cruise και κάθε άλλο τζι αϊ τζό που έχουμε δεί! Απίστευτες σκηνές με κόλπα που θα ζήλευε και ο τσάκι τσάν, τόσο σε μάχες σώμα με σώμα , αλλά και σε οδηγητικές ικανότητες! Κατά τη γνώμη μου εκεί ήθελε λίγο μέτρο.

 

Ένα 6.8 στα 10 ,θα ήταν ότι πρέπει πιστεύω για βαθμολογία :)

Για dvd πάντως ήταν μια χαρά!

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις κάποιες σκηνές απίστευτης ψευτιάς, μου άρεσε αρκετά!!!!

Άκουσα οτι το transporter (1) ήταν πολύ καλύτερο...

Αλήθεια, έχει δεί κανείς την ταινία Domino???? Αν ναί, ας μου στείλει π.μ. γιατί θέλω να ρωτήσω κάτι που δεν κατάλαβα... :O

Link to comment
Share on other sites

Είδα το Derailed με τον Clive Owen και την Jennifer Aniston.

Η ταινία είναι από τις καλύτερες που έχω δει το τελευταίο διάστημα.

Είχε αρκετή αγωνία μιας και η πλοκή της ήταν ιδιαίτερα προσεγμένη. Έχει φοβερή υπόθεση και ο Clive παίζει πολύ καλά και ταιριάξε πολύ καλά στον ρόλο.

 

Προτείνεται ανεπιφύλακτα. Βεβαίως, δεν κατάλαβα ακόμη γιατι είναι στην κατηγορία "Θρίλερ". Η ταινία είναι δραματική περιπέτεια.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...